Keď sa ti zrúti sen

jozeffezoj
9. jún 2023

Ahojte.
V prvom rade prepáčte, že takto píšem do viac menej ženského fóra, ale snažím sa nájsť cestu a keďže sa snažím pochopiť pohľad zo ženskej stránky tak mi nič lepšie nenapadlo....
Som s manželkou 13 rokov.
Mame krásnu a sikovnu 7 ročnú dcéru.
Obaja mame dobrú prácu a nemáme sa zle.
Avšak problémov je viac ako dosť.
Odkedy sme postavili rodinný dom, odvtedy sa všetko akosi pokaslalo. Všetok ten zhon, všetok ten tlak, stavanie popri práci, venovanie sa len dcére, všetko to zanechalo stopu.
Začali sme sa s manželkou odsudzovať.
Prestali sme sa baviť o príjemných veciach, dotýkať sa jeden druhého, prišla nervozita hádky, moje problémy v spálni, a všetko sa začalo kopit. Obaja sme vedeli ze to nie je dobre ale nevedeli sme s toho kruhu vyjsť vonku.
Práca, dieta, dom a dookola.
Úplne obmedzené na základné veci.
Obaja sme dúfali ze to nejako prejde a tak plynul čas a ubehol rok dva... skoro 3.
Posledný rok bol však najhorsi.
Začal som badať na manželke ze je stále bejaka zvlastnejsia. Nervoznejsia, depresivnejsia, začala skrývať mobil, zhadzovat aplikácie. Z prace začala chodiť na školenia aby dostala vyššiu pozíciu.
Keď som začal mať prvé podozrenia tak som si to nechcel pripustiť a vôbec som sa bal začať do toho rýpať. Žiaľ začiatkom roka mi nedalo a zistil som to vo som nechcel....
Manželka má podvádzala takmer rok.
Po odhalení sa zrútila. Plakala, chcela si vziať život, nespala celé noci, vravela ze to nevydrží ze proste musí odísť zo sveta ze to proste nedá...
A viac menej je to lepšie ale je to tak dodnes.
Vravi ze je to aj pre ňu ťažké, to všetko.
Ale za tie 4 mesiace za mnou nikdy neprišla a nepovedala prepáč, je mi to strašné ľúto, ale bolo to ako bolo a ja som zlyhala....
Povedala mi ze sa namotala, že jej písal dlho, že nešlo o sexe, ze ho nemiluje, že je to človek ktorý by nikdy nebol s jednou ženou, že ma prístelku, a je cudzinec...
Place ze nevládze, že druhý krát by radšej skočila pod vlak, či má od nás odísť, že to nezvládne.
Ja však začínam mať pocit ze je to všetko nejaké sebecké alebo ja neviem...
A mne sa zrútil svet. Nechcem vedieť všetko a viem ze toho je okolo toho viac.
Viem ze aj ja mam chyby, mal som bojovať ako chlap keď mala zlu náladu z práce. Nemal som sa jej otočiť chrbtom keď bola náladová. Ale bolo toho veľa a ja som rezignoval.
Toto všetko jej nedalo právo urobiť vo urobila....
Dnes sú 4 mesiace co s tým bojujeme.
Všetky tie klamstvá keď som ja ostal s malou celý týždeň a ona bola....
Stále sa v tom vraciam spätne, porovnávam sa, rozmýšľam co, kde, ako, skym.... nevládzem.
Chodíme k psychologické ale všetko je také, také umelé... priateľom to vešať na hlavu nemôžem.....
Pýta sa ma co bude, ako to zvládneme....
Ako mi mohla písať ze ma ľúbi, že ma ľúbi aj dcéru a pritom bola s ním....
Vraj ho nemiluje, vraj to nie je o sexe, vraj jej chýbala pozornosť. Písala si s Jim už dávno na instagrame.. a tak sa nakoniec zlomila...
Ale zlomila aj mňa...
Mam ešte nejakú sebauctu?
Ľúbim ju ale neklamem si?
Chcem aby všetko bolo ako predtým aj keď ani vtedy to nebolo neskutočne perfektne ale bolo to dobre...
Boli sme veľmi tvrdohlavý a nik nechcel ustúpiť.
Ona je trpsku viac náladová a je problém s nou hovoriť o dôležitých témach a tak sme len prežívali....
Môže vôbec niekto ľúbiť a zároveň byť s iným.
Dokonca x krát žiarlila aby som esiel do jednej práce lebo tam mala známu a ze tam chodíš PP večierkoch a trdkaju tam jeden s druhým (je to pravda) ale tak mne išlo i pravdu a peniaze a nie o...
Ako môže mne vyčítať veci a pritom....
Teraz žiarli aj na posunutu sedačku v aute...
Boji sa ze o mňa príde?
Alebo je to len jej svedomie?
Neviem...
Všetko je také ťažké. Ľúbim ju aj nenávidím.
Prepáčte že veľa píšem a ze s tým otravujem....
Ak sa nájde niekto kto toto prežil ci už od manžela alebo sám bol v takej pozícii ako moja žena budem vďačný ak mi napíše.
Snažím sa pochopiť pre mňa nepochopiteľné...
Je to pre mňa veľká rana.
Som chlap ako hora ale plačem každý tretí deň Keď som doma sam...
Ďakujem a prepáčte... :(

