Hádky pre svokru

evalin88
10. aug 2018

Caute.. viem ze takych prispevkov je tu 1000 ale potrebujem poradit.. ide o vztah mojho synceka a svokry. Potrebujem nestranny nazor s partnerom sme sa totiz zacali hadat. Kym sme spolu chodili svokra do paertnera stale rypala nech sa so mnou rozide.. strasne na mna kydala hoci ma nepoznala.. ze som bezdomovec lebo byvam u mami. Vraj ho vyjedam.. lebo spolu varime.. visim mu na krku.. vraj by usetril keby zil sam.. vraj mam krive nohy. Potom som otehotnela za 3 roky sme sa videli raz a odkedy sa narodil tak kazdy den je 20 minut videohovor kde kuka na drobca a furt hovori ako ju budeme navstevovat a kolko hraciek maju po starsom vnukovi co ma 20 na jeho vychove ma zasluhu a mlady je materialista lakomec a hipochondder co nema rad slnko nema priatelov a obcas si cuchne alpy.. faakt. Mne proste vadi ten svokrin zaujeem tym som bola vzduch a keby bolo po jej.. maly by sa vobec nenarodil.

evalin88
autor
10. aug 2018

@romiada my sme to teraz prebrali.. no mam to brat tak ze nas aspon nenavstevuje.. lebo to by neustal prilis casto ani on.. a to je jej syn.. uznal ze je komfliktna osoba a doma mal skor materialne nez citove zazemie.. ja som bola vychovana opacne.. takze takych ludi ako ona fakt nechapem.. bojim sa ze casom pokazi maleho ako druheho vnuka.. namiesto lubim ta mu da 10 eur atd.. tak to robi pri svojom synovi doteraz.. nechava mu peniaze hoci on uz slusne zaraba.. ale lubim ta sa v ich rodine nehovori

barborkakr
10. aug 2018

@evalin88 duj to co ju zrazu nasilu chytilo? nemozes nebyt doma? nech vola ale tak max raz za tyzden.

evalin88
autor
10. aug 2018

@simcika to bolo pekne.. obcas ho chodi pozriet.. teda vnuka.. a aj so svagrinou co je celkom fain a funguje ako mediator.. akurat maly je medzi nimi ako horuci zemiak ktory ma 4 mesiace a svokra furt na svagrinu.. ty ho nevies drzat. Daj mi ho este.. este ho chcem ja a takto putuje z ruk do ruk.. vezme ho este aj mne a bez slova.. len nastavi ruky akoby bola moja povinnost jej ho dat.. nakoniec je z toho drobec cely nervozny a rozplace sa lebo je to privela... minule som sa s nim zavrela v izbe ked uz z nej chytal hysak a este zpoza dveri som pocula ze ONA ho ide uspat.. tak som povedala partnerovi nech uz vypadnu tak aby to nepoculi.. proste pocitam minuty tych navstev a to furt trepu ako si maleho vezmu k sebe na dom.. aj so mnou kedze kojim.. des

evalin88
autor
10. aug 2018

@barborkakr raz tyzdenne by to bolo akurat s tym by sa zit este dalo

evalin88
autor
10. aug 2018

@lapla ona ma vobec nepoznala.. a on stacilo aby povedal s M.. varime.. a ona uz zasa ta vyjeda.. alebo peeco jes u nich. Mas byt doma

barborkakr
10. aug 2018

@evalin88 tak povedz tvojmu, ze ti to vadi a obmedzuje ta to, ze kompromis 🙂

ukulela
10. aug 2018

@evalin88 no, v prvom rade ti chlap nemal take priprci o vyjedani a pod ani hovorit ... tiez mohol zvazit co povedat, a co nie.
je to starka tvojho syna, musis to respektovat. to, ako bude vychovany, bude najviac tvoja zasluha, ona ho nebude mat denne, ani kazdy tyzden predsa. vychovas ho ty, a ze mu fukne 10 ecok, tak ho aspon mozes ucit setrit a hospodarit ... ked maleho nadrapuje, jasne povedat, ze uz je nervozny, ze ta to mrzi, ale uz musi ist spat a upokojit sa, a ked nadskrtne, ze ho uspi, tak sa rovno opytaj, ci mu aj prsnik ponukne a bude ticho ... ked sa ti nebude pacit, ako k malemu pristupuje, tak jasne povedat. aj nasa starka sa pomaly oduca nosit malemu sladkosti a podobne kravoviny, skratka som jej povedala, ze netreba, tak nosi banany a jogurty a termixy 🙂
ja mam dobru svokru a som za nu vdacna, co jej poviem, to dodrzi a posluchne, ked sa to tyka maleho. skratka chape hranice a to je fajn 🙂

karajazviny
10. aug 2018

@lapla isto nie...my sme sa hádali len a len kvôli nej...bo si dovoľovala až príliš a ja som povedala, že nebudem skákať ako ona píska a že nech sa tam stará do toho čo má doma...si myslela, že zato že jej podarené dcérenky ju majú doma nanominivanú doma 20 razy za týždeň a robia len to, čo im ich podarená mamička povie, u nás nie...hold jej smola, moje šťastie 😃

pohodickasrandicka
10. aug 2018

@17juraj17 nesuhlasim. Ludia sa nemenia.

