Falošné vzťahy v rodine

2. jún 2021

Ahojte, môj nick by ste mohli poznať a nechcem túto súkromnú vec riešiť priamo, tak to píšem anonymne. V našej rodine (rodičia, starí rodičia, tety, ujovia atd.) Naše vzťahy sú veľmi falošné. Poslednú dobu si to uvedomujem stále viac a viac. Falošné v tomto prípade znamená, že čokoľvek co sa stane co si povieme sa ďalej nerieši, nevysvetluje, či niekto ublíži úmyselne alebo neúmyselne sa nerozobera, zametie sa to pod koberec. Kazdy si myslí svoje, ale nič sa nehovorí, lebo sa nechcú "hadat". Mna to veľmi mrzí, lebo koľko krát je tam len nedorozumenie, či niekto mal zlý deň a tak povedal niečo co tak nemyslel. Pre mňa je to veľmi stresujúce a ja mam vo svojej rodine (manžel a deti) systém, ze sa navzajom snažíme pochopiť a to co druhého zraní, tak sa snažíme vysvetliť a pochopiť sa. Ako mam fungovať, ale v tej širšej rodine? Mrzí ma ze vzťahy s rodičmi a starými rodičmi mam formálne a nie úprimne. Dá sa to nejako zmeniť s mojej strany?

luccija
3. jún 2021

@lilitela najlepsie je nedat sancu napriklad chodit tam so synom co najmenej.Ked od nich potrebujes pomoc su na koni a potom Ti to vytknu co asi aj robia ako pises...

lilitela
3. jún 2021

@h2 Ved to je pochopitelne, ze sa tak sprava. Ak v tom zije cely zivot, tak ju to naucili. Je velmi tazke sa to odnaucit. Vychovavaju ju s pocitom viny. Mne sa nezda byt ani nahodou ok, ze dieta cosi pokazi a objavi sa vycitka, ze neni schopna ani na jedno decko dat pozor. kazde dieta caka, ze jedneho dna ho rodic prijme a bude povazovat za dospeleho a schopneho.