Fyzické násilie v manželstve

27. apr 2023

Odpustili by ste mužovi fyzické násilie, ak by sa stalo raz a videli, že to ľutuje? Bola aj krv, narazený nos. Som z toho v šoku a neviem ako ďalej. Keby sme nemali spolu deti, tak už som dnes z domu preč. Ale takto....

petamich
27. apr 2023

nie, lebo verim na kto to spravi raz, spravi to opat - takze nie fyzicke a ani psychicke nasilie by som netolerovala

to su tie krasne klise story, najskor dostanes cez hubu a potom kvety lebo chudak lutuje

alex49
27. apr 2023

Nie, ženu udrie len chudák. Dúfam, že si bola u lekára aspoň. Keď už nie trestné oznámenie. Môže sa to kľudne zopakovať. Aby si nedopadla horšie.

lilyianka
27. apr 2023

Nie,neodpustila. Ešte si doplnila,že tam bola krv,no ďakujem pekne. Nabudúce ťa čaká čo?

zorkahorka
27. apr 2023

Neverim, ze to bolo poslednýkrát...

sheila121
27. apr 2023

Ufff tak toto už je cez čiaru. To ti dal päsťou do tváre? Nie neodpustila. Hovado nič iné.

7miriam77
27. apr 2023

Nikdy v zivote by som neodpustila mužovi, keby ma udrel. Stratila by som v neho uplnu doveru a v mojich ociach by sa stal obyčajným chudakom. Chlap, ktorý udrie svoju zenu, matku svojich detí,je pod úroveň. Obyčajný debil. Pridu momenty, ked sa pohadate, ved budes vkuse na ihlach,ci sa ti zasa neujde. Ach jaaaaj. Drzim ti palce, aby si sa správne rozhodla

radkak89
27. apr 2023

Ja neviem, mne príde ze niektoré ženy si nevážia sami seba. Zostať s chlapom ktorý udrie ženu... lebo sú tam deti... NIKDY...
A teda to ani chlap nieje...

anjelicek26
27. apr 2023

Prave kvoli tym detom vypni kona, zavolaj mame, ze co sa deje, pobal vas a odchod. A ani sa neobzeraj.

deginko
27. apr 2023

Môžeš popísať konkrétnejšie ako k tomu došlo a čo tomu predchádzalo,ako dlho ste spolu a teda po koľkých rokoch sa to stalo?zaujíma ma to....ale nie nechcela by som to odpustiť,no verim ti,že keď sú tam deti,že je to o to ťažšie pre teba... urobiť to rozhodnutie

zooeynka
27. apr 2023

On to lutuje....no chudacik a co sa ma radovat pred tebou???? Jasne ze lutuje, ale urcite si ho vyprovokovala a on vlastne nechcel....prifajcil ti lebo si ho prinutila a skakala do neho.
Zo zaujimavosti, aj ty si ho udrela?

maxalla
27. apr 2023

Je mi luto, co prezivas. A nie, neodpustila.

autor
27. apr 2023

@sheila121 áno, že nechcel tak silno ☹️. Ja som v takom šoku, nikdy som si nemyslela že sa to môže niekedy stať aj mne. Pre úplnu hovadinu. V poslednom čase je výbušný, nervózny. Mám pocit že sa na mne ventiluje. Vulgarizmy.

autor
27. apr 2023

@zooeynka ja nie.

petamich
27. apr 2023

cize chcel len slabo? 🤷‍♀️

lenicka298
27. apr 2023

Práve preto, že máte deti, tak by si nemala rozmýšľať nad odpustenim, ale hľadať riešenie, ako od neho čo najskôr odísť. Spravil raz, spraví opäť. To chceš vychovávať deti v takom prostredí? Myslíš si, že to nevnímajú? Vieš čo to v nich zanechá? Ja bývam 13 rokov mimo domu, a stačí, že na ulici sa niekto hada, kričí, a mne je zle, trasie ma...(detstvo)

bessie12
27. apr 2023

zazila som domace nasilie a nie, neodpustila by som mu to. Taktiez si to odniesol hlavne moj nos a potiekla aj krv. My sme sice deti nemali, ale odisla som od neho. Urob to aj ty. Ked uz nie kvoli sebe, tak aspon kvoli detom. Aky priklad si vezmu do zivota ?? Mozu ( ale nemusia ) to v buducnosti brat ako nieco normalne.

