Je to len kríza?

14bibi
20. feb 2013

Neviem co mam robit... Z muzom sme spolu 8 rokov mame 3 deti a ja k nemu uz nic necitim...Som stasna ked je v robote a akonahle je doma vadi mi to.... Celkovo nieje zly chlap, nechodi domov opity ani sa nehadame. Akurat ze mi absolutne nepomaha z rodinou jeho cinnost je televizor, robota alebo pocitac.. detom sa vobec nevenuje lekarka je pre neho tabu.. vsetko je na mojich pleciach uz mi ani nepovie ze ma ma rad.. vela krat som mu o tom povedala ze mi to vadi no nic sa nezmenilo, pride za mnou len ked chce sex... jeho akoze romanticky vecer znamena naliat do mna alkohol aby mohol mat sex... ale mna to uz tak nebavi a uz vobec nemam chut na sex ☹

sisaha
20. feb 2013

preco mam pocit, ze vsetky novozalozene diskusie pochadzaju z kraja, ktore ma jarne prazdniny?

aurorag
20. feb 2013

@sisaha tak oni uz maju jarne???? my mame chripkove! 😎 😎 😎

lalinko2010
20. feb 2013

@aurorag aj my máme chrípkové a jarné až od 04.03.

sisaha
20. feb 2013

@aurorag este 2,5 tyzdna tu budu vsakovake temy... 🙂

14bibi
autor
20. feb 2013

Tak ako nehnevajte sa, clovek tu potrebuje pomoct, poradit a vy si z neho robite srandu... Len aby ste sa raz nedostali do podobnej situacii.

awalancha3
20. feb 2013

@14bibi ...beriem to tak, že sa chces vyrozprávať, lebo taketo veci su háklivé, specifické a hodné psychologa. Dat sem takyto problem a dufat, ze nejaké sliepoč... pardon, nejaké dievočky ti tu naozaj dobre poradia je naivné. Dočkáš sa akurát takých reakcií, ako si sa dockala v uvode, a aj horších. Možno aj bude snaha ti poradiť, ale bude to len subjektívne, ako to vidia ostatné ženy.
Tvoj problém trapi vela zien v dlhsie trvajucom manzelstve s detmi. Rovnaký problem maju aj muži, ale tí nie sú tak viazaní pudom k detom a pri príležitosti nájdenia si milenky opustaju rodiny, kde je to pre nich už "nudné a neinšpiratívne" s víziou nového vzrusenia, slobody, nezodpovednosti.....
Neviem kolko mas rokov, a ako stare su deti, pocitam, ze najstarsie ma tak7-8 rokov. Neviem, ako si na tom financne, materialne, bytovo, akú mas podporu od rodicov, surodencov......Takže, nemozno uplne adekvatne poradit. 😉

14bibi
autor
20. feb 2013

@awalancha3 Presne ako pises ono je to skor asi o vyrozpravani, kedze som stale doma okolo deti nemam sa poriadne ani skym porozpravat okrem mami ktora travi u mna kazdy den a pomaha mi, kym je muz v praci kedze robi kazdy den od rana do vecera... Viem ze treba riesit problemy hlavne z muzom poropravat sa a tak lenze on ma absolutne nevnima... napr. Rozpavam mu nieco a on po minute sa opyta co si hovorila? tak potom ako ma mat clovek chut mu nieco povedat... takto je to stale.. Vela krat som mu hovorila ze by som rada sla snim niekde do kina a tak... absolutny nezaujem a pritom mame kde nechat deti v tom problem nieje... Jeho zaujem o mna je len ked chce sex...

digysa
20. feb 2013

@14bibi Ja neviem, ale to ako 8 rokov nechodite do spolocnosti a to mate zadarmo opatrovatelku (vasu mamu)???

