Je mi smutno za domovom

tamaruska
26. máj 2015

Ahojte. Moja situácia je taká, že mám snúbenca, malé bábätko a bývame u mojich rodičov. Naskytla sa nám však príležitosť, aby sme bývali sami v podnájme, v meste asi 15km od mojho domova. Toto bol môj sen, byť sami. Avšak keď sa to už blíži a musím sa rozhodnúť čo ďalej, je mi z toho zle. Budú mi chýbať moji rodičia aj keď budú blízko a môžem kedykoľvek prísť k nim a aj kedykoľvek sa naspäť vrátiť. Teší ma, že by sme už konečne žili my traja ako rodina, ale fakt si to neviem predstaviť, že už nebudem doma. Dá sa na to zvyknúť, alebo?... A ešte jeden problém.. bojím sa,že ak budeme sami začne k nám často chodiť priateľova matka, ktorá u nás doma bola le 2krát lebo je z ďaleka, ale viem stopercentne, že keď už budeme sami začne si dovoľovať a chodiť tu a ja neznesiem ani pár hodín jej prítomnosť a keďže je z ďaleka určite by chcela u nás prespať. Ako mu mám vysvetliť, že ak spolu začneme sami bývať, že si ju tam neprajem? Ja sa z tej ženy zbláznim asi. To je ešte väčší dôvod ako to že by mi bolo smutno za domovom..preto pochybujem či tam mám ísť.. nechcem celý život byť s rodičmi, ale viem, že potom začne peklo čo sa týka "svokry". ☹

bonaqa2013
26. máj 2015

@tamaruska tiež som na svokru nahnevaná. Máme posledné dieťa, ktoré má zdrav. problémy a neustále nám rozpráva aby sme ju dali do ústavu. a mne je tak ľúto....Trhá mi to srdce keď to mám počúvať.... Takže ku svokre chodíme tak 3-4 krát do roka a to sme 30 km od seba. My naše dieťa milujeme aj také so zdrav. problémami... To je ten dôvod prečo svokru radšej nie.....

tamaruska
autor
26. máj 2015

@bonaqa2013 to mi je luto, to sa ti necudujem vobec. Jak jedna matka moze daco take povedat.. Ta moja ma zas problem somnou, preto ju nemusim, ale je mi to strasne luto kvoli mojmu priatelovi, ale ja uz nedokazem s nou normalne vychadzat.

januli74
27. máj 2015

@eeffka máš pravdu, ale teda že si jej to nepríjemne povedala.

libka1
27. máj 2015

@tamaruska chovas sa naozaj trochu detinsky. Ked som uvidela nadpis diskusie myslela som si ze si niekde tisicky kilometrov v trape od domu 😀 po prestahovani uvidis, ale podla mna si lahko zvyknes.
Ja mam tiez dost o nicom svokru ale vychovavam ju k slusnosti a uz vidim velke vysledky. Moj manzel sa tiez stotoznil s tym ze ju nemam rada, ale ja som sa nestotoznila s tym, ze nase zle vztahy si vyzerie on. Preto sa snazim o slusne vztahy. Tym ze sa maju stretavat mimo vasho bytu ublizujes hlavne manzelovi, tak sa zamysli nad tym ci to naozaj chces 😕

mircalla
27. máj 2015

@tamaruska mas 27 rokov a si stale s rodicmi...teraz sa stahujes 15 km....och dievca, vies co je trochu samostanosti? pre precitani nazvu som si myslela, ze sa stahujes do inej krajiny
okrem toho riesis problem ktory neexistuje - ani nevies, ci k vam svokra bude chodit...to si len myslis...inak ak svokra je len clovek - a stale matka tvojho manzela....nech ti akolkolvek nesedi, je to jeho matka...bude sa ti pacit, ak taky postoj bude mat partner tvojho dietata ze x rokov?

