Keď niekoho stretnete a niečo sa s vami deje. Čo s tým?

enika_henika
27. mar 2015

Ahojte!
Dnes sa mi stala zvlastna vec a potrebujem sa o nu s niekym podelit, proste sa len vyrozpravat. Zijeme v Nemecku, mame 2 deti a casto som na nich sama. Zbehla som do jedneho zelovocu co nedaleko nas je asi pred 2 tyzdnami. Na moje pocudovanie tam nebol ten divnyasi 45 rocny typek ako predavac, ale niekto novy....
Vysoky, urasteny, s peknym usmevom a takymi krasnymi ocami..a este taky ochotny...Proste az som sa hanbila na neho pozriet🙂. Muz v najlepsich rokoch, mozno tak 35r. max 38rokov. Bola som tam so syncekom a ked som sla platit lovila som zvysne drobne v penazenke a on ze mam nechat tak. Bolo mi to divne, lebo majitel nie je, len predavac. Islo vlastne len o nejake drobne mozno 10centov. Vtedy som ho nejako nevnimala, vzala som ovocie a zeleninu a sla som domov. Asi o tyzden sme tam zabludili znova, ale teraz manzel, deti i ja. Hned ako som vstupila tak na mna pozrel ze si ma urcite spred tyzdna pamatal. Opat bol ochotny, ale kusok inac, lebo videl ze tam mam mm. Vela som z toho nemala, lebo som musela s malym von, kedze bol super akcny v obchode. 🙂
A dnes somtam bola po tyzdni s detmi sama. Ako vzdy som si kupila avokada, maju fajn cenu za 4ks 2e..tak som rovno vzala 8🙂 a este jeden petrzlen. Bolo mi kusok tak zvlastne, lebo hned ked som vosla do obchodu, teraz si fakt nenamyslam ten chlap mal akoby hviezdicky v ociach, zjavne sa potesil ze ma opat vidi. A musim uznat ze ako mamicke na rodicovskej ktora nenivzdy tip top sa mi tozdalo zvlastne....ale velmi prijemne na druhej strane. Ale kedze ineho chlapa okrem toho svojho nepoznam a nemam, proste mala som chut vsetko rychlo odtial vypadnut. akoby som sa niecoho bala, alebo co... 😅
A ako som si vyberala avokada a maju to krasne poukladane -asi je pedant a ma to v naplni prace 🙂 - prisiel a hovori kludne si vyberte tvrdsie mate ich tu hore a mi tam to kusok porozhadzoval nech si vyberiem. A ked tak na mna krasne s tym usmevom pozeral ja uplne mimo som bola, ze dakujem. A neviem co to do mna voslo nahadzala som rychlo 8ks dovnutra a vzala som rychlo ten petrzlen a sla som na pokladnu....On akurat dovykladal banany a kedze aj blokuje tak sa mi velmi prevelmi ospravedlnil ze tam chvilku stojim -presnejsie asi minutku som cakala-a nablokoval mi to. A hovori ze jedno avokado mam gratis a pritom uz minule, ze ci si nedam urobit zakaznicku kartu v obchode. A tak na mna opat pozrel a ja ze nemam zakaznicku kartu 😅 , ale zlavu som i tak dostala 😅 vsetko mi zabalil a podal v taske a zrazu sa pytam ako sa mam. A ja ze dobre a vy ako? Baby ja som bola z neho taka mimo!!! Maloktory predavac ci predavacka sa vas take opyta...a este ked ho vidite treti krat v zivote...Ten muz mal normalne kus cerven v tvari a nechcem vediet aku farbu som mala ja, ale asi rovnaku...Podakovala som sa mu popriali sme si pekny den a vyletela som z obchodu s deckami ako vichor.
A asi hodinu a polvkuse na vychadzke s deturencami a v parku som na to myslela. Na neho, na jeho oci, usmev...vkuse som si to dookola prekrucala v hlave. Som z toho potesena, zasocena, scasti zmatena a zaroven dost mimo. Avokada ma za bezva cenu, len opat tam ist...Ja neviem...akoby som mala opat strach zo stretnutia s nim.
Co by ste mi poradili? Zazili ste nieco podobne? Ak ano ako ste to riesili?

nela1916
28. mar 2015

@enika_henika 1. Myslím, že v prípade človeka, ktorý sa hneď tak prazvláštne usmieva na cudziu ženu, je dosť pravdepodobné, že takéto úsmevčeky rozdáva dookola vo veľkom, či už sú to predajcovské úsmevy alebo nie. Hlavne by som to nebrala vážne a osobne, veľmi pravdepodobne to nepatrí tebe, ale ďalšej kope žien / zákazníkov. Nepriťahuje ťa na ňom náhodou aj to, že je cudzinec, resp. exotický typ alebo také čosi?

2. Teraz tá rada - DRŽ SI ODSTUP! ˇUPLNE SA ODSTRIHNI! Takéto veci sa stávajú aj v manželstvách aj mimo, príťažlivosť je asi tým väčšia, čím viac je to "nesprávny človek" (ženatý, alebo práve nie tvoj manžel), ale veddia to byť strašne zhubné veci, keď nevykapú v zárodku, tak amen tma!

tenerifka
28. mar 2015

Mozno som divna, ale mne by teda vobec nelichotilo, ze sa o mna uchadza muz, ktory to v 38-ich rokoch dotiahol az na predavaca zeleniny, skor by mi to bolo neprijemne, citila by som sa akoby ponizena a mohol by byt pekny ako obrazok.....

mima4
28. mar 2015

@tenerifka suhlasim a pridavam sa, ale asi nas tu spolocne urcite zeny ukrizuju 😉

peneloppe
28. mar 2015

@mima4
@tenerifka
Nikto vas neukrizuje. 😀 Ale nenapadlo vas ze moze ist o rodinny biznis, neznamena to chlap v ze zelovoci nemusi byt ale mozno len pokracuje v rodinnej tradicii. Co ja viem, aj som sa s tym uz stretla. Neznamena ze ludia co vykonavaju manualnu pracu su hlupi, nie?

lolonka
28. mar 2015

@eviq 😀 😀 😀

lucianakoniku
28. mar 2015

Neviem preco ale zelovoc je na plodenie dvojzmyslov a tokanie ako stvoreny. Mne sa raz stalo, ze som takemu sympatakovi predavacovi spontanne vysypala ze: jeeej, vy mate ale krasne vajcia! pozerala som sa sice pri tom nevinne na kartony so slepacimi vajcami, lebo aj tie predaval, ale odvtedy som sa stala clenkou klubu jeho oblubenych zakazniciek s roznymi ovocno-zeleninovymi bonusmi 😀

@enika_henika zbytocne o tom typkovi nefantaziruj, do takychto situacii sa mozes dostat este x krat v zivote. ak mas problem brat jeho spravanie s rezervou a len tak nevinne si uzivat jeho pozornost, radsej do toho zelovocu prestan chodit.

minutka
28. mar 2015

to je mileeeeeeeeeee 🙂 🙂 tieto detailne popisy pocitov pri stretnuti sympatickeho predavaca a romanticky naladenej zakaznicky mi pripomenuli citanie na ZS "Medzi nami dievcatami" 😀 😀 Prepac,nezober to v zlom,ale toto nepisala dospela osoba,vsak?

tenerifka
28. mar 2015

@peneloppe jasne ze nie su hlupi, ale nemaju ambicie a zakladatelka pisala, ze to je zamestnanec. A u mna by chlap, ktory ma vek ale nema ambicie svoj zivot zmenit k lepsiemu nemal sancu.....ani na flirt, lebo by na nom nebolo co obdivovat

mima4
28. mar 2015

@peneloppe
nie su hlupi, to nie, ale mna osobne v zivote nepritahoval chlap na takejto pozicii..proste mam ine kriteria... a muz u mna musi byt predo mnou... a zamestnanec zelovocu urcite nie je.

