Kam na Vianoce? Svokrovci, či naši?

katka1323
24. sep 2018

Ahojte, prosim Vas nevedeli by ste mi poradit ako vyriesit situaciu ked Nas ( mna a manzela) volaju na vianoce aj Nasi a aj svokrovci ( obe rodiny su take ze Vianoce dost krestansky vnimaju, ze rodina by mala byt spolu) vydata som len pol roka a absolutne neviem ako tuto situaciu vyriesit aby sa nikto neurazil. Rozmyslala som aj nad tym ze ich zavolame k nam ale s tym nesuhlasia.

skatulienka_sk
24. sep 2018

@katka1323 vy ste teraz rodina, urobte si vlastný štedrý večer, svoje tradície a pod., na návštevy rodičov využite prvý a druhý sviatok vianočný

lady911
24. sep 2018

@katka1323 ja by som šla k našim, a budúce Vianoce svokrovcom,alebo prvý sviatok vianočný svokrvocom. Určite sa nik neurazí. Ak im to pekne poviete.

ukulela
24. sep 2018

@katka1323 no tak povedat - obom - prepacte, ale volate nas obaja, nechceme urazit ani jednych, ani druhych, tak vas pozyvame oboch ku nam. a ak odmietnu, tak ostanete sami doma a hotovo 🙂
ide o to, co chcete vy. dalo by sa aj na stedru veceru u jednych, na druhy den u druhych ... ide ozaj o to, aby sa nedourazali. musite si vy poznat rodinu.
@lady911 ale z pohladu manzela k nasim je opacne ... musia sa dohodnut obaja.

nika898
24. sep 2018

@katka1323 velmi jednoducho ak byvate v jednom meste 24.12 bud s manzelom doma 25.12 u jednych a 26.12 u druchych. Ak su z daleka dohodni sa s manzelom ku komu pojdete tento rok a ku komu nabuduci 😉. Aj mi to tak mame a riesili to tak aj moji bratia a vsetci boli spokojny. Rodicia pochopia ze sa neviete rozdvojit a aj to ze uz mate vlastny zivot ☺

4stanka4
24. sep 2018

@katka1323 My sme boli v podobnej situácii minulý rok...svadbu sme mali v októbri ale už od leta som manželovi hovorila, že by som bola rada keby sme boli u mojich rodičov-nemal s tým najmenší problém a tento rok budeme zrejme u svokrovcov...uvidíme ale asi to bude takto.

alex49
24. sep 2018

vy dvaja ste teraz rodina, takže štedrý večer budete sami, prípadne, ak chcú prísť rodičia jední aj druhí, nech prídu. Ak neprídu, tak prvý sviatok vianočný prídte k jedným rodičom a druhý sviatok k druhým a hotovo.

nerya
24. sep 2018

Ostať doma 😉 konečne ste manželia, mali by ste si urobiť vlastný štedrý večer, spoločne navariť, začať nové tradície 😉 ja by som išla maximálne tak na hodinovu návštevu k obom keby nebolo vyhnutia

bucko555
24. sep 2018

spravte si vianoce sami a hotovo nikoho tym neurazite, my sme po svadbe byvali 2 roky u svokrovcov a tym padom sme tam byvali aj na vianoce, ked sme sa prestahovali boli sme doma aj ked nas aj jedny aj druhy volali

misinka0611
24. sep 2018

No odkedy sme s chlapom začali spolu byvat a odkedy máme aj syna Vianoce trávime doma my traja 🙂

saslavka73
24. sep 2018

@katka1323 Na štedrý večer sami doma a na prvý sviatok jedným a na druhý druhým.

lilpump
24. sep 2018

@katka1323 do kostola 😍😍😍👍❤

rucka77
24. sep 2018

Zostaňte u vás 🙂 Nemôžu sa uraziť ani jedny ani druhý a keď ste už zobratý tak ste proste už aj vy dvaja rodina takže by ste si mala vytvoriť vlastné tradície

anitta98
24. sep 2018

@katka1323 tak buďte sami a nemusíš takúto situáciu vôbec riešiť 🙂 😉 Nebude ani jedna ani druhá strana nahnevaná a potom o večeri pôjdete navštíviť aj jedných aj druhých (ak samozrejme bývate blízko seba)

lula3108
24. sep 2018

ja tiez neviem ako to vymyslime tento rok sme sa brali a byvame na rovnakej ulici ako moji rodicia. minuly rok sme boli u nasich. Muzovi rodicia byvaju asi hodinu od nas, a minuly rok sme k nim prisli az vecer a ostali sme cele sviatky. Tento rok ak budeme sami, tak moja mama bude urcite smutna, hlavne ked ona vari vela, ja jej vzdy pomaham a zrazu si budeme varit kazda svoje ked byvame par metrov od seba, je to aj dost zbytocne...ked zase pojdeme svokrovcom, viem ze moja mama bude hrozna smutna a ja tiez, lebo to by bol prvy rok co tam uz nebudeme a tento rok zomrel aj dedko takze o troch ludi menej pri stole. Uz teraz mam z toho stres a fakt neviem ako to vymysliet.

eeffka
24. sep 2018

nikam. vy ste nova rodina. na 1.sviatok ku jednym a na druhy ku druhym, obrok vymenit.

