Keď sa ti zrúti sen

jozeffezoj
9. jún 2023

Ahojte.
V prvom rade prepáčte, že takto píšem do viac menej ženského fóra, ale snažím sa nájsť cestu a keďže sa snažím pochopiť pohľad zo ženskej stránky tak mi nič lepšie nenapadlo....
Som s manželkou 13 rokov.
Mame krásnu a sikovnu 7 ročnú dcéru.
Obaja mame dobrú prácu a nemáme sa zle.
Avšak problémov je viac ako dosť.
Odkedy sme postavili rodinný dom, odvtedy sa všetko akosi pokaslalo. Všetok ten zhon, všetok ten tlak, stavanie popri práci, venovanie sa len dcére, všetko to zanechalo stopu.
Začali sme sa s manželkou odsudzovať.
Prestali sme sa baviť o príjemných veciach, dotýkať sa jeden druhého, prišla nervozita hádky, moje problémy v spálni, a všetko sa začalo kopit. Obaja sme vedeli ze to nie je dobre ale nevedeli sme s toho kruhu vyjsť vonku.
Práca, dieta, dom a dookola.
Úplne obmedzené na základné veci.
Obaja sme dúfali ze to nejako prejde a tak plynul čas a ubehol rok dva... skoro 3.
Posledný rok bol však najhorsi.
Začal som badať na manželke ze je stále bejaka zvlastnejsia. Nervoznejsia, depresivnejsia, začala skrývať mobil, zhadzovat aplikácie. Z prace začala chodiť na školenia aby dostala vyššiu pozíciu.
Keď som začal mať prvé podozrenia tak som si to nechcel pripustiť a vôbec som sa bal začať do toho rýpať. Žiaľ začiatkom roka mi nedalo a zistil som to vo som nechcel....
Manželka má podvádzala takmer rok.
Po odhalení sa zrútila. Plakala, chcela si vziať život, nespala celé noci, vravela ze to nevydrží ze proste musí odísť zo sveta ze to proste nedá...
A viac menej je to lepšie ale je to tak dodnes.
Vravi ze je to aj pre ňu ťažké, to všetko.
Ale za tie 4 mesiace za mnou nikdy neprišla a nepovedala prepáč, je mi to strašné ľúto, ale bolo to ako bolo a ja som zlyhala....
Povedala mi ze sa namotala, že jej písal dlho, že nešlo o sexe, ze ho nemiluje, že je to človek ktorý by nikdy nebol s jednou ženou, že ma prístelku, a je cudzinec...
Place ze nevládze, že druhý krát by radšej skočila pod vlak, či má od nás odísť, že to nezvládne.
Ja však začínam mať pocit ze je to všetko nejaké sebecké alebo ja neviem...
A mne sa zrútil svet. Nechcem vedieť všetko a viem ze toho je okolo toho viac.
Viem ze aj ja mam chyby, mal som bojovať ako chlap keď mala zlu náladu z práce. Nemal som sa jej otočiť chrbtom keď bola náladová. Ale bolo toho veľa a ja som rezignoval.
Toto všetko jej nedalo právo urobiť vo urobila....
Dnes sú 4 mesiace co s tým bojujeme.
Všetky tie klamstvá keď som ja ostal s malou celý týždeň a ona bola....
Stále sa v tom vraciam spätne, porovnávam sa, rozmýšľam co, kde, ako, skym.... nevládzem.
Chodíme k psychologické ale všetko je také, také umelé... priateľom to vešať na hlavu nemôžem.....
Pýta sa ma co bude, ako to zvládneme....
Ako mi mohla písať ze ma ľúbi, že ma ľúbi aj dcéru a pritom bola s ním....
Vraj ho nemiluje, vraj to nie je o sexe, vraj jej chýbala pozornosť. Písala si s Jim už dávno na instagrame.. a tak sa nakoniec zlomila...
Ale zlomila aj mňa...
Mam ešte nejakú sebauctu?
Ľúbim ju ale neklamem si?
Chcem aby všetko bolo ako predtým aj keď ani vtedy to nebolo neskutočne perfektne ale bolo to dobre...
Boli sme veľmi tvrdohlavý a nik nechcel ustúpiť.
Ona je trpsku viac náladová a je problém s nou hovoriť o dôležitých témach a tak sme len prežívali....
Môže vôbec niekto ľúbiť a zároveň byť s iným.
Dokonca x krát žiarlila aby som esiel do jednej práce lebo tam mala známu a ze tam chodíš PP večierkoch a trdkaju tam jeden s druhým (je to pravda) ale tak mne išlo i pravdu a peniaze a nie o...
Ako môže mne vyčítať veci a pritom....
Teraz žiarli aj na posunutu sedačku v aute...
Boji sa ze o mňa príde?
Alebo je to len jej svedomie?
Neviem...
Všetko je také ťažké. Ľúbim ju aj nenávidím.
Prepáčte že veľa píšem a ze s tým otravujem....
Ak sa nájde niekto kto toto prežil ci už od manžela alebo sám bol v takej pozícii ako moja žena budem vďačný ak mi napíše.
Snažím sa pochopiť pre mňa nepochopiteľné...
Je to pre mňa veľká rana.
Som chlap ako hora ale plačem každý tretí deň Keď som doma sam...
Ďakujem a prepáčte... :(

