Fyzické násilie v manželstve

27. apr 2023

Odpustili by ste mužovi fyzické násilie, ak by sa stalo raz a videli, že to ľutuje? Bola aj krv, narazený nos. Som z toho v šoku a neviem ako ďalej. Keby sme nemali spolu deti, tak už som dnes z domu preč. Ale takto....

brendaa
27. apr 2023

@majlo1234
@mamamasama
@bessie12 halóooo vás som sa nič nepýtala, samozrejme všetky múdre....ja fyzické násilie v žiadnom prípade neospravedňujem, je mi jasné čo mi chcete nahovoriť....
dokonca pracujem v sociálnej oblasti a patologické javy sú mi jasné....
Preto sa pýtam autorky....

bessie12
27. apr 2023

@brendaa ty s nimi pracuješ a ja som to zažila. Aj keby neviem ako ho provokovala, tak nemá právo ju udrieť...

ankare
27. apr 2023

Nie, určite nie. Toto je cez čiaru.
Treba ísť k Dr. a všetko zdokumentovať, ísť na policiu,... Držím palce, aby si sa čím skôr odstrihla od toxickej osoby. Hlavne kvôli deťom.

panelacikova
27. apr 2023

autorka: neodpustila by som. ja nie. ale ja viem, že ja by som nevyprovokovala, ako píše napríklad
@brendaa

autorka - tak ako to vlastne bolo? čo tomu predchádzalo? si milá, príjemná, verná žena a on je napriek tomu k tebe sprostý, vulgárny, ba dokonca teraz i udrel? alebo máte dlhodobo nezhody, kde ty zvykneš pre všetko skákať ako opica a jemu praskli nervy a ťa udrel?

skôr si myslím, že tvoj prípad je prípad číslo 1, v tom prípade sa čím skôr zbaľ aj s deťmi a choď, kam sa dá. rodičia, azylové ubytovanie, čokoľvek. nahlásiť na políciu, podať TO za napadnutie. ísť k lekárovi (ak je tam krvácanie) a mať to podchytené na papieri. ale okamžite. po 2-3 dňoch to už lekár vidieť nemusí....

ak je tvoj prípad náhodou prípadom číslo 2, tak hoci ti tu všetci pritakajú, ako máš odísť, porozmýšľaj, ako vzťah zlepšiť. my nevieme, čo predchádzalo tomuto jeho činu. hoci opakujem, neodpustiteľnému, ale poznala som v živote páry, kde fakt žena skákala pre každé hovno ako zajac na silvestra a napokon vyfasovala. a bol kľud. preto sa pýtam...?

hope87
27. apr 2023

Ja by som neodpustila. Bol by to pre mna taky sok, strach, neistota a hnev, ze ja by som to nedokazala prezriet. Bez ohladu na to, co tomu predchadzalo (aj ked ma to velmi zaujima), nemal pravo ta udriet. Ine by bolo, keby si sa spytala, ze ta silnejsie chytil za ruku, to by som uz rozoberala, ci si sa moc nerozhadzovala rukami a chcel ta upokojit alebo co...ale pastou do tvare? 😨. Silna kava. Velmi silna kava. Deti to videli? Dufam, ze nie...

majlo1234
27. apr 2023

@brendaa tak ked s nimi kua pracujes, tiez by si mala byt mudrejsia

pribinak
27. apr 2023

@brendaa vyprovokovala? Toto sa opýtaš obete fyzického násilia a tvrdíš že pracuješ v sociálnej oblasti …..
Môj ty kvet …..konečná toto

majlo1234
27. apr 2023

@panelacikova ale nasilie to nijak neospravedlnuje, nikdy, ci sa bavime o detoch alebo dospelych. Nasilie je nasilie. V nasej spolocnosti sa vela toleruje, kiez by to tak nebolo.
Aj ked ho vyprovokovala, je to neospravedlnitelne podla mna

maryetta
27. apr 2023

Či silno. Či slabo… spravil to. Vlastne nechceš odtať kvoli nemu ale kvoli deťom. Preto to musi byť prave naopak. Práve kvoli deťom…. By som isla preč.
Čo čitaš tak kto udrel traz udrie aj druhykrát. Ak sa chce ventilovať nech si boxuje do vreca. Alebo ide drevo do hory váľať. Ale nie toto…

panelacikova
27. apr 2023

@majlo1234 nič iné ani nepíšem...

kitycat
27. apr 2023

Nie.

