Je toto podnet na žiarlivosť?

jakub11
23. máj 2014

Prosím o radu asi najlepšie niekoho, kto má za sebou aspoň 3 roky manželstva
Som ženatý, myslím, že šťastne, po všetkých stránkach, aj keď 13 ročný vzťah už je iný ako na začiatku.

Ale môj problém:
Je podľa vás normálne, ak mi nerobí dobre, keď mi moja manželka rozpráva o tom, ako sa jej niekde páčil nejaký iný muž , resp. mladík?
Alebo keď príde z nejakej akcie (služobný víkendový pobyť niekde) a rozpráva mi ako ju tam nejaký cudzí muž niekde pozýval (aj pred ostatnými kolegyňami), alebo prejavoval o ňu záujem, alebo nebodaj balil?
Oni v kolektíve mali z toho veľkú zábavu, a jej to samozrejme lichotí.
Ale mne to nepríde ani vtipné a pre mňa už vôbec nie príjemné.
Viem, že je atraktívna na svoj vek a je mi jasné, že sa za ňou muži obzerajú. V podstate mi to nevadí, ale vadí mi to, ak mi o tom ona sama referuje.

Som chorobne žiarlivý? Sú toto vôbec dôvody na to aby som žiarlil a mám sa skôr zamyslieť sám nad sebou?
Nestratím jej úctu ak ju slušne požiadam aby to nerobila, pretože mi to vadí?

Poznámka: nijaké výstupy žiarlivosti jej nerobím.
Ďakujem za názory.

morning
23. máj 2014

@jakub11 No tak jej urob radost, cim myslim taku kratucku mini ziarlivostnu scenu a daj vediet, ako to zabralo 🙂

digysa
23. máj 2014

@jakub11 Nooooooo, tak pozor. Tento fakt je tu dost dolezity, ze teraz velmi schudla. Tak uz uplne chapem, preco Ti to hovori.... jasne, ze chytila druhy dych a velmi ju tesi, ze si to vsima aj okolie. Koho by to netesilo??
Ak jej to povies Ty, tak asi ti to nedava velmi najavo, ale nic sa neboj, dobre to ona pocuje a mozog jej to zaznamenava.
Aj moj muz, ked mi povie nejaku lichotku, tak z toho nerobim "party a nehadzem konfeti", ale v duchu si pomyslim svoje, resp. sa uistim, ze je vsetko v nasom vztahu v poriadku.
Myslim, ze ste normalny par....a podla mna to casom opadne. Ak ale bude mat taketo preslovy rok-dva, kazdy den...tak to by mi osobne liezlo na nervy. 😖

celasapremenim
24. máj 2014

@jakub11
mne pride skor nenormalne, ze si to potrebujes skonzultovat na tomto fore a nie so svojou zenou
asi normalna reakcia od normalneho chlapa vo fungujucom vztahu by bola, ze vies co, dohodnime sa, ze mi to a to nebudes rozpravat, nerobi mi to dobre
a hotovo
ty napises medzi zeny do fora, chlap, hm...nejdem ta diagnostikovat, ale myslim, ze si riadne nahryznuty

jakub11
autor
24. máj 2014

@celasapremenim nevedel som ze sú tu prevažne ženy. nikdy som na takéto vztahove fora nepotreboval chodiť
so ženou to neriešim lebo sa pred nou nechcem zhodit, ak je to len moja precitlivelost.
neviem, co myslis pod nahryznuty, ale v podstate mi to je jedno.

na víkend je po dlhom čase opäť preč, napisala mi vcera v noci ked som uz spal, ze ma miluje.
myslím ze nemam co riešiť, asi som sa len začal báť že ju stratím... to si už musím u seba vnútri nejako upratať.
Ďakujem všetkým!

celasapremenim
24. máj 2014

"nevedel som, ze su tu prevazne zeny" 🙂)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

anuskaaprazko
24. máj 2014

Myslim ze tvoja manzelka by od teba potrebovala viac pozornosti. Tym ze pred tebou o tom (predpokladam naschval) hovori ti chce naznacit ze aj ty by si jej obcas mohol polichotit, pripadne sa nahodit, navonat, a pozvat ju niekam von na drink ci na veceru 🙂
Keby mala nieco za usami, urcite mlci ako hrob a nedrazdi ta 🙂 Cize na ziarlivost to nie je dovod ale mozno na to aby si sa jej troska povenoval, povedal jej ako ju lubis a aka je pre teba krasna a pritazliva 🙂

havedka
24. máj 2014

@jakub11 ty si uplne v poriadku,tvoja zena by sa mala nad sebou zamyslit ako ta tym rani,nechapem co tym sleduje.mal by si jej to povedat ze ti to vadi,urcite,to sa nerobi ani ako sranda

aneri66
24. máj 2014

myslím, že je to normálne...každý musí trošku žiarliť...keby si ju nemal rád, tak by ti to nevadilo....takže máš ju rád a je to normálna reakcia

tinulka174
24. máj 2014

Ja si myslim,že čaka taku malu žiarlivost a pozornost.
Podľa mňa to hovori preto,aby si začal trochu ziarlit a dal jej najavo ,že je tvoja najkrajšia 🙂
Ak to neprestane rozpravat tak treba jnaznačit,že ti to nie je prijemne.

monhla
24. máj 2014

Ja drahému tiež zreferujem, ak ma niekto pochváli - či žena či muž. Povie mi, niečo v tom zmysle, že sa im nečuduje, lebo som nádherná 😀 /mám doma zrkadlo, takže viem ako vyzerá nevyspatá žena s kilami navyše po pôrode 😝 / No vždy ma to poteší!
On mi tiež občas povie, ak ho niektorá "balí" Zatvárim sa staršne naštvano a poviem mu, nech si tie druhé dávajú pozor, že je iba môj. Vždy sa usmeje a dá mi pusu.

P.S. Dôležité je, aby to manželka nepreháňala. Možn jej stačí naznačiť, že Ťa to trápi. Ak aspoň nachvíľu prestane, tak to bolo iba vyžadovanie pozornosti. Vieš, nielen vy chlapi sa občas správate ako malé deti. Aj ženy sú niekedy detinské 😀

zuzkapredajkupa
24. máj 2014

Uplne kludne prijemnym hlasom jej povedz (chyt ju pri tom za ruku), ze sa sice tesis,ze je ziadana ale nerobi ti to dobre to pocuvat... a to len z toho dovodu,ze ju neskutocne milujes a predstava,ze ju niekto ocumuju/bali ta znervoznuje... ze jej samozrejme veris,ale jednoducho sa to nejako blbo pocuva... ze nech sa nehneva,ale tak to citis a povazujes za prejav dovery,ze sa jej s tym zverujes... kazda normalna zena toto musi pochopit 🙂
urcite nie si chorobne ziarlivy,toto je uplne v norme. keby zamnou takto priatel prisiel,urcite by som to zobralamozno by som sa zo zaciatku branila/ofucala (normalna obranna reakcia),ale urcite by som nechcela,aby sa osoba,ktoru milujem citila neposkojne,takze by som si na to dala pozor - pretoze jeho stastie je dolezitejsie ako moje sebavedomie,ktore by mi muzi takymto sposobom zvysovali ;) koniec koncov,uz som taku debatu s drahym mala... pekne mi to vysvetlil,porozprvali sme sa a uz si davam na niektore veci vacsi pozor - sise sme spolu "len" 3 roky,ale cim skor sa naucime spolu takto komunikovat tym lepsie... aj potom neskor uz budeme mat "naucene",ze o kazdej veci co nas trapi sa treba rozpravat... a este sme si zaviedli take,ze raz za cas,ako vyjde,napr za mesiac,ideme si sadnut niekam,na veceru/pivko a kazdy povie,co ho serie :D je to sice tazke pocuvat to a treba davat pozor aby sa to nestocilo do hadky... ale odkedy to robime,je to ovela lepsie 🙂 naucili sme sa pocuvat kritiku a namiesto urazania sa to riesime a potom si na to davame pozor...
takze tak,proste bez zanou a rozpravaj sa s nou!!! 🙂

paskolinka
24. máj 2014

@jakub11 asi chytila druhy dych, ako pises sám, schudla, znovu objavila čaro flirtovania... 😉 nemusí byt na tom nic zlé, každej žene lichoti záujem chlapov. Ale zase neviem prečo by si sa ty mal pretvarovať a hrať, že si nad vecou, ked ti to nerobí dobre. Mne môj mm dal pár krát veľmi jasne najavo, že takéto reči nemá rád a neteší ho predstava, že jeho ženu niekto "obtazuje". Ja nie som teda žiadna koketa, mám jasno v tom ktorý chlap je u mňa číslo 1 😉 ale odvtedy sa snažím správať tak, aby tých dôvodov na žiarlivosť z jeho strany bolo čím menej 🙂 ... Su možno muži ktorým robí dobre ak je ich žena obletovana, môj medzi nich nepatrí a ja to respektujem. Nakoniec, som predsa vydatá žena 😀

lenbea
24. máj 2014

@jakub11 to neni žiarlivosť, ale je to normalne, že sa Ti to nepači. skus sa jej zo srandy opytať, či sa maš viac snažiť baliť ju, alebo či jej niečo chyba v manželstve. s takymi vecami sa netreba zahravať a môže pokaziť to pekne, čo ste si vybudovali.