moonlight1210
4. mar 2024

@jozeffezoj tvoju zenu dobieha tienista stranka jej nevery. Uvedomenie si, ze co urobila ona, mozes aj ty. K tomu vedomie, ze si vlastne (z jej pohladu) istym sposobom v prave a ona si zasluzi, aby ste boli 1:1. Ze ti nema, co vytknut, kedy si siel za druhou.
Zacina teda ziarlit, ked vidi, ze sa o seba staras, menis, snazis. Ma strach, ze tvoje sance porastu.
A ze zistis, ze mas na viac. Ze naozaj nie si odkazany na nu.
Aj preto sa moze vnimat stara, skareda, siva. Mat strach. Preto tie ustipacne (v skutocnosti vopred porazenecke) reci. Citit sa demotivovana, lebo vie, ze ak sa raz zacnes obzerat inde, je v haji. Ze ina zena ma navrch nad nou, lebo je nova, este ta nesklamala a bude sa ti zdat krajsia, lepsia, lebo budes zalubeny. A ze ona jednoducho nebude mat sancu ponuknut nieco viac, i keby sa snazila.

A prekvapivo i to moze byt blok, preco sice pise, ze jej je nevery luto, no inak mlci. Strach, ze strati posledne criepky hrdosti, ak sa nahlas ospravedlni. Moze si ich chranit v obave, ze to je posledne, co ma. Pre pocit, ze uz je pred tebou dost ponizena a neznesie pocit, ze by sa mohla viac (su ludia, co ospravedlnenie zoci-voci vnimaju ako neznesitelnu facku ich egu). Plus sa asi boji, co ak jej povies, ze jej to odpustit nevies a mozno ani nechces (mam dojem, ze toto ostalo medzi vami v takej nevypovedanej rovine). Ze to bude ako umieracik vasmu manzelstvu. (Zatial je totiz vase manzelstvo ako Schrodingerova macka. Kym sa o tom nahlas nerozpravate, tak istym sposobom este existuje.).

Ani terapiu nechce, lebo tam sa bez otvoreneho priznania svojich zlyhani nikam nepohne. A ona zda sa im nechce celit. Miesto toho si radsej skusa stavat vopred obranny mur. Pre istotu.

Kludne sa stane, ze ta podvedie znova. V sebaobrane svojho ega.

Teoreticky moze dokonca byt, ze ona caka ubezpecenie od teba. Potom sa rozrozprava.

luccija
4. mar 2024

@moonlight1210 možno by už dávno odišla a boji sa tak ako on ako to zoberie dcéra, deľba domu atď...on je istota, lebo vie, že ju chce a trvá na tom, aby to dali znova do poriadku.A jasné, že nepôjde na terapiu hovoriť o tom ako podviedla...dcéra je jej veľký tromf, že on neodíde.Podla mňa to je už trápenie ona nešťastná, on tiež a patová situácia kto dlhšie vydrzi

jozeffezoj
autor
4. mar 2024

@luccija nikde nie je napísané že musím ist ja. A raz pri debate som jej povedal ze ja jie som nás sused ktorý odišiel od detí a nestará sa. Vie dobre ako som to myslel a ze o malu by som bojoval.
Ona sa strašne bojí aj toho že by to vyšlo vonku medzi ľuďmi jej rodinu, kolegov atď...
Ja nemám problém priznať pred nikým že mám mužské problémy. Nie je doba kedy to bolo tabu. Poznám veľa mužov co nemajú problém o tom hovoriť.
A asi áno na parpvu nepôjde lebo sama povedala ze to proste už nevie rozoberať dlane lebo ju to trápi.
Ja som to videl na nej aj vtedy keď to prebiehalo. Plakala pre maličkosti, trápila sa, no aj tak pokračovala. Vtedy som skladal puzzle a nerozumel tomu potom bolo všetko jasné.

@moonlight1210 veľa veci z toho čo píšeš dáva logiku. Ale z môjho vnútra musím povedať že istotu mala kedysi teraz už určite nie.
Navyše sa už opakujem, ale jedno klamstvo v hocijakej dobe a bol by koniec, okamžitý. A ona vie aký som ze keď som to raz tak povedal tak tak to bude.
A v dobrom si už veci všímam ináč ako kedysi....
Asi pred mesiacom ma obvinila že si asi s nejakou píšem, že som často na mobile. X krát sa jej snívajú zle sny že som ju opustil a našiel si inú a podobