Je to tyran, alebo to je len moja paranoja?

anilienka77
24. aug 2016

Maminky, manželky, ženy , chcem Vám napisat svoj príbeh , životnú situáciu s ktorou si sama neviem poradiť ... So svojim manželom sme spolu 6rokov spolu, z toho 3 roky manželia , zo začiatku bolo všetko v poriadku , no uz po pár mesiacoch som si všimla , ze keď si vypije je agresívny , najpr to bol len krik , hádky , urážky , no po roku ma prvý krát udrel , nikdy nie do tvare , skôr ma mláti do tela , stalo sa to uz pár krát , naposledy po narodení nášho syna , teraz je uz asi rok kľud , no ja stále žijem v strachu , a to nie je jediný problém , sprava sa nepríjemne aj voči mojim rodičom , otcovi aj pár krát vynadal a mna to velmi trápi , vždy keď sa s ním o tom bavím tak ma odbije tým , ze nemám riešiť minulosť , sťažuje sa na mna svokre , ktorá mi potom vyvoláva , píše mi aj jeho brat , ze muža tyram a podobne veci , ja uz neviem co robiť ďalej , temu rozvod sa bojím aj nadhodit aby to zas neskončilo modrinami ....

jeennyv
24. aug 2016

@anilienka77 Precitaj si po sebe co si napisala, ak by to bol pribeh inej zjeny, co by si jej poradila, asi by si jej neporadila ak mas kus zdraveho rozumu, ze ma s takym hovadom zit... rozved sa prave preto, aby si ty a tvoje dieta neskoncila ako boxovacie vrece, ci je lepsie radsej lamentovat a hovorit co nemozes urobit a coho sa bojis....

majkalabka
24. aug 2016

čím skor od neho odídeš, tým lepšie....mysli sa seba a syna...držím velmi palce

pribinak
24. aug 2016

Mas kam ist? Zbal si caky-paky a utekaj od neho

lintu
24. aug 2016

Ten nadpis myslíš vážne? Hej hej, chlap ktorý ťa obtĺka, nadáva ti a nedokáže si vážiť ani len tvojich rodičov, to určite s tebou myslí len dobre 🙄 Od takého, dievča, čo najďalej... už po tých pár mesiacoch si mala od neho utekať... Fakt môže byť ako časovaná sopka, pri ktorej nikdy nevieš kedy opäť vybuchne....

sardinka335
24. aug 2016

@anilienka77 ak nemáš deti tak by som sa pakovala s prvymi lučmi slnka... 😀 a ty si fakt nevaziš samu seba? Nemas kam odist? K rodičom? Co si ty boxovaci pytel?
Asi je zbytočne hovorit, ze načo si si ho prosím ta brala? Máš rada sado maso? Kks....
KOčka spamätaj sa kym sa da...lebo skončíš ako otlkana troska, x zien čo ostali s tyranom su po rokoch takehoto suzitia len tienom toho čo kedysi boli, nehovoriac o tom ze maju vytlčene zuby a ine zdravotne problémy sposobene bitkou...jedna pani čo som poznala ohluchla na jedno ucho po bitke od muža...nie je to sranda.
A tak ti poviem ja som z domu naučena tak...ze keby moja mama videla, ze ma muz bije tak ho stlče ona a vajca mu vykruti a tých kktov čo mu ,,nada,, si za klobuk neda...a to iste by som urobila aj ja kebyze moju dceru moj zat bije....ver tomu, ja ked sa ,,naserem,, tak som ako šelma. Takze takyto ma byt rodič -bit sa doslova a do pismena za svoje decko nech ma kolko rokov chce. Nehovorim, ze by som dceru pochvalila, ze si našla takeho chruňa, ale toto by som pre nu nechcela a snazila sa pomoct.