kalifka
27. apr 2023

Bohužiaľ nikdy to nebude úprimne ľutovať a to je koniec vzťahu ver mi, tiež som zažila toto. Ak chceš napíš mi súkromne.

cocolino234
27. apr 2023

@autorka ale odpustiť akým spôsobom? to sa dokážeš na tohto človeka ešte pozrieť ako na niekoho, koho chceš milovať? objímať a bozkávať? dokážeš s nim mať sex? Ja by som ním začala opovrhovať. Sú vzťahy kde 60 rokov nebola žiadna facka a nie to bomba do ksichtu a ešte ako píšeš kvôli hlúposti. Zaslúžiš si manželstvo bez tohto. Už je iba na tebe či si to zvolíš. Ja si neviem predstaviť prísť do spoločnosti za ruky s týmto človekom a tváriť sa, že je všetko v poriadku. A už nikdy nebude všetko v poriadku po tom, čo ťa napadol.

Nikdy to nebude ľutovať dostatočne, povedala by som, že tu váš vzťah končí a ďalej sa už iba budete tváriť, že je to tak ako predtým a pri prvom impulze sa to vráti do tohto bodu. Ale podľa toho ako píšeš mi príde, že ani v kútiku duše nerozmýšľaš nad odchodom. 🤷‍♀️

zabka79
27. apr 2023

V ziadnom pripade nie. Ziadne nechcel som, nevedel som je mi to luto. Toto je hranica ktora sa neprekracuje. Naplanuj si odchod rozchod

sense
27. apr 2023

Nie neodpustila nikdy, a obzvlášť ak sú tam deti. A už definitívne neodpustila ak by ešte aj povedal ze tak silno nechcel. Ešteze nebol až taký chuj a nezvalil to na teba ze si ho provokovala a máš mäkký nos, lebo keby si ho mala tvrdší tak ti neublizi

pragmaticka
27. apr 2023

Strašne. Toto ma byt príkladom vašim deťom? To chceš pre ne aby s a pozerali ako ta bije? Otras! Neodpustila nikdy. Fuj. Tiež si myslím, ze to nebolo posledný krát. Bála by som sa nielen o seba ale aj deti.

brendaa
27. apr 2023

myslíš že si ho vyprovokovala?

majlo1234
27. apr 2023

@brendaa za nasilie je vzdy zodpovedny len nasilnik. Takze na take “vyprovokovala ho” sa ja nehram.

Ja by som to urcite neodpustila. Najlepsie by bolo vyhladat odborni pomoc, kde ti poradia, ako sa najlepsie popasovat s danou situaciou

mamamasama
27. apr 2023

@brendaa to čo je za otazku? Ja som doslova a do pismena "prudič". Sama sebe by som niekedy dala preplesk, ale moj muz ma take silne nervy, ze na mna ani len nezhukne. Aj keby som ho vyprovokovala najviac ako sa da, tak sa ovladne.

aurora33
27. apr 2023

Preboha žena zbaľ seba ak deti a dovidenia. Čo mu je ľúto? Že ťa zbil silnejšie ako chcel?!

bessie12
27. apr 2023

@brendaa hlúpa otázka... Chlap nemá na to co i len pomyslieť a nie to este vykonať

doriiis
27. apr 2023

@mamamasama ....bez urážky,ale provokovať niekoho až do takej miery,že musí zapojiť všetky svoje sebaovládacie schopnosti tiež nie je v poriadku.

mamamasama
27. apr 2023

@doriiis on chudak vedel koho si berie 😅

xsuzannex
27. apr 2023

Odist a zarazit to hned na zaciatku kym nezacnes verit tomu, ze na to dovod mal a bola to tvoja vina.. potom sa uz z toho vymotas len velmi tazko 😔

suzitok
27. apr 2023

Nie, bola to prvá z mnohých. Prídu ďaľšie a vždy bude kajúcne ľutovať, možno aj plakať, sľubovať, nosiť kvety. A budeš v bludnom kruhu násilia prekrývaným krásnymi chvíľami.