pohodickasrandicka
10. aug 2018

@evalin88 ako kym kojis! Pozor na nu !

romiada
10. aug 2018

@evalin88 suhlasim trochu v tomto s 17juraj17 ze ludia sa mozu zmenit. Resp.nie zmenit ale by som to nazvala ze "hrany sa obrusia"- resp.ludia sa pochopia a prestanu vnimat tak negativne a prestanu sutazit. Mne svokra povedala svojho času ze som psychicky chora a mala by som sa liecit pretoze som vybuchla ze ci som pre nu "len chodiaca maternica" (takmer sme sa totiz s muzom rozviedli, ona sa ma v malocom vobec zastala, este priliali so svagrinou olej do ohna a potom rok po krize chcela odo mna sup-sup druhe dieta). Strasne sa ma to vtedy dotklo...niekolko rokov sme sa viacmenej nebavili. Moj muz uplne na prasky z nas.... Odpustila som...tiez som jej v hneve a vypatych situaciach povedala kadeco a nedavala som si servitku pred usta. Nikdy sme sa k tejto epizode doteraz nevratili. Myslim ze obe vieme ze sme si odpustili. Teraz ked k nim dojdem ma vybozkava ako vlastnu dceru (tak ako kedysi). Ty to mas horsie v tom ze ta startovacia ciara bola od zaciatku kriva. Ale predstav si ze roky niekoho beries ako fajn svokru (skoro ako 2.mamu) a potom Ta odkopne stylom: no a co ze Ta podviedol, tak sa rozvediete.... Nezabudla som na tieto veci lebo slova obcas viac zrania ako ciny ale nechcem aby obe moje deti prisli o babku, maju ju radi a tak som si zacala k nej hladat cestu a snazila sa odpustit. Podarilo sa!

maciatkolulu
12. aug 2018

@barborkakr dievča zlaté a ty svokrou nebudeš?😀😁😂

barborkakr
12. aug 2018

@maciatkolulu budem sa snazit byt chapava a tolerantna, nie ziarliva a zatrpknuta 😉

xxxkatka
12. aug 2018

kks mne keby muz obmedzoval akykolvek kontakt s rodinou alebo kamaratkami na max raz tyzdenne a pod. ad1 bola by u nas velmi zaujimava atmoska 😀 ad2 s takym muzom by som pravdepodobne nebola dlho... Chces s mamou telefonovat denne, nech telefonuje ak to nie su 4 hodinove telefonaty. Chce prepnut na videohovor nech mama moze robit ksichty na krpca? No nech prepne a robi...atd. Baby preboha trocha tolerancie k matkam vasich chlapov. Aj vy budete svokry a asi sa vam nebude pacit, ak mlada standa bude rozhodovat o tom ci mozete so synom telefonovat. A ked si to otocime a mate dcery a toto by jej robil zat, uz by ste to brali ako psychicke tyranie. Tak trochu nadhladu 😉
@evalin88 cim viac budes svokru riesit vo svojej mysli, tym viac ublizujes sama sebe a v podstate konflikt medzi vami nikdy neuzavries. Ak je tvojim cielom "machat" sa v tom a mas masochisticke sklony, smelo do toho. Ak vsak chces od nej mat pokoj neries co bolo, neries hovadiny typu vola mojmu kazdy den a chce zvatlat na maleho/malu...Proste ju prestan riesit a vyriesi sa to same. Ide muz prepnut na videohovor? Zober knihu citaj si, zapni si film, chod porobit nieco v domacnosti alebo si vybehni na zmrzlinu. Ber to ako chvilu pre seba, kedy mozes vypnut. A tym, ze ona zavola, ani nevie ako ti dava volno, cas pre teba...Tak podakuj jej v mysli, ze "dik xy za tuto chvilku" a neries ju viac 🙂

janca2262
13. aug 2018

ja by som jej povedala, ze nech vola 2x do tyzdna, alebo jej povedala, ze nemate cas teraz s nou hovorit a zrusila jej to pripadne po mensom case napr 5 minut povedala, ze musis to alebo to a idete prec tak papa... je to prehnane podla mna...

katkati
26. aug 2018

@janinah Veľmi múdry názor.

katkati
26. aug 2018

@evalin88 Tá "špina" porodila tvojho muža. On sa nevyskytol. Vychovala ho. A jej gény má tvoj muž aj syn. Takže aj oni sú špiny?

barborkakr
26. aug 2018

@katkati a co zato, ze ho porodila a “vychovala” ma narok sa takto spravat? hlupy nazor, prepac 🤷🏻‍♀️

katkati
26. aug 2018

@barborkakr Hlúpy názor je ten, že ona môže nadávať na mamu svojho muža, aj na jej druhého vnuka, ale na ňu nemôže nikto. Asi muž vedel, prečo jej povedal, že je konflikna.

evalin88
autor
27. aug 2018

@katkati ja som nikde nepisala ze svokra je spina... ja som pre nu bezdomovec prizivnik atd.. boli u nas v sobotu a nepovedala mi ani slovo.. ani ahoj. Dobry den a dovi.. iba otrcila ruky aby si vzala mojho syna.. ani sa neopytala ci moze a ked bol maly nervny a krical lebo nieco chcel. Tak tvrdila ze sa tesi. Nonstop ho okrikovala. Na mna kukaj nie na neho.. nech ho drzal kto kolvek a prihovaral sa mu furt do toho zasahovala az kym sa maly nerozplakal

ludmilik13
27. aug 2018

@evalin88 keby takto sa spravala moja svokra, tak sa s nou stretnem raz za uhorsky rok, nemala by som trpezlivost a nervy s nou byt v jednej miestnosti, keby bola takato 🙄🙄

evalin88
autor
27. aug 2018

@ludmilik13 ja si vzdy hryziem do jazyka.. kebyze nieco poviem je ohen na streche.. dokonca vyhlasila ze si maleho vezme domou.. ale svagrinu celkom mozem.. tak ked mala scagrina krpca na rukach tak som ju pod zamienkou zavolala do inej izby.... chcela som aby daco priniesli malemu z rakuska ked tam chodia ale pointa aby bol maly v inej izbe ako svokra 😀potom maly zacal pistat tak som ho vzala ja. Svokra okamzite stala za mnou s rukami natiahnutymi...nedala som jej ho ale vysvetlila ze je unaveny.. postavila a mi k ramenu a zacala na maleho mlet..... to svoje kde je babka.. kukni na mna a vraj ho davame moc casto spat co nie je dobre..😂 on si polozil hlavu na moje rameno a mal ju v paži.. tak som ho vzala uspat.. a bolo po navsteve

mischka1312
27. aug 2018

@evalin88 teda poviem ti, ze ako to vsetko citam mam chut tej tvojej svokre capnut,aby sa vzpamatala... normalne vo mne vzkypela zlost. ja mam tiez svokru otrasnu, ale jedine stastie je ze nema tolko odvahy ako tvoja...velmi ta lutujem ak toto prezivas,uplne ta chapem. ja tu svoju vidim tri krat do roka asi, a nemusela by som vobec, hoci byva par minut od nas. drzim palce aby sa to postupne vyriesilo tak, aby si bola hlavne ty a maly krpcek stastny.

mischka1312
27. aug 2018

@barborkakr uplne s tebou suhlasim 👍

evalin88
autor
27. aug 2018

@mischka1312 skor sa bojim ze ako bude maly rast zhorsi sa to uz teraz hovoria kam vsade budu maleho brat. S cim vsetkym sa bude hrat u svokry.. no este kojim takze ho vziat nemozu.. potom si toho trufne viac. Predookladam

evalin88
autor
27. aug 2018

@mischka1312 dakujem 😁

mischka1312
27. aug 2018

@evalin88 tak to nedovol...ja by som nedovolila. keby uz neviem kolko naliehali, sla by som s malym. Ale po vsetkych skusenostiach s mojou svokrou by ma nik nedonutil aby som si dala deti k nej len tak bezo mna. ja k svojej svokre nemam doveru. A ona to vie. Tiez ma ohovarala kedysi nepravom, a odvtedy k nim fakt idem akurat tak na Vianoce. Len to by musel stat na tvojej strane viac manzel. Aby ta podporil a postavil sa za tvoje rozhodnutie.

lenka1993
27. aug 2018

@evalin88 tak koj do samoodstavenia, co byva niekedy aj viac ako 3 roky a potom si uz povie drobec sam 😁. Tak to bolo aj u nas 🙂

syslik81
27. aug 2018

vypni wifinu ,zmen heslo al ju pokaz a svokra nebud emat videohovor :D

mischka1312
27. aug 2018

@syslik81 😀