peneloppe
27. máj 2015

Inak ja som to tiez tak pochopila ze si v zahranici. 😀 z toho nazvu

tamaruska
autor
27. máj 2015

@libka1 Ja viem ze si lahko zvyknem a ked som si moj prispevok dnes precitala uznavam ze to vyzera blbo a mohla som to napisat inak, ako tu nejde o to ci je to 15km alebo 15000km len o tom ze proste uz nebudem doma, no prisla na mna taka chvila, asi z toho pocasia dnes uz je to v pohode a mas pravdu, tiez viem ze mu tym ublizujem aj ked to nedava najavo a to nechcem, musim sa posnazit ale uz som z nej zufala a hystericka ked ju dakto spomenie a mam riesit daco o nej. 😀 😖 @mircalla tak viem ja sa tu o seba staram sama, vsetko si kupujem sama, neviem co je na tom take nepochopitelne, preboha milion ludi byva v dome s rodicmi, ked si tu prerorobime poschodie a budem mat aj 100 rokov tak tiez ma za to budete odsudzovat ? Nie urcite by sa mi to nepacilo, ale aspon mi ukazala jak sa spravat nemam, tak budem robit vsetko pre to aby taky postoj ku mne nikdy nemal.. 🙂

peneloppe
27. máj 2015

@tamaruska

s tou svokrou to nie kazdy pochopi. to treba zazit. ja som .si s mojou zazila dost. nad vsetko sa da povzniest to je jasne ale nie kazdy ma na to povahu. nemame vybudovany ziadny vztah. bohuzial. a ja som sa snazila. takze ja si to viem zivo predstavit ake to je mat hroznu svokru. su aj take. n ic s tym nenarobis.

tamaruska
autor
27. máj 2015

@peneloppe joj nesom doma soma a tiez dufam ze tu nebudem dlho, ved ja sa tesim ze ideme prec, len na mna prisla taka chvila 😀 moja mama sama povedala, ze nemozem zit ani so svokrovcami ani s nimi (s rodicmi).. pre moje dobro 🙂

tamaruska
autor
27. máj 2015

@peneloppe ved to ja sa snazim vzdy si poviem je to jeho matka, je to babka mojej dcery, obcas ma ta navsteva nezabije, moj priatel bude stastny a ok ale ked si na nu spomeniem tak... 😠

bajana
27. máj 2015

@tamaruska na zlé vzťahy sú vždy dvaja...ja som taký typ človeka, ktorý nemá problém s nikým, také neexistuje, že by som s niekým nevydržala, neznášala,...tvoj postoj je veľmi nefér, svokra je raz matka tvojho partnera a babka tvojho dieťaťa a miešať do týchto vzťahov tvoj postoj voči nej nie je správne....podľa tvojich vyjadrení sa toho musíš ešte veľa naučiť, o vzťahoch, diplomacií, ako byť nad vecou a naučíš sa aj prežiť návštevu svokry...naučíš sa byť menej sebecká a robiť veci v prospech iných (tvojej rodiny), nie len vo svoj vlastný prospech...mám pocit, že si bola doteraz hyckana rodičmi, už je načase dospieť.

tamaruska
autor
27. máj 2015

@bajana Mas pravdu..

peneloppe
27. máj 2015

@bajana
nesuhlasim ze na zle vztahy su vzdy dvaja . ked ti niekto sustavne hadze polena pod nohy, nech sa snazis ako vies, tak po case ked rezignujes, neznamena to ze si tiez pokazil ten vztah. jednoducho odtial potial. nie kazdy si necha skakat po hlave donekonecna, ani z ucty k svokre. ja teda nie. a nemam pocit ze mam podiel na tom ako sa nas vztah s mojou svokrou vyvinul. aj moj muz priznal ze jeho matka je narocna a svojska povaha a treba ju trpiet, tak to robia ostatne polovicky jej deti. ja som trosku tvrdsi oriesok.