majcika
24. aug 2016

Mne moja mama raz dávno pradávna povedala, neporadil som ta aby ta niekto cudzí otlkal, lebo ak ta niekto miluje v živote na teba ruku nevztiahne -nezbije

marisola
24. aug 2016

akosi až odmietam uveriť tomu, že chlapi sú také zvery ,čo tak čítam forum...mozog mi to proste neprijíma.....to sú fakt až takí kreténi ???že toto robia ?:( kam táto spoločnosť speje...

n0mi
24. aug 2016

Sama pises "po par mesiacoch som si vsimla,ze je po vypiti agresivny". Ako uz toto mala byt kontrolka, nie,radsej si liezla do manzelskeho zvazku s nim. Netusim co ti nasluboval. Chapem,ze da bojis,lebo strach ta pri nom drzi. Ale bud sa budes bat cely zivot,alebo ho zmenis a zacnes zit.

charity
24. aug 2016

@anilienka77 Samozrejme, ze je to tyranie. A situacie, kde vies, ze ak nadhodis rozvod, skoncis s modrinami, je tyranie tiez.

Tak mu ten rozvod nenadhadzuj. Priprav si tajne byvanie inde, napriklad u rodicov, ak mas ich podporu. Priprav si tajne doklady, uctenky, rodne listy, pravnika na ziadost o zverenie dietata predbeznym opatrenim a az jedneho dna on odide nic netusiac do prace, bez slova sa odstahuj prec. Zmen cislo na mobil. A zi.

lauricka
24. aug 2016

@marisola noo, takych chlapov slovenske mamicky vychovali

sissy27
24. aug 2016

@anilienka77 ako vážne si sa vydala za chlapa, ktorý má problém s alkoholom a bil ťa už na začiatku? A teraz sa pýtaš, či je to OK? ☹ keby sa toto dialo tvojej dcére, čo jej povieš? Keby sa tvoj syn takto správal k svojej rodine, bolo by to OK?
Aj mňa môj ex udrel a žiaľ nie raz... Ale moja mama netrpela 24hod pri pôrode preto, aby si na mne nejaký zmrd dvíhal svoje ego a ja som nebola ochotná vychovávať dcéru v tom, že takto to má byť... Vzchop sa aj ty, zaslúžiš si žiť normálne a tvoje dieťa tiež. Samozrejme, že dostaneš bitku keď začneš o rozvode, ale lepšie ako byť otĺkaná po zvyšok života... A je len otázkou času, kedy začne biť aj syna...
Odíď a čím skôr, tým lepšie.

sissy27
24. aug 2016

@marisola bohužiaľ sú a nie je ich málo... Obávam sa, že spot o tom, že týranie zažila každá piata žena, je značne zavádzajúci, podľa môjho okolia a aj toho, čo čítam tu, tak je to každá tretia, ak nie viac ☹

sardinka335
25. aug 2016

kočky ...v uz 2 temy boli zamknute adminom...ten chalan čo hladal slobodnu mamičku a ešte jedna - manžel klamár kde sa muž celu noc neozval....čakam kedy admin zamkne aj tuto. Zeby ,,fejkove,, temy? Ten nazov temy by tomu aj celkom zodpovedal...Keby mna muz otlkal tak pochybujem, že prve čo by ma napadlo by bolo, ze či to je moja ,,paranoja,,.

lucinka511
25. aug 2016

@sardinka335 ale odkial to ten admin vie.ze je to vymyslena tema?co ma nejaku carovnu gulu? pravdep boli v tejbteme pouzite nadavky alebo o to poziadal sam autor temy.inak si nemoze zamknut len tak.pre nejaky pocit z brucha temu.

marisola
25. aug 2016

@sissy27 ja normálne až nechápem, rozum sa mi zastavuje...a ked ešte viem, že ani ja nemám úžasného chlapa, tak ma až mrazí pri tejto predstave. normálne,čitam toto forum a nechápem, ako je toto možné. čítam forum už dlho, veľmi, asi rok vkuse..a každá druhá téma tu je o tom, aký je chlap zlý,a ako ich týra a niektoré tie príbehy sú važne strasidelne.a tiež z mojho okolia usudzujem, ze je to hádam aj každá tretia.:( je to strašne smutné, čo vychovali slovenské matky za hovadá, ale to asi tým rozmaznávaním.alebo čo.

