Hádky pre svokru

evalin88
10. aug 2018

Caute.. viem ze takych prispevkov je tu 1000 ale potrebujem poradit.. ide o vztah mojho synceka a svokry. Potrebujem nestranny nazor s partnerom sme sa totiz zacali hadat. Kym sme spolu chodili svokra do paertnera stale rypala nech sa so mnou rozide.. strasne na mna kydala hoci ma nepoznala.. ze som bezdomovec lebo byvam u mami. Vraj ho vyjedam.. lebo spolu varime.. visim mu na krku.. vraj by usetril keby zil sam.. vraj mam krive nohy. Potom som otehotnela za 3 roky sme sa videli raz a odkedy sa narodil tak kazdy den je 20 minut videohovor kde kuka na drobca a furt hovori ako ju budeme navstevovat a kolko hraciek maju po starsom vnukovi co ma 20 na jeho vychove ma zasluhu a mlady je materialista lakomec a hipochondder co nema rad slnko nema priatelov a obcas si cuchne alpy.. faakt. Mne proste vadi ten svokrin zaujeem tym som bola vzduch a keby bolo po jej.. maly by sa vobec nenarodil.

juliet86
27. aug 2018

nastav hranice. akoze mna niekto ani len nepozdravi a mam mu dat dieta a aby za mnou doloezal v mojom dome?? ona sa nezmeni. ty! zmen pristup

katkati
27. aug 2018

Čo sa tak rozčuľujute, že vás svokry ohovárajú. Veď aj vy ich ohovarate. Tu na MK. Klidek a rozvahu, aj vy budete svokry s vaše deti aj keď dospelé a vnúčatá budú pre vás tak dôležité ako sú pre svokry ich deti a vucence.

evalin88
autor
27. aug 2018

@katkati niekde sa ventilovat treba😁 a obcas to fakt nie je lahke jej to nepovedat do oci.. ze naco na maleho "kricite" cez pol izby.. ved ho ma na rukach vasa dcera a hovori na neho.. to neviete vydrzat ??, nie... radsej som ticho nech nie je ohen na streche... a nezdravi ma aj tak... ale posledny ryzden boli len 3 pokusy o videohovor a vzdy bud spal alebo som s nim bola vonku.... mozno cita po veceroch MK a nasla sa😊 😅😅😅

katkati
28. aug 2018

@evalin88 Vieš, pri tom čítaní sa možno utvrdila v tom, akú ma nevestu, preto ti nezdraví.

evalin88
autor
28. aug 2018

@katkati ona si o mne myslela svoje este skor nez ma spoznala.... takze nech som kto som bola som zaskatulkovana vopred... to sa mi moc fer nevidi... a nezdravi lebo niektory ludia na obycajnu slusnost zabudaju.... najma ty co su minimum 2 krat tyzdenne v kostole aby na nich v nebi raz nezabudli.. to je jej pripad.. tymto krestanov.. tych ozajstnych laskavych neodsudzujem ani neznevazujem... ale ak clovek niecomu veri mal by podla toho zit aj mimo kostol

mischka1312
28. aug 2018

@evalin88 Ty si to ze sa ti svokra nezdravi preto ,lebo si toto o nej mozno precitala na modrom koni myslela zo srandy,ved si tam aj dala smejkov 😀.ale katkati to zobrala tak vaznejsie. Ja som sa na tom zasmiala, si rozumna a snazis sa to aj odlahcit, moze lutovat svokra ze je taka uzkoprsa a ani sa ta nesnazila spoznat, skoda reci. Samozrejme ze to svokra necitala, ale keby to aj precitala, nikdy by nic z toho nepochopila,este by bola urazena aka je dobracka a co to o nej pises... Ved ona je len laskava babka...😀😉

katkati
28. aug 2018

@mischka1312 Vôbec som nezobrala vážne to, že jej svokra číta po večeroch MK. Naopak. Vážne to beriete vy, napr. takú somarinu, že babka kričí na vnúčika cez pol izby. Tak to je fakt problém.

mischka1312
28. aug 2018

@katkati kdeze, len ked si predstavim ze by bola u mna doma svokra a takto sa spravala, tiez by mi dobre liezla na nervy a asi by ma nebavilo sa na nu usmiat alebo mlcat aby teda nebol hriech... to este evalin88 obdivujem, ze je taka trpezliva a snazi sa tvarit diplomaticky.