Raz by si mohla dostat po hube telefonom ako moja mama.

zooeynka
27. apr 2023

@kitycat s mama to riesila?

panelacikova
27. apr 2023

@kitycat telefónom? a to prečo? vadili sa a otec utekal pre telefón, aby ju udrel?

zuzinka888
27. apr 2023

Kazdu jednu tyranu zenu udrel muz prvy krat a velmi to lutoval. Je to len otazka casu kedy ho opat " vyprovokujes" " nahnevas" ty alebo niekto iny.

ladyblcha
27. apr 2023

Takze on lutuje len to, ze to bolo silnejsie ako chcel. Mily chlapik 👌 kvoli detom odist, nie zostavat kvoli nim.

@brendaa len podla mna chcela vediet, ci to vnima autorka ako svoju chybu, ci uz jeho postojom ktory jej naznacil/vnutil/nahovoril alebo ma este zdrave myslenie

maxalla
27. apr 2023

@kitycat to je hrozne... dufam, ze mamina je uz v bezpeci

54tinka54
27. apr 2023

Chlap ktorý zdvihne ruku na ženu je obyčajný chudák.. a že nechcel tak silno? To ho má akože ospravedlniť? 😅🙈
Keď mu odpustíš a zostaneš, spraví to zas.

kristinapetronela
27. apr 2023

Nie nikdy .to len chudák udrie ženu .nech je akákoľvek .ma sa ovládať

michu_
27. apr 2023

nie. vobec bez nejakej dalsej diskusie. teraz toto, co to bude neskor? //vlastna skusenost :/ // ale ked sa musis pytat tu,vyzera to,z e ostavas... ://

pribinak
27. apr 2023

Milá autorka, väčšina žien po prvej facke od partnera neodíde. Taka je realita

Ale vždy je dobre aby si mala záložný plán, teda zbalenú nejakú pohotovostnú výbavu: doklady, aspoň kópie rodných listov deti, či sobáš list, kópie občianskeho či kartičiek poistenca
A samozrjeme nejaké peniaze, je lepšie byt pripravený na zlu situáciu

+ základne oblečenie pre teba a deti. Hoci by si šla len k rodičom, ale nemusela by si prvé dani riešiť čo na seba a deti

Je fajn aby si sa niekomu zdoverila

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xux
27. apr 2023

Ked nie kvoli kvoli sebe, tak odid kvoli detom.. naozaj ich chces naucit, ze je v poriadku aby ich partner bil?

mikadooo
27. apr 2023

Možno som trafená, ale keby sa to stalo prvý krát, tak by som neodišla. (Skôr by som si premyslela, čo budem presne robiť, keď sa to stane druhý krát). Ak by sa to zopakovalo, konečná. Dovi dopo. Žiadne "kvôli deťom". A bolo by úplne jedno, či mi vrazí slabo alebo silno.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mikadooo
27. apr 2023

@elizabet173 vieš čo, o tom som nepočula ešte, že prvý krát jej vrazil a druhý krát ju zabil... S tým rizikom by som dokázala chvíľku žiť. Ak je chyba v chlapovi, podľa mňa nepotrvá dlho, kým by som vyfasovala druhú...

svetlonos
27. apr 2023

Nie a prave koli detom by som odisla! Narazeny nos a krv? Odchadzam aj s detmi! A tie kydy, ze lutuje - ved ma co! Ale nech uz lutuje sam, kreten jeden.

svetlonos
27. apr 2023

@mikadooo
vies, staci ked ju soti a ona blbo padne na spanky na hranu stola. Uz to nerozdycha.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mikadooo
27. apr 2023

@svetlonos áno, stačí aj že sa sama potkneš na schodoch a už to nerozdýchaš... Napísala som svoj názor, vidím, že sa s ním nestotožňuješ, ok, beriem na vedomie. Ja som o takom prípade nepočula. 99% prípadov je, že muž pomaličky ide stále ďalej a ďalej, lebo žena ostáva a odpúšťa "kvôli deťom". Nepredpokladám, že keď moja dcéra buchne v zlosti moju druhú dcéru, tak nabudúce na ňu vytiahne nôž. Ale áno, môôôôôôže sa stať.

mikadooo
27. apr 2023

@elizabet173 ok 🙄. A predstav si, niekedy muž zabije aj prvý krát, bez tej "varovnej" facky. Radšej by si mala odísť od svojho muža, lebo čo keď sa to stane aj vám.