Je to v poriadku, ak ide manžel večer von s kamarátkou?

bloodygood
18. dec 2015

Ako by ste reagovali, keby sa vas manzel chcel ist na veceru a zopar drinkov s byvalou spoluziackou z vysky? A viete, ze sa ju snazil balit este pred vami...
Tak nejak ma to zarazilo, sme obaja dost vytazeni a travime spolu cez tyzden malo casu. Minuly vikend som ho pozvala na veceru a bolo to fajn a zrazu sa ma spyta, ci by mohol nasledujuci vikend von s tou znamou, ze by sa vratil o polnoci. Potom som zistila, ze povodne s nou chcel ist von s tym, ze mi povie, ze ide von s kamaratom, tvrdi, ze to ale zrusil, lebo mal vycitky a hovoril si, ze vsak nic zle nerobi a normalne sa spyta. Nehovorim, ze sa ma to nedotklo, lebo to aj zatlkal, ze mal taketo bocne umysly, az som to z neho vypacila. Pride mi to divne, nikto dalsi okrem nich dvoch tam nebude a vzdy ked idem von ja s niekym, tak volam aj jeho, aby nebol nahodou sam doma a aby sme boli spolu. Sme obaja mladi a manzelmi sme par mesiacov. V minulosti mi dnes uz manzel neverny bol, ale tvrdi, ze sa poucil, hoci asi kazdych 6-7 mesiacov zistim, ze sa s nejakou znamou bavil o erotickych temach a je z toho par dni heavymetal. Okrem tejto veci je to velmi pozorny, milujuci muz, o tom, ze ma miluje ale nepochybujem, valnu vacsinu casu si pekne harmonicky nazivame. Keby som povedala, ze mi to vadi, zrusil by to, ale je mi to blbe, lebo by som bola za ziarlivku - tato jeho znama si robi zarty zo ziarlivych zien svojich kamaratov, ktorym ti muzi musia vymyslat ked s nou idu von. Neviem skratka, mam pocit, ze to nie je vhodne, ma to vsetky atributy randenia, ale neviem ako zasiahnut aby som si zachovala dostojnost.

papricka33
18. dec 2015

@bloodygood ja len v skratke, ano, je to nevhodne.

luckalucinka
18. dec 2015

Manžel ma byť večer doma s manželkou a nie flákať sa s "kamarátkou".

jana_eyre
18. dec 2015

@nikuliak pisem snad niekde, ze by si sa nemala vidiet s dobrym kamaratom?

mne je uplne jedno co kto dokaze akceptovat svojmu partnerovi a ako ma nastaveny vztah.. pisem o tom, co vadi mne a ako funguje nas vztah a ako nechapem, preco sa zeny boja povedat svojmu partnerovi o tom, co im vadi len kvoli tomu, aby si o nich okolie nemyslelo nieco zle..

moj partner mal samozrejme zivot aj pred tym ako sme zacali spolocny vztah /mimochodom my sme boli kamarati od mojich 16tich rokov/ ale sme zivotni partneri a preto sa povazujeme za najblizsich ludi, ktori nemaju pred sebou tajnosti - tj. nepotrebujeme rozoberat rozhovory osamote s niekym tretim.. inak ak mam byt uprimna, vacsina kamaratov, ktorych som poznala v puberte su mi uz na mile vzdialeni.. a moj muz je na tom tak isto..

luckalucinka
18. dec 2015

@bloodygood mna tiez manzel podviedol "raz" uz pred svadbou a potom to bolo uz pravidelne. Tiez mal "kamaratky". Vo februári mame rozvodove konanie. Mame spolu tri a pol rocneho synceka.... Drz sa.

lavazza75
19. dec 2015

@barbora59 no presne, toto je aj moj nazor. Ked si chcu zaspominat na stare dobre casy - obed, kavicka, ale urcite nie vecera, natoz to drinky.

moonlight1210
19. dec 2015

@bloodygood
Preco sa preboha ohliadas na to, co by ina baba povedala a aku srandu by si robila pred nim z teba?
To sa bojis, ze aj on to bude brat tak, ze aka je ona moderna benevolentna zena a ty predpotopna zakomplexovana ziarlivka?
Predsa vieme, ze reci sa hovoria a chlieb sa je. A musela by byt naozaj z tej malickej mensiny, aby v pripade, ze sama zakopne o neveru vlastneho chlapa, zrazu neprehodila platnu a nespustila inu pesnicku. Takze myslim, ze sa nebudem mylit, a takuto "hodnotu" maju jej reci a posmesky o ziarlivych manzelkach.
Preto sa neboj rovno povedat, ze ked ona chce robit benevolentnu, nech sa paci. Beztak by bola v tom istom tabore ako ty, keby jej chlap irobil to, co on urobil tebe.