tenerifka
28. mar 2015

@mima4 Nejako tak to vnimam aj ja

lucianakoniku
28. mar 2015

@mima4 @tenerifka na chlapovi pre vazny vztah by urcite malo byt co obdivovat a nemal by to byt len tak hocikto ale zas na druhej strane, ked sa hormony zblaznia, tak je vela krat uplne jedno ci je dotycny chlap diplomat alebo casnik v bare. dolezite je potom uz len to, ci taky flirt vie zena ustat, najma ked ma doma muza a deti. ved predpokladam ze zakladatelka temy si urcite nepredstavuje ze s tym predavacom zazije romanticku lasku na cely zivot.

mima4
28. mar 2015

@lucianakoniku uprimne, u mna to nemoze nastat...

minutka
28. mar 2015

a ja si myslim,ze chlap robotnik moze byt dokonca VELMI obdivuhodny clovek. Pretoze ked zhodi monterky moze byt z neho chapavy,obetavy a laskavy manzel, dobry a starostlivy otec, citlivy a pracovity muz, uctivy syn... Toto su HODNOTY. A tie sa veru ani kravatou neziskaju. p e a c e 😀 😀
@mima4 @tenerifka

mima4
28. mar 2015

@minutka to si nemyslim ani ja ani @tenerifka (ze? 😉 ) zeby nemohol to byt citlivy a starostlivy clovek... ale my sme sa nevyjadrovali konkretne ku vlastnostiam cloveka, ktore nie su dane pracovnym zaradením, či vzdelaním...

Ja som proste nestretla v zivote chlapa, ktory by bol robotnik a povedala si, ze waaaaaaaw... nehovoriac o "obsahu rozhovorov" s takymito muzmi (moja skusenost).

lucianakoniku
28. mar 2015

@mima4 iste, ved nie sme vsetci rovnaki...akurat ja uz po niektorych skusenostiach radsej hovorim 'nikdy nehovor nikdy'. ale tiez si myslim ze so stupajucim vekom a zavazkami je vyssia pravdepodobnost ze clovek vie urcite situacie vyhodnotit lepsie nez ked je mlade ucho bez deti a vazneho partnera a nepusti sa do nejakeho neisteho dobrodruzstva len tak naverimboha.

horana
28. mar 2015

Ale co je baby predavac zeleniny nejaky horsi clovek? Myslim nez s ambiciami manazer mozno podrazak, ktoreho by ste prvy krat videli v kvadre ale nemali z neho uz hned apriori zle pocity a pritom mozno sice ma ambicie aj karieru ale bohvia za aku cenu, skratka ked o nom nic neviete ususdzovat len na zaklade profesie na charakter cloveka? To sa predsa neda. A brat to este tak daleko ze zaujmom predavaca zeleniny sa citim akoby zhodena, temer pospinena? Ale prvotnym zaujmom bohaca naopak polichotena? To mi pripada ucebnicovy priklad Pysnej princeznej v praxi, skratka neni hoden zaviazat crievicku. Kastovnicka India suvix toto. Tam tiez ti nedotknutelni, najnizsia kasta tak ostatni akoze privilegovani nemozu ani do ich tiena sa dostat aby sa nepospinili, to uz skoro to iste.
Akoze zabezpecenym panickam sa taky co nema minimalne neviemaku funkciu ani prihovorit nemozu aby sa tato necitila v rozpakoch...No moje nervy!
Akoze ten predavac podla mna vobec neflirtuje, ale chapem ze chuderka mamicka zahrabana v povinnostiach uz kazdy usmev berie div nie ako z cervenej kniznice a vyplavuje v nej zabudnute pocity, ktory prave vysoko(vyssie) postaveny manzel uz vzbudit nedokaze. Aky paradox. A keby aj sa predavac fakt ze pokusal, no nevidali, ved je to mile ze sa, hlavne ak neprekroci hranice slusnosti takto dvori. Je to vyslovene prijemne, kiez by taki boli vsetci muzi. Zial, pracujem v banke a mam bezne skusenost ze kdeaky kravatak mi doslova pribuchne dvere pred nosom a pod. tito ludia su tiez vselijaki ale casto sa bezohlanost a dravost prenasa aj do bezneho zivota, ak sa len trochu pozabudnu.