@lauricka ale je to úplne také, že rozum sa zastavuje,ked to čítam, mi je zle nad tým aký dokážu byť necitliví.a hrubí voci nam...a celkovo..:( je mi to strašne luto, v iných krajinách toto urcite neni takto rozšírene.

marse
25. aug 2016

Tvoj chlap je chuj , a ty si ... chuderka, čo by mala pozbierať poslednu davku sebaúcty a zdraveho rozumu voči svojmu dieťaťu a oslobodiť sa od toho chlapa... nebude to lahke, ale partner ta ma podržať ked potrebujeme a nie nas davať na kolena...

charity
25. aug 2016

@sardinka335 No ale prave takato paranoia je pre tyrane typicka. Tyran ich uci neverit vlastnemu rozumu a tak pochybuju aj o zjavnych faktoch.

lubkavargova1
25. aug 2016

Len raz by si partner dovolil usta na mojho otca a bolo byto posledne co povedal...uz ked si seva nevazis tak maj uctu aspon voci rodicom...

papricka33
25. aug 2016

@anilienka77 ak sa nechystas zacat posilnovat a otocit situaciu tak, ze ho raz a navzdy uzemnis a das mu po papuli ty, asi by si mala realne uvazovat nad rozvodom 😖 ale to uz je cele na tebe. Tu ti nikto "nevdychne carovnu moc". Musis sa rozhodnut a urobit to.

ucholacik
25. aug 2016

Žijem podobným životom ako ty. S magorom. My ženy stále dúfame, že bude dobre a nejako zabúdame na to,že keď už začalo fyzické násilie tak to bude len horšie. Bojíme sa odísť či to potom samé zvládneme s deťmi alebo nás trápi kam ísť s dieťaťom.Ako tu to tak čítam je náš veľmi veľa s podobným osudom.Tiež riešim teraz podobnú krízu.Veľa šťastia

jankalukasova
25. aug 2016

@anilienka77 a to si s ním 6 rokov? Nebije Ťa do tváre.. ale tak do tela.. no.. to úplne mení situáciu, že?? Pre vlastné dobro sa zbal a choď preč.
Baby nič v zlom... ale kam chodíte na tých chlapov??
O rozvode mu nič nevrav. Daj vedieť Vašim a keď sa pôjde mladý muž ožrať, tak utekaj... podaj žiadosť o rozvod a dovidenia...

evittam
25. aug 2016

@marisola No mne skôr "rozum stojí" nad tými ženami, ktoré toto píšu a že vôbec žijú s podobnými kreténmi viac než deň ako to spraví......

lujza123
25. aug 2016

Mna pri takýchto temach vzdy napadne ujo Chromik ako s fanatickym medovym úsmevom dookola opakuje o tych muzskych a zenskych vzoroch, posvatnosti manzelstva a ine blaboly
A potom si tu precitam zopar tem ako chlap zenu obcas bije, vezme este aj ten smiesny rodicovsky príspevok, robi si z nej sluzku, rohozku na spanie, podvadza ju, manipuluje, pripadne je mu uplne sumafuk ci ma nejaky orgazmus (alebo sex vôbec) a neviem co este...a zena to potichu znasa, ked jej dojdu sily tak sa tu anonymne postazuje a zivot ide dalej

Kde tych na kokotov chodíte? Zeny, co nemate voci sebe trosku ucty a voci vlastnym detom trosku zodpovednosti??? Co take na nich vidite? Preco si myslite ze Vas v zivote nic lepsie necaka ako trpiet debila pri sebe? Ze deti nutne potrebuju bio otca za kazdu cenu? Ze bez jeho bytu/auta/penisu neprezijete a svet sa zruti?

A zas sa vraciam k tym tolko omielanym Muzskym a Zenskym vzorom.... to ze je niekto muz ci zena nestaci na to aby bol vzorom ..a rodina nema byt len slovo a papier na urade, rodina ma byt pristav bezpecia, pokoja a spolupatricnosti pre vsetkych jej clenov

evittam
25. aug 2016

@lujza123 Perfektne si to napísala - lepšie by som to teda ani ja nedokázala. Ja tiež nechápem na čo sa nechajú ženy takto týrať-či už psychicky alebo fyzicky.

madeline1
25. aug 2016

@anilienka77 temu rozvod nemusis nadhodit...jednoducho ten rozvod zacni riesit. podaj navrh na rozvod. Ty predsa nemusis prosit jeho, ci ti dovoli sa s nim rozviest. A ze mas strach? o com toto svedci... ak ta potom zmlati, neboj sa prezijes...ale 100% budes vediet, ze si urobila dobre, ze si sa rozviedla.
Nesmie ta osocovat a ociernovat pred rodinou, nesmie sa spravat bez ucty k tvojim rodicom a blizskym a nesmie ta bit.
Bud mudra a utekaj!

anilienka77
autor
25. aug 2016

No to nie je take ľahké , ja viem , ze som mala odísť uz pred svadbou a uz vôbec nie s ním otehotnieť , velmi dobre si to uvedomujem ale uz to nezmením ... Viete , ide aj o peniaze , nemám ani predstavu ako by som to sama utiahla , kedže som na rodicaku... Bývame v dome ktorý patrí môjmu otcovi a ja neodídem a on tiez nie , uz som ho veľa krát prosila aby odišiel ani polícia nepomôže lebo tu ma trvale bydlisko .... Je to ako bludný kruh z ktorého neviem vystúpiť

uzuzana
25. aug 2016

Ak dom patrí tvojmu otcovi a on tam má len trvalý pobyt,tak ten mu môže otec zrušiť a chalan nech padá..hrdina !!! 😠 😠 😠 potom ho nemusíš veľa krát prosiť!!! pre boha dievča !!! takú facku by som mu dala juuuj s chuti... -slušne napísané..

uzuzana
25. aug 2016

A určite by si prežila neboj,rozvod,požiadaš súd o zverenie malého do tvojej starostlivosti a ploditeľ bude platiť výživné.. A myslím,že aj rodina by ti mohla pomôcť..

lubkavargova1
25. aug 2016

no do prcis...tak ten chujko si otavara usta na tvojho otca..pod ktoreho strechou vlastne zije...cize vlastne by mal suchat nohami..drzat hubu a krok...a on este aj teba mlati...krista boha zena!!!! To by si si fakt zasluzila jednu odsampak, ale taku aby ti aj stena dala druhu, aby si sa spamatala, kto je vlastne pan doma! Vobec, ze nie on...
A policia uz ma vacsie pravomoci ako kedysi, len netreba sa hambit a pekne krasne ich zavolat. Srat na to co povedia suedia a bla-bla-bla...pokial toto nebudu riesit radikalne tvoji rodicia alebo ty tak to budes stale schytavat ako fackovaci panak...ked to ine zeny zvladli, tak to zvladnes aj ty....tvoj otec je vprave ako majitel..ked raz vyhodi toho chuja tak ho ani panbozko nedostane naspat...bud sa ho fakt tak bojis, alebo ma zlateho bimbasa a preto sa ho tak urpulentne drzis...

madeline1
25. aug 2016

@lubkavargova1 jeho to mozno aj stve, ze byva u svokra...
fackat ju uz netreba. Hlavne nech sa rozvedie.
Policia ma sice pomahat a chranit, ale tiez je to casto len banda chrapunov...
zlaty bimbas za tym asi nebude.