A daj na intuiciu. Ludia ju v sebe maju, aj ked ju nevnimaju alebo potlacaju. Ale mne sa uz x-krat potvrdilo, ze to co som na ludoch vycitila v prvych chvilach, to bolo aj pravda. Presne taki aj boli.
Aj ked som to kolkokrat odignorovala a aj sa popalila, a az dodatocne si vynadala, ze som to predsa vnutorne citila hned, aki su. Kazdy z nas tuto schopnost ma.
Takze sa zamysli, ci mas z nej obavy pre zlu skusenost s nim, alebo ti vnutro hovori, ze teoreticky "urobil to raz, moze aj druhy", ale tentoraz ti napriek vsetkemu alarm neblika. Takze si sice v strehu, ale nieco ti hovori, ze zbytocne.
Ak je to tak, daj na to, usetris si par nervov. Budes ich potrebovat neskor na ine veci.

marionmarion
19. dec 2015

hm...podla toho co pises, by som bola v strehu...ked ta uz podviedol, ked je toho schopny, ked si pise o erotickych temach s cudzymi zenami...ano, bola by som v strehu...a v tomto pripade by mi to velmi vadilo...
Poznam pripady ked taketo stretka su uplne v pohode, bez bocnych umyslov, je to naozaj iba o spominani a o nicom inom, ale u vas mam iny pocit. Ja som tiez chodila s kamosom na veceru, aj na drinky, aj na sukromne dlhe pokecy, lebo to bol clovek s ktorym som si rozumela a bavili sme sa proste o veciach, ktore som mala spolocne s nim a s partnerom nie, napriklad hudba, filmy, svetonazor. Ale nikdy som s nim nesla von vecer, ak bol moj partner doma. Take vecery by sa mali stravit spolocne doma a nie niekde s niekym inym...

syringaalba
19. dec 2015

Je to nevhodne. Skus mu to povedat takto pekne ako si to tu napisala

zvedavabuduca
19. dec 2015

Daj len na svoje pocity, niektoré komentáre nula bodov, zapamätaj si, že karma je zdarma. Zbytočne by si šla ty naschvál s kamošom von, zbytočne náhodné stretnutie.... Nie nie... Pokazis celé manželstvo. Normálne mu povedz, že máš s toho zmiešané pocity, že ho ľúbiš ale ziarlis, že to nejako nevieš stráviť. Naozaj môže ísť len o kamarátsky večer. Kto v dnešnej dobe chodí na obed keď je v práci?? .. To je jedno, hlavne mu nerob nič naschvál. Keby ti ublížil, jemu sa to vráti, to mi ver. Nechaj ho ísť, doma sa priprav, že o polnoci príde a vrhni sa naňho, využi svoju povabnost svoju ženskosť. Urob seba i jeho šťastným a on si hneď uvedomí, že nabudúce ostane doma s tebou. Vždy buď o krok pred ním a nedovol mu aby šiel za druhou, ty sa s ním rozpravaj o erotických témach, navrhni mu niečo nové. Zrejme mu niečo chýba tak skúša, či to tak ms byť alebo je o niečo ukrateny.. Jednoducho, si žena a vieš ako nato. Len si odkri srdce a počúvaj ho. Držím palce, daj potom vedieť ako to dopadlo.

belllinka
19. dec 2015

Vy ste vsetky ake stihacky! Ak ju bude chciet podviest, tak ju podvedie aj ked ho "nebude pustat". U nas to normalne funguje, ze si doverujeme a chodime si posediet s kym chceme. Co som jeho matka, ze ho nepustim von? 😁

tinki
19. dec 2015

@bloodygood podla mňa je to ten typ človeka, ktorý má veľmi rád ženy..a tam by som bola na pozore...nemám nič proti tomu, aby sa ľudia stretávali so svojimi známymi, či bývalými láskami..., ak je to vo vzťahu stabilné a existuje tam dôvera..
A prečo sa vlastne s tou dievčinou chce stretnúť? Štvalo by ma to..Ja by som si myslela, že ho ešte stále rajcuje, pretože ju nedostal..
Áno, povedal ti to..aby si očistil svedomie..a ak sa niečo stane.., tak...povie: prepáč, bolo to silnejšie než ja?
Ja by som v takomto prípade povedala, že ak má pocit, že sa s ňou musí stretnúť, nech ide..ale mne to vadí...a nemyslím si, že je to vhodné...
Ak sa už poučil a nechce byť s inými ženami, tak nech sa trošinka zmení...a neprovokuje ťa...
Ale sú aj takí chlapi, ktorí s tým nikdy neprestanú, vždy musia mať novú ženu, aj keď svoju nadovšetko milujú..a ona si na to jednoducho zvykne...