sari24
24. máj 2014

@jakub11 Išla som minule po nákupnom centre a zastavil ma jeden chlap a len poznamenal "prepáčte, ja vám len chcem povedať, že ste veľmi krásna žena". Prišla som domov a povedala som partnerovi, čo sa mi prihodilo a nie so zámerom podrypnuť doňho...len mne to prišlo milé a príjemne a nevidela som problém sa o tom zdôveriť. Partner sa usmial, trošku zasmial a povedal, že no vidíš, lebo má pravdu. Aj mne niekedy povie ako ho niektorá z jeho kolegýň pochváli hoci za to, že je milý a ochotný poprípade, že to nové tričko mu sekne. Čiže netreba to pripisovať len adolescentom.

Žiarlivec nie si, prvotný pocit je to normálny. Ak ti to vadí tak povedz, že sa ti to nepočúva zrovna dobre.

Inak je podľa mňa všetko v poriadku a hoci jej dávaj viac komplimentov 🙂

h2
24. máj 2014

@jakub11 Ahoj, nečítala som všetky odpovede, tak neviem, či Ti už niekto toto isté nenapísal. Ja si myslím, že Tvoja žena Ti tým, že Ti to rozpráva, určite nechce nijako ublížiť. Ak ju balí iný chlap, lichotí jej to a chce sa s tým niekomu pochváliť no a Ty si pre ňu ten najbližší človek. Navyše Tebe to povie rada, pretože Ti tým chce dať najavo: "Vidíš, aj iným sa páčim, je o mňa záujem, ale ja (ktorá by som mohla mať hocikoho) som si vybrala Teba, Teba ľúbim, s Tebou chcem byť, tak si to trošku váž a občas ma pochváľ, že som pekná" a podobne. Ďalší dôvod môže byť ten,že chce byť k Tebe ako k manželovi úprimná a ak ju osloví nejaký muž a povie jej kompliment, má pocit, že by Ti to nemala tajiť. (Aby sa napríklad nestala situácia, že Tvoja žena nakupuje v potravinách, tam jej začne lichotiť nejaký chlap, kúsok od nich stojí Tvoj kamarát, ktorý to počuje a všetko Ti to zreferuje. Keby Ti to žena nepovedala, žiarlil by si ešte viac.) Tvoja žena si pravdepodobne neuvedomuje, že Ti to vadí, alebo dokonca ubližuje. Na to vidím veľmi ľahké riešenie: Povedz jej, ako to vnímaš a popros ju, nech s tým prestane. ALE! Ak si naozaj taký ten trošku žiarlivejší typ, tak tým, že Ti žena zrazu prestane tieto veci rozprávať, dá priestor Tvojej fantázii a nebudeš myslieť na nič iné, než na to, či zase niekde s niekým neflirtuje. Bude to pre Teba horšie! 😖

barbara088
25. máj 2014

podla mna ti to vravi lebo chce aby si ziarlil..vyzaduje si viac pozornosti.keby chcela stymi muzmi nieco mat urcite by ti o tom nerozpravala

siska765
25. máj 2014

nie nie je to chorobna ziarlivost,je to neprijemne ,suhlasim s tebou,ani mne by sa to nepocuvalo lahko,ale rozmyslal si o tom,ze mozno ti to vravi naschval aby v tebe vzbudila ziarlivost?mozno potrebuje viac pocitit ze ju mas rad a ze ziarlis.podla mna o to jej ide,ale len moj nazor.

papierovazita
27. máj 2014

@jakub11 ona žije teraz pre tých iných. doma je to pre ňu ok a teraz sa potrebuje ukazovat, koketovať, aby ju všetci obdivovali. Také ženy skôr či neskôr spravia chybu a príde chvíľa, keď ju nejaký muž "zlomí". Nedávajme si ruky pred oči, tak to proste je. Chlapom ide len o to jedno na takýchto firemných akciách, kongresoch, ale jej kolektív sa bude na nu tiež pozerať takou inou optikou a teba budu skôr ľutovať a rozpravať medzi sebou - keby to on vedel....Asi si veľmi benevolentný, čo ona rada využíva. Druhý dych je pre ňu teraz to najlepšie. Lenže raz dôjde kyslík a spamätá sa. Možno už bude neskoro. Viem čo píšem. Baba bude takéto výstrelky inej babe akceptovať a snažiť sa ísť ešte ďalej. Može to však u vás mať scenár, že ty jej to povieš, ako sa ti to nepáči, na čo ona bude reagovať, že si žiarlivec a blablabla. ďalší môže byť, že jej to nepovieš a keď príde ticho, prestane sama o tom hovorit, začne sa správat ako neprítomná, myslí už na toho iného ktorý ju zlomil, alebo ostane stale rovnaká, koketná, vyzývavá a budeš len ten, kto je doma a môže ho poťapkať po hlave, ked bude chciet. Ak tu píšu vyššie baby, ze pokiaľ si k tebe líha do postele každú noc, nemusíš to viac riešiť, to absolútne nič neznamená. sú totiž aj také, ktoré si užívajú na kongresoch, mítingoch a doma sa tvária ako tie najsprávnejšie manželky na svete. Bola som v takych kolektívoch a keď som videla tých manželov, hneď ma napadlo čo som opísala vyššie......