dilino
27. máj 2015

moja vieš čo je byť daleko od domova ja som ked som sa z Vychodu z Košic presťahovala 258 km mam cestu tam a to iste nazad a ty si 15 km keby že si išla byvať 80 až 100 km nepoviem nič ale 15 ved to je za rohom dalej že partnerovu mamu nemusiš a on tvojich rodičov znesie ked pišeš že byvate u tvojich rodičov ty maš doma dobre ty sa bojiš zmeny keby ti doma u rodičov bolo zle už si odsťahovana davno ale kedže ti je dobre ani ťa nelaka aby ste sa osamostatnili hoci vek na to už maš.

tamaruska
autor
27. máj 2015

@dilino samozrejme ze mi je tu dobre. No my sme tu zatial boli preto, ze sme sa tak s mojimi rodicmi dohodli pokial si najdeme nejake byvanie. Neviem preco myslis ze ja sa osamostatnit nechcem, ved som napisala ze chcem a ze sme chceli byt sami.. Po dlhych mesiacoch sme si nasli vhodne byvanie pre nas a pre babatko a chystame sa prec. Mne je u nas velmi dobre a ked to uz prislo, ze mam ist prec prisli na mna take obavy.

peneloppe
27. máj 2015

@tamaruska

Ved ste mohli pouvazovat aj o viacgeneracnom byvani. Aj tak ziju niektore rodiny, ked im to tak vyhovuje. Ked spolu vychadzaju a su tak spokojni, je to vyborne, ma to vela vyhod. Idealne ked ma kazda gazdinka svoju kuchynu, napr. v rodinnom dome ze kazda rodina obyva jedno poschodie.
Uvidis, ako sa vam bude byvat. Mozete o tom pouvazovat.

madana
27. máj 2015

@tamaruska necitala som ine prispevky,napisem Ti len tolko,ze nie je nic lepsie ako byt sami v novom-vlastnom 🙂 .Smutit za rodicmi,za ktorymi mozem prist kedykolvek??? 😨 Sorry,ale prides mi ako velke rozmaznane decko,nie ako dospela 27-rocna zena,ktora uz je matka. 😕
Co sa tyka Tvojej buducej svokry a jej nezelanych navstev,vopred si urci pravidla,bude to vase byvanie,takze ano navstevy ,ale len kedy vy budete chciet,nie ze ju tam budes mat kazdy druhy den.Nie je na tom nic zle,len chcete mat svoje sukromie,od zaciatku si na tom trvaj 🙂

tamaruska
autor
27. máj 2015

@peneloppe no my sme uz teraz na poschodi, ale neni mozne aby sme tu mali napr. este jednu kuchynu 😒 A takto ked sme vsetci spolu tak ktovie dokedy to bude klapat, pisala som uz ze moja mama hovorila ze nedovoli ziadnemu svojmu dietatu byvat ani so svokrovcami ale ani doma 😀 Ako smejeme sa na tom, ale je na tom daco pravdy.. Ja so vzdy chcela byvat v meste a konecne sme nasli byt aj v ktorom bude malej dobre, kedze hlavne na nu sme mysleli, tak neviem preco tak vymyslam, ja vsetko tak velmi prezivam

mircalla
27. máj 2015

@tamaruska prezivas to preto, ze si naviazana na rodicov...myslim, ze cas sa odputat....ja vacsina ludi v 27 uz davno s rodicmi nebyva...

libka1
27. máj 2015

@tamaruska ja chapem ze ta trochu prepadol smutok... za mesiac ani nebudes vediet. Na tom vztahu so svokrou kvoli manzelovi popracuj. Nevravim ze mas ohnut chrbat a nechat sa terorizovat, urci jej hranice a neboj, ona zmudrie. Moja svokra je ten typ co hrava v rozpravkach a lieta na metlach 😀 A vidis, popravila sa, za chrbtom ma sice ohovara stale ale co usi nepocuju srdce neboli 😀 😀 V priamom kontakte ked urobi co len naznak nejakej provokacie staci ked na nu spatno pozriem a hned sa umravni... Ale presli sme si 10 rocnou cestou kym pochopila ze ja konflikty sama od seba nevyvolavam ale vyzadujem slusnost, potom som slusna aj ja. Inac viem byt neprijemna tak ze sa mi ani ona so svojou metlou nevyrovna 😉

