Idem sa zblázniť od smútku a samoty

15. mar 2023

Neviem sa zmieriť so situáciou, že sme zostali na tomto svete sami s mužom a dvoma deťmi. Mala by som byť vďačná, že mám zdravé deti a dobrého muža, ale tá bolesť v srdci...s tou sa nedá zmieriť. Prišli sme o rodičov, ktorí boli v mladom veku a so všetkým sa pasujeme sami.
Srdce mi trhá, že naše deti nemajú kam ísť na prázdniny, nikto ich nezoberie len tak na zmrzlinu...cítim sa hrozne zlomená, že nemáme nikoho, kto by nás mal rád a naše deti. Poslednú dobu to na mňa dolieha o to viac, že ma opustila ešte aj sestra, ktorú som mala ako naj kamošky a bola pre mňa všetkým (opustila v zmysle, prestala sa s nami baviť a ešte nás obrala o nemalé peniaze).
Prosim Vás je tu niekto v podobnej situácii? Veľmi by mi pomohlo popísať si s niekým, kto sa cíti totálne opusteny, osamelý a neznamenajúci nič na tomto svete...

loliki
15. mar 2023

Ak prežívaš akýkoľvek stres, daj si Magnézium. Rodičov to samozrejme nenahradí, ale dokážeš ináč rozmýšľať, troška sa Ti rozjasní v hlave. Kľudne navštív aj lekára, alebo psychológa, ktorý Ťa dokáže správne nasmerovať. V podobnej situácii je veľa ľudí, nemajú domov, vlastnú krajinu, manžela, rodičov, napr. odídenci, ale aj iní na SK.

deti95060810
15. mar 2023

@loliki odídenci? však všetci si chvália ako je im super v zahraničí...

loliki
15. mar 2023

@deti95060810 Zabudla si na to, že im koľkí príbuzní zomreli. Prosím Ťa, zamysli sa, o čom píšeš. A vôbec, či chceš pomôcť autorke.

deti95060810
15. mar 2023

@loliki to nebolo pre autorku, ale pre tvoj výlev... 🙂
autorke pomôže asi len psychológ, popr. psychiater... my tu ani nie...

ivangeline
15. mar 2023

Su susedia,kolegovia,a xy ludi,z kt sa mozu stat priatelia. Bohuzial,kazdy raz zomrie.. A niekto aj tych rodicov ma a nestykaju sa a dobre vztahy nemaju.. Treba sa ucit akceptovat a proate prijat tuto skutocnost..a neuzatvarat do tej samoty,lebo nemusis byt sama...

loliki
15. mar 2023

@deti95060810 Tak sem nepíš. Rieš svoje kŕčové žily. Ak sa veľmi nudíš, nájdi si niečo užitočné.

anetka34
15. mar 2023

Môžeš mi napísať súkromne, ak máš chuť.

deti95060810
15. mar 2023

@loliki pani, ja si môžem písať kde ja chcem... je to fórum ...verejné
prečo si útočná_, ja sa do teba nestarám... chceš niečo poradiť a ani sama nevieš čo...
len hlupák vyťahuje súkromné správy na opľutie toho druhého...🙂

loliki
15. mar 2023

@deti95060810 A len bezcitný človek nedokáže pochopiť utrpenie iného. Tak sa nevysmievaj z odídencov, nechodíš v ich topánkach. Závidíš ešte aj vojnu. Predstavila si sa, nešíriš dobro. Pľuvanec, čo na teba padá, vyšiel z tvojich úst, tak sa nečuduj. Nestaráš sa do mňa, nie som autorka, tak mi jednoducho nepíš, neoznačuj. A máš pokoj. Čo šíriš, to sa k tebe vráti.

deedol
15. mar 2023

@deti95060810 aj nejakeho osobne poznas? moja sestra doucuje pani z ukrajiny po slovensky, prisla sama s dvomi detmi, nasla si pracu vo svojom odbore, ale aj tak ledva prezivaju, byvaju na intraku a fakt sa maju "uzasne", ako ty pises. nechapem taketo komentare, fakt je mi z toho az fyzicky zle.

deti95060810
15. mar 2023

@loliki kde píšem že závidím vojnu... s niekým si ma pletieš...
nepochopila som, prečo sem pletieš kŕčové žily...

deti95060810
15. mar 2023

@deedol prečo sem pletieš ukrajinu... ja som myslela skôr občanov SK v zahraničí... čo ja už len mám spoločné s vojnou - do toho ma nepleť... pol Sk si myslí o vojne svoje...

loliki
15. mar 2023

@deti95060810 Ja neviem, prečo si vôbec v tejto téme. Ak si si nevšimla, nie som autorka a mne nemusíš písať a zostaneme bez konfliktov.

deedol
15. mar 2023

autorka, neviem, ci je to cerstve alebo nie. ak ano, mozno to cas trocha zmierni, ale ak to trva uz dlho a zasahuje ti to do zivota (nevies sa z neho tesit, nie si stastna), skus vyhladat psychologicku pomoc, mozno postaci sa o tom porozpravat.

simona20201309
15. mar 2023

Vieš koľko je rodin, ktorí rodičov majú, ale nemajú záujem o vnúčatá?
,,Mala by som byť vďačná, že mám zdravé deti a dobrého muza"
Veruže mala by si byt vďačná.
To je život. Mrzí ma strata vašich rodičov, ale takéto samotyranie nikam nevedie. Začni byť vďačná za to co máš.