papierovazita
27. máj 2014

@jakub11 ešte mi nedá nereagovať na to čo si napísal vyššie, že sa pred ňou nechceš zhadzovať a veríš aj jej sms milujem ta. Pokiaľ by si nemal nejaké podozrenie, malo by to určite váhu, ale my ženy vieme byt poriadne falošné (sorry baby). Ty si chlap, tak sa podľa toho aj správaj.

koala7
27. máj 2014

@jakub11 a inac manzelstvo ok? nemas pocit ze ti aj inym sposobom naznacuje aby si o nu prejavoval vacsi zaujem? podla mna sa snazi vyvolat vacsiu vlnu zaujmu a porozumenia z tvojej strany, len si vybrala taky hlupy sposob. Mozno ma po 13rokoch pocit, ze to straca stavu, ze uz si ju tak nehyckas ako na zaciatku. skus sa jej viac povenovat, aj uprimne sa porozpravat, a podla mna tie chvalenkarstva ktorymi ta drazdi prestanu

koala7
27. máj 2014

Podla mna to co hovori zvysok, ze je super uprimna a ze si to neuvedomuje je somarina, ak niekoho mam naozaj rad, tak sa toho cloveka snazim od zbytocneho ziarlenia ochranit a nie, vyvolavat naschval taky skaredy pocit. ja manzelovi nevesam na nos kazdy kompliment, samozrejme potesi to, ale nepotrebujem dvihat svoju cenu v jeho ociach takymto DETSKYM sposobom, rovnako by mi nebolo prijemne pocuvat od neho aky je v praci ci medzi priatelmi ziadany. viem co v nom mam, je pre mna ideal a to mi bohate staci aby som si nas vztah chranila, naco zbytocne podpichovania?

citronade
9. jún 2014

@celasapremenim ahoj, ty musis byt najnormalnejsia na tomto fore, az sedy priemer...nestanovujes ty tu sedu normu v ruskych kabinetoch, pripadne americkych? taka norma, taka norma ti nedovoli zazit nevsedne pestre brutalne veci, skus sa trocha nahryznut, trebars doma s muzom. pa.

citronade
9. jún 2014

@jakub11 asi ta lubi, preto kraka, trocha chce mozno aj sama vzbudit ziarlivost, proste si dokazuje, ze nie je na zahodenie, urcite nemas, podla mna, dovod na nejake obavy.

celasapremenim
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
citronade
10. jún 2014

@celasapremenim vidis, ze to ide, kapanek primitivne, ale ide, chvalim.

celasapremenim
10. jún 2014

@citronade mozno mas dojem, ze si mastis ego, ale omyl, si uplne v nule, tak ako zrejme vzdy
ved navstiv opat svojho psychologa, ten ti povie, ci to je stihoman schyza, alebo chorobna ziarlivost
asi ta ma plne zuby a kto by sa cudoval 🙂
nick si vymen este raz a skus nanovo, mozno to vyjde
nic ti nepomoze, ani ked ta lutovat ludia budu, neulavis si, nikto z nas nemomze za tvoj psychicky stav, musis na sebe popracovat

citronade
10. jún 2014

@celasapremenim akoze mam opat navstivit psychologa? to som nepochopila, mozes mi to ozrejmit? a ludia lutovat ked ma budu tiez mozes, a odkial ty vies v akom pluse, alebo minuse som ja kedy bola aj to odkial mas, takisto mi objasni tu schizu a stihomam, s tou chorobnou ziarlivostou, ten nick tiez.
ak teda nechces vyzerat ako vsevediaca trubica co trepe do luftu, podloz mi tie bludy co si napisala, dik.

a tvoja vec, ale dovzdelavaj sa, je schiza a je stihomam, neni zac.

bzucabzz
22. apr 2021

@jakub11 ja si tiez myslim ze stoji o to aby si trosku ziarlil... skusa ta ;)