rybkoava
24. sep 2018

Mame za sebou 12 spoločných Vianoc, no vsetky sme travili sami. Prvý sviatok u svagra s rodinou(svokrovci mi už nežijú) a druhý u našich mama ma v ten deň narodky. A nikdy sa nikto neurazil. Ale u nás je taký zvyk, že ešte prídu naši aj svagrovci k nám, pretože mam potom ja zase narodky, ale to už je jedno kedy, stane sa že pridu aj naraz 😊 Nestresujte sa kôli tomu, sviatky sú časom pokoja. Tie prvé su nezabudnuteľné. Este teraz sa smejem na čo som piekla 20 druhov koláčov.

hettinka
24. sep 2018

@katka1323 zostaňte pekne doma sami a na ďalší deň navštívte rodičov. tak je to najlepšie, teraz ste vy rodina a rodičia by to mali rešpektovať. My sme prvé vianoce odišli na dovolenku (svadobnú cestu) a na ďalšie sme už boli traja a pekne sami doma ako rodinka.

tinaa64
24. sep 2018

Tak budbto vyrieste tak,ze vy budete doma spolu a 1.sviatok vianocny pojdete k vasi a 2.sviatok vianocny ku svokrovcom alebo naopak...alebo sa dohodnete ze jeden rok budete u vasich a druhy rok u svomrobcov a takto sa striedat

renatka100
24. sep 2018

My sme zostali sami s manzelom hoci nas volali svokrovci aj rodicia. Teraz mame deti a bolo to naj rozhodnutie v zivote. Mame klud na stedry vecer, svoje tradicie a hlavne nas sviatocny stol. Na prvy a druhy sviatok chodime k nasim a svokrovcom.

rybka16
24. sep 2018

Ešte nemáme deti a doteraz sme to striedali - jeden rok u mojich rodičov, jeden u manželových. Teraz nás čakajú posledné takéto Vianoce, keďže som tehotná. Vychádza to, že by sme mali ísť k našim, ale nakoniec sa možno aj rozhodneme, že budeme sami. Keď sa nám narodí malý, určite budeme chcieť mať vlastné Vianoce u seba doma, k rodine pôjdeme na návštevu na prvý alebo druhý sviatok.

pininka
24. sep 2018

Prave preto sme vzdy 24 doma, od kedy sme manzelia, 25 robime oslavu u muzovej babky, pride cela rodina a 26 sme u nasich. Fungujeme tak roky a je to v pohode.

eliska13
24. sep 2018

@katka1323 buď by som zavolala obe rodiny k nám, alebo išla ja skôr k svojim rodičom a druhý deň k druhým.mne by to boli také smutné byť sami:(súhlasia nesuhlasia aký majú dôvod?bude tam u nich ešte niekto zo súrodencov vašich?aj podľa toho by som uvazovala

vamajka
24. sep 2018

@katka1323 Moj brat so zenou najskor veceria u svokrovcov a potom pride domov k rodicom a veceria este raz

jasminet
24. sep 2018

My sme vždy s manželom a mojou babkou u mojich rodičov - vždy sa pýtajú ci prídeme, svokrovci nás nikdy nevolali, muž to nenavrhol... Aj keď x krat sme volali svokrovcov k mojim rodičom - vychádzajú super, ale ze im je doma naj. .. 25 príde otcova rodina a 26 chodíme k svokrovcom. Brat so ženou to striedajú u našich a jeho svokrovcov.

saurian
24. sep 2018

My sme chceli byť sami na prvé aj ďalšie Vianoce, a tak sme to aj obom rodičom vysvetlili. A 1.a2.sviatok chodíme k rodičom - a to vždy podľa toho kde a kedy sú ostatní naši súrodenci ( takže sa musí spolu dohodnúť 7rodin + dvojí rodičia 🙂

michaella94
24. sep 2018

Ako píšu baby ostala by som doma a na ďalšie dni k rodičom....ale ak chcete veľmi k niekomu ísť dohodnú sa s manželom kto bude prvý a na ďalší rok pôjdete k druhým...sú to dospely ľudia tak hádam to pochopia...my s mužom sme jeden rok u našich druhý rok u svokrovcov a tretí rok doma...minulý rok sme boli doma ale aj tento ostaneme a to mám rodičov len o poschodie vyššie a aj tak si všetko budeme variť sami 😊

bubinko1506
24. sep 2018

My byvame spolu 7 rokov, manzelia sme 5 rokov. Od zaciatku spolocneho byvania sme na Stedry den sami, aj na 1.sviatok vianocny. 26.12. chodievame ku svokrovcom, byvaju v tom istom meste. K mojim rodicom chodievame po Novom roku a ostavame do 6.1. - byvaju 150km, tak ideme vzdy aspon na 3 dni. Tento rok budeme u mojich rodicov silvestrovat

deti95060810
24. sep 2018

tak to striedajte...jeden rok u svokrovcov, ďalší rok na Vianoce u vás...

nerko
24. sep 2018

@katka1323 kym sme namali deti, tak sme 2 roky boli na stedrej veceri u nasich aj u svokrovcoch. Byvame vsetci v 1 meste. Ale poviem Ti, skoro ma "utrhlo" z tolkeho jedla. Bo by to ani jedny rodicia neprezili, keby sme u nich nejedli. Uz to nerobime a pekne sa s detmi najeme doma. Nerobila by som rozdiel ku komu ist. Ako Ti baby radili 25. jedna rodina, 26. druha. Tiez to tak teraz mame. A vy 2 stravte krasny cas spolu.

susanne6
24. sep 2018

@katka1323 tento problém sme mali prve vianoce aj my, tiež sme ich zavolali k nám obe rodiny a hotovo...nechcelo sa im, ale aspon pochopili ake to bolo pre nas. A aby bol každý spokojný, každý druh jedla doniesol niekto iný 🙂))