Je moja vina, že manželovi ráno nezvonil budík?

21. júl 2023

Uz sa Vam niekedy stalo, ze Vam nezazvonil budik? Moj manzel chodi do prace ja tiez. Dnes rano mu nezvonil budik a nezobudil sa vtedy ked mal. Do prace chodi vlakom takze samozrejme, hned bola moja vina, ze mu nezvonil budik. ( Predpokladam, ze ho zabudol nastavit)
Je to normalne ze ma manzel z tohto obvinuje? Ze ja mozem za to, ze bude meskat do prace? Mne moj budik o 6.00 v pohode zvoni. . :( Este som zla, lebo sa "len valam v kancelarii) a nemam tak tazku robotu ako on.... Som z neho znechutena.

matullienka
21. júl 2023

Manželovi by som žalúdok vyčistila ty nie si zodpovedná za jeho budík má si ho večer skontrolovať. A mal sa lepšie učiť a mohol sa v kancelárii váľať aj on.

autor
21. júl 2023

@matullienka vraj sa ja tesim ked sa jemu nedari... Proste chore to je. Toto sa mu uz raz stalo v predoslej praci. Ze mu nezazvonil budik a nezobudil sa

janetinka27
21. júl 2023

ponorka, treba niekam vyrazit, urobite si spolu pekny cas

katka700
21. júl 2023

Tak nech si tie budíky nastaví 3 keď sa nevie zobudiť. Just by som sa ho ako malého decka každý večer 20 krát spýtala či si ten budík nastavil.

monikkatt
21. júl 2023

Bol nastvaty a vybil si to na tebe
Jasne ze to nebola tvoja vina, hadam sa ti ospravedlni ked vychladne.. ved sa svet nezruti, no tak meskal do prace

pkgirl30
21. júl 2023

myslím že tu nie je problém ten budík ale niečo celkom iné....ja som síce rozvedená, ale dodnes deň nepochopím ako môže jeden chlap svojej žene povedať že sa len váľa v robote... má nejaký vnútorný problém, toto nie je o tebe ale o ňom

autor
21. júl 2023

@janetinka27 my sa spolu vidime az vecer po celom dni. Praveze malo sme spolu a aj to sa hadame :/

autor
21. júl 2023

@pkgirl30 ano. Ja robim riaditelku jedneho centra a moj muz sbs. Aj tak ho vnimam ako rovnocenneho a nemyslim, ze hodnota cloveka je podla toho, cim sa zivi. Casto mi vykrikuje, ze mam VS a on ucnovske vzdelanie. Ja som v tom nikdy nevidela problem

letfenixa
21. júl 2023

@autorka že vôbec uvazujes nad tým, že by to mohla byť tvoja vina, svedčí o tom, že to u vás nie je dobré.

h2
21. júl 2023

Tebe budík zvonil, tak predpokladám, že si každý nastavujete svoj a o budík toho druhého sa nestaráte. Tvoj muž je pako. Skús to brať tak, že to tak nemyslel a povedal to len v tej situácii, keď bol v strese. Snáď sa ti dodatočne ospravedlní.

autor
21. júl 2023

@h2 ano. Raz som ho poprosila nech mi nastavi budik, ze som unavena, lahla som mrtva do postele. Jasne, ze mi budik nenastavil. Avsak ja mam flexibilnu dobu cize mne az tak nezalezi na tom, kedy pridem do prace

dankako
21. júl 2023

Problém je jeho ego, nevie sa zmieriť s tým, že ty máš vyšší post a zarábaš viac predpokladám, nuž ale jeho problém, on si musí upratať v hlave🤷.

0silvia0
21. júl 2023

A ako si ty reagovala ked panko na teba vybehol? Sprava sa takto bezne, ze ta zo vsetkeho obvinuje?

matullienka
21. júl 2023

Môžem sa spýtať ako dlho ste manželia?

autor
21. júl 2023

@0silvia0 povedala som mu, ze to je jeho chyba. Ja neverim, ze ten budik nastavil. Podla mna na to zabudol. Ja v era unavena ako pes, este v noci som mu varila, aby mal do prace... Jeho vdaka je nulova.