Mate nejake hobby? Sport, hudba, film....a pod?

jana1106
20. feb 2013

asi by bolo treba riadny uprimny rozhovor medzi vami. nech sa vyjadri,co citi a ako si to vlastne predstavuje. a tiez, co chces ty. ci to ma takto pre teba zmysel...

maruska24
21. feb 2013

a zásadný problém je akože kde? ste v manželstve dlhší čas, máte viacej detí, muž chodí do práce, príde asi neskôr, tak ako 90% ostatných mužov potrebuje ten svoj relax pri telke či PC a má zakodovane, že o deti a domacnosť sa stará žena. Ty si vyšťavená z detí a celodennej rutiny a preto nemáš náladu na sex. Klasická domácnosť pre mnohé manželstvá a spoločné žitie. Buď sa porozprávate narovinu a dokážete si tú zabehnutú líniu nejako poprehadzovať, alebo....

didi44
21. feb 2013

@14bibi ...a tam je pes zakopany...nie je to ani tak v tom, ze ma manzel pracu, telku a pocitac, ale tvoja nechut...

lujza123
21. feb 2013

@14bibi no veru chciet zmeny po takom dlhom case je fakt velmi velmi tazke...v niektorych pripadoch nemozne.....
Predstav si situaciu ze zacnes chodit s frajerom, mate svoje prve byvanie a ty chces aby ste upratovalu spolu. Pokial je ten chlapik maminkyn maznacik co nieje schopny po sebe ani odpratat tanier zo stola ide to tazko. Najskor skusas prosis, vela chvalis aj za kravinu ako spratat si svoje vlastne ponozky zo zeme...ale postupne sa chalan uci, najskor ma pocit ze ti s niecim pomaha, potom to bere akosi automaticky ze vsak to robi predsa aj pre svoje pohodlie a pekne prostredie...po rokoch v takomto stave mu ani nenapadne ze by s upratovanim nepomohol a vela veci urobi proste sam od seba.....
Co tym chcem povedat? Ze to co opisujes je problem ktory u vas zacal asi velmi velmi davno....najskor ti robit vsetko asi neprekazalo ale ako sa kopia roky, povinnosti a deti prerasta ti to cez hlavu..lenze ten vlak je uz rozbehnuty a nieje lahke z neho vyskocit

lujza123
21. feb 2013

@14bibi byt tebou by som mu nasadila sokovu terapie. Prihlas sa na zumbu, aerobik, anglictinu, kurz uctovnictva...cokolvek co je aspon dva - tri krat do tyzdna v hodinach ked vies ze je tvoj muz doma. Nepros ho nepytaj sa len mu to oznam. Ty sa vyjasis, oddychnes si od deti, muza, stereotipu...mozno si zvysis vzdelanie a sance na pracovnom trhu..a ten tvoj chlapik si moc neskrtne s 3 detmi doma...teda k telke sa nedostane ani keby moc chce...jasne ze sa mu to nebude pacit ale? No a? Su to aj jeho deti, on bol v praci 8 hodin, ty si bola tiez v praci 8 hodin (lebo celodenna starostlivost o tri deti praca je!) ..pracovny tyzden ma 5 dni...nech ma tri dni po praci volno on...dva dni ty
Pre zaciatok to moze stacit, postupne pridavaj nejake dalsie povinnosti. Mne sa osvedcilo upratovat, varit len ked sme vsetci doma..potom uz len rozdavam nenapadne prikazy..chod prosim vyniest smeti, poumyvaj prosimta ja som vysavala a chcem este stihnut kupelnu (treba vzdy to co robis ty obkecat aby to vyzeralo ze mas toho straasne vela na praci a ta jeho robota aby vyznela ako malickost popri tom)...ked bude sediet pred telkou dones mu hrniec zemiakov nech ti osupe na zajtrajsi obed to sa da robit aj pri pozerani)...ked pojde z prace zavolaj mu ci neskoci do obchodu po nejaku drobnost ( a nadiktuj mu cely tyzdenny nakup)...proste pomalicky nenapadne davkovat

Odmena pre neho bude oddychnuta zena ktora sa bude tesit a mozno aj sama iniciovat vecerne intimnosti...toto mozes podchytit , tu jeho chut..kup si nejake pekne pradielko podvezky, len mu to ukaz a povedz ze ked ti s niecim pomoze moze sa potom tesit na show

14bibi
autor
21. feb 2013

@didi44 Tu nejde o nechut... ide mi o vacsi zaujem z jeho strany nie len raz za mesiac ked si chce vrznut... ja sa uz necitim ako partner ale ako sluzka...