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sajmonka_1216
9. jún 2023

vieš čo.. tiež sme si tým prešli, ale zvládli sme to a máme manželstvo ešte silnejšie ako predtým.. tiež bola chyba na mojej strane... tak ako tvoja žena, tiež som to ľutovala...
viem, že každý ti tu napíše, že spravila to raz, spraví to zas... ak to naozaj ľutuje a chce byť s tebou, len ste sa odcudzili, nespraví to.. viem to podľa seba... aj takáto kríza nám pomohla a upevnila náš vzťah... ja som si ujasnila priority a poučila som sa, hoci si to doteraz vyčítam...
ak chcete obaja, vždy je šanca a nádej... je ťažké zabudnúť a odpustiť, je to teraz čerstvé a bolí to, ale ak sa naozaj milujete, dokážete to...

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@sajmonka_1216 ďakujem ti pekne za radu aj priznanie.
Ono zistil som ze darmo dobre zarobím, darmo navarím, popriem, darmo som dom postavil a príkladne sa starám o dcéru, alw keď toho druheho nepohladis, tak... Žiaľ je ťažké žiť s jej naladovostou ale už to musím prijať ako fakt...

sajmonka_1216
9. jún 2023

@jozeffezoj nie je to tvoja chyba.. ja som si tiež uvedomila, že mám doma toho najlepšieho muža a nezaslúžil si to... ale áno... ked žene chýba pozornosť a zrazu niekto príde kto jej ju dá, kto sa o ňu zaujíma, dáva jej komplimenty, je to ťažké a často sa žena namotá a opantá tými rečičkami, pretože doma sa často riešia len peniaze, deti, robota atd atd...
naozaj na tom treba pracovať... chvíľu to bude trvať, poplač si, kľudne aj obaja, porozprávajte sa a verím, že sa to napraví.. 🙂
môj manžel povedal, že sme si predsa sľúbili v dobrom aj v zlom... a rozvod nie je riešenie..že teraz je zle, tak zutekám.. a čo je najlepšie, povedal mi tiež, že spolu to zvládneme...

la_dolce_vita
9. jún 2023

niektoré ženy páli dobré bidlo, ako sa hovorí.. Dnes to vidíš tragicky, ale stávajú sa oveľa horšie veci. Ak chcete obaja zostať spolu aj naďalej, poučiť sa a zabudnúť na túto epizodu, ja by som tomu dala šancu...

