Je možné prečítať list zosnulého na rozlúčke?
Chcem sa opýtať, ako to funguje na rozlúčke so zosnulým. Nechala som bratovi list, aby to prečítal na obrade pri pohrebe. Chcem, aby to počuli deti,aj vnúčence, ale hlavne manžel pri poslednej rozlúčke. Je to moje posledné prianie, neviem, či by mohlo byť vypočuté,ale tak to ukončím so všetkým a navždy. Manželmi sme 40 rokov. Len chcem vedieť, či to bratovi manžel nemôže zamietnuť. Ten odkaz je veľmi dôležitý, aby aspoň deti vedeli, v akom prostredí žili a s kým. Ľúbim ich navždy😢
Prídu mi tu unáhlené závery a domýšľačky. Mozno ma autorka tazku chorobu a vie, ze jej ostava par dni,týždňov.
To, ze chce v liste poukázať na prostredie , v ktorom žili deti a s kym, to mi tiez pride akoby to malo byt o niecom zlom voči manzelovi , ale počkám si na bližšie info od autorky.
List sa na obrade čítať moze ,otázne je ak tam bude nieco zle o niekom, ci je to vobec vhodné, za mna total nevhod. Co by som chcela ,to by som všetkým povedala pokial žijem.
@anonym_3c2fc5 Este raz. Nauc sa citat medzi riadkami.
@beata_k este raz. nauc sa citat s porozmenim, nedomyslaj si a to co si domyslis nevydavaj za objektivnu skutocnost..
Veď tie deti aj vnúčence vedia v akom prostredí žili a s kým, predsa neboli od narodenia v Amerike a ty s mužom tu.
Chceš to len vytrubit všetkým prítomným, rodine, priateľom susedom ? Ved oni vedia ...
Všetci zostanú v šoku, prečo to tam vytahuješ - cez brata či kohokoľvek, lebo toto môže byť chápaná, a veľmi silno, ako práve tvoja manipulácia, hádzanie hovien, lebo ty si pospinis ruky ale brániť sa a vysvetliť už nebudeš môcť. A ten škodca to zneužije proti tebe.
Dokonca nemáš žiadnu istotu , že to brat prečíta, možno nebude mať na to žalúdok, alebo mu tvoj muž zabráni - zatají obrad, zariadi že ho nepustia alebo ho vopred očierni.
Keď si už toľko vydržala v takom živote, tak sa konečne pozviechaj a zariad si svoj život nie zbabelym útekom, ale postáv sa čelom a rieš. Či už zmenou bydliska, rozvodom, napíš deťom aj vnúčatám ( podľa veku) veľmi rozvážne štylizované listy. Mala si silu vydržať, tak nájdi silu - verím že ju ešte máš, a vyries to inak..
Veľa žien tu z koníka ti silno drží päste a veríme že to zvládneš 🍀🍀🍀🍀🍀
Odhliadnuc od dovodov, vybavovatel pohrebu bude na 99% manzel a ten to budr manazovat, takze ano moze to dat zamietnut
Vykrik. Nevieme v akej situacii si. Myslis ze by sa ti takto akoze ulavilo? Chces nejake zivotne krivdy preniest na deti? Hmm lebo takto to nevyzera ze ich lubis. Ak ano povedz im to teraz....
@anonym_autor
skus sa pozriet na to ocami tych vasich deti… nechceli by aj oni aby si bola stastna a za svojho zivota??
urob maximum pre seba a svoju spokojnost… ale za svojho zivota. prosim nevzdavaj to.
skus mozno lekarsku pomoc ak mas pocit ze to uz sama nedavas. to vobec nie je hanba, ale obrovska odvaha.
alebo sa porad s nejakou blizkou svojou osobou. podla toho co pises ti este zalezi na vela veciach. nevzdavaj sa prosim.
drz sa

@beata_k z toho nevyplyva ze sa chysta kydat na muza.. to si si len ty domyslela
@anonym_3c2fc5 Este raz. Nauc sa citat medzi riadkami.