skoupilka1
19. dec 2015

nie je to vhodne. Ved mu to normalne povedz, ze sa ti to nepaci, ze ti to vadi, ale samozrejme nech sa rozhodne podla svojho zdraveho rozumu, ze mu nic zakazovat nebudes. Àk ti nechce ublizit nepojde s nou nikam. Aledo buducna mozes urcite ratat s tym, ze bude neverny.

janinah
19. dec 2015

na tvojom mieste pozvem kamarátku k vám na večeru,tiež sa chceš zoznámiť,nie? resp. manžel by šiel na onú večeru s tebou a zabavili by ste sa všetci,veď hádam nič tajné riešiť neidú...ak ťa už podviedol,tak by som bola opatrná,ale každopádne by som nič nezakazovala,len jasne vyjadrila svoj nesúhlas a rozhodnutie ísť či neísť nechala na ňom....môj manžel ak vie,že sa mi čosi nepáči,tak hľadá riešenie pre oboch,ja to isté,o tom je manželstvo....

ja1980
19. dec 2015

ak by sa stretli náhodou a spomínali na staré časy ... (samozrejme bola by som rada keby mi to povedal) to by som ešte brala, ale dohodnúť si večeru a drinky, to mi akosi nesedí, mne osobne by to vadilo 😒

esterba
19. dec 2015

@bloodygood takto - aj ja mam kamarata. Obaja mame rodiny. Obcas sa stretneme na kave, obcas obed, podla casu. Ale vecera by bola divna (resp. by vobec nebola), to si neviem predstavit, osamote to budi prilis "romanticky" dojem. Keby sme sli viaceri, tak kludne, ale vo dvojici by som sa citila fakt blbo. O jeho manzelke ani nehovorim. Nesla by som. Nastastie nas by to ani jedneho nenapadlo - asi to bude tym, ze sme naozaj iba kamarati... Neviem, co by som robila vo vztahu k tvojmu muzovi, ja by som si ho asi hlavne nevzala. Deti nemate...

jahodnicka
19. dec 2015

Mnooo povim ti to takhle. Muj tak obcas taky chodi. Jen s kolegyni, jsou kamosi. Ale me to proste nevadi protoze mu muzu 100000% verit. Rikame si vsechno a jestli jsem si necim jista tak tim ze by mi neublizil. Vim ze nikdy nerikej nikdy a treba se casem situace zmeni ale ted to proste vim. V tvem pripade by mi to ale vadilo dost. Evidentne mu verit nemuzes a uprimne receno, ja bych s Tim zit nechtela. Vztah bez duvery. ...

elise
19. dec 2015

@bloodygood neriesila by som, nech by isiel tu je to dovere, povedala by som mu pokecajte, zasmejte sa a doverujem ti. Vybral si predsa teba. Netreba robit problem kde nie je a zbytocne vytvarat konspiracne teorie, pretoze ked sa nad tym budes stale zamyslat stane sz to co si budes predstavovat. Muz nie je tvoj majetok, ved aj ty mas mozno spoluziaka s ktorym by si rada pokecala ( ja takych mam). Ak chces mat pokoj na dudi chod snim, ze ju velmi rada spoznas, mozno je to fajn dievca

mawka
19. dec 2015

@mima4 suhlasim, mala som to iste doma. takyto chlap sa nezmeni, sorry. ono to casom len graduje. ale urcite by som nemala problem pustit chlapa na veceru s kamoskou. lebo sama mam kamosov, s ktorymi si zajdeme von bez bocnych umyslov. len proste vypnut, pokecat co nove, atd. aj moji priatelia su mojou sucastou, nevidim dovod, preco by som sa mala posedenia s nimi vzdat.
no a ten kto chce byt neverny, tak je jedno ci spolu jedia desiatu na lavicke v parku alebo veceraju. je to o svedomi kazdeho jedneho. niekto moze ist na veceru a drink a bavit sa v style ruka hore, paza hola a zvladnut to bez nevery a niekto ide "len" na kavu a skonci to v posteli.
kazda musi vediet, co ma doma. a ty si vedela, koho si beries @bloodygood

mawka
19. dec 2015

@sasa1983 aspon nie som jedina postihnuta 😀 krasne pomenovanie. chladne pragmaticka.

akvi
19. dec 2015

tak pridavam sa k "postihnutym".. Mne by to nevadilo.. 🙂 A to, ze ti povedal pravdu, tak to je urcite lepsie, ako ked by ti kalmal.. Btw. ja napriklad vychadzam so vsetkymi byvalymi velmi pekne, dokonca s niektorymi je v priatelskom vztahu aj moj muz, nemaju problem sadnut spolu na pivo.. su to fajn ludia a ja nevidim dovod, aby som pretrhla kontakty len preto, ze som s nimi kedysi davno chodila.. a akoze "nepatri sa" ?? preco? nevidim dovod..