gabika0825
9. jún 2023

@jozeffezoj Uff… nezvládla to. Človek ktorý miluje tak ho nenapadne podviesť a keď by to bolo možno nejaké alkoholické besnenie, že sa to stane raz, príde za tebou a olutuje to, este by som ti asi napisala že sa s ňou porozpravaj a povedz jej ako sa citis. Ale pre mna osobne to je neskutočná zrada tak či tak, či s alkoholom alebo bez, či by to bolo iba raz alebo 100x. Ale niektorí ľudia vedia odpustiť toto vo vzťahu. No rok tá podvádzala, vedome!! Inak mna by zaujímala reakcia teba, ako si to zistil, ci ti to povedala alebo si na to prišiel nejak inak. Neviem, ja by som s takým človekom byt nedokázala. Bez ohľadu na dieťa, v takom vzťahu budete trpieť obaja. To že žiarli je to, že sa boji ci jej to nespravis ty, na oplátku, tak je v strehu, aby mala keď tak na teba páku a boli ste si fifty fifty ako sa hovorí. Hlavne vzťah bez dôvery je nefungujúci vzťah. Podľa mna je na čase sa odlucit od seba

gabika0825
9. jún 2023

@sajmonka_1216 hej, ale ona ho podvádzala rok. 🙈

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@sajmonka_1216 ja nechcem byť za svätého ale naozaj jej rodina, kolegyne, každí jej rozpráva ze môže byt rada akého ma muža. Ze ma kolegyňu co sa nevie muž o dieťa postarať, nesnažia sa, bývajú celý život v 1 izbovom byte, pripájajú peniaze ale asi to nestačí. Od začiatku som jej dal všetko hneď a nešetril som na sebe citmi ničím a asi to tak byt nemalo...
Veľa sa ma teraz pýta co bude ďalej.
Povedal som jej to isté... ze to nejako zvládneme. Ze sa to nedá len tak odpustiť, že ma mrzí ze sme obaja aj ja nebojovali. Ze chápem aj svoj podiel ale ze jej to nedalo právo urobiť to co spravila.
Tej nevery je veľa, aj susedia, aj v rodine aj všade. Jej otec podviedol mamu dokonca cez oslavu v ich dome na poschodí a oni ho pristihli... možno v sebe nosí jieco z detstva ohľadom toho neviem...
Snažím sa a som rád že ja vy dvaja

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@la_dolce_vita snažím sa zabudnúť ale do toho mam problémy v práci a všetko toho roku na mňa strasne spadlo. Ideš do prace a tam je na.. prídeš domov a to isté...
Snažím sa , snažím sa natlačiť a dávkovať to a nepreplait to. Ze to 3 roky nešlo a zrazu všetko je ôk a ...
Je to ťažké.. najhoršie je keď som večer sám doma.
Je to vizualizovanie toho kde bola, čo robila.. vtedy to nezvládam.. prísne si to detailizujem a ubíjam sa. Ale je to už lepšie, snažím sa to nejako vytesnit a celkom sa darí ale keď je človek unavený alebo ma zlý deň tak to..

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@gabika0825 je to takže. Ja myslím na všetky varianty ale dcéra je veľmi citlivá a jedináčik. Toto by ju poznačilo v tomto veku veľmi. Ja radšej budem trpieť za nu.. viem ze to asi nedáva význam ale...
Áno rok. Stretávala sa s ním na nejakej možno mesačnej báze.. neviem ako mohla vravieť ľúbim vás a pritom.... neviem ale veľa čítam a údajne to možné je.
Aj ľúbiť a nenávidiet som si myslel ze sa nedá a ze to nie je možné. Ale je..

la_dolce_vita
9. jún 2023

vraví sa, že žena skôr odpustí neveru ako muž a niečo na tom bude... ani rozvod neznamená koniec sveta a zažíva to veľa ľudí, ale chce to čas, hlavu hore...

miniminka
9. jún 2023

@jozeffezoj aj u nás to tak bolo len v opačných úlohách. Prekusla som. Ale žiaľ nemôžem povedať že je to teraz dobre. Veci sa dos...i na totálku. Žiť sa s tým dá ale nie je to med lízať. Avšak už som zanevrela

katkami123
9. jún 2023

@jozeffezoj
Podľa mňa je tvoja manželka chorý clovek, hysterka, neúprimná žena, ktorá chce mat všetko. Aj milenca, ale aj tebe bude robiť ziarlivostne scény kvôli posunutej sedačke, pritom si jej cely čas verný. Asi v tom vidí seba, aká je ona. Jej vyhrážanie smrťou by ma na tvojom mieste nezaujímalo ani jej dramaticko-hysterické výstupy, kde ešte zo seba robí obeť, má sa ti úprimne ospravedlniť, priznat chybu a povedať aké je riešenie do budúcna, aby si jej mohol veriť.

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@miniminka to ma mrzí :(

katkami123
9. jún 2023

@sajmonka_1216
Mne príde veľmi od veci výhovorka, že žene chyba pozornosť. To čo sme, malé deti? I keď tie dramatické výstupy jeho ženy sú na urovni malého dieťaťa. To, že nemám pozornost, tak budem spávať s iným? Keď to trvalo rok, tak žiaľ, neverím tomu, že nebola zaľubená, len viedla dvojitý život. Do kedy ho chcela ťahať, kým to celé nepraskne? Ja by som chcela vidiet, nech predo mnou dotyčnému napíše, že je koniec a vymazať instagram, keď neverou rieši, to že nemá pozornosť, pre istotu, do budúcna.

A šancu by dostala jedine vtedy, keby priznala chybu, poprosila o odpustenie a vzhľadom na jej dramatické výstupy a vyhrážky samovraždou, by mala navštíviť aj psychológa.

A neboj autor, taka si nič neurobí, tá sa má rada až aáááž, preto aj to podvádzanie, tá myslí hlavne na seba.

u2jana
9. jún 2023

@jozeffezoj tak náladivá a hysterická bola asi vždy, či nie? To sú také tie divadelné povahy. Ale tak asi sa ti to na nej pačilo, keď si si ju vzal
Neviem, ťažko radiť, pokiaľ to ukončila, tak by som asi šancu dala. Nevŕtaj sa v tom, čo bolo bolo. To je úplne zbytočné.
Ozaj pre odľahčenie, pozri si film Bláznivá, hlúpa láska ;) má podobný námet, možno keď si to pozrieš, sa zíškaš trochu nadhľad…

katkami123
9. jún 2023

@jozeffezoj
Dokázala si tvoja žena niekedy v minulosti priznat chybu, keď urobila niečo zle?

A taká dráma queen bola vždy? Vždy všetko tak prežívala?

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@katkami123 je to pre mňa veľmi ťažké aj čítať co každí píše naozaj.
Neviem, tiež mam tolkontoazok ze neviem.
Možno to len všetko spravujem a o pol rok rok si poviem ze to nemá cenu. Ze som nemal k sebe úctu a ona sa nezmení a budem to brat viac s nadhľadom.
Nikdy by som si neublížil a už vôbec nie ak máme dcéru ktorá na mňa strašne lipne.
Natrapil som sa na dome a teraz všetko deliť... neviem si to predstaviť...
Dúfam ze si neklamem sám sebe...
Je pravda ze sme sa odcudzili. Bez dotyku, bez sexu, bez šťastia... bojím sa co bude...

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@katkami123 pravdu povediac veľmi málo.
Ale boli časy ze prišla a ospravedlnila sa za hádku alebo tak.

toskanka
9. jún 2023

@katkami123 Súhlasím s tebou. Jeho žena bude labilna osobnosť a problémy s tým spojené sa preniesli do vzťahu. Psychická labilita, naivita, neschopnosť riešiť problémy.

@autor Píšeš, že chodíte na sedenia k psychologičke, žiadny posun? Tvoja žena by určite potrebovala individuálne sedenia.

