Zakliaty trojuholník

15. dec 2022

Môžem Vás poprosiť o názor:

Mám priateľku, ktorá bola ešte donedávna vydatá. Náš vzťah začínal v práci pred asi piatimi rokmi, pre mňa to bola láska na prvý pohľad a vedel som že s touto ženou chcem prežiť zvyšok života, hoci aj ja som mal v tej dobe manželku a dcéru. Pár mesiacov sme spolu prežívali pekný milostný vzťah, až mi jedného dňa povedala, že chce mať so mnou dieťa a chce si ma vziať. Po asi piatich mesiacoch sme sa rozhodli spraviť si spolu dieťa a neskôr sa vziať. Akonáhle otehotnela, oznámil som to manželke a hneď riešil rozvod, aby sme mohli byť do pôrodu spolu a svoji. Po pár dňoch za mnou prišla priateľka a oznámila mi, že sa nerozvedie a že zostane s manželom a naše dieťa si nechajú spolu (mali totiž v tej dobe ešte dve deti) a so mnou sa tým pádom musí rozísť. Po istej chvíli sme to opäť ťahali spolu s tým že mi opäť sľúbila, že si ma vezme do pôrodu. Nestalo sa, v pôrodnici bol s ňou jej manžel, no stretávali sme sa ďalej. Jedného dňa, keď som bol u nej, jej manžel bol v práci a písal jej SMS, nedalo mi to a prečítal som si zopár správ o čom si písali. Dozvedel som sa také, že na začiatku nášho milostného vzťahu spávala doma s manželom a v práci si to užívala so mnou. Keď som sa jej spýtal prečo to robila, odpovedala že vraj musela, lebo ju donútil k tomu. Neskôr som čítal zasa to, ako si spoločne dajú najkrajší darček pod stromček (naše dieťa). Ja som stále veril, že sa niečo zmení a ťahali sme to spolu ďalšie roky s tým že asi každé dva mesiace sa so mnou rozišla, lebo jej manžel to zistil a prinútil ju, aby ma nechala. Pár krát sa stalo, že doma sa zbalila a prišla bývať ku mne, no manžel prišiel za nami a pod nátlakom a vyhrážaním sa, ju donútil sa vrátiť naspäť domov. Po troch rokoch prišiel ďalší návrh, že ak si spravíme ďalšie dieťa, tak ju manžel už určite nechá a rozvedie sa s ňou. Aj sa tak stalo a otehotnela so mnou po druhý krát, no scenár bol podobný. Niekoľko krát prišiel aj návrh o rozvod, no neskôr ho zrušili, vždy to bolo pod tlakom od manžela a zo strachu z vydierania. Druhé dieťa sa tiež narodilo v ich manželstve, no manžel sa stihol odsťahovať z ich domu a o pár dní som k priateľke prišiel bývať ja. Posledný rok nášho vzťahu-nevzťahu, sme sa snažili vyriešiť ich rozvod, no nastávali situácie, že sme sa rozchádzali aj my dvaja, často to bolo kvôli hádkam. Priateľka bola totiž pod veľkým tlakom a neustálim vydieraním z manželovej strany. Každú chvíľku spolu volali, neustále jej písal a keď chodil pre deti kvôli starostlivosti, tak do priateľky vonku pred domom neustále niečo hustil a veľmi často sa stávalo že zo strachu priateľka konala na základe jeho požiadaviek. Po pol roku prišlo konečne na rozvod a aj sa dobrovoľne vzdal otcovstva nášho druhého dieťaťa, no v tom čase sme boli aj my rozídený. Opäť sme sa po pár mesiacoch k sebe vrátili. Žiadala ma, aby som s ňou býval v ich dome, ktorého majiteľom bol jej už EX a mal kľúče od domu, takže mohol kedykoľvek prísť. Zbalil som veci a šiel k nej bývať, lebo som veľmi túžil s ňou žiť. Po pár týždňoch prišli zasa nové zistenia, že EX jej nechce dať pokoj, a aj po rozvode jej vyvoláva a píše SMS, ktoré sa netýkajú iba ich detí, ale stále na priateľku vyvíja nátlak a vydieranie a opakuje sa neustále rovnaká situácia, ako predtým. Zasa sme sa rozišli s tým, že som jej povedal, aby sa už odpútala od EX a dala mu jasne najavo, že už jej nemá čo kázať a hovoriť čo v živote môže a čo nie. Iba v tom prípade môžeme mať my dvaja fungujúci vzťah. Počas tých piatich rokov sa stalo ešte kopec iných vecí, no ak by som mal písať podrobnejšie, vydal by som knižku na večerné čítanie.