14bibi
autor
21. feb 2013

@digysa Snazila som ho par krat stiahnut do kina divadla... nic... do kina sa slo ked ho pozvali jeho kolegovia 😠

andrejka1983
21. feb 2013

@14bibi vieš čo ti poradím 🙂 skus sa začat uplne inak obliekat, tak viac sexi, pre svoje potešenie a pre manželove pochybovanie , ale fakt, nech sa preberie z tej gaučovej letargie, nevravim že si maš niekoho najst, ale nech si on myslí že možno niekoho maš 😉 😉 ...život je krátky a ked teraz nedosiahneš zmenu tak už nikdy, lebo roky utekaju....
vybehni par krat von a nepovedz mu že kde, len povedz čo ma doma urobit...alebo mu nechaj nachvilu deti, že nech si s nimi napíše ulohy, ty sa pekne obleč a povedz že maš niečo v meste vybavit a chod na hodinku preč.... 😉 uvidíš ako si ta začne všímat....a samozrejme základom je komunikácia, ale ak inak nejde, troška tajnosti nezaskodí 😉 😉

digysa
21. feb 2013

@14bibi Ja ti radim to, co @lujza123
Chod do kina s niekym inym, chod von, ked on pride z prace....musis vypadnut von aj bez neho...chod do obchodu, chod do kniznice, chod do posilovne, dohodni si s niekym veceru... musis to zlomit....
A ty mas mamu, co ti postrazi deti......tam nemas ziadnu vyhovorku!

maruska24
23. feb 2013

nebudem zakladať novú tému, táto má výstižný názov. Vzhľadom na to, že som doma už dlhšie, a ako to býva, priatelia si vždy spomenú len vtedy ak oni niečo potrebujú, ak je to naopak tak zázračne nikto nemá na nič čas, alebo preistotu už ani nepozná. Z toho vyplýva, že človek, ak nechce prepadnúť úplnej depresii a doslova sa zblázniť, tak jednoducho potrebuje nejaký ten program, zábavu, aktivitu, že. Nehovorím teraz o domácnosti a tak, ale proste to ostatné. PRiatelovi som pred mesiacmi našla prácu /sebe bohužial nie/, má tam kopec kolegov a ako to býva a je úplne normálne, majú spolu aj stretnutia, resp. zvyknú tráviť čas aj po práci /radi fičia na zľavách a pod/. O to by vôbec nešlo, utužovať kolektív predsa treba, aj vybehnúť niekam. Problém je v tom, že ak mu ja poviem, že by bolo fajn, aby sme mali tiež nejakú tú spoločnú aktivitu /mnohé páry predsa spolu napr. lyžujú, chodia na disco a pod/ tak sa mi dostane odpovede, že mám niečo vymyslieť a keď vymyslím tak je milion vyhovoriek prečo nie, a pod. Teraz boli na kolkoch a tak, on mi o tom rozpráva ako bolo dobre a koľko bolo srandy a ani si neuvedomí ako ma tým vlastne zraňuje. Včera som s ním o tom normálne komunikovala, povedala som mu že raz by aj on mohol niečo sponntánne vymyslieť aby sme sa išli zabaviť tak ako to praktizuje zo svojimi kolegovcami a novodobými kamarátmi, dostala som len odpovede, že veď možem ísť s nimi, sadnem na lavičku, lebo napr. kolky aj tak neviem hrať a bude. Alebo sadnem na lavičku keď on hrá futbal a bude. Nato sa odul, odfrčal preč a nekomunikujeme spolu. Popravde ani nemám chuť, nič od neho nechcem, ani ten lístok na autobus, nič. Toľko sebaúcty ešte v sebe mám, aby som mu v tom živote nezavadzala /keď už aj obyčajná komunikácia je pre neho prekážkou/. Naozaj ma to urazilo, zabolelo, veď predsa nič iné nechcem, len aby aj on raz niečo zorganizoval, hoci aj obyčajnú čokoladu s prechadzkou v meste, hocičo. Išla by som si zahrať lasergame, hoci som to nikdy nehrala, odbil ma slovami, že tam treba viacerých, pre dvoch to nie je a tak podobne na všetko. On sa ešte hrá na urazeného, sebec jeden. Je toto partnerská kríza, alebo som ja nejako náročná? Mám mať ja pocit viny, že sa chcem ísť aj ja zabaviť? Zabaviť, nie sedieť v kúte niekde na lavičke. 😒