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@u2jana áno bola náladová už na začiatku. Ale vtedy človek prehliada všetko.
Mne ani tak nevadí ta naladovost ako to ze si to nevie uvedomiť keď vychladne. Ja som zas taky ze ma naserie a ja bez toho aby sme to vecne nerozoznanie budem nasraný celý deň.

katkami123
9. jún 2023

Dám ti tu jeden link či ti trochu správaním nepripomína tvoju ženu.

https://lekar.sk/clanok/hranicna-porucha-osobno...

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@toskanka chodíme, teda boli sme tak ze sami ale to nemalo efekt lebo žiaľ sme obaja narazili na také formálne osoby bez efektu. Boli sme teraz na párové dva krát tak je to lepšie. Len termíny sú také že ideš a ďalší termín o 3 mesiace

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@katkami123 večer si to prečítam. Ja už som jej dávno hovoril ci nemá bipolarnu poruchu..

katkami123
9. jún 2023
katkami123
9. jún 2023

Len život s psychicky chorým človekom ako tvoja žena, to je jedno veľké utrpenie… a takí ľudia, žiaľ radi podvádzajú. Ak ti to na ňu sedí, tak do budúcna, toto nebude jediná nevera. Normalna žena si nedostatok pozornosti nebude vynahradzovat neverou a nebude druhých manipulovať svojim vlastným životom a samovraždou za pomoci dramatických výstupov, kedy nemá záujem sa ospravedlnit. Za mna nebezpečny človek, manipulátor, hysterka, klamarka a nevyrovnaná žena.

kp7333
9. jún 2023

je mi luto, co sa stalo, zial stava sa. Divadlo Gunagu ma skvelu hru, vola sa Barbie hlada Kena. Je o manzelstve po x rokoch, kde manzelia sa odcudzili a kazdy z nich to riesi hladanim partnera na socialnych sietach. Virtualna nevera v tejto hre vsak nastastie skonci skor, nez prejde do skutocnej. Tvoja zena je pravdepodobne narcisticka osobnost tuziaca po pozornosti. to, ze aj teraz lutuje predovsetkym seba, tomu len nasvedcuje. Podla mna by mala padnut na hubu, aby sa spamatala. Lenze ona vie, ze ty si dobrak. Mal by si ju trosku postrasit - pohrozit rozvodom... atd. Chapem, ze chces vztah zachranit. No priprav sa, ze to bude tazke. Bude vas to stat hodiny rozhovorov, vedro spiny, ktore na seba budete liat a nepojde to bez ustupkov z obidvoch stran. Skuste partnersku poradnu. Drzim palce.

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@katkami123 ja b som to na ňu nikdy nepovedal. Ak by si mi dala 100 zein do radu tak ju dám na koniec. Naozaj

katkami123
9. jún 2023

@jozeffezoj
Tak vieš, niekedy si myslíme, ze ten druhy je v tom vztahu taký istý ako my a ze berie veci tak ako aj ty. Že ma rovnaké zásady a hodnoty. A časom prídeš na to, aký si bol naivný a slepý, že ľudia sú rôzni.
Keď je taka emotívna, tak ta musela svojimi výstupmi vždy dokonale presvedčiť.

jozeffezoj
autor
9. jún 2023

@kp7333 ďakujem. Ja si niektoré jej črty uvedomujem. A prehliadal som ich roky. Aj mate niektoré co píšete z časti pravdu.
Auto sa vybralo aké ona chcela, aj druhé, aj motorka, aj nábytok, akej linka, vlastne všetko.
Kúpi si blúzku a nie je spokojná kym nenájde presne to extra špecifické co chce.
Aj na malú občas nehľadí a hada sa a rozpráva pred ňou veci ktoré si dieťa pamätá.
Neviem... mal som vždy len dlhodobé vzťahy a stále príde takéto sklamanie zo života. Aši je chyba aj niekde vo mne. Neviem...