autor
21. júl 2023

@matullienka 4 roky

simca06022011
21. júl 2023

Podľa mňa mu rupli nervy, neriešim takéto veci kým nevychladne. Samozrejme všetko zlé co sa stane sa vždy zvali na druhého;) vykrical ajnco nechcel. Večer by som mu oznámila ze čakám vysvetlenie a ospravedlnenie... ale napr to porovnávanie škôl som mala s bývalým frajerom, ja som to nedala a nechala som ho lebo podľa mňa sú to komplexy. Mama mala teóriu ze chlap by nemal vedieť koľko žena zarába, najmä nie ak viac ako on ;) mužské ego trpí.

matullienka
21. júl 2023

Jeho vďaka je nulová a ty mu večer vyvaras aby mal čo jesť v robote? Nechaj ho nech sa stará sám, ty si jeho manželka a nie slúžka aby si ho chudacika chystala a kontrolovala či má všetko nachystané do roboty

0silvia0
21. júl 2023

Cakas od neho vdaku za nocne varenie? Prestan sa tolko snazit, vidis, ze to nema vyznam, este ta zdrbe aj za to, co poserie on.
Na tvojom mieste by som s nim hodila raznu rec o tom, ze si nezelam, aby na mna zvaloval svoje zlyhania a nech si svoje emocie nauci kocirovat sam, lebo ty nemienis robit nikomu hromozvod. Ohrad sa voci takemuto spravaniu!

janulka1802
21. júl 2023

Ani neuvažuj, že je to Tvoja vina. Je to len a len jeho chyba. Ja by som mu teda dala, aby ma takto obviňoval. Trvala by som na ospravedlnení.

katka700
21. júl 2023

Na MK sú občas diskusie či vadí keď má žena vyššie vzdelanie ako muž, väčšine žien to nevadí ani väčšine sebavedomych mužov. Tvoj muž a nehnevaj sa za výraz však podľa príspevku patrí medzi cocotov čo si vyhliadnu vzdelanu ženu a potom sa vyzivaju v tom ako ju stále zhadzuju, ak do vzťahu prídu deti robia im chudencom to isté. Ak tie reči o valani sa v kancli a obviňovanie za jeho neúspechy počúvaš pravidelne, zamysli sa či ten vzťah radšej neukoncit.

nanka3
21. júl 2023

mate k´asicky budik? viem, ze mnohi vyuzivaju este stale, ale mozno by pre nemo malo zmysel nastavit si budik na telefone, napr. 2 po sebe v odstupe 10 minut a dopredu nastavit na cel tyzden a netreba ho nastavovat denne

dorothee
21. júl 2023

Teraz budem mozno za trubku,ale ja neverim,ze mozu mat dvaja intelektualne rozdielny manzelia stastny vztah…Ty si evidentne velmi inteligentna a sikovna a prepac,ale tvoj manzel moc rozumny asi nie je..Zavidi ti a to sa nezmeni,bude ti kazdy tvoj uspech cely zivot vyhadzovat na oci.. 😕

autor
21. júl 2023

@0silvia0 on to tak robi stale. Za kazdu chybu mozem ja. Takto je to stale.

autor
21. júl 2023

@dorothee ano. Aj ked som dostala to miesto, vobec sa netesil so mnou. Vlastne sa netesi zo ziadneho mojho uspechu

janka_266
21. júl 2023

Povedzte mu, že budík sa da nastaviť na cely týždeň dopredu, nemusí to riešiť každý večer 😃 a treba premyslieť, či má zmysel pokračovať v manželstve, keď sa k vám tak správa

autor
21. júl 2023

@katka700 mas pravdu.

victory7897
21. júl 2023

Tak treba prehodnotiť toto manželstvo,4 roky je veľmi málo ,nato aby si na neho takto pozerala a videla že sa neteší z tvojho úspechu , obviňuje ťa a jeho sebavedomie je niekde asi na nule ...

autor
21. júl 2023

@dorothee on vsak kolegom aj nadriadenym v praci nadrista, ze ja za to mozem. Nieco si vymysli. Tak to robil bezne. Aj v predoslej robote sa vyhovaral na mna. Chapem, ze je vytazeny a unaveny, ale to su aj ini muzi :(

simca06022011
21. júl 2023

Tak v robote to je iná vec, ale doma si to nemá dovoliť. Môjmu tiež poviem nech sa vyhovori na mňa;) neriešim..