barborkakr
28. aug 2018

@mischka1312 asi tak, sla by kade lahsie, ty by si sa u nej takto spravala? provokuje vyrypuje, je zla..

mischka1312
28. aug 2018

@barborkakr uplne suhlasim a to sa tu krotim v tom co pisem... 😉😀

fazulka2016
16. sep 2018

@janinah pisete tu od veci.Keby sa kumne spravala svokra a vyjadrovala sa ku mne ako knej na zaciatku vztahu tak by sem jej ho urcite ani neukazala kym by sa mi neprisla ospravedlnit. O com tu splietate ze si nechcu poradit?! Ked bola pre nu s prepacenim za ,,ho.no” nez maleho porodila zak co teraz chce? To uz jej nevadi teraz ze vdaka tej bezdomovkyni s krivymi nohami ma vnuka??? Niektore svokry sa spravaju akoby to dieta nosil ich synacik a vyliezol mu po 9 mesiacoch z prdele.. akoby same nezazili ake je narocne vynosit a porodit to dieta. Ked si nevie vazit matku dietata...preco by si matka mala vazit jeho babku. A otec dietata mal sam nastojit na tom aby sa jej ospravedlnila kym jej ukaze ich syna... v dnesnej dobe mam pocit ze maju vsetci narok sa starat do vsetko ohladne dietat okrem matky..lebo ta si uz potom narokuje a je precitlivela..och😤

evalin88
autor
16. sep 2018

@fazulka2016 dakujem ☺ zasa sme sa troska chytili ze vraj kedy pojd3me svokru pozret domov.. pozriet ok. Ale nemame auto a spoje tam vraj chodia zle.. takze b6 sme tam museli prespat.. vyhlasila som nech so mnou nerata... nev8em si to predstavit.. az sa mi chlpi ježia. Vraj čuduj sa svete možem prespať v hotely.. vyhlasil moj drahy

fazulka2016
16. sep 2018

@evalin88 povedala by som mu nech si ide ale ty so synom tam nemate it preco.A on uz zabudol ako sa k tebe spravala?By som aj jeho nakopala do zadku.

karajazviny
16. sep 2018

Aaaach, prečo sa MY, tie ,, najhoršie,, nevesty nemôžme dohodnúť a každú takúto podarenú svokru poslať na deravý koráb a vypustiť ho na more 🤔😃

evalin88
autor
16. sep 2018

@fazulka2016 vraj som tvrdohlava a mam sa cez to preniest... najviac ma dojalo ze svokra mala v piatok 70 rokov.. drahy zadrel ze co ak odomna ocakavala sms s blahozelanim... hahaha. Urcite preto ani spat nemohla. som sa ho opytala ci mi svokra pred dvoma tyzdnami blahozelala k meninam.. a aj tak nemam chvalabohu cislo.. vraj sme tvrdohlave obydve.. a zas sa tvaril ako za to mozem idiot

evalin88
autor
16. sep 2018

@karajazviny to by bolo vee3la deravych clnov.. a ako poznam moju svokru.. jedina by to "uplavala" na breh...

fazulka2016
16. sep 2018

@evalin88 niekedy mam pocit ze by si mali chlapci robit deticky s maminkama.Ja na stastie nemam taketo problemy ale rozculuju ma taketo pribehy ked citam 😤

majkeel
16. sep 2018

Zase problem so svokorou. Skoro kazda baba nadava bud na muza, alebo na svokru, ale nikto tu nekyda v zlom sam na seba. 🙂 Bez urazky, ale kazda ste (budete) svokra o 20 rokov.
Starsia zena (svokra) bude ziarlit, ze jej nevesta "zobrala" syna, ze nevesta nie je dost dobra pre jej dieta a mysli si, ze ked je starsia, tak je aj mudrejsia. Mladsia (nevesta) si mysli, ze zjedla vsetku mudrost sveta, nikto jej nema co rozkazovat a ma vyhodu, lebo "vlastni" svoje dieta/ jej vnuca.
Nepomoze nic ine, len konanim a trpezlivostou dokazat, ze ste viac, ako si ona mysli. A ked si zacne dovolovat, kludne jej vysvetlit, ze ona uz mohla rozhodovat o svojich detoch, nikto jej do toho nepindal a Ty budes rozhodovat o tych svojich. Ak pojdete do sporu, zbytocne bude zla krv, zbytocne vynalozite vela zlej energie a ked raz budete vo vztahu s hadkami s partnerom po rokoch na konci, tak neznasanlivost so svokrou bude mozno ten posledny dovod, ktory moze ukoncit vas vztah.
Vo vacsine pripadov ani jedna, ani nevesta, ani svokra nevyhra ... Prehraju obe, aj ked si nevesta najskor bude mysliet, ze "vyhrala" ona.
Nalejte si cisteho vina, hodte rec. Co bolo, bolo. Bud budeme vychadzat dobre a ja sa budem snazit vychadzat co najlepsie s vami, vy urobite to iste. Alebo uvidite vnuca minimalne. Co je vam v 60tke milsie - vnuca, byt s nim, alebo si dokazat, ze mate pravdu a byt na starobu sama.

evalin88
autor
16. sep 2018

@majkeel s niektorymi ludmi sa skratka neda vychadzat.. nezazili ste to... Vas nazor beriem fakt.. mate v niecom pravdu.. ja si osobne myslim ze existuju od povahy zly ludia a moja svokra je jednym z takych ludi.. jej dcera mi to v podstate potvrdila.. vraj ona ma taku doslova"tvrdu povahu" o ohovarani mojej osoby sme nehovorili.. vraj oni ako rodina si zvykli ze taka je.. zdedila to po svojej matke.. aj podla mojho partnera ona je proste ten typ cloveka .. suseda aka sa najde v kazdej bytovke.. o kazdom vie vsetko.. vsade ma oci a usi a stale jej niekto a nieco vadi .. nez sa vraj odstahovali susedia ju neznasali..ale to je mimo mna... jej dcera ju v podstate toleruje.. predsa len je to mama a ja svagrinu chapem.. ako mi naznacil partner dectvo mali plne kriku a hadok.. z jej strany. Viem ze je to jej syn a vzdy bude jeho mama a bude ju branit. To neznamena ze sa mi paci ze je v blyzkosti mojho syna.. to ze si oni na nu zvykli neznamena ze musim aj ja.. viem ze mu neublizi... je jeho babka.. ale v jej pritomnosti sa skratka necitim dobre a nemam dobry pocit z tych navstev.. ked drzi maleho a tak.. aj ked je jeho rodina

hanama1
5. jan 2019

@evalin88 Ja ťa chápem. Moja svokra ma dva roky urážala a niekedy sa ešte stále nevie ovládať a ten hnev v jej tvári vidím vždy keď prejde okolo že musí alebo mala by byť ticho a pritom by najradšej ma v lyžičke vody utopila, lebo už odkedy som ja tak syn neskáče ako ona píska. A pred rokom vyhlásila že ked budem mať s jej synom dieťa tak mu povie že to nie je jeho, proste mu nasadí chrobáka do hlavy, lebo ho pozná však je jej syn a vidím ako to zneužíva veľakrát. A keď bude to dieťa na svete tak už presne počujem tie reči, slzy, divadlo.... a vtedy sa jej to vráti prisahám. Načo by jej bol vnuk čo podľa nej nie je jej syna? To sa nedá odpustiť, to nie je chybička, to nie je o tom, proste robí to dlhodobo uvedomuje si to a nech neráta s tým že ked už ona bude chcieť vnúča tak sa jej všetko odpustí len preto že je babka a chodí do kostola. Je to kruté, ale krutá bola ona ako prvá. Nemala začínať ... mala som a aj mám zdravotné problémy kvôli týmto konfliktom, takže toto odpustím možno až na smrteľnej posteli. Každý kto niečo úmyselne spácha, ide do basy si odsedieť takže spravodlivosť musí byť. Je to strašné. Ale čo už... takže neviem ti dať radu typu však jej to dovoľ... nemyslím si že je to fér. Druhí to môžu vidieť inak ale ja som to zažila a zažívam tak ja to tak nevidím. Záleží to všetko asi od povahy či sa dokážeme tváriť že sa nič nestalo alebo nie. A btw. ja ju mám zatiaľ doma.

barborkakr
5. jan 2019

@hanama1 presne! suhlasim 😊