Je možné zrušiť aj krst?

byvala
9. jan 2013

ahojte mam otázočku veľmi nás to s manželom trápi.! pred 2rokmi sme dali nasu malu dcérku pokrstiť no žiaľ voľba krstných rodičov bola veľmi zla, dokonca nas aj "krstná" klamala že ma krst,aj prve svät.prijímanie, oni neni su este manželia len dlhoročný par bez detí aj ked sme spoločne dlhoročný priatelia ba priam rodinný dobrí známi velmi nás sklamali. Vôbec sa nespravaju ako iny krstní rodičia! nechcem aby boli s malou denne ale ONI S NOU VÔBEC NEBYVAJU! a to majú ku nam kúsok, ..na Vianoce ci narodeniny jej kúpia hlúpi dar ktorý mi podaju medzi dverami a tým si povinnosť splnili a hotovo.! je mi to veľmi luto lebo som si predstavovala ako budeme mat spoločne rodine stretnutia, že oni sami budu chciet travit cas aj sami s krstňaťom.! :( no žial. Ani po rozhovore s nimi sa nič nezmenilo.
A tak sa chcem spytat da sa to dako zrušit a možno nadobudnut nových krstných rodičov? už len s toho dôvodu že Krstná ani neverí boha (co sme doposiaľ netušili) a nieje krstená.
Prosím neodcudzujte nas za dáky zly vyber ale ked mate daných ludi v obľube verite im !! mala to byt pre nas aj pre nich pocta! no nestalo sa tak :(

zeta
9. jan 2013

tiez si myslim, ze oni ani nie su krstni rodicia.. jednak nie su pokrsteni a dalsia vec, ziju v tazkom hriechu - spolu, bez manzelstva.. Takze hoci pri krste stali ako krstni rodicia, nie su nimi.

lusika02
9. jan 2013

No ako sa tu uz popisalo dietatko bolo pokrstene a zbavene dedic. hriechu. Ja som veriaca a velmi je viera pre mna v zivote dolezita (aj ked mm je ateista ) ak si veriaca srdieckom, viem ti poradit len jednu vec....modlitba a obeta za krstnych rodicov tvojho dietatka. Nie hnevom, odsudzovanim ci nejakym rusenim krstu sa nic nevyriesi. Krst bol dolezitejsi, ako krstni rodicia aj ked oni maju byt prikladom toho, ako zit vieru hned po rodicoch. Myslim na vas aj krstnych rodicov tvojho dietatka vo svojich modlitbach. Vsatci musime zacat u seba, netrap sa pre krstnych rodicov nechaj to na Boha On sa postara, Ty s manzelom sa snaz dat svojmu dietatku zivu vieru a bud mu vzorom hlavne Lasky 😉

anavila
9. jan 2013

nechápem, čo za knaz krstil vase dieta, ked nevyzadoval od krstnych rodicov papiere o ich viere, ci boli pokrsteni, ci maju vsetko co ma byt...zvláštne...my mame podobný prípad, tiež ma to trápi, ale co uz...chodime blahozelat detom aj na vianoce, navzajom, ale nic viac, keby nebolo tych sviatkov, ani sa nevidime, a byvame kusok od seba. Rozhovory, nic nepomaha. Zozaciatku sme my chodili castejsie k nim ale oni nie, tak som aj ja tak. Vase dieta bude mat okolo seba ludi, ktorí o neho fakt stoja, neries kmotrovcov, nedonutis ich aby si vas vážili. Ja uz sa nad tým nezamýšlam, ludia su vselijaki.

ajkuska
9. jan 2013

vieš koľko ľudí by chcelo zrušiť krst ak by to mali posudzovať podľa správania krstných rodičov (alebo aspoň vymeniť ich ak by sa to dalo)? Netrap sa tým, nezmeníš ich správanie, možno robí veľa aj to že nemajú vlastné deti a tak trošku nevedia, ako k dieťatku pristupovať a ako to cítia rodičia.

jabadaba
9. jan 2013

ved sa spytaj na moznu vymenu krstnych rodicov niekde u vas na fare. Porad sa priamo s fararom ako postupovat ak nie ste spokojni. Mozno nie su spokojni ani krstni rodicia a radi by sa tejto ulohy vzdali. Preco to takto neriesis? Krst ako taky sa podla mna zrusit neda, mozno ale je nejaky maly akt kedy sa jedni krstni rodicia svojej ulohy zrieknu a ini ju prijmu. Ale to sa musis pytat kompetentnych. O tom co si myslim o krste a cirkvi pomlcim. Takze takto za mna. Riesila by som to s fararom.

digysa
9. jan 2013

@jabadaba si ma predbehla... @byvala tiez radim to co, jabadaba pisala. Chod za fararom, on ti urcite poradi.
Ak by nebol ziadny akt, kde mozete prijat novych krstnych rodicov, tak by som si ho urobila doma sama.

Ak mas na mysli niekoho, kto by bol vhodny kandidat, tak by som doma urobila malu oslavu. Pozvala krstnych rodicov a trosku oficialne ich predstavila svojej dcerka so slovami- Toto su tvoji novi krstni rodicia. Ale skutocne sa snaz dobre vyberat a spytaj sa, ci su ochotni podujat sa k tejto ulohe.

mayocka
10. feb 2013

Baby vy ste nanajvýš "divné"... nechápem prečo túto úbohú ženu ešte aj odcudzujete že to nevedela,tak to proste nevedela! Verila a slepo, tak im verila že si od nich nepýtala žiaden občiansky preukaz ani nič podobné, oni sú na vine nie ona,chce radu tak jej poraďte ak viete a nie ešte jej priťažíte.
Túto tému som si našla v googli lebo som sa sklamala podobne, nie v tom žeby krstní neboli veriaci či pokrstení ale v tom že keď som bola tehotná, pchali sa mi do zadku obaja,nechcela som "ju" pretože nebola z rodiny ale "on" bez nej ist nechcel, slubili že sa vezmú /nie kvoli nam/ ale ze proste nech nemáme pár ktorý si dovlečie pri píležitosti svoju novú rodinu a bude plny dom cudzich ludi... akonáhle sa babätko prestalo nosiť v perinke tak záhadne sa stratil aj záujem a už som si aj pár prikrych nadávok vypočula,takže vzťahy sú uplne rozviazané.... a to má moje dieťa necelé tri rôčky
sme tiež veriaci a trápilo nás to čo bude až pojde na 1.sv.prijímanie a stále to riešim,na teraz je toto môj jediný problém,ak bude môcť isť krstná mama druhého dieťatka ktoré momentálne čakáme tak by sme boli radi,ak nie,postavím sa za nu v tom kostole aj ja na nich sa mozem s vysoka...! náhradný krstný rodič sa dá vždy zohnať,akurát sa človek 100x viac bojí či sa znova nepopáli 😢