Hluční susedia, čo robiť?

5. jan 2020

Dobrý deň, chcem sa vás opýtať ako by som to mala riešiť? Bývam v novom byte , pred kúpou bytu predavajúca sa chválila akí su tu dobrí susedia, hned ako jej prišli od nás peniaze nás upozornila že si máme dať na stenu polystyren.Pýtala som sa jej prečo tak povedala že iba tak... Už vtedy som tušila že asi to nebude v poriadku. A potom to začalo.Susedia dosť často robia žúrky majú obývačku tam kde my spálnu, každý deň im tam šteká a zavíja pes, ja viem pes zato nemôže že nevie hovoriť a šteká.Ich syn neustále púšťa hudbu, alebo vykrikuju na psa.Priateľ tej pani hore dole behá po bytovke je nezamestnaný a stále pobehuje dookola, búcha trieska dverami .. A teraz v čom je problém? V tom že mam malé dieťa a stále sa mi budí na ich vystrájanie.Uz som ich pekne prosila aby sa krotili ale mam pocit že márne.Mám sa s tým zmieriť? Ci odstahovať?

kika831
5. jan 2020

My sme si presli tym istym, ked sa nam narodil syn. Chodili sme ich aj s manzelo prosit, aj sme na nich nakricali. Skusali vsetko mozne. Samozrejme ostatni susedia nam tiez nepomohli. Boli sme aj na policii. Tam mi povedali, ze pokial sa nestal trestny cin, tak nemozu nic robit. Bola som v koncoch. Nakoniec sme sa prestahovali, bo som bola uz na pokraji nervoveho zrutenia. Presne viem co prezivate ale obavam sa, ze to neprestane a jedina moznost odist.

jaja23
5. jan 2020

My to tiež mame, ale bývajú nad nami. My si akurát pomaly zvykáme, tiež mame 18 mesačného syna, učí sa zaspávať pri hluku.

cacianka
5. jan 2020

Uz tu podobne problemy boli riešené, asi v skupine Pravne poradenstvo.
Ak nepomohlo slušne upozornenie, skus sa spojit so susedmi ako to vnimaju, poziadat spravcu bytov aby ich pisomne vyzvali , v občianskom zakone je§ ze ssusedia nemôžu branit v riadnom uzivani tvojho majetku smradom hlukom svetlom prachom.vyhladaj si to
Aj na fcb je skupina Opytaj sa pravnika a tam tusim Miroslav Segec viac x citoval presne znenie.
Tu na MK vstup do verejnej skupiny Pravbe poradenstvo a vyhladaj si rady.

autor
5. jan 2020

dakujem dievčatá... my sme sa aj dozvedeli že tá čo nam predala byt, práve kôli nim šla preč, len ked sme sa jej pýtali akí sú tu susedia tak spievala piesne akí sú úžastní, ked dostala peniaze tak začala radiť ten polystyren ...

hettinka
5. jan 2020

Pomaly každý týždeň je v správach niečo o neprisposobivych susedoch, naozaj neprimerane hlučných, sektároch, psychicky chorých, bordelaroch a ľudia nemôžu nič. Ani polícia. Spomeňte si na “spievajúci dom” v Sturove...
My sme sa pre zle susedské vzťahy odsťahovali z domu. A mame kľud.

autor
5. jan 2020

tak to je fakt na slučku že nič nepomôze

evittam
5. jan 2020

Ved jasne ze "spievala". Do budúcna-pytam sa hlavne susedov a nie toho kto predáva. Ruku na srdce-ty keby si sa chcela zbaviť takto bytu upozornis kupcu na hlučných susedov?

abbey1
5. jan 2020

Vždy je treba pobehat aj susedov, či povypytovat sa na nich. Nekupujte len byt, ale aj lokalita, susedia sú dôležití.

deti95060810
5. jan 2020

mne už by bolo divné keby niekto ospevoval dobrotu a slušnosť susedov...😉

sara07
5. jan 2020

škoda že ste si nepobehali susedov , zaklopat spytat sa,
no dieta si zvykne aj tak zaspat, ked je unavené zalomi doslova , ja som si tiež myslela že nemôžem absolutne zaspat pri svetle, no viem veru viem
môžete ked vyspavaju zrovna po žurke vypiect hudbu , pripadne zaklopat s tým že nejaké hranice dohodnut
so psom nič nenarobite , a 18 snád sa odstahuje, ak sa vam by pači nešla by som preč

deti95060810
5. jan 2020

@abbey1 to si moc neviem predstaviť...to akože zaklopeš na dvere a opýtaš sa : "ste dobrí a či robíte hluk..."

deti95060810
5. jan 2020

@sara07 spať pri svetle? normálna vec, v pohode.... Horší je hluk a buchot...

sara07
5. jan 2020

@deti95060810 no ja som to nevedela dakedy absolutne

slawka2208
5. jan 2020

my sme mali to isté, och to bolo zlý sen, tenké steny susedia boli roboši z Ukrajiny, hotová katastrofa, riešila som to zo zúfalstvom s mestom, políciou, cudzineckou policiou, domovníkom. S plačom a malou dcérkou na rukách som im ožranom buchala v noci na dvere aby boli ticho. žiadala susedov s petíciou nikto nechcel vraj ich to nevyrušuje. Spávali sme na zemi v malej izbičky z druhej strany od nich aby sme ich nepočuli. Digestor bol prepojený cez všetky byty. Oni varili ukrajinské grcky a mna počas hučania ich digestora naťahovalo ako žabu a to nevravím ked varili ukrajinsku domovinu smradu až do ďalšieho vchodu. Och už len s radosťou sme sa odsťahovali kúpili ho taký ľudia ktorý fajčia v byte, pani je dosť hluchá až úplne tak po sebe kričia ziapu, pani chrápe až na 2 poschodia a teraz ked sa susedia sťažujú ke ich stretnem - ja sa len pousmejem karma je karma.

slawka2208
5. jan 2020

Úprimne treba sa toho bytu zbaviť. Alebo to riešiť s právničkou, že Vám pani čo predávala byt nepovedala pravdu. No s tým nepochodíte lebo mali ste si to zistiť samy. Ludia sa nezmenia, už len dúfať že sa niekto nájde kto ten byt kúpy, bud sa priznáte že sú susedia hlučny alebo tiež budete tajiť pravdu. My sme riešili polystyrénom spálnu zmenšilo nám to izbu o 15 cm no nepomohlo, chceli sme odhlučniť obývačku a spálnu to nam nacenili na 15 000e a izby by sa zmensili riadne.

jvasenka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
missdiva
5. jan 2020

@jvasenka toto urcite nie je mozne...

77daniela77
5. jan 2020

Pravdepodobne to ta pani pred vami uz skusala riesit a zjavne nepochodila.Nie je tam domovy dovernik alebo niejto taky s ktorym by sa dalo o tom hovorit?

vilma7
5. jan 2020

Tak dotyčná pani potrebovala predať byt, tak vám predsa nebude vešať na nos, aki su susedia. Veď sama budeš v tej situacii keď budeš utekať z toho bytu.
Kamarátka mala podobný problém, pomohlo len predať a odsťahovať sa. Žiaľ.

juliet86
5. jan 2020

pozri s predavajucou je to slovo proti slovu. pokial vam teda info o susedoch nenapisala v mejli ci v smske? uprimne ma mrzi cim prrchadzate. moz osti su ostatni susedia domovnik a domova schodza. kazdopadne rusit vas budu ako vzdy. investovat do protihlukovych opatreni je dalsia moznost. ja by som to asi psychicky nedala a sla prec.... ja som tiez mala zazitok s hlucnymi susedmi v spodnom byte. byvame na vrchu. moje jedine stastie je ze su to podnajomnici mojho otca lebo je to otcov byt takze mam rozhodovacie pravo a paky na nich... keby to tak nebolo tak ma asi ludovo povedane drbne

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evalin88
5. jan 2020

A nemohli by sre odstupit od zmluvy, nakolko klamala o susedoch.

cacianka
5. jan 2020

Prave ide reportaz na JOJke o susedoch

nenne9
5. jan 2020

Pokial nerusia nocny klud ..nic s tym neurobite.ked sa s nimi neda dohodnúť co teda asi nie tak mozno by pomohlo razne im dohovorit. Ak toto nefunguje treba sa odsťahovať.. žiaľ ☹️ alebo ...budu robit hluk... urobte im hluk aj vy.pustite im 0 6 hod dobry rock alebo im trieskajte na stenu skoro rano ked spia.ked vam niečo povedia s úsmevom im povedzte prepacte neuvedomili sme si ze spíte.alebo si zavolajte odbornika ktorý v byt odhlucni.drzim palce a moc vás chápem.my sme mali take peklo s psychopatickym susedom a nikto nam nepomohol roky.kupili sme si dom a teraz ked budeme predavat byt mam chut predat ho rozvetvenej romskej rodinke alebo zdatnym srbskym robotnikom

adusa1987
5. jan 2020

Nasi susedia maju tiez hockedy navstevy aj cez tyzden hlucne aj do 2 3 rana raz som na nich zavolala policiu a potom im vysvetlila ze mame deti malicke ze je to povinnost po 10tej sklapnut a akoze sem tam pocut ako sa smeju ci rozpravaju ale uz neriesim lebo v izbach je ticho...aaaale ked sa stary ozere a zacnu sa vadit ajeeejeee to je lepsie ako TV ani na radiator ist netreba tak vrieskaju len sa smejeme s muzom ze maju znova divadlo a cez den mi nevadi ked behaju ci kricia je den a maju na to pravo ak ovsem to nerobia narokom co nerobia...zato moj drahy sused pod nami pride aj o 3 poobede sa stazovat a to sme aj sami boli a sa chodil vraj moj muz chodi ako slon atd a som sa s nim neraz poriadne povadila ale mas stastie ze nedostal na hubu lebo v noci je u nas ticho a ten idiot sa dojde stazovat cez den ked mame navstevu..aaale povedala som kazdemu v bytovke ako sa sprava a tym padom som ho vysmiala a prestal...potom raz este bo ze maly bucha to sme uz mali syna ucil sa chodit vela padal a ren magor ze mame nieco robit a ja ze co vankuse mam mu dat na nohy nech sa spameta...a potom sme sa znova stretli au vysvetlujem naj sa s ttm zmieri su to deti a tie budu behat moze sa rozculovat kolko chce ale ze mu useteim cas ze moze sa aj pototo nic sa nezmeni lebo deti su v noci ticho navstevy v noci nemame...a jedine co prosil je koberec po celej obyvacke busis splnilo sa mu to ale len koli detom aby im zima nebola

lenka2710
5. jan 2020

No mojej susede pod nami zas paradoxne vadí naše dieťa, bývalý majiteľ mi tiež susedov ospevoval až som sa dozvedela neskôr že mali tiež potycky s dotycnou! Oni mali dvojčatá, dvoch chlapcov, ktorí mali v obľube skákať z kuchynskej linky 😂
Keď sme sa nasťahovali, tak asi tri mesiace v pohode, potom to začalo, mala začala chodiť v choditku zle, nosila papučky zle, hrala sa zle, prebehla cez byt zle, plakala zle, ja som nemohla doobeda ani vysavat, lebo vraj syn je po nočnej, akože neviem ci som sa mala ísť po kazde spýtať či si môžem urobiť domáce práce, či je pánko vyspinkany! Ja už som bola s nervami v prdeli, som sa bála pustiť aj pracku! Ale raz som bola aj s malou po chorobe, proste dva týždne zavreté doma, keď mi pri schrankach vraví, či musíme každý deň presúvať nábytok??? Ja hľadím na ňu ako puk a po tom všetkom som jej od pľúc povedala, čo som mala na srdci a je kľud
Cítila som sa ako väzeň vo vlastnom byte a s nechuťou som sa vracala hoci aj s prechádzky, lebo som vedela, že zas bude zle, keď náhodou mala prebehne, lebo dieťa, niekto by neveril, ale aj beha a dokonca plače

milanm_
5. jan 2020

Ked budeš predávať nehnutelnosť do 5r. od zápisu do katastra nezabudni na to, že ho nemôžeš predať drahšie ako si kupovala. Inač budeš platit extra dane.
https://www.etrend.sk/financie/predali-ste-byt-...

autor
5. jan 2020

@milanm_ ano toto viem .. dikes

autor
5. jan 2020

@evalin88 už sa to nedá :/

autor
5. jan 2020

@taskataska nie si ty náhodou moja suseda ?