Kamarátky mi začali závidieť

martinat9
12. máj 2023

Ahojte, trápi ma, už 15 rokov sme (boli) partia 3 najlepších priateliek. Po strednej som išla na VŠ iba ja, potom do zahraničia. Medzitým sme sa však vždy keď sa dalo stretávali, volali si, neuveriteľne silné puto sme spolu. Presne odkedy som si našla vážny vzťah, začali sa problémy. Keď som mala komplikované vzťahy, s mužmi, mala slzy miesto radosti, vtedy tu boli. No odkedy mám dobrého muža a dieťa, prehlbuje sa medzi nami priepasť. Akoby som ja a oni dve. Nevolajú mi, nepíšu.. Chodia ma navštíviť už len z akejsi “povinnosti”. Vzdiali sme sa.
Obe moje priateľky neskutočne ľúbim, obe z nich sú stále slobodné (máme vyše 30 rokov) a myslím si, že to je dôvod, prečo ma prestávajú vyhľadávať. Občas si myslím, že mi závidia. Dobre som sa vydala (fešák, šikovný, dobrý), zatiaľ čo ony nemajú ani nápadníkov. Obe túžia po rodine ale sú extrémne pasívne, a keď už, tak nikto im nie je dosť dobrý. Keď načrtnem tému, žeby mohli začať aspoň randiť, tak sa vyhovárajú, že to nechávajú na osud. Dlho som si nechcela pripustiť, že mi môžu závidieť, no bohužiaľ asi sa to deje. Akoby ste sa na mojom mieste zachovali? Prejavuje sa to tak, že máme spoločný chat/ktorý super fungoval, no začali komunikovať zvlášť, + stretávajú sa samé, ani ma nezavolajú, však mám málé dieťa, aj tak by som nešla a pod. Ďakujem za Vaše rady.

aurora33
14. máj 2023

@martinat9 no ja som mala jednu takú kamosku čo roky rokuce sa sťažovala stále na to iste. Už nie je moja kamoska stále je na tom istom a mne sa žije ľahšie.

kamatopo
14. máj 2023

@0silvia0 my zažívame teraz niečo podobné🤣. Keď sme my mali deti tak sa má nás ,hlavne manželove kamarátky ( frajerky od jeho spolužiakov) pozerali ako na niečo nenormálne ,že malé dieťa🤦. Nemohli sme ich zobrať ani na svadby ,ani na oslavy . A teraz keď oni majú v 40 reťazové pôrody sa urážajú keď na oslave či stretku sme mení hotový z ich deti. No nie sme ,my už to máme za sebou. A nebudem si robiť deti len preto aby som sa mala s kým o čom baviť. My cestujeme a žijeme to čo sme pred tým nemohli. Tak sa stretávame len v nutnosti. No neberiem to tak že nám niekto závidí, to by mohli povedať aj o oni o nás. Proste jedna sobota stačí raz za pol roka. My sme radi že ich vidíme, a ešte radšej sme keď sa vrátime do našej reality🤣. A viac vyhľadávame ľudí s podobnými záujmami.

0silvia0
14. máj 2023

@kamatopo ono je to normalne celkom. Ja to tak mam aj s najmladsou sestrou, ked sme my dve starsie sestry rodili ako na beziacom pase, nasa najmladsia sestra mala od 16-21 rokov a o nase deti sa absolutne nezaujimala. Teraz ma ona deti, este celkom male, 3 a 6 rokov. Synovca a neter rady vidime, ale nejako to uz neprezivame. Ono kazdy si tie svoje emocie a pocity vycerpa pri vlastnych detoch. Ono su aj zeny, co sa dojimaju pri kazdom dietati, ale ja to tak nemam.

kamatopo
14. máj 2023

@0silvia0 v skratke po toľkých rokoch starania sme troška citovo vycucnute🤣. Není v nás nezáujem ,ale skôr už pohodlnosť. A nechce sa mi už riešiť cudzie problémy. To už musia oni sami.

martinat9
autor
14. máj 2023

@fauko no to je na zamyslenie, o com to bolo po tie roky.. 🙂 sranda bola

katkami123
14. máj 2023

Ak už majú 35+, tak tam žiaľ už prichádza aj zatrpknutosť, keď sa nikam neposúvajú a sú stále na tom istom bode. Keď si nájde jedna z nich chlapa, bude aj po kamarátstve 😀.