Dnes žijeme všetci oddelene. Ja sám. Jej EX sám, no hľadá si každú možnosť ako ju kontaktovať a zasa jej rozkazovať a vydierať. Ona sama s deťmi, v ich spoločnom dome a nedokáže mu povedať aby jej dal pokoj. Trom deťom je otcom on (aj prvému nášmu spoločnému), štvrté dieťa oficiálne otca nemá, keďže on sa ho vzdal a ja som jej povedal že dobrovoľne ho priznám až po našej svadbe, viem že trošku hlúpe z mojej strany.

Ja ju stále milujem a rád by som s ňou žil a aj si ju vzal za ženu. No nedokážem žiť v ich spoločnom dome od ktorého má stále kľúče EX, v ktorom mi každá vec pripomína s kým tam žila a pred ktorým sa kedykoľvek on ukáže. V meste v ktorom keď ideme spolu von do cukrárne, tak jej píše že kade spolu chodíme a že vie úplne všetko čo robí. aktuálne sa stretávame asi dva krát do týždňa, no píšeme si celé dni.

Má tento vzťah budúcnosť, alebo nás zasa dostane naša minulosť.

pribinak
15. dec 2022

Tento vzťah nemal nikdy žiadnu budúcnosť, ani teraz ani pred rokom

zmrzlinka2021
15. dec 2022

Proste ste vsetci v tomto vasom trojuholniku skrachovane existencie. Ani tie deti z vas neurobili ludi, milujucich rodicov, milujucich a VERNYCH partnerov. Vela ludi hovori, ze najsilnejsie puto medzi dvoma partnermi je dieta, ale aj tu sa ukazuje, ze to tak nie je, ani tie deti nedokazu niektorych ludi uzemnit a spravit ludskymi a milujucimi.

Vas troch nelutujem, ste emocne trosky, ale tych deti je mi velmi luto, lebo milujuca rodina (matka a otec) je zaklad pre cely zivot dietata. Bezpecnost, prijatie, domov, rodina.... uplny zaklad... Aj prave vdaka ludom ako ste vy dnes mame vyslovne nedostatok detskych psychiatrov...

trema
15. dec 2022

Toto ked sfilmuje evita, tak to bude trhak

alenah31
15. dec 2022

Evidentne cíti k manželovi viac ako je ochotná priznať - či už to bude láska, komfort, ktorý jej poskytuje či niečo iné - to ti musí povedať ona. A neexistuje, aby sa vzdal dieťaťa, ktoré sa narodilo v manželstve a ani pokiaľ sa narodí do 300 dní od ukončenia manželstva - či chce či nechce BUDE v RL dieťaťa figurovať ako otec. Ty nepriznáš otcovstvo? Aké vydieranie? Ak by sa aj dieťa narodilo po rozvode viac ako rok - a ona to dá na súd - do RL na základe testov DNA zapísaný budeš a rovnako budeš mať k tomuto dieťaťu vyživovaciu povinnosť.

janinah
15. dec 2022

Dokonalý návod ako si po...kakať život...chudák deti.Maj aspon tolko chochmesu,že na tie svoje deti priznaj otcovstvo / na tvojom mieste trvám na DNA testoch/ a o tie deti sa aj postaraj minimálne finančne.

stanulienkat
15. dec 2022

Kreativny troll. 😁 Takyto dlhy vymysleny prispevok som tu este necitala. Pekne vysperkovane.👍

zuzubb007
15. dec 2022

Tak sprosty by nebol ziadny muz

jaskolka
15. dec 2022

Prepac za priamost, ani jeden z vás nie je "kompletný".
Lebo takto si dokafrat životy a hlavne deťom, to snáď ani nie je možné....🙈🙈
Len dúfam, že to nie je pravda, lebo taký blbý snáď nemôže byť nikto

autor
15. dec 2022

@trema
@stanulienkat Škoda že to je pravda.

viestta
15. dec 2022

Ked nedokazes zit v jeho dome, tak zariad byvanie ty. Kde je problem?
Opisujes sa tu ako take ublizene uboziatko,. pritom ste vsetci traja riadne vzpocitave hnusoby, jeden lepsi ako druhy. Alebo uplni bezcharakterni tupci. Vyber si co chces. Chudata deti. Tvoje, ich, vase, vsetky. Nemali na vyber komu sa narodia, ale narodili sa do kolektivu idiotov.

larazivago
15. dec 2022

Toto je iný hardcore. Verím, že vymyslený.

alenah31
15. dec 2022

@janinah on sám nezmôže nič. Neexistuje, aby žiadal o otcovstvo. Jej manžel by musel podať návrh na zapretie otcovstva a on zasa návrh na priznanie. Podľa zákona o rodine je totiž ako otec zapísaný manžel - a nie je možné skutočným otcom toto zmeniť kým manžel otcovstvo nepoprie (do troch rokov od zistenia skutočnosti).