dilino
27. máj 2015

@tamaruska ono to prejde neboj všetko chce čas a nebudeš daleko to bude vyhodne že sadnete do auta a ste u rodičov raz dva bez problemov

tamaruska
autor
27. máj 2015

uz som to nejak predychala, dneska sme boli pozriet v byte a uz sa tam vidim, ako vsetko riadim 😀 podla seba, verim ze to prospeje aj mojmu partnerovi, k rodicom mozeme ist na navstevu alebo oni k nam a pritom si budeme spokojne zit sami svoj zivot.. a svokra..urcime si pravidla a tie sa budu dodrziavat, ja sa este posnazim a vydrzim obcas jej pritomnost, ale to len kvoli mojmu partnerovi, inak u mna skoncila ale ked ho to potesi.. 🙂

canerko
27. máj 2015

@tamaruska Ja mamu vidim dva krat do roka.Byvame 1100 km od seba.Na zaciatku to bolo hrozne ale clovek sa zvykne.Ty mozes hocikedy ist za mamou kedze nebudete daleko od seba. A ak lubis svojho partnera tak si mislim ze prezijes dve navstevy do roka.Neni to nic strasne.Ak sa neda bojovat proti neprijatelom tak sa spolci s nim.Bud mila prijatelska.

adel222
27. máj 2015

@tamaruska zlati 15km prejdes busom/vlakom/autom rychlejsie ako trolejbusom po meste z bodu A do bodu B. A prezrad ako daleko je svokra? Co take sa stalo, ze si taka dotknuta?

natalym
27. máj 2015

@tamaruska Och, keď som si prečítala nadpis, ja že píšeš zo zahraničia a Ty riešiš toto.

maria1989
27. máj 2015

@tamaruska prosím ťa, aké že to MESTO je 15km od KE?

eeffka
27. máj 2015

@maria1989 nie mesto ale v meste, az teraz som pozrela z kade je a KONECNA!!!! ona sa stahuje zo sidliska na sidlisko a takato tema 😅
15km je napr z THC na KVP

imelia
27. máj 2015

Ja som odišla za manželom tiež do 15km vzdialeného mesta. Bývali sme u našich, výborne nám tam bolo obom. Raz sme sa rozhodli a tiež som mala pochybnosti, ale šli sme. Za ako dlho som si zvykla? Hneď. A čo sa týka svokry - mám ju 5min. pešo, teraz keď bývame tu. Ale nie je žiaden problém s tým. Je to o tebe ako si to nastavíš. Nemôžeš jej zakázať, aby chodila. Je to matka Tvojho muža, ale môžeš si nastaviť pravidlá, kedy, ako často a na ako dlho bude chodiť. Takže sa toho neboj a teš sa na novú etapu života a prajem veľa šťastia.

maria1989
27. máj 2015

@eeffka pardón slepá som 😀 😀 ale už to chápem

tamaruska
autor
27. máj 2015

@eeffka nie ja sa nestahujem zo sidliska na sidlisko ale z dediny do kosic, tu na MK mam napisane kosice preto ze som chcela byt v tej skupine a dozvediet sa nieco, lebo viac casu som stravila v Presove a lepsie ho poznam ako Ke ale este som tu nebyvala 🙂 @adel222 ked poviem ze byva cca 100km mozno sa moje stazovanie bude zdat este nepochopitelnesjie, ale tak ak vam niekto chce nicit zivot aj tych 100km je malo 🙂 @imelia tak po dnesnom dni aj ja myslim ze si zvyknem hned, keby som mohla ostanem tam uz dnes, a moje obavy dnes vystriedala radost a dakujem 🙂