A ak ta bude chciet podviest, tak to spravi bez ohladu na to, ci ho budes pustat s kamaratkami na veceru.. Kludne mu povedz o svojich pocitoch, ze je ti to divne a neprijemne. Nehraj formu, ak ti to vadi, ale zase ani nedramatizuj, ak ti to nevadi, len preto, ze ved "sa nepatri, aby muz chodil von s inou zenou".. To su take nejake "pravidla", ktore u vas vobec nemusia platit.. Vsetko je to o tvojom pocite... Ak si to spravne odkomunikujete, tak to bude pre oboch ok..

christin3
19. dec 2015

Keby to bola nejaká stará známa ze sa dlho nevideli a chcú pokecat veď nech idú. Ale vadilo by mi keby to bolo pravidelne. A taktiež je divne ze idú večer.

mawka
19. dec 2015

myslim si, ze to vadi manzelkam, ktore maju nizke sebavedomie. ktore sa svadbou vzdali vlastnej slobody. po urcitych skusenostiach uz teraz viem, ze zena musi byt pri chlapovi taka, aku ju spoznal, aku si ju bral. lebo to na nej miloval. nie to, co sa z tej zeny stane uderom svadby. cize aj my sa musime pricinit o to, aby sme boli tie jedine. vediet toho chlapa neustale zaujat, ale mat v sebe aj tu slobodu ako kedysi a byt tajomne trosku. proste oni nas musia lovit neustale. akonahle polavime a zacneme sa chovat k muzom ako k majetku, prestava to byt sexy a zaujimave. chlap uz nema dovod lovit. isteze mu potom pride vhod vypadnut na veceru s inou damou a este sa z toho tesia ako male deti. lebo je to ine, tajomne, sexy aj ked nutne nemusi ist o sex.

mima4
19. dec 2015

@mawka ja s tebou suhlasim, ale vies, pre vacsinu deti sa "bohom" stanu deti, vsetko a vsetkych daju na bok a predhanaju sa ktora je viac obetovanejsia, ktora viac zanedbavanejsia...muza idealne vyhodit z izby do detskej, lebo uz "spavam s vlastnym dietatom"... a muz sa tomuto vacsnou aj tak "prisposobi"

emilia25
19. dec 2015

Ach ja toto fakt nechspem zisrlivks nezisrlivks povedsls by som muzovi na drzovku že sa mi to nepáči.ženatý chlap nemá co chodit so slobodnou bsbou von je ine keby ste sli ako partia sa zabaviť ale takto.a hlavne trebs hovoriť hovoriť hovoriť lebo tú hrdosť je na úplnom inom mieste len nie tam kde má byt.a ked muž raz vtáka vložil do druhej urobi to dslsi a dalsi krst ved co moja zienks cuci drzi aby náhodou nebola za žiarlivku.och boze. Uz pri prvej nevere dovi dopo a nie este manželia ale hlavne si nerobte deti lebo ďalšia téma bude som na všetko sama nemám kam ist lebo som na materskéj muz mi nepomáha....

mawka
19. dec 2015

@mima4 tiez tomu nerozumiem.

libka1
19. dec 2015

svojho muza by som na taketo stretnutie v pohode pustila, tvojho po tom co si napisala nie 😉

sono2
19. dec 2015

@bloodygood vadilo. Máš zvláštneho muža, môj muž na kamarátstvo medzi mužom a ženou neverí. Čo idú preberať, povedala by som mu, že mi to vadí a nech sa podľa toho zariadi.

jeannna
19. dec 2015

V tomto pripade by som bola v strehu, kedze panko ma potrebu sa s inymi zenami bavit o erotickych temach. Zaujimalo by ma, ako si na to prisla? Co sa potom cuduje, ze mu neveris a mas obavy ho pustat von?

Tato byvala spoluziacka ho zrejme vyprovokovala recami, ze je uz v chomute a musi sediet doma pri manzelke. O to je pre neho toto stretnutie zaujimavejsie. Daj na svoju intuiciu, to zena zvykne vycitit, ci ma manzel bocne umysly.

mima4
19. dec 2015

@mawka inak, je zaujimave ked niekto pise "ja by som ho nepustila....", to vo mne strasne evokuje vztah matky a dietata, nie dvoch dospelych ludi... Ono, ak niekto je kurva, tak pomoze jedine priviazat o stolicku, zrusit mu pracu, akykolvek zivot, chodenie vonka, internet 😀 .... vztah bez dovery je len trapenie. Ale zakladatelka tejto temy nema voci nemu doveru, nechapem naco si ho brala... dufam, ze si nenecha spravit teraz dieta s tym, ze dieta ho zmeni..

mawka
19. dec 2015

@mima4 presne. v tomto s tebou suhlasim. ine je, ked to zisti po svadbe zenska. ale je ine, ked to vie pred svadbou a aj napriek tomu si ho vezme. uz musi byt jasne, ze ide od rizika a ze nebude nikdy jedina.