Katastrofa s rodinnými príslušníkmi

esterkazasterka
6. sep 2015

Mám okolo seba iba drbnutých ľudí. A mám toho dosť. Dusím sa medzi nimi. Na vrchole všetkého je moja svokra, ktorá je šibnutá náboženská katolícka fanatička. Podľa nej budú spasení iba katolíci, zvyšok sveta ide do pekla, takže aj ja, keďže som evanjelička. Môj manžel je v pohode chlap. Stará sa o mňa aj o naše deti. No tiež náboženský fanatik, veď celý život do ňho vtĺkajú veci o pekelnom ohni a spáse duše. A tak do kostola chodí každý deň, niekedy aj 2x. Pešia púť do Čenstochovej a krížové cesty, ranné a večerné modlitby... Ja som veriaci človek, ale ja to skôr prežívam vnútorne. Na druhej strane stojí moja rodina. Môj otec - čo veta, to vulgárne slovo. Depresívne ladený. Jeho životným cieľom je vyhrať v športke vysokú sumu peňazí a užívať si život. Už má 72 rokov a za celý svoj život vyhral 3,30 v matese. Moja mama, ma nikdy neobjala, nepovzbudila. Keď za mnou prišla do pôrodnice, jej prvá reakcia bola: "No tak ty si ale pribrala!" Keď som jej 2x oznámila, že som tehotná, tak mi povedala:" No, nie žeby som ťa vyháňala, ale mám veľa roboty!" Môj brat sa sedem rokov lieči na depresie. Nie je s ním žiadna reč, iba keď odo mňa niečo potrebuje. A ešte je tu sestra. Och! Tá mi čosi celý život závidí! Že mám krajší byt ako ona, krajšie koberce, krajšiu kuchyňu a už sa so mnou 2 roky nebaví. Som z mojej rodiny zúfalá. Najradšej by som odišla niekde preč do Anglicka, do Ameriky, do Kanady s mojimi deťmi. A mala pokoj od všetkých. Keby to bolo také jednoduché. Keď vidím ako sa niektoré rodiny stretávajú, zabávajú, grilujú spolu, je mi do plaču. Aj vy máte okolo seba takých drbnutých ľudí.

17alexis
6. sep 2015

@esterkazasterka Mám aj ja...moju matku. Našťastie som od nej 200 km vzdialená.

janinah
6. sep 2015

a ty taká normálna si sa medzi nimi kde nabrala? 😀 všetko je o postoji k nim a ten tvoj treba zmeniť,bude sa ti ľahšie žiť 😉 napr. taký manžel,radšej by si bola,ak by v krčme sedel a frajerky obháňal? rodičov nezmeníš,mama ťa zrazu teraz nezačne objímať,objímaš ty ju?ak nie,tak skús ... sestra sa s tebou nebaví,tak ju pozvi na kávu,chod jej zagratulovať na narodeniny....začni od seba,inak ti ozaj ostáva len tá Amerika....ale tam samí cudzí ľudia,myslíš,že lepšie to bude?

nikuska744
6. sep 2015

Mám aj ja kolegov v práci, susedov...a na svoje detstvo, žiadne pekné spomienky, žiadne povzbudenia, objatia. Presne ako ty. Keď som začala chodiť na VŠ, tak môj otec mi povedal, že keď tú školu skončím, tak on bude pápež. VŠ som úspešne skončila a on mi neprišiel ani na promócie.

nikuska744
6. sep 2015

@janinah noooo, predstav si, že medzi drbnutými ľuďmi sa vždy niekto normálny nájde...

libka1
6. sep 2015

@esterkazasterka je mi ta uprimne luto. Ak su naozaj taky ako pises, je to hroza. Vycuciavaci energie. Neviem nakolko vies s nimi obmedzit styk, ale ja by som sa im vyhybala a zila pre deti. Najviac by ma stval manzel. 2x denne do kostola niekedy? To si ani predstavit neviem u chlapa v najlepsich rokoch 😝

maciatkolulu
6. sep 2015

@nikuska744 nooooo, si alempredstav, ze ten zase moze posobit drbnuto na tych druhych 😀

truskawka
6. sep 2015

....skús to čo ti radila janinah.....a keď budeš cítiť, že to nezaberá ani po nejakom čase - možno aj rok - tak navrhni manželovi aby ste sa odsťahovali. Alebo jednoducho odíď a povedz manželovi, že v novom byte má dvere otvorené....Ja som tiež veriaca, no viera nie je dogma, ale radosť.

libka1
6. sep 2015

@maciatkolulu velku pravdu mas 😀 ale zas posobit drbnuto pre drbnutych je v podstate deviza 😅

cairka
6. sep 2015

@esterkazasterka , všetci sú blázni, len ty si lietadlo....musíš mať smutný život, keď na každom len chyby hľadáš....

tjaden
6. sep 2015

@esterkazasterka och vermi, že ak vidíš nejakú rodinu ako sa bavia a opekajú si to je len ticho pred búrkou, nepoznám rodinu kde by niečo nebolo, no ok zase nepoznám rodinu v ktorej by bolo to čo u vás..., no mne vadia neustále oslavy kde su VIP hostia (pracháči) pri ktorých sa cítim ako debil, a skutočne si tieto ich debiliny nemôžem dovoliť. Otec psychopat (podľa neho je vo mne satan,som škaredá lebo mi "satan skrivil tvár"..presne ako píšeš všetci zhoríme v pekle, a hlavne všetci evanjelici, se bezbožníci a našim deťom nepomôže ani krst, hocičo sa v rodine stane to už je božia pomsta)...našťastie som ho už roky nevidela, katolík aj celá jeho rodina, bože ako sa za mňa hanbia, že žijem len tak s priateľom máme dieťa a nie sme zosobášený. Už som si aj vypočula, že až budem mať svadbu nemôžem si dať biele šaty ani nič na hlavu lebo mám dieťa a nie som teda panna :D . Stále tie otázky...chodíte do kostola? ak poviem nie hneď zmenia tón, akoby sa rozprávali so špinou. Mama si na mne vybíja zlosť hocičo urobí niekto zo súrodencov vybije si to na mne, chcela som odísť od priateľa k nej ale myslím, že nakoniec by som aj od nej chcela zdrhnúť. Sestra totálna pixx ak by mi to nebola sestra vživote by som sa k nej nepriblížila ona je tak zlá, len rozkazuje kričí ...no ona si neuvedomuje, že kričí, všetko podľa nej robím zle, stara sa mi do všetkého kde chodí ma ohovára, vyhýbam sa jej ale no vyhnite sa sestre...to sa nedá, po každom stretnutí s ňou revem. Najbližšie pri kostole som, keď okolo neho prejdeme autom. Žijem si svoj život ako ja chcem a nikto mi do toho kecať nebude. Žijeme len raz tak si to isto nenechám pokaziť.

libka1
6. sep 2015

@cairka tak daju sa hladat aj pozitiva, len ked je ich pomaly tazke najst aj lupou cloveka ten optimizmus po nejakej dobe prechadza... viem o com hovorim, mam kamaratku, ktora sa podobne citi vo svojej rodine a kedze ich poznam, viem ze neprehana a nehlada to negativne 😉 proste to prostredie je naozaj chore... takze by som rozlisovala, ci niekto hlada chyby lebo to ma v povahe, alebo naozaj ma okolo seba zastup blaznov... ako je to v pripade zakladatelky nevieme..

cairka
6. sep 2015

@libka1 , keby šla len po jednej genetickej línii - napr. Svokra, manžel, švagor...tak je to možno možné...ale aby "drbnutí" bolu svokra, manžel , mama, otec, brat aj sesta....to už mi reálne nepríde...

libka1
6. sep 2015

@cairka mozno mas pravdu, ale uz ma zivot naucil ze nic nie je nemozne 😀

macik166
6. sep 2015

trafených ľudí je na každom rohu viac ako dosť...Ja sa blbcom vyhýbam. Aj tu sa priprav na pár "úžasných" odpovedí, ktoré ťa vyvedú z miery. Na MK odpoveď nenájdeš. Toto totiž to nie je modrý koník, ale hlúpy kurník. Tu chodia samé dokonalé mamičky s dokonalými deťmi, ktoré nemajú nič na práci len komentovať drzými odpoveďami problémy iných. Mne pomohlo vypadnúť do Anglicka...Iný vzduch, iná mentalita...V každej rodine sú problémy. V niektorej väčšie, v niektorej menšie. Odlúčenie na istý čas, len a len prospeje. Zameraj sa na deti. Čas strávený s deťmi je najužitočnejšie strávený čas...

peneloppe
6. sep 2015

@esterkazasterka

Kaslat na rodinu ked ti nie su po srsti a vytvor si okruh priatelov a grilovacky - stretavky mozes riesit s nimi.

pribinak
6. sep 2015

Rodinu si nevyberies, ale priateľov áno a baby radia dobre, hľadaj aspon male pozitíva a obmedz kontakt na minimum

macik166
6. sep 2015

@cairka radšej nekomentuj!!!

cairka
6. sep 2015

@macik166 , ???

sisi077
6. sep 2015

@janinah Ty asi máš okolo seba len samých dobrých ľudí, čo? 😉 Úplne eserkuzasterku chápem: jedna zo sto svokier je normálna a čo sa týka jej matky a sestry, tak ak majú k nej taký postoj ako opisuje, tak nech urobí čokoľvek, vždy v tom budú hľadať nejakú chybu, vypočítavosť, úmysel, atď... Ja to mám s mojou rodinou podobné, pretože "máme trochu viac" ako oni a to nerobí dobrotu... Ešteže rodina môjho manžel je z tých "normálnejších", tam si môžeme aspoň pogrilovať 😀

sisi077
6. sep 2015

@cairka ...mám pocit, že esterkazasterka sa chcela posťažovať normálnym ľuďom, ale nie takým, ktorí by ju kritizovali... si predstav, že nie každý sa môže mať tak dobre ako ty...

nikawero12
6. sep 2015

@esterkazasterka prepáč, ale ja nechápem také ženy ako ty. Vadí ti, že tvoj manžel je náboženský fanatik a chodí do kostola 2 krát denne - a pred svadbou taký nebol? Ked ti to vadí, načo si si ho brala? Nútil ťa niekto, držal ti pištoľ pri hlave pri sobáši? 😕 ....a čo sa týka ostatnej rodiny, tak tú si nevyberieš, takže ti neostáva nič iné, iba byť k ním trochu zhovievavejšia, alebo ked to nedokážeš, tak sa s nimi nekontaktuj ak sa to vôbec dá.

macik166
6. sep 2015

@nikawero12 óóó ďalšia múdra mamička....

cairka
6. sep 2015

@sisi077 , čo to má spoločné s tým, ako dobre sa mám ja? Áno , mám kolo seba ľudí, ktorí ma berú aj s mojimi chybami a divnosťami. Na oplátku aj ja nestriehnem na každé slovo, ktoré povedia, či ma nechceli uraziť a dotknúť sa ma. Mali sme aj my "nedorozumenia", ale to neznamená, že pretrhám mosty a ich vyhlásim za drbnutých...A našťastie ani nikomu v mojej rodine to ne je blízke.🙂

nikawero12
6. sep 2015

@macik166 krásavica, a ty si tu na konovi aké problémy riešiš, ked tak doskakuješ do ľudí?....ak máš problém, hod sa riťou o zem, vraj to pomáha... 😀 😀 😀

macik166
6. sep 2015

@nikawero12 fakt, nepovedz!!!! Krásavica!!!!

sardinka32
6. sep 2015

@macik166 ved aj ja by som tu cosi zakladatelke napisala, ale keby som opisala, ako strasne to u nas (ne)funguje...v mojej i manzelovej rodine, tak este by som dostala psychoanalyzu zadarmo...a zistila by som, ze je to cele vlastne moja vina. 😅
@esterkazasterka u nas je to tiez katastrofa, riesime to stahovanim, tak snad ked ich nebudem mat pod nosom, bude sa mi lahsie zit. Co oci nevidia, to srdce neboli...dufam, ze to bude platit. 😉

libka1
6. sep 2015

aj tu sa dokazete baby zhadat? kaslite na to, ved sa chcela len postazovat a mozno najst nejaku spriaznenu dusu, nie tu sposobit vojnu... 😉 vselijake zivotne pribehy existuju...

sisi077
6. sep 2015

@sardinka32 ...veľa šťastia v novom bydlisku sardinka32... ja tiež niekedy hovorím manželovi, že sa sťahujeme najbližšie do Ašu a on mi nato povie: "Vyser sa na všetkých..." Ešteže aspoň môj manžel je moja krvná skupina, aj keď je o dosť starší 🙂 😀 😉 😎

sardinka32
6. sep 2015

@sisi077 Dakujem 🙂 Moj manzel bol tiez splachovaci na zaciatku...ale po desiatich rokoch uz doslo aj na neho...utekaaame obaja...ale aj tak mi je to luto, co Ti poviem. 🙄

sisi077
6. sep 2015

@sardinka32 ...jasne, že ti je ľúto, nechávaš tu nielen rodinu, ale všetko, čo si dlho "budovala": priateľstvá, pozíciu, domov... Môj manžel by bol za, keby sme sa presťahovali do inej krajiny, ale ja mu stále hovorím, že "tu som pani, lebo mám všetko a tam budem len odpad"...