hellionka
14. máj 2023

@martinat9 tu ako aj podľa komentov hneď vidno nemôžeš napísať, že máš muža fešáka, alebo nebodaj Ty si atraktívna, vzdelaná a dobre zarábajúca hneď budeš odsúdená za sebeckosť a povyšovanie sa. A k téme … majú už proste iné záujmy ja osobne by som už o také kamarátstvo nestála, nesilila to a bola šťastná za časy a roky prežite spolu a ideme ďalej. Hádam sa zase niekde stretneme 🙂

karolina196
14. máj 2023

@katkami123 🤣 A cim dalej,tym to s nimi bude ozaj horsie.Bud ostanu obe zatrpknutymi starymi dievkami alebo si ako pises jedna z nich niekoho najde a bude aj po tomto kamaratstve. 🤣

karolina196
14. máj 2023

@kamatopo
@0silvia0 Baby,ale vy opisujete uplne ine situacie.Tie zeny na vas pozerali ako na "debilov" preto,ze sa na take veci este same necitili.Tam to urcite nebola zavist,tam sa vam rozisli cesty kvoli prioritam.
Tu su 2 kamaratky v rovnakom veku,ktore tuzia po tom istom,co ma ta tretia kamaratka,ale nevedia sa k tomu dopracovat,chapete?A zavist mohla sposobit to,ze uz ju do partie nechcu.Autorke sa nechce stale(uz roky) pocuvat ako nemaju to a to,ale ked dostali radu,ze trrba preto nieco spravit,tak to sa im uz nepaci a maju ju plne zuby.Ich styl zivota ostalo vyplakavanie a lutovanie jedna druhej.Pokial su to osoby,ktore nikam nechcu chodit,tak potom nechapem,ci si myslia,ze ten princ im sam zaklopka na dvere a povie "Ahoj,tu som,chcem mat s tebou rodinu." 🙈

kamatopo
14. máj 2023

@karolina196 no my sme sa tu so
@0silvia0 len dáko dostali do inej situácie🤣ale podstata je istá. Nemôžem niekomu vnucovať môj pohľad na život aj keď sme boli kedysi ako dvojčatá. Musíme nechať druhých dýchať a nie hneď myslieť na to že mi závidia. Možno je to ich rozhodnutie teraz byť samé ,ale o päť rokov budú rodiť a autorka bude zas na inej úrovni a bude tu písať ako jej závidia lebo ona už rieši školu a nie plienky. Proste si každý žije po svojom a nie tak ako si to my predstavujeme.

0silvia0
14. máj 2023

@karolina196 len sme rozvinuli debatu dalej. Niekedy sa neda striktne drzat hlavnej temy a neodbocit.

karolina196
14. máj 2023

@kamatopo Ved ano,myslim,ze to uz aj autorka pochopila,ze to nema vyznam s ludmi,ktori nemaju zaujem.A nemyslim si,ze by autorka o par rokov hovorila na ne,ze zavidia zase nieco ine.Bohuzial,zavist je ludska vlastnost a pomerne casto sa dokaze v ludoch prejavit,len si to velakrat ludia neuvedomuju.Vies,keby aj ony dve boli normalne,tak by sa nespravali ako hlupane.Nemusia sa s nou stretavat,ale myslim,ze jej dali dost najavo aku nechut voci nej maju a pri tom autorka nemusela nic zle spravit.Velakrat som tu citala aku nenavist maju zeny,ktore nemozu dlho otehotniet voci tehotnym zenam.Same si velakrat priznaju,ze zavidia,ale ze nevedia ako to maju zvladat tak,aby voci druhym zenam-tehotnym nepocitovali zle myslienky.Zavist existuje,existovala a vzdy aj bude existovat.Ide o to ako ju ludia vedia spracovat...🫣

kamatopo
15. máj 2023

@karolina196 no každá minca má dve stránky. A možno keby tu napíšu tie dve tak by sme len zirali.
O tých snazilkach v mojom živote viem napísať roman. Veru to si napísala veľmi dobrý príklad o závisti. Dokáže až vzťahy pretočiť a aj úplne zničiť..

jarmilka86
15. máj 2023

Aj my sme takto 3 kamošky ja mám 3 deti, ďalšia 2, tretia zadaná bezdetná, sme kamošky už cez 20 rokov,,samozrejme že s tou s deťmi máme spoločne témy ohľadne deti ale nikdy sme nesnažili odstaviť tú tretiu,, spolu riešime chlapov, módu, domácnosť,,

kiwi3
15. máj 2023

nechapem zavidenie ani zvalovanie viny na zavist. neviem, ci je to je len v nasich koncinach alebo co... a ani mi to nepride logicke... zavidim, tak sa s niekym budem menej bavit? cudne cele, nejak tomu fakt nerozumiem

kiwi3
15. máj 2023

podla mna taky dovod moze napadnut len niekoho, kto ma sam problem so zavistou. asi to mi z toho vychadza

karolina196
15. máj 2023

@kamatopo Jasne,kazda minca ma 2 strany.Ano,je mozne,ze by sme ostali prekvapene keby tu napisali a vyjadrili sa aj oni dve,ale aj keby tu v prvej vete hned napisali,ze sa autorka chvasta,tak by som asi len prevratila ocami.Kludni a vyrovnani ludia,aj ked sa im v danom case nedari nemozu si k srdcu pripustat,ak niekto dava najavo,ze ma napr.pekneho dobreho chlapa alebo dieta alebo dobru pracu.Ak si to ten clovek vydrel po cele tie roky,tak to ma zasluzene.A ze niekto kysne doma,nic pre svoj zivot neurobi,to je praveze na hanbu.Jedna z kamaratok ma moznost prejst na lepsie platenu poziciu,ale nestane sa tak,lebo je leniva sa naucit jazyk.Pravdepodobne sa ani o to nepokusila a ja si o takychto ludoch tiez myslim svoje...Svoju neschopnost a lenivost hadzu na druhych...

karolina196
15. máj 2023

@kiwi3 fuuuu,takze vlastne autorka zavidi hnilym kamaratkam,ktore sa vacsinou casu len stazuju a fnukaju jedna druhej na ramene?A budem asi zla,ale autorka urobila jednu chybu a to taku,ze ich vobec riesi.Ano,asi ju to trapi,ale ona sa uz v zivote dostala na uplne inu uroven ako su ony dve dokopy a tam tu neprajnost vidiet...
Zaujimave ako tu kazdy hovori o zavisti akoby ani neexistovala a nikdy sa u nikoho neprejavila.Vies kolke obezne zeny dokazu zavidiet zenam s paradnou figurou?Dokazu sa o nich velakrat nepekne vyjadrovat a pri tom ani len netusia,ze je to tiez drina sa starat o svoje telo.Hnilym zenam sa nechce pre seba nieco robit,ale radsej budu zazerat a ohovarat tie na druhej strane...

kiwi3
15. máj 2023

@karolina196 vobec som nepovedala, ze zavidi kamaratkam. proste zavidi (je jedno co a komu) a preto si tak vysvetluje tuto svoju situaciu. normalne by to cloveka nenapadlo, pretoze tato situacia ma uplne ine logicke vysvetlenia, ktore tu uz baby rozoberali.

karolina196
15. máj 2023

@kiwi3 No,ja neviem,ale uspesny clovek nema preco zavidiet.A tvoj nazor na tie dve,ktore iba vyplakavaju a nic pre svoj zivot,aby sa mali lepsie neurobia,tak na ne mas akoze aky nazor?

kiwi3
15. máj 2023

@karolina196 ziadny, je mi to uplne jedno, pravdepodobne si len viac rozumeju oni dve medzi sebou, preco to tak je, neriesim. mna len zaujalo, ako si ludia veci vysvetluju zavistou a zamyslam sa preco to tak je, mna by take vysvetlenie nenapadlo.

martinat9
autor
23. máj 2023

@mamatroch ahoj, ani mna nebavi pocuvat kvetnate opisy cudzich deti plienok 😀.. ale tak sa zamyslam, podla toho co vravis, ze to asi zalezi, kto sa ako preziva. Mamicka moze otravovat detmi, babka vnucatami, workoholik pracou, student skolou. Pamatam si na spoluziacky, ktore vedeli extremne zvelicovat aku strasne tazku skolu studuju, haha to niektori maju “talent” a prenesie sa aj do dospelosti a je asi jedno co ziju, vsetko vedia nadherne prifarbit a rozpravat o tom hodiny.