mima4
28. mar 2015

@lucianakoniku to suhlasim 🙂 a pisem len za seba... vobec to nemusi byt jedina pravda pre kazdeho 😉

tenerifka
28. mar 2015

@horana mas pravdu, horsi clovek urcite nie je......ale,ja sa na to pozeram z pozicie mojho veku zeny 40-icky, proste keby som mala 20, urcite by som to brala inak, ale teraz by mi to prislo maximalne trapne...v 20-ich nemyslis na to na co v 40-ich.Taky chlap by mi jednoducho nepripadal zaujimavy, a konverzacia by asi takisto nebola nic moc v porovnani s niekym viacej rozhladenym. Vlastnosti ako dobrota, neznost ci laskavost neriesim, lebo tak daleko by som sa s nim urcite nedostala prave pre ten pociatocny nezaujem. Ani keby som bola slobodna by som si s nim nezacala ani nevinny flirt bez zavazkov, lebo by ma nepritahoval.

enika_henika
autor
28. mar 2015

Pekne si vas tu vsetkych oznacim, lebo odpisat kazdemu by mi zabralo veeeela casu. Dakujem za kazdu radu, postreh, pripomienku, necakala som ze tolko ludi napise.
Niektore postrehy ma dostali doslova do kolien @zazvorka87 lebo mam pocit ze az taky debil ako Pina z Fantoziho nie som. 😀 Zazvorka dickes, aspon medzito vsetko som sa dobre narehotala 😉
Je pravdou ze mm ma na mna pomenej casu(kvoli praci), ale nemyslim ze zelovocar je akousi formou deficitu z nedostatku casu mojho manzela. Medzi nami nie je ani Nemec, ani exoticky typ 🙂 podla prizvuku to dokonca ohodnotil i mm. Som tu uz par rokov a chodim asi do troch zelovocov no gro nakupujeme vo velkom markete. V ziadnom za tie roky sa mi nestalo to, co v tomto...este pred 2 mesiacmi tam bol iny predavac a v zivote mi nedal avokado gratis, alebo nenechal mi nedoplatit par centov. Dokonca ani nikde v maloobchode ci velkom markete sa mi to nestalo. Ani kam chodim castejsie sa nespytaju ako sa mam. Len dobry den, budet to tolko a dovidenia... Inac cloveka sudit podla zamestnania, co ja viem? :D Dost uzkoprse...
Vtedy ked sme tam boli s mm mi predavac neprisiel az taky usmievavy ako ked som tam bola ja sama, ani taky ochotny. A mm ziadne avokado gratis nedal ani zlavu 😝
V podstate mam k dispo este dve zelovoc a velky market takze od nedostatku ovocia a zeleniny nepomrieme 😀 Chodim aj po inych obchodoch, stretavam ludi, ale vazne take sa mi este nestalo...a ku vsetkemu sympatak ako hrom 😅
Len ti,ktori si to nespravne interpretovali,moj zaujem je cisto v platonickej rovine(ci skor v hormonalnej? 😅 😀 ), nemam teraz vazne v umysle tam za nim chodit...mam iste hodnoty a tych sa drzim. Asi patrim do radu tych stromodnych 😵

mima4
28. mar 2015

@horana tiez si nemyslim ze by bol dotycny horsi... aj vyssie som pisala, ze vlastnosti cloveka nezalezia od postavenia...idiota mozes mat aj pri stroji, aj v kravate s 5 tisicovym platom... Pisem len na zaklade vlastnej skusenosti... ze to nie je typ chlapov, ktori su pre mna pritazlivi... pokecat "o pocasi" OK..ale ked idem do debaty intelektualnejsie, resp. ocakavam ... ze dotycny si prirodzene vela veci domysli, ma rozhlad..vela veci pozna... ma dobru logiku..tak obycajne nula bodov... ale to urcite z neho nerobi horsie, menej hodnotnejsieho cloveka. Len proste moje kriteria su inde... a nevidim absolutne nic na tom... Nepovazujem za pozitivne pod "tlakom spolocnosti" sa dat tlacit do vztahu s niekym, kto mi nesedi...

horana
28. mar 2015

@mima4 No ved autorka by sa ani nemala davat dokopy - s kymkolvek, ci uz riaditelom zemegule alebo predavacom, nakolko ma doma muza a deti. Kamosa moze mat ci uz obcasneho na pokec o pocasi a mrknutie ockom, alebo casom mozno fakt kamosa, ja mam muzskych kamaratov niekolko, teda su spolocni moji a muzovi a jeden ma len zakladne vzdelanie ale teda skryty filozof, velmi dobre sa s nim bavi...prave cim som starsia tym menej ma uhuruju vselijake tie spolocenske konvencie. Je fakt ze medzi pracami povedzme na nizsom stupni rebricka dolezitosti je vacsie percentulane zastupenie ludi povedzme menej zaujimavych, ale brat to ako pravidlo sa mi neosvedcilo.

henamichal
28. mar 2015

Kriste Pane, veď len bol milý k Tebe, aby mal lepší obrat v obchode. To neznamená nič. Je normálne, že je k Tebe milý, lebo chce, aby tam čo najviac ľudí nakupovalo. Chce mať obrat - o to ide! Bože... netreba hneď vymýšľať....

mima4
28. mar 2015

@horana ja nejako tiez neriesim spolocenske konvencie, ale snazim sa byt uprimna najma sama k sebe...

horana
28. mar 2015

@tenerifka Jeden fakt ze vekom clovek zacne byt taky vaznejsi a "suchsi", sama to na sebe pozorujem. Nevravim chovat sa nasilne ako pubiska, len zaroven nerada by som dopadla ako "starsia dama" - to je pre mna tiez postrach, ze sa nebudem vediet bavit s 20tnikmi by bol jeden z priznakov. Tiez sa blizim ku 40 a teda rozhodne si na to davam bacha. Nastastie mam par vzorov bezmala o dalsich 20 r viac, ktori su konverzacne aj celkovo prejavom uplne bez priznakovi co sa tohot tyka, tak snad aj ja odolam zubu casu.

lucianakoniku
28. mar 2015

@horana boze chran a uchovaj davat sa dokopy s riaditelom zemegule. jeden taky sa vyskytuje tuna na mk dost casto a to si fakt neviem predstavit 😀

miadi
28. mar 2015

napisala si o tom krasny roman a na uvode otazka co stym? no asi nic nie?sak si vydata a nehovor mi ze si staromodna keby si bola tak o niekom nesnivas v parku o jeho ociach a nebasnis o tom ako sa na teba usmial a podal ti avokado..ja som staromodna mnou by toto vobec nepohlo maximalne by som sa vytesovala niekde jednou vetou ze jeej avokado zadara 😀 a chudobna nie som ale kazde freebie potesi 😀
Neviem kolko mas rokov ale ten opis co si napisala mne osobne pripomyna ked som mala 16rokov a nejaky pekny chlapec sa na mna na ulici usmial ..
a co ked to avokado vcas nepredaju im to hnije a vyhadzuju 😀
neviem co si touto temou vlastne chcela povedat alebo co z toho..mozno si zaspala pubertu a nic take si nezazila ze prebehne iskra medzi neznamimi a nic viac len par usmevou..len teraz ked si vydata je to trosinku trapas zazit 😀 sorry som staromodna takze preto ti hovorim to co ti hovorim ..

danussskah
28. mar 2015

Neries,uzivaj si,ze sa niekomu pacis...Ved sa s nim nejdes hned vyspat!!!Ber to ako sprijemnenie dna,ale dalej ako su usmevy a pohlady uz nezajdi!!!🙂

tenerifka
28. mar 2015

@horana Nejedna sa o to nebavit sa s mladymi, jedna sa o to nestracat cas s niekym kto ta viditelne bali a nema na to.....

tenerifka
28. mar 2015

@horana Mne sa praveze viacej pacia mladi muzi tak do 35, ale scitani a taki, ze niecim zaujmu-najma svojou pracou a sikovnostou, no a vyzor je tiez velmi dolezity....

alicka850
28. mar 2015

Mne sa to stalo...a dnes je z dotycneho moj muz. Ale ak mas fumgujuce manzelstvo ,skud radsej zmenit zelovoc. Ono to je velmi prijemne ked sa po rokoch stereotypu zrazu niekomu zapacis,ako za starych cias,ale co dalej?