Je syn manželovej sestry môj synovec?

15. nov 2022

Je syn manzelovej sestry moj synovec,alebo je len manzelovym synovcom? A je manzel muzovej sestry moj svagor,alebo je len manzelovym svagrom? Dakujem za odpovede

pribinak
15. nov 2022

Ste rodina, teda aj tvoj synovec

h2
15. nov 2022

Ja to beriem tak, že áno, je to tvoj synovec aj tvoj švagor. Ale každý to môže mať inak.

elam1234
15. nov 2022

Áno a áno 🤦 teda manžel sestry môjho otca je stále môj ujo 😂 a manželka brata mojej mamy je stále moja teta , by ma nikdy nenapadlo robiť v tomto rozdiel🤦 ty si v tom ako dieťa rozdiel videla ? Lebo predpokladanám, že tvoji rodičia majú súrodencov a tí súrodenci majú partnerov

4stanka4
15. nov 2022

ak by si bola len frajerka tak nie...ak si manželka/partnerka tak áno...čítam ze píšeš ze manželka tak áno a áno

stanulienkat
15. nov 2022

Podľa mňa nie.

anickabasnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anickabasnicka
15. nov 2022

tvůj manžel má sestru-to je tvoje švagrová, její syn je tak synovec tvého manžela, tudíž je automaticky synovcem i pro tebe.takže ty jsi jeho teta tak jako tvůj manžel jeho strýc.......a můžeš být hodnou normální tetou, nebo zlou tetou ježibabou.nic víc, nic mín
a švagrem je....snatkem přijímáš nejen práva manželky, ale i závazky rodiny, včetně vztahů a vazeb.i když nejsou k tobě pokrevní příbuzní

h2
15. nov 2022

@4stanka4 A obzvlášť, ak majú obe strany deti. Lebo možno to nie je môj pokrvný príbuzný, ale je pokrvný môjmu dieťaťu, prípadne sú pokrvne spriaznení cez tie deti (napríklad ten švagor, ktorý nie je príbuzný ani môjmu dieťaťu, ale jeho dieťa s mojím sú bratranci/sesternice). Za mňa to je proste rodina.

simsalabim
15. nov 2022

Pre mna urcite ano. A jeden z mojich synovcov mi je ako syn. No a nemyslim si, ze "synovec" musi mat rovnaku krv ako ja...ved ani s manzelom ju nezdielam a je mi rodina.

evica17
15. nov 2022

Je. Ale aj j mám synovcov a netere z mužovej strany a neviem si na to zvyknúť. Asi je to aj preto,že sa nestretávame často

jana_eyre_2
15. nov 2022

Samozrejme - keď sa vydas, tak sa stávate rodinou, čiže manželova sestra ti je švagrinou a jej deti sú ti neterami a synovcami.. tak isto naopak..

euka210
15. nov 2022

Samozrejme, ze je synovec a svagor.
Mozno niekde su aj ine pomenovania...u svagriny pouzivaju aj ujec a ujčina...pre nas s manzelom nezname, trochu zabavne, ale uz neviem vztah ktory to popisuje.

euka210
15. nov 2022

@simsalabim preeesne tak, ked je to manzelova rodina a krv, je to i moja. Rovnako moja povodna rodina je i manzelovou rodinou. Mam svagrinu, ktora mi je ako sestra, ktoru som nikdy nemala 😊

nicegirl369
15. nov 2022

Nie som si istá. Ale urcite to bude bud tvoj synovec alebo pradedko.

anickabasnicka
15. nov 2022

@euka210 ujec ujcina X teta stryko to je podle toho,jestli jsou to sourozenci ze strany tveho otce nebo matky.takhle to rozlisuji treba na orave.me se to vzdycky pletlo, pro nas "zahranicni" to vzdycky byla teta a stryc. a nikomu to nevadilo.ale mistni deti jednem rikali ujcove a druhym teta stryko.
@simsalabim presne jak pises. s detmi svych sourozencu udrzujeme castejsi kontakt a jsou mi blizsi rodina.piseme si na vanoce, na narozeniny,navstevujeme se. s manzelovymi sourozenci se moc nesetkavam a o jejich detech vim min nez o sousedovic z druhe strany vesnice.predpokladam,ze ani po tech letech co jsme rodina,neznaji moje jmeno,protoze ani jednou mi neposlali prani k svatku.obcas se sice ozvou na vanoce,ale to je tak vse....takze sice rodina,svagrove,svagriny,netere,synovci,ale jen na papire

kamatopo
16. nov 2022

Nehnevaj sa,ale to je tak sprostá otázka že u mňa je to zatiaľ topka na ,,modrom 🐎,, . Raz keď si niekoho zoberieš tak si určitým spôsobom berieš aj jeho rodinu. A on zas tvoju. To ako chces pomenovať syna od manželovej sestry??? Alebo jej muža?

autor
17. nov 2022

@kamatopo napriklad manzelov synovec a svagor mojho muza,ty premudrela

kamatopo
17. nov 2022

👍👍👍👍tak teraz si zabila ty ,,rodine založená,,🤣🤣🤣. Ale ďakujem za kompliment.

miadi
18. nov 2022

Je to aj tvoj svagor aj tvoj synovec kym si manzelka tvojho muža . 🤣Aj ked ich nemas rada a nie su ti pokrvni pribuzni. A ked sa rozvedies tak to bude exov svagor a exov synovec a bratranec tvojich deti z exovej strany.

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz