Kde vziať odvahu na rozvod?

niki5
23. nov 2014

Ahojte. Chcela by som vas velmi pekne poziadat o radu, resp. o skusenosti, ak su medzi vami mamicky, ktore vychovavaju svoje deti same Aby som popisala trocha svoju situaciu - mam rocneho syna. vydata som 3 roky.Vzdy bol nas vztah tak trochu "italia", ale mali sme sa radi. Odkedy som ostala tehotna, ide to s nami dole vodou. Manzel ako keby si zacal potom robit svoje, chodil von, nezaujimal sa velmi o mna. O to to bol pre mna horsie, ze som bola PN od uplneho zaciatku az do uplneho konca. Vlastne uz v tom tehotenstve som pochopila, ze to bude boj, kedze som bola stale sama, osamela. Po narodeni maleho to islo uz len a len z kopca. Manzel ma nema za nic, dlhodobo sa hadame, uz sme skusili aj manzelsku poradnu, ale isla som odtial "na prasky" pretoze ked som pocula tie klamstva co tam na mna narozpraval, bolo mi fakt zle. Ponizuje ma, depta ma. Neustale mi rozprava, ze som psychopat a mam ist na psychinu predpisat si lieky, ze nezvladam starostlivost o maleho a robim vsetko zle.... , vyhana ma do roboty, vycita ze mu neprispievam na domacnost (!) - aby ste boli v obraze, zaraba velmi dobre, a zarobok nie je jeho jediny prijem, ma aj rozne ine "bokovky".... Takisto som mu pred casom prisla na to, ze ma v robote "kamosku" aj ked tvrdi ze spolu nic nemali, neverim mu to, pretoze som mala moznost vidiet co si pisu, a v podstaete to tam bolo cierne na bielom. Skratka, je toho strasne vela, co je medzi nami, skoda tu vobec tu spinu rozoberat a vytahovat. Mam to v sebe. Vo svojom vnutri velmi dobre viem, ze to takto dalej nejde, a ze spolu byt nemozeeme, .lebo sa asi pozabijame.Ale ako keby nemam tu odvahu, silu, spravit krok, ze od neho odidem. Mam hrozne stresy z toho, ako si sama pocnem, s malym, neviem, kolko by mi daval penazi, a z tej materskej to nie je ziadna slava. Samozrejme mam rodicov, ktori su z celej situacie zufali, ale bohuzial nie su nejaki majetni a ja ich nechcem zatazovat este s tym ze pridem k nim byvat aj s malym a ostanem im na krku. Uz tak sa velmi pre mna trapia.
ASi by som bola najradsej, keby mi napisete nejake slova "utechy", tie, ktore ste zazili nieco podobne a isli ste do rozvodu, rozchodu, odlucenia.. Napiste mi, prosim, ci sa vam po tom polepsilo, ci ste sa citli stastnejsie. Aj ked viem, ze ziadna z nas nema identicku situaciu a problemy v manzelstve. Nie je lahke ostat sama s malym dietatom, ale ani toto, co mame doma, ... Len ma to obera o radost z dietata, silu zit. Som hrozne smutna zo vsetkeho.

mikema
23. nov 2014

@niki5 ahoj sice nemam take skusenosti, ale v zivote sa riadnim tym, ze zivot je prilis kratky, preleti rychlo a preto sa vzdy snazim rychlo zbavit veci, ktore ma dlhodobo nicia. Preto ho opusti, bude to na zaciatku tazke, ale kazdy krok, ktory urobis, ta posilni. A budes na seba hrda, budes sa citit silnejsia a po case stastna. Nechces rodicov zatazovat, ale pozri sa na to z pohladu matky. Nespravila by si vsetko, aby sa tvoje dieta malo dobre? Ak to nebudes zvladat, urcite ti rodicia pomozu, ako len budu moct. A tvoj muz ti bude musiet platit, ale len z toho, co zaraba oficialne, takze bokovky v tom asi nebudu. Pre istotu si uloz spravy medzi nim a tou zenskou, nech mas v pripade spinaveho boja co najviac proti nemu. Je to hnusne zmyslanie, ale ktovie, ako tvoj muz bude reagovat na rozvod, preto sa snaz mat dokazy na to, ze za rozvod moze on. Neboj, urcite to zvladnes, nebudes, ani prva, ani posledna a co ta nezabije, to ta posilni! Drzim palce. 😉

lulua777
23. nov 2014

fuuuha no pockam co tu napisu pretoze mam skoro ten isty problem (tiez zevraj bokovky a x kamaratiek a mala som tu cest si precitat tie nechutnosti co si pisal z udajnymi kamaratkami,vsade rozprava jak nic nerobim jaka som neschopna atd) akurat ze ja som sa este neodhodlala som v 23tt a rozmyslam ze rozvod by bol najlepsie riesenie ale ostat sama (nie ze teraz by to bolo ine) nemam tolko odvahy a ani zatial nemam kam ist ani by mi nemal kto pomoct ale keby mam tak uz som davno prec uz len koli malinkej pretoze toto nieje prostredie kde by malo dieta vyrastat ☹ deti pocuju a vidia vsetko tak ak mas kam ist na tvojom mieste by som sa zbalila a odisla pretoze aj ked si budes hovorit ze koli dietatu ostavas tak jemu to len viacej ublizi ked bude vidiet ako sa k tebe manzel sprava ☹ co som pocula ano bude ti casom lepsie a budes stastna len to chce cas pretoze ziadna z nas si taketo spravanie nezasluzi 😢

jahodka8
23. nov 2014

@niki5 takáto je situácia vo veľa manželstvách. No najlepšie je nehádať sa, k ničomu to nevedie, možno aj dobre, že trávi málo času doma. Ved využi to pekné, čo ti toto manželstvo ponúka a to sú predpokladám peniaze. Porozprávať sa, chodiť na nákupy, na výlety môžeš aj s kamarátkami, s mamou, prípadne s nejakým kamarátom. Ja už žijem tak dlho, že čo manžel nechce robiť, tak robím s kamarátkou, dcérou a podobne. No asi potrebuješ pri sebe muža, ktorý by ťa podporoval, ale zasa treba zvážiť finančné hľadisko v manželstve.

laila22
23. nov 2014

@jahodka8 peniaze nie su vsetko a nie kazdy ostane v manzelstve koli peniazom...

stela310
23. nov 2014

@niki5 presne ako moj pribeh ibaze ja som s nim bola ovela viac, co dodnes lutujem,tak bal kufor,si s nim len 3roky,nepokasli si dalsich 10....nezostala som s nim ani za vidinou ze sa budem mat lepsie ako teraz,mam vacsie deti takze chapu vsetko....teraz som stastna,takisto aj deti,vobec im nechyba,a jedno z deti mi povedalo ze mami,teraz mame vacsi klud 🙂 a ma pravdu.dolezite je ze nam je super a jeho neriesim.....je uz minulostou 😀

0silvia0
23. nov 2014

@jahodka8 no to je ozaj milá rada 😒 Problémom je, že nie všetky ženy majú žalúdok na to, aby trpeli chlapa tohoto typu pri sebe len kvôli peniazom...

trish31
23. nov 2014

@niki5 zivot je prilis kratky na to aby si ho stravila s clovekom,s ktorym to nejde,z akehokolvek dovodu.Ak si skusila naozaj vsetko co si citila ze treba urobit pre zachranu vztahu a hold,nepomohlo to,tak nechod proti prudu.Rozvodom sa zivot nekonci.Ale priprav sa aj na to ze sama s dietatom to mat lahke nebudes.

vvrka
23. nov 2014

Ja sa zajtra rozvadzam. Tiez som sama s malym, manzel je debil, ktory vidi len seba. Nic ine sa ti podarit neda, len to, ze ak nie si stastna, psychicky ta depta a jednoducho, necitis sa s nim dobre, tak utekaj. Ak by ta brzdilo to, ze si myslis, ze dietatu ublizis tym, ze mu "vezmes" otca, tak vedz, ze dieta trpi ovela viac, ak je jeho mama v nepohode. Vsetko sa to nan prenasa. Viem to z vlastnej skusenosti. Odkedy nie som s manzelom, zacala som si davat svoj zivot do poriadku a bola som vazne prekvapena, aky bordel v nom vlastne bol. Som ovela lepsia mama, nez som bola, lebo som si vyriesila svoje haluze a traumy, a zabranila som tak tomu, aby sa prenasali dalej na syna. Bud silna, zvladnes to, mas pravo na stastie. A s debilom sa nezije, od debila sa uteka prec.

trish31
23. nov 2014

@jahodka8 peniaze nie su vo vztahu vo vsetko-a osoba,ktora ma moralne hodnoty pevne postavene a hlada aj cosi viac nez len sex a peniaze vo vztahu to pochopi a vie to aj sama,ze v takom vztahu sa zit neda-nie stastne zit

trish31
23. nov 2014

@niki5 a suhlasim s @vvrka - to dieta napatie citi..moj syn bol tak strasne enrvozny a uplakany ze ja som ho nespoznavala ked tu bol exmanzel....A teraz?Usmiate dieta 🙂

6969eva
23. nov 2014

@niki5 minule som čítala štúdiu, v ktorej sa hovorilo o dopade rozchodu na deti. Napodiv, malé deti obídu s menšou ujmou ako dospelé. Ak to máš v sebe vyriešené, tak sa na to daj, pokojný domov a klud prospejú nielen tebe, ale aj tvojmu dieťaťu. Tiež som prešla niečím podobným a k rozchodu došlo až po 25 rokoch. Moje dospelé deti mi už odvtedy stihli niekoľkokrát povedať, že moja najväčšia chyba bola, že som s ním tak dlho zostala. Celú situáciu začali vnímať už v materskej škôlke a na všetko si pamätajú. vyčítajú mi slabosť a nepokojné detstvo. keby som mohla vrátiť čas, nečakala by som ani minútu. Mohla som si ušetriť kopu trápenia, dlhé roky zlého žovota a možno by som dnes bola niekde inde s niekým iným. A keby nie, tak iste vyrovnaná spocitom, že som spravila, čo som mohla a ochránila svoje deti a dala im trochu krajšie detstvo.

tjaden
23. nov 2014

ahoj som z rozvedenej rodiny síce sme už neboli deti ked sa naši rozvádzali ale všetci sme boli na vš a mama sa tiež strašne bála ako to budeme zvládať či vobec nejaké výživne pošle a nakoniec dobre bolo zvládli sme to a žilo sa nám bez neho skvele tak finnačne to bolo náročne ale zvládli sme to, a hlavne ten pokoj nebojíš sa ísť domov vieš že tam nie je nikto kto by po tebe kričal kto by ťa stresoval všetko robíš po svojom uvidíš ako sa ti uľaví, ak má dobrý plat výživne malé nebude isto to zvládneš 😉

zuzka_puska
23. nov 2014

@niki5 V prvom rade porozmýšľaj, či budeš mať kam ísť... Máš rodičov? Prípadne niekoho, u koho budeš môcť nejakú dobu bývať, kým sa nepostavíš na vlastné nohy a nájdeš si niečo svoje? Potom, ak odpovieš na túto otázku že áno, a máš kam ísť, tak teda neváhaj.... Pobal seba, aj malého,a odíď, hoci aj hneď. Prvý krok je odísť.... A keď budeš preč, on bude doma sám, počkaj trebárs mesiac, dva,alebo aj tri mesiace, čo sa bude diať . Či o vás bude bojovať, či ťa bude prosiť aby si prišla speť domov. Ak áno, druhá šanca možno niečo zmení možno nie, ale stojí za to mu ju dať, však občas všetci potrebujeme druhú šancu.
Ak nie, teda ak odídeš, a s ním to tie 2-3 mesiace ani nepohne,a bude mu jedno že ste preč, tak vtedy je čas na žiadosť o rozvod.... A to už pôjde ľahko... Síce niektoré rozvody sa vlečú dlhšiu dobu, sú aj taká ktorých rozviedli do niekoľkých dní 🙂

Čo sa týka financií - ked píšeš že dobre zarobí, bude teda dávať dobré výživné na syna, zároveň spoločný majetok vám rozdelia na polovicu...... Takže zas bez prostriedkov určite neostaneš.

Veľa šťastia,

zuzka_puska
23. nov 2014

zabudla som dopísať - konaj tak, aby si si nepremrhala svoju mladosť, si mladá, iste aj celkom pekná 🙂 Teraz este mas sancu stretnut niekoho ineho, s kym ti bude ovela lepsie. Každým rokom sa samozrejme tvoje sance znizuju, takze ber do zvazovania aj toto, myslim ze pre zenu nie je celkom najlepsie ak ostane uplne sama 🙂

timea7
23. nov 2014

@niki5 no ja som to mala asi ľahšie, mala som dieťa už na strednej škole a bola som zamestnaná. Mala som aj možnosť ísť bývať k rodičom, ale chcela som sa postaviť na vlastné nohy. Nebála som sa ničoho, naopak, po rozvode, keď som bola odkázaná sama na seba, tak som našla v sebe veľa schopností, o ktorých som ani netušila, že ich mám. Dokážeš oveľa viac, ako si myslíš, máš síce ,malé dieťa, ale ak máš dve zdravé ruky, tak sa nemusíš báť ničoho. Ostávajú samé aj ženy s viacerými deťmi a dokážu to, prečo by si to nedokázala ty? Preto, že ťa nejaký primitív deptá a sebavedomie ti skopal až na samé dno? Neuviedla si, akú máš školu, či si už bola niekde zamestnaná - diskusiu som nečítala. Pre začiatok by som asi napriek všetkému požiadala o pomoc rodičov, uvedom si, že je to na prechodnú dobu, dieťatko môžeš dať o rok, o dva do kolektívu a ty sa zamestnáš a postupne sa budeš môcť osamostatniť. Kým sa tak stane, je tvoj partner povinný prispievať na dieťa a kým si na MD, aj na teba. Tak hlavu hore, nie si odkázaná na to, aby si na tebe vybíjal svoje komplexy nejaký pako. Drž sa!!!!!
Ešte dodávam, že to bol najlepší krok môjho života a to môj manžel nepil, nemal frajerky a nedeptal ma psychicky. Netvrdím, že to bolo ľahké, mala som jeden čas dve zamestnania, ale som nesmierne šťastná už pár rokov v novom vzťahu a tebe to tiež úprimne želám.

timea7
23. nov 2014

@jahodka8 prepáč, ale ty si našla v manželstve zakladateľky témy niečo pekné?!?!

mandarinkadarinka
23. nov 2014

Ahoj, ako keby som čítala o sebe. Dnes som rozvedená a je mi lepšie, oveľa lepšie. Samozrejme mam pomoc od rodičov, bez nich by to asi nebola žiadna sláva. Veľa stastia

maminuska
23. nov 2014

ak zakladateľka dovolí tak by som rada opýtala ostatných dievčat že ako reagovali ich manželia / partneri na
daný rozvod alebo odchod z domácnosti .? Lebo ten môj pokiaľ som nikoho nemala tak bol kľud , ale akonáhle sa objavil u mňa iný muž tak besnel a to sme boli v rozvodovom konaní .

trish31
23. nov 2014

@maminuska nervy krik vyhrazky trapne divadla a nakoniec som za vsetko mohla ja,nezabudol podotknut ze som rozbila rodinu a beriem synovi otca....a tak 😀

zutera
23. nov 2014

No moje,hlavu vzhůru 🙂 Prožila jsem,sama,bez rodiny-dcerka slovenska nesměla semnou sama cestovat bohužel ani do Čech k rodičům ☹ -jednou mě otočili na hranicich s tím že jsem byla udaná za únos dítěte! Mála měla dva roky,já bez peněz v holém podnájmu se strachem co bude.Neříkám že to bylo jednoduché. Rozváděli nás další dva roky.Chtěl malou do peče. Prošli jsme si skusebni střídavou pečí,kterou on naštěstí nezvládl. Do dnešního dne jsem od něho neviděla ani korunu.Musela jsem podstoupit psychologické vyšetření nakolko neustále tvrdil že jsem chronická lharka,dělal dluhy.......V té době jsem zhubla 18kg z nervama úplně v koncich...A dneska se nad tím vším jen pousmeju🙂 .My ženské vydržíme jako koně!Jsem podruhé velmi šťastně vdána, můj ex už po nás ani nevzdechne,máme klid a jsem konečně ŠŤASTNÁ 🙂 .Takže úsměv na tvaricku ať mu ukazeš jak si silná. Vždycky si říkám že nikdy není tak hrozně aby nemohlo být hůř 🙂 .Máš zdravého synka a už to je obrovské štěstí a pro něj vzladnes i nemožné, to mě ver.Moc ti držím pěsti a věřím že ty to daš🙂 Žádny chlap přece nestojí za to aby jsme se na ten svět neusmivali🙂

tilda
23. nov 2014

@niki5 baby ti tu krasne napisali,ja sa pridam a chcem ta podporit. Ak naozaj citis,ze to proste neklape,ze ta podvadza..odid. Nema zmysel byt nestastna,spravne si to pomenovala-neuzijes si ani materstvo. Ja som ale vyhlasena citlivka a ked som ja zvladla ostat sama s trojtyzdnovou dcerou sama,tak to zmaknes aj ty ;) nie je to lahke,pre mna to bolo peklo,ale nikdy som to neolutovala. Vzdy lepsie trapit sa ak vies ze si urobila dobre ako ostat z niekym a trpiet donekonecna. TIez tu ktosi pisal,aby si to urobila kym si mlada,mas lepsie sance zaridit si zivot podla predstav. ale Mala by si byt o krok vpred. Ziadne nahle balenie a podobne,vsetko si treba dobre rozmysliet. Financne to moze byt tazsie,ale enzabudni ze musi prispievat nielen na syna,ale do 2, resp 3 rokov dietata aj na teba. Hlavne sa neboj! Kedykolvek budes potrebovat podporit,kludne mi napis ;)

tilda
23. nov 2014

@maminuska moja pravnicka ma varovala,ze ex velmi zle ponesie svadbu,ale peklo pride az ked budem mat dieta s inym. A presne tak aj bolo. Besnel ako divy...dokonca mi asi dva tyzdne pred porodom pisal ako som sa nevyrovnala s nasim rozchodom ;)

lvka
23. nov 2014

@niki5 raz mi niekto povedal ked som si nevedela rady - "bude ta to trapit aj o rok?" Nemam takuto skusenost, ale predstav si aky bude tvoj zivot o rok - najvacsiu "bolest" budes mat za sebou, uz budes vediet co a ako, maly bude mat dva, a teoreticky mozes zacat pracovat takze nebudes uz financne horsie kvoli nizkej materskej. Podla mna velke "plus" je aj ze syn ma rok, keby bol starsi vnima to cele horsie, takto to nebude mat on take tazke... V podstate, ked nie teraz, tak kedy??? Drzim ti velmi palce, nikto si nezasluzi byt cely zivot nestastny

sardinkaf
23. nov 2014

Bohuzial zivot je tazky. Vsetky zienky ti tu radia v podstate to iste. ROZVOD. Ty sama vies, ze je to jedine vychodisko. Pozname sa. Si krasna, mudra, inteligentna. Muzi sa o teba biju a ty svoj cas marnis na niekoho kto si to vobec nezasluzi. Viem ako velmi sa bojis. Aj ja by som sa bala. Ale ak sa do toho dostanes tak uz budes musiet bojovat a zistis, ze tu silu mas. Ja som tiez uz dva mesiace sama ani nie s rocnou dcerkou. Len ja som sa nemusela rozvadzat. Mne manzel zomrel. Po jeho smrti mi zostala vysoka hypoteka, jeho dlhy a zistenie, ze ma podvadzal cele roky a hadzal na mna spynu, aby nebol za chrapuna, co ma milenku a doma zenu, co nanho caka. Oplakat ho nemozem lebo si to nezasluzi. Placem sama nad sebou, ze som bola taka hlupa a naivne mu verila kazdu jednu vyhovorku. Stratila som s nim 7 rokov zivota. Teraz som konecne volna. Bude to nesmierne tazke, ale mam malu a pre nu budem zit. Vsetko zvladnem a raz snad najdem cloveka s krotym budem stastna. A to urcite aj ty. Zhorsuje sa to u vas snad kazdym dnom. Neviem ci by som taky psychicky teror ja zvladala. Strasne moc ti drzim palce. V jeden den sme sa vidavali a moje manzelstvo skoncilo. Je nacase, aby si ukoncila ty to svoje a bola konecne stastna.
Obe si to zasluzime

ewa99
24. nov 2014

@niki5 A na čo čakáš ?

ewa99
24. nov 2014

@niki5
Po prvom šoku , z tvojej nevýslovnej naivity a nerozhodnosti , sa pridávam na stranu zdravého rozumu a radím zisti všetky možné informácie , priprav si bleskovo ( do 3 dní !!) bývanie ( rodičia - ideal , kamaratka , podnájom,chata u známych - tak aby o tebe nevedel ) ,Zajdi na súd , podaj všetky potrebné žiadosti -rozvod , platenie výživného , rozdelenie majetku... ( predtým zastav sa na socialke = sú tam skúsené bosorky čo ti pomôžu a podporia ťa ) , ak môžeš vyrabuj mu účet do dna , a zdvihni zadok ...
Nezabudni vyzdvihnúť karty u lekárov ( hlavne malého ) a na novom mieste chod rovno k najbližšiemu detskému a prihlás sa mu - neboj podržia ťa všetci. To nie je len moja skúsenosť ale aj mnohých ďaľších ..
PS: ak potrebuješ čierno , fialovo zelený meikap na oči tak len čakaj a lutuj sa !
PSPS: a ak nám neveríš , prečo tu píšeš ?

danica333
24. nov 2014

Ahoj ženy, mrknite na pokec.sk mám tam miestnosť upratovanie, možno sa vám to bude hodiť..zdraví Dana

mawka
24. nov 2014

mas rodicak, takze garzonka. rodicov kludne o pomoc poziadaj. najdi si byvanie - ano, pytaju dve platby vopred, ale da sa ukecat hocikto na jednu prvu platbu.
@ewa99 ti poradila uplne fantasticky. chyt to do svojich ruk. a kludne mu tie peniaze z uctu vyber. uplne bez vycitiek svedomia. garzonku si najdes aj zariadenu a keby aj nebola, znami ti pomozu urcite, kazdy nejaky kusok. hlavne si nehovor, ze sa to neda.
ja som ostala s dvomi detmi zo dna na den na ulici a nemala som inu moznost ako ist do prenajmu a aj do prace som chodila aj s malou zo zaciatku, lebo som sla do cudzieho mesta, kde som nikoho nemala, ani rodicov. a vidis. som tu. od potlkania po kadejakych najmoch som zakotvila teraz v prenajme v krasnom 3 i byte. len treba spravit ten prvy krok. tvoje dieta vecne babo nebude, casom pojde do skolky. mozes si najst pani na hlidani a zarabat. sak rodicak ti ostane, to das tej pani a co zarobis, z toho si zaplatis najom, stravu a budes mat vyzivne. uplna pohoda. prosim ta, ked ja som s dvomi detmi vyzila z 500 eur /450 som mala ako sestra, po zrazke exekucie mi chodila na ucet vyplata 270 euro horko tazko + 230 vyzivne a cca 45 pridavky a to som mala najom 280, trebalo platit skolku, atd, uskromnili sme sa, prezili sme. a stale som hladala lepsie moznosti ako sa mat lepsie, mame sa lepsie, ale este som neskoncila. este vela platit za minulost a riesit buducnost tak, aby som ju nemala dosratu. ver, ze tym, ze som dlho ostavala v manzelstve, len som si balila na seba viac a viac problemov. proste ODCHOD hned. a nie ze neda sa. a kludne aj do ineho mesta, kde je to lacnejsie.

mawka
24. nov 2014

@jahodka8 dobre vychcane riesenie, ostavat v nefunkcnom manzelstve len kvoli peniazom. alibizmus ako brno. rovno povedz, ze sa citis neschopna sa postavit na vlastne nohy, tak si v manzelstve zotrvala.
aj keby bol moj ex milionar, vysrala by som sa na neho aj tak, pretoze mam nejaku sebauctu a nebudem s chronickym klamarom a kurevnikom len preto, ze mi nosi domov vyplatu. brrr

niki5
autor
25. nov 2014

Baby, v prvom rade diky za tolke prispevky. Tie, ktore ste si niecim takym presli, ma urcite lepsie chapete, ale vazim si kazdu "radu". Chcem povdat jedno, nic nie je ciernobiele, na kazde problemy su dvaja a za vsetko su zodpovedni dvaja. Tym chcem povedat, ze moj muz nie je zodpovedny za vsetku spinu, ktora medzi nami je. Vzdy je vsetko akcia - reakcia. Urcite nie som rostrasena chuderka, ktora mu neostane nic dlzna. Preto aj asi v tom vztahu zotrvavam, ze som si zatial uvedomovala aj svoje chyby a snazila sa. lenze to sa neda donekonecna. ked to nejde, tak to nejde. nerozumieme si a prerastlo to do niecoho co je bohuzial velmi chore. nemyslim ze je zly clovek akurat si spolu nevieme vychadzat, mam voci nemu hlboku averziu a odpor pre vsetko co mi dorobil. Nase problemy su spojene s jeho podlomenym psychickym zdravim, co sa prevalilo asi rok dozadu a odvtedy islo jeho spravanie dolu vodou, lenze to si on smaozrejme nechce priznat. Je to ale moja chyba, vedela som aky je, aka povaha a predsa som si ho vzala. A este mala dieta. Tazko ale plakat nad minulostou a nad tym, co bolo. Chapem jedno, ze musim riesit teraz co bude a akou cestou sa vydam.
@mawka nechcem ta sudit, podla toho ako pises, ale ani ty nesud mna.vobec ma nepoznas. absolutne nemam strach z odchodu LEN kvoli peniazom. nemam ale povahu ako irenka z dedictvi ze si za 5 sekund zbalim kufre a dovi dopo. som za to aby sa problemy riesili, ale vidim ze to skratka nejde. nestojim o osocovanie ze som snad zlatokopka. ale zase kazdy sudny clovek vie, ze ked mas dieta a zodpovednost ho uzivit tak asi nejake tie peniaze mat musis. Mne sa momentalne ruti cely svet, ktory som si budovala a v ktory som tak verila. a TO je ten dovod, preco sa neviem rozhybat. Viem ze je to na hovno a snazim sa to prijat a pochopit, co bude najlepsie pre nas vsetkych.
Samozrejme, keby si ja precitam nejaky prispevok, taky, ako som napisala ja, reagujem asi tak isto. Alebo keby mi nejaka kamaratka opisovala problemy, ake mam ja, tiez by som sa cudovala preco preboha od neho neodide. Lenze vsetko sa inak posudzuje, ked sa to bytostne tyka vas a zijete to.