Investícia do cudzieho bytu

tomas060
1. sep 2022

Zdravím,mám strašnú dilemu..som s frajerkou 5 rokov cca.mali sme 2 mesačnú pauzu a potom keď sme sa dali naspäť dokopy tak mi po 3 týždňoch povedala ze sú kúpila byt (hypoteka) zarazilo ma to lebo viem ze to musela riešiť q hľadať ešte pred tou pauzou, čiže byt je jej a ešte sa len zariaduje a nebývam v nom..minulý týždeň prisla zamnou s tým ze ako si to predstavujem s investíciou do bytu, či chcem prísť len na hotové?kuchyňa a spálňa je a ešte obývačka a chodba..navrhla mi ze pôjdeme na polovičku ceny zbytneho zariadenia co vyčíslila na 10 000 euro..zarazilo ma to lebo byt si kúpila sama bez môjho vedoma ja mam investovať do cudzieho bytu?navrhol som jej ze to predáme a pôjdem do spoločnej hypoteky alebo jej vyplatím polovičku ceny bytu a nevh ma zápise ako spoluvlastník a tak to nevhve ?co by ste robili vy?

janai1
1. sep 2022

Neinvestovala by som peniaze do cudzieho bytu

sense
1. sep 2022

@tomas060 ne investovala by som do bytu kt nie je môj. A ani by som nešla len s priateľom do spoločnej hypotéky. Ak chceš s nou bývať ôk nech si ona platí hypo a režijné a ostatné náklady ako aj domáce práce sa podeľte, prípade ty niečo viac na strave keďže ako chlap zješ zrejme viac, ale hypo by som neplatila

tomas060
autor
1. sep 2022

@janai1 ja som tiež toho názoru..ona somnou už pár dní nekomunikuje a je úrazena

anjelik2358
1. sep 2022

Myslím že návrh dať jej polovicu a nech ťa napíše ako spoluvlastníka je dobrý.

deti95060810
1. sep 2022

vykašľala by som sa na ňu a aj na jej byt...
jasné že hľadala byt už dávnejšie a teba teraz vydiera... od nej podraz.

tomas060
autor
1. sep 2022

@sense presne to som jej navrhol,že určite pôjdeme na polovičku s vydajmi ale na zariadenie a hypotéku som není ochotný investovať..

tosomja
1. sep 2022

@tomas060 no, tak narovinu ti to napíšem. Teraz investujes. Po roku sa vezmete. Budete si žiť, veď veľká láska, prídu deti atď. A príde rozvod. Po rozvode byt bude jej aj všetko v ňom. A tebe dá 5tisic eur keď vôbec, alebo ti vyhodí na ulicu ten nábytok 100rocny ktorý už nebude mať hodnotu. 😉
Ja by som neprispela ani 5 centov, jedine tak do nájmu, pokiaľ by som tam mala s ňou byť. Ale do zariadenia nič.
Je prefíkana a nie hlúpa. Pozor na ňu.

sense
1. sep 2022

@tomas060 ak je urazená nech je... Zvážila by som taky vztah

tomas060
autor
1. sep 2022

@anjelik2358 ani mi nato nič nepovedala..proste chce ho mat len pre seba ale peniaze na zariadenie by podľa jej zmýšľania a preto ze som jej partner by som jej m dať?

babovka2321
1. sep 2022

Vychcana je poriadne🙈

tomas060
autor
1. sep 2022

@deti95060810 no ma to úplne zarazilo keď mi to povedala ze si ho kúpila..nikdy predtým zamnou neprišla s návrhom na spoločné bývanie

doriiis
1. sep 2022

@tomas060 ..myslim ze ta chce len vyuzit

tomas060
autor
1. sep 2022

@sense ja tomu nerozumiem prečo ma tak citovo vydiera ?bavili sme sa osobne a ona mi ušla s auta a teraz sa somnou nebaví,, asi čaká ze pribehnem s peniazmi na zariadenie?

anjelik2358
1. sep 2022

@tomas060 Nie v žiadnom prípade neprispievaj do zariadenia. Ak nesúhlasí s polovicou, ruky preč od nej. Úplne sa stotožňujem s @tosomja. Normálna žena ktorá chce s tebou byť by s týmto návrhom súhlasila.

kaktusik007
1. sep 2022

no jo no.. na druhej strane, ked by ste si nasli prenajom nezariadeny, tak by ste ho zariadovali spolocne 🙂 ale teda 10 tisic je brutal, no ak s nou chces zostat tak nejaku tu komodu / obraz / stolicku ci kusovy koberec by si zatiahnut mohol 🙂

ak sa takto urazila.... hold, asi ta potrebuje -- teda pardon, potrebuje tvoje peniaze... a mozno az ked ste sa rozisli jej doslo ze byt nie je iba splatka hypoteky, ze to su aj peniaze za energie a celkom je to palka, ked sa to spocita dokopy 🙂 a v dvojici sa to tiahne lepsie.

tomas060
autor
1. sep 2022

@tosomja ďakujem všetkým..hneď som pokojnejší. Ja ju lubim a trosku som pochyboval co spraviť ale je to tak ako píšete, čo jas tým zariadením budem robiť a potom ostanem bezdomovec ak by sa niečo stalo a už len tém pocit ze bývam v cudzom..chcel som ísť do toho spolocne

sonicka96
1. sep 2022

Prepáč ale nebuď za debila a nedávaj do bytu ktorý není ani na 1/4 tvoj 🙂 ty dáš do bytu (ktorý je napísaný na ňu ) 5 000€ rozídete sa a tebe nič neostane. Pekne trvaj na tom aby prepísala polovicu bytu na teba ak chce aby si investoval aj ty do neho,alebo nech si ho zariadi ako chce ona ale potom bude podráždená keď sa ti niečo
nebude páčiť . A ak sa s tebou nebaví tak myslím že ty už nemáš o čom rozmýšľať keď na teba toto skúša a ešte sa sere .. vykašli sa pekne na ňu 👌

sense
1. sep 2022

@tomas060 myslím ze ta chce využiť a preto sa k tebe vratila

stella03
1. sep 2022

@tomas060 buď spoluvlastník, alebo žiadna investícia☝️. Buď opatrný a nedaj sa vydierať.

wheel
1. sep 2022

Ani 1 euro by odo mna nevidela na jej byt, neporadila sa s tebou, neriesila to s tebou , je to cisto jej problem ci ste vo vztahu alebo nie. Na reziu by som jej prispel polovicu nakladov na byt a aj to nie dlhodobo,snad nebudes zit roky v roli podnajomnika. Proste ak chce vztah tak spolocne byvanie 1/2 na 1/2. Ako chlap aj tak vzdy budes na tom stratovy kedze zarabas viac a viac tvojich penazi pojde do rodiny a chlap vzdy riskuje viac svoje peniaze ako zena. A ked uz teraz prepocitava tak by som zvazil aj cely vztah, ani nevies ako to bude mat vsetko vyratane pri pripadnom rozvode a alimentoch ;)

tomas060
autor
1. sep 2022

@kaktusik007 ja som jej navrhol že niejake spotrebiče som ochotný kúpiť, predstavoval som si tak max 3000 keby mi povie tak áno ale prečo by sme mali ísť na polovičku keď byť není nas ale len jej

tomas060
autor
1. sep 2022

@sonicka96 že??toto pomne žiada a ešte je urazena?fakt ona ma ešte totálne zblbne:(

tomas060
autor
1. sep 2022

@wheel ja som jej dal férové 2 riešenia, že to predáme a nájdeme niečo väčšie a budeme v tom spolu alebo jej vyplatím celú polovičku a to sa jej asi nepáči.. není to férové?v tom není nič zlé si myslím?

kaktusik007
1. sep 2022

@tomas060 no 3 tisicky je dost...
@wheel ale tak zase ak by ona vsetko zatiahla, cele zariadenie, tak jej patri aj viac ako len polovicka rezijnych nakladov -- ono tie veci predsa len bude opotrebovavat a nicit aj on... cize ono by to ani nebolo z mojej strany OK ze by platil iba polovicu rezie, podla mna by bolo OK prispievat jej na byvanie v normalnej vyske 150 - 200 eur... Ale teda v pripade ze si vsetky drahe veci zakupi sama a
@tomas060 fakt max par veci do 500 - 700 eur typu komoda, obrazy, kusovy koberec, nejake speci kreslo...

tomas060
autor
1. sep 2022

@kaktusik007 ale polovičku nájmu by som určite platil aj spoločné potraviny, to som jej povedal..len z hypotéky a zariadenia (10 000) som není ochotny

tomas060
autor
1. sep 2022

@kaktusik007 ja som jej chcel investovať tak max 3000 q plus samozrejme ako som písal výdavky na polovicku okrem najmu

mimirka32
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kaktusik007
1. sep 2022

@tomas060 no potraviny su samozrejmost, rovnako ako drogeria - to si musite nastavit ze ci kazdy bude davat rovnaku sumu alebo prispievat % prijmov... hold, hypo je jej, tak to musi sa starat ona.
@mimirka32 hej, tiez mi to je divne, ved byt nie su rozky ze rano sa rozhodnem ist kupit a o 10 minut mam v kosiku... iba na katastri to trva mesiac, kym okolo toho vybavujes veci... no 3 mesiace su taka minimalna doba..... este to mohla tak ze hned ako sa rozisli sa rozhodla, a nejak to zazrakom vyslo 🙂 - ale to musela kupit prvy byt v ktorom bola na obhliadke potom

wheel
1. sep 2022

@kaktusik007 Nie nepatri jej vobec nic viac, kupila si svoj byt bez akejkolvek konzultacie tak si ho snad bude aj sama zariadovat. Dal by som jej 100 euro mesacne na energie po dobu kym sa nevymackne k spolocnej nehnutelnosti,.to je tak max 1 rok, ak nema zaujem kup si nehnutelnost vlastnu a pekne sa od nej odstahuj do svojho a mozte sa stretavat na striedacku raz u nej, raz u Teba. ;) Takto jej to vysvetli a ak bude trvat na svojom najdi si normalnu frajerku.

tomas060
autor
1. sep 2022

@mimirka32 príde mi to mega divne ze sme spolu pred tou pauzou neboli za zle ,čiže riešila byť pred ňou a po pauze ..pauzu vymyslela ona lebo sa urazila a celkovo sa uráža na také malickosti že sa to hanbím..urazila sa samozrejme na niečo a ja som si povedal dosť že to nebudem vždy len ja kto prvý pride