V podstate máš všetko. Máš svoju krásnu rodinu.
Čítam tvoju poslednú vetu znovu... ty máš úplne iný problém. Cítiš sa byť nepotrebna ? Prečo máš pocit, že nič neznamenas???

tanyan
15. mar 2023

Nie si sama - máš muža a dve deti! Teš sa z toho, čo ti život dal. Nesmúť za tým, čo ti vzal. Oberáš sa o energiu, ktorú môžeš investovať do prítomnosti a budúcnosti...
Strácaš smútkom čas, ktorý môžeš naplniť radosťou...
Zdvihni hlavu a ži život, ktorý máš! Si silná a budeš ešte silnejšia!
A nikdy nevieš čo príjemné ti život nachystal. Otvor oči a srdce a uvidíš koľko lásky a priateľstva na teba čaká...

zmrzlinka2021
15. mar 2023

@deti95060810 obvykle vystupujes rozumné, ale teraz si dosť trepla

deedol
15. mar 2023

@deti95060810 myslim, ze pojem odidenci v prispevku pred tebou, na ktory reagujes, je uplne jasny. ale pokojne to mozeme nechat tak, kedze tym len zahlcujeme autorke temu. pekny den.

zmrzlinka2021
15. mar 2023

@deti95060810 väčšina SK nezáživá vojnu, stratu, reálnu hrozbu..Slováci žiaľ aj v minulosti boli väčšinou gardisti a špekulanti. Možno by sme si tou vojnou mali prejsť a boli by sme pokojnejší, laskavejsi, empatickejsi

reanda
15. mar 2023

len si preboha nezacni pisat s niekym, kto sa opusta podobne, ako ty, lebo sa v tom celkom zakopes.. smrt rodicov nie je prijemna, ale pre dospeleho cloveka by to uz nemala byt taka tragedia, ako to opisujes.. a tie pocity, ze si opustena, osamela a nic neznamenas - to myslis vazne? okrem muza a deti je na svete este niekolko miliard dalsich ludi.. ze ti zomreli rodicia neznamena, ze si opustena.. netreba tymto pocitom podliehat.. a ze nic neznamenas - to akoze clovek nieco znamena, len ak ho ma niekto rad? asi by si sa mala trochu pozriet na to, ako zijes svoj zivot a ake mas hodnoty.. nebyt zavisla na vztahoch s inymi ludmi.. aj ta sestra - uzasna najlepsia kamoska a potom ta oberie o peniaze a prestane sa s tebou bavit? tak asi nebola 'najlepsia kamoska'.. zacni sa na ludi divat trochu realnejsie, nie sa na nich vesat, len aby ta mali radi.. potom budes mat aj naplnujucejsie vztahy a nebudes sa citit opustena a bezvyznamna za to, ze nema s detmi ist kto na zmrzlinu

loliki
15. mar 2023

Milá autorka, napíšem len tak stručne v bodoch:
1. Pripustiť si bolesť, pomenovať - od života, od sestry.
2. Hnev na nadviazanie kontaktu s vlastnou silou.
3. Objektívny pohľad na to, čo sa stalo. Akosi to pochopiť.
4. Oslobodenie od negatívnej energie, odpustenie prospieva mne.
5. V pokoji hľadať riešenie, východisko zo situácie.

thereisabear
15. mar 2023

Skúsila by som psychológa. Máš dve zdravé deti a dobrého muža, to je podľa mňa veľmi veľa a mnohé by s tebou menili.

elmivelmi
15. mar 2023

ale ved mas svoju rodinu ,tak sa sustred na nu.Mas aj sestru,staci odpustit.

majkakvet
15. mar 2023

@deti95060810 zavidis bomby padajuce na strechu? A znasilnenia?

mondolina
15. mar 2023

@deti95060810
no prekvapuješ žena 🙈

kristinapetronela
15. mar 2023

Ja nie som v takejto situaci no predstavila som si ,že by sme odišli niekde do zahraničia .neboj deti vyrastú a budú si aj navzájom partaci

beataxxx
15. mar 2023

Pozri si projekt “adoptuj si starych rodicov” , nielen Ty sa mozes citit osamela, urcite je vela starsich ludi, ktori nemaju deti a radi by sa potesili s kvazi vnucatami

lucia147852
15. mar 2023

Nič neznamenajúcim na tomto svete? Ty potrebujes odbornú pomoc. A to nemyslím ako vtip, alebo urážku. Trpis klinickou depresiou. Časom smutenia si prejde každý, čo strati blízkeho. Ale toto už nie je čas smutenia. Ty máš muža a deti. Snáď chces svojim deťom poskytnúť milujúci domov ako tvoji nebohi rodičia poskytli tebe. Tak ide život, niekto sa narodi a iní odídu. Ty musíš žiť už pre svoju rodinu. Tebe nepomôže vypisovať si s rovnako strateným, chorým človekom. Ty vyhľadaj psychiatra čím skôr. Aby ti ukázal iný pohľad na svet a pomohol toto obdobie prekonať aj farmakologicky.

lucas1981
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucas1981
Autor odpoveď zmazal
Zobraz