Ja verzus priateľova sestra

neexistuje
23. dec 2012

ahojte.. ani neviem kde mam zacat moj problem je trosku rozsiahly, alebo mozno vobec len ja to komplikujem. neviem preto prosim o radu niekoho nezainteresovaneho alebo sa proste potrebujem len vyrozpravat, resp vypisat.
mam 3 ročny vztah na zaciatku bolo vsetko super krasne romanticke bola som pre neho jedina a bola som beznadejne zamilovana.. a potom asi ako kazdy vztah zacalo to byt take obycajne, vsedne, ziadne horuce vyznania lasky ako kedysi len problemi sucasnosti.. ale laska tam stale bola aj ked pociatocna zamilovanost opadla. moj priatel je ale o 14 rokov starsi pracuje a ja som na VŠ. vtedy druhý ročník dnes už piaty. na konci tretieho som otehotnela a pred rokom pred vianocami sa nam narodil prenaaaaadherny syncek. vsetko bola krasne az na casy potom..po tazkom porode na mna prisla poporodnaa depresia, nevladala som, nestihla sstrasne som bola vycerpana stale som plakala a zurila. vskole ma cakali skusky a pokracovanie v studiu..bolo na mna toho vela pomahala mi moja mamina ((rovnako ako aj teraz za co jej do smrti budem vdacna) priatel pomahal ako sa dalo no mne to nestacilo psychicky ma nechapal a mozn prave vtedy sme sa trochu odcuzili.. po urcitom case nastastie problemi pomynuli a nastala uz len radost z mojho dietatka. skolu zvladam zatial super pretoze moj syncek je ukazkove dietatko. tak teda aky mam problem? prvy je v tom ze ziarlim na jeho sestru.. zije v cudzine a chodi domov dvakrat do roka na dva az tri tyzdne. kedysi neviem ci som to nevidela ale teraz sa ma to naozaj dotyka. ked je tu nic pre neho neexistuje. stale je s nou chodia na vilety predtym som aj ja chodila ale teraz mam babatko tak ja som odpisana a on veselo lieta s nou dalej cele dni sa nevidime ked byvam u neho v byte, ked sa pohadame kvoli nej, a odidem byvatku mame tak aj 2 dni mi nezavola. stale si ju zastava ze tu je na chvilu ze ho trham od rodiny.. ale to nie je tak. nezakazujem mu rodinu a ani ju nie ale nech obmedzi tie ich vyjazdy. ved to vsetko robi na ukor nasho vztahu a ja tym trpim. ma este aj brata a s nim sa nestretava vidi ho raz za ten cas co je tu, stale vyvolava mojmu priatelovi a ten ako psik vzdy uteka. uz som z toho chora. nechce nic riesit ja sa s nou nerozpravam pred pl rokom sme sa pohadali kvoli tomuto. niekedy mam pocit ze sa za mna hanbi, ona je pekna chuda vystudovana mudra sveta skusena blondina a ja som mlada neskusena bruneta s kilami po porode..je to jeho sestra ale ja na nu ziarlim ako na frajerku, keby to bolo mozne tak sa daju aj dokopy taky maju vztah...
a druhy problem?? ako ste si vsimli stale pisem o svojom priatelovi, nie muzovi, rada by som sa vydala za neho a on? nechce nie ze by sa uplne nechcel zenit. my sme velka rodina on by mal asi 15 hosti, a preto chce mini mini svadbu a pritom pozna celu moju rodinu, ma s nou dobre vztahy a je spolocensky rad sa zabava tak ja neviem preco ma z toho taky stres... ale potom vsetkom z jeho sestrou uz mozno ani ja nechcem aby sme sa vzali, neviem si predstavit ake by to bolo ak by sa vratila nastalo.. to sa mam rozviest kvoli svagrinnej pretoze nezvladam ich mega blizky vztah.. budem rada ak mi poradite mne aj mojmu okoliu dochadzaju napady ako sa s touto situaciou vyrovnat.. vopred dakujem za vsetky komentare

digysa
27. dec 2012

@neexistuje No, a problem vyrieseny... treba iba, aby si pocula aj druhu verziu... Hned sa to v hlave vsetko da dokopy.
Treba kompromis z oboch stran...

ruzenka147
4. apr 2013

podla mna je najlepsie otvorene sa o tom porozpravat a stanovit si urcite pravidla 🙂

vaness110
26. júl 2019

@acrobaleno nezažiješ, nepochopíš.
Chorá si ty.

acrobaleno
15. aug 2019

@vaness110 Jasne 🙄