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. dec 2022

@boldo87 Nie... A je za tým ešte kopec iného o čom som radšej nepísal.

kattibi
15. dec 2022

Prepáč, ale ako autor románov by si sa neuživil. Nedá sa to čítať.

svokrinjazykmonika
15. dec 2022

Je mi z toho príbehu nevoľno, dúfam že je vymyslený. Akože takto si robiť deti, hala-bala... 🤦 Ste nechutný ľudia.

janetinka27
15. dec 2022

uz ten zaciatok je kruty, obaja ste mali rodiny a pritom ste sa snazili o dieta a potom chceli vase rodiny odrezat od vasej lasky. si na nu z nejakeho zvlastneho dovodu naviazany, mas zatemnene pred ocami, dokazal si opustit zenu a deti, lebo ti zaziarila pred ocami priatelka. a co tvoje najmensie dve deti? nepises o ziadnom vztahu k nim, pises len o vasich opakujucich sa rozchodoch. priviedli ste deti do vasho rozbombardovaneho vztahu, ublizili mnohym ludom a ty aj tak stale riesis osudovost vasej lasky. ona chce mat vsetko, hra na dve strany, ty si proste iba jeden z jej dvoch muzov, neciti k tebe viac ako k nemu, inak by sa ho davno vzdala.
prezil si v minulosti nejaku traumu alebo ti chyba sebavedomie alebo v com je problem, ked sa nedokazes racionalne rozhodnut dat svoj zivot doporiadku a konecne ukoncit tento vztah?

klarolinne
15. dec 2022

Mne v tejto rozprávke chýba info, ako dopadol jediný sympatický človek z tejto story. Tvoja ex. Lebo ak to nie je vymyslené, tak ťa pekne dobehla karma. Ísť si urobiť dieťa s vydatou milenkou a potom to veľkolepo oznámiť žene a opustiť dcéru. Btw. Si si istý, že tie dve deti sú vôbec tvoje? 🤦‍♀️

viestta
15. dec 2022

@klarolinne ta pani to vyhrala na celej ciare, aj ked mozno to ako vyhru chvilu nebrala. Zbavila sa kurevnika a zije si svoj spokojny zivot.

januska12323
15. dec 2022

🍿🍿

karolinakr
15. dec 2022

Nielen ženy su blbe, ale aj muži..Ked ti 6x dala kopačky, ty si suhlasil s druhym tehotenstvo? Dieta č.3 nema otca? Čo su deti cukriky, čo sa v mise preberaju? alebo si ty pajac na gumičke, ze ked ta 10x odkopne, rozmyšlaš o svadbe s ňou? čo su tam všetci nekompletni? a dalšia vec, manžel ju vydiera? to chceš povedat, ze 2 vhlapi bojuju o ženu s x detmi, z toho každe je ineho, ona každeho odkopuje, lebo meni nalady, kade vietor tade plasť, a pre vas je ona najväčšie termo a tam nejake solidne dievčiny ostanu na ocot, lebo nik o ne nezakopne.No neviem či je toto v poriadku

jjanulienka
15. dec 2022

A teď tu o vlkovi🤦‍♀️

sandyan
15. dec 2022

Extremne pripady😀

domak2
15. dec 2022

Takto nejak si predstavujem obrázok na obálke vašej romance 😅
A ak je to reálne tak mi je fakt ľúto všetkých detí 😑

jaskolka
15. dec 2022

@domak2 😆😆😆

beronsche
15. dec 2022

Si uboziak...
Ty si si prezival "krasny milostny" vztah a doma zena a dieta..
A Este si suhlasil so splodenim dietata..
A ta tvoja nadhera, ops prepac, osudova zena, co hra na 2 strany..
No ja neviem, obaja ste nezreli ludia s pochybnymi moralnymi zasadami, zasluzite si jeden druheho. Ale tych nevinnych deti mi je uprimne luto.. vyrastat v takych patologickych vztahoch nie je vyhra.
Nemozes zit v ich spolocnom dome? Vezmi ich do svojho. Chce vobec ta zena zit s tebou? To je prva vec, ktoru si potrebujes vyjasnit.
A dufam, ze vsetci zucastneny sa zo vsetkych sil snazia, aby deti ich konfliktami netrpeli.. AJ ked z toho, co pises mam pocit, ze na deti sa tu kasle.. mate taky pokriveny pohlad na lasku..

mimi3008
15. dec 2022

Takyto chlap bez stipky hrdosti, ked tak nechal so sebou pozametat? No nezda sa mi, asi fakt skor troll

acrobaleno
15. dec 2022

To je ale grécka tragédia, kde sa hrabe Antigona.

kikulienkadd
15. dec 2022

Ahoj,prečítala som až do konca. Je to chaos,z tohto nič dobré nikdy nebude. Chúdence deti...

toskanka
15. dec 2022

Buď je toto vymyslené, alebo tebe niet pomoci, bohužiaľ.