didi44
25. feb 2013

...a prave toto je tema, kde najviac zo vsetkeho rezonuje otazka.." na co a pre koho je najvyhodnejsi institut ma 😀 nzelstva...

maruska24
25. feb 2013

@didi44 a odpoveď je? už ani nie je trend manželstva, ale partnerstva, ale ani jedno ani druhé nevylučuje zodpovednosť a pestovanie vzťahu. či ako? život je free?
no povedz, ako chlap, je podla teba ťažké pochopiť ženu a aj jej urobiť program, začať pestovať nejakú spoločnú aktivitu, aby ten život nebol stereotyp a aby sa bolo o čom baviť a tešiť aj mimo televiznej obrazovky či pestovania plačuceho dieťaťa?

moonlight1210
25. feb 2013

@maruska24 nabuduce na tie kolky chod. A povedz mu, ze je fuk ze ich nevies hrat. On tam prvy raz tiez nesiel z neba uceny. Moze ta to naucit. A ak nie on, poziadas kolegu.
Alebo sa vezmite baby a chodte. Mozes si byt ista ze tam najdete niekoho kto vam to ochotne ukaze a nauci vas pocitat body. V podstate staci, aby ti to uazali a zvysok je trening. Na aciatok si vezmi gulu s mensim cislom ( je to pocet kg). Niekomu sa lepsie mieri s lahsou inemu s tazsou. A dobre sa bav. Mozno objavite s priatelom spolocnu rec alebo si tak v novych partiach najdes ty vhodnejsieho chlapa.
Rozhodne mu nevyplakavaj, nedozaduj sa, vzbudzuje to pocit, ze mu chces zavisnut na krku. Ked si sama zacnes hladat aktivity, aj jeho to moze pritiahnut.
To mas ako s detmi. Syn fnukal, ze ked sa chce s niekym hrat, vsetci ho odbiju. Tak som mu poradila, aby si nasiel vlastnu zabavu, oni pridu sami. A stalo sa, len co videli, ze ma nieco zaujimave, co ho bavi, uz sa chceli s nim hrat oni.
A v tomto sa ludia nemenia.

maruska24
26. feb 2013

@moonlight1210 veru, ľudia sa nemenia. Mňa moji kamaráti a známi odpísali vo chvíli keď som ich ja potrebovala, a vo chvíli keď znova potrebovali oni mňa, tak ma záhadne znova spoznali 😖

didi44
26. feb 2013

@maruska24 ...suhlasim s tebou...vyjadrenim smerujem k tomu, ze ak dvaja ludia spolu ziju..mali by sdielat nielen spolocnu postel, starostlivost o dieta, ale sa aj spolocne venovat konickom, ktore im prinasaju viac radosti zo zivota...Od toho chlapa vobec nie je pekne, ze sa chodi zabavat bez partnerky...len tolko..
..a co sa tyka kamaratov...mas aspon jasno s kym mas do cinenia..lebo velka laska ochota...robi s teba poskoka..pre rych, co dokazu vyuzivat tvoju ochotu pomoct..

maruska24
26. feb 2013

@didi44 tak tak, a práve toto mnohí muži ale i ženy nechápu.

a nakoniec sa umúdril a vyjadril to len slovami, že aj muži majú svoje dni 🙂 a už mám naplánovaný program na týždne dopredu. Takže, asi je to ozaj tak, že aj muži majú "svoje dni".