Je môj muž alkoholik?

20. mar 2024

Ahojte, chcem pocut nestranný názor. Niekoľko dní sledujem ze môj muž začal potajomky piť tvrdý alkohol. Bežné si dal jedno dve piva večer po práci, ale teraz začal potajomky do toho miešať aj tvrdy alkohol. Doma nemáme žiadne problémy, je starostlivý, pomáha, aj s deťmi aj v domácnosti. V práci tiež nemá žiadne problémy, tak nechápem prečo to robí. Jeho mama je abstinujuca alkoholicka, jeho brat teraz skončil v nemocnici kvôli alkoholizmu, preto vie aké to je. Nechápem čo sa mu deje q prečo to robí. Zatajuje ze by pil, iba keď som ho konfrontovala ze vidím ze fľaša je prázdna a vyhovára sa ze to keď tu bol neviem kto tak sa vypilo. Malé malé bábätko a nemienim byt s niekym kto sa utapa v alkohole. Neviem ako to mam riešiť.

soldi
20. mar 2024

@tiezjedna zavislost je dusevna choroba. z toho sa clovek naozaj dostava velmi tazko. zvladne to len nejake 1% zavislych a aj to vacsinou vymenou za inu zavislost bohuzial.
ona si nevybrala byt zavisla, nedokaze byt silnejsia. len ona sama moze tento stav zmenit a musi to urobit len a len kvoli sebe.
moj ex je fetom dozivotne poznaceny, neviem, ci teraz nieco berie, viem,ze bojuje aj s alkoholom, viem ze uzival antidepresiva, ale nemam o nom ziadne blizsie informacie.
moj ex fetuje priebezne makke a tvrde roky od 15tich. mal aj dva tri roky abstinencie, ale vzdy sa k tomu zas a znova vracia a naposledy ho to zomlelo riadne. tak mozno sa poucil a uz s tvrdymi dorgami znova nezacne. ale tazko povedat.

tiezjedna
20. mar 2024

@soldi ja viem, že si to tá osoba nevybrala. A áno, máš pravdu. Ona je veľmi slabá, celý život v podstate trávila vo vleku za niekým, nikdy nebola osobnosť. Viem, že je to choroba asi ako každá iná. Ale proste u nej nie je záujem sa liečiť, naopak, prehlbuje dno ://

To je masaker teda, nepredstaviteľné. Že ani vlastné deti ho neprinútili vykašľať sa na to... Asi sa nám "normálnym" ťažko chápe, čo sa im odohráva v hlave.

jennky13
20. mar 2024

@tiezjedna soldi ma pravdu, mala som takeho kolegu , cez leto nikdy nepil, chodil poobede von, ale cez jesen a zimu mal problem.

tiezjedna
20. mar 2024

@jennky13 reč bola o ťažkých alkoholikoch, nie o kvartálnych, či sezónnych, ktorí ešte zvládnu chodiť do práce, mať povinnosti a fungovať. Ťažký alkoholik s prístupom k chlastu mesiac nevydrží abstinovať.

vilma7
20. mar 2024

@tiezjedna hovorí sa, že má vydržať aspoň tri mesiace bez a nie len jeden...takže podľa mňa je, lebo tri by určite nevydržal.

zuzanna33
20. mar 2024

Vždy keď je v rodine alkoholik či rodič ,súrodenec je vysoké riziko že tvoj muž bude/je ja som si to vôbec nevšimla a kruto som na to doplatila...Zo začiatku sa skrývajú, nájdu si vždy dôvod prečo si dať a život dokážu ničiť všetkým naokolo . Niekedy pomôže rozvod ale aj je to naozaj závislosť nič ani deti, rodina nikto ho nezmení musí spraviť chybu alebo skončiť sám a spadnúť na dno. Len akokoľvek ľúbiš zničí ťa pohľad na takého človeka netreba veriť keď opitý sľubuje,prísaha a hlavne nelutovat môže si za to sám

domkakvet
20. mar 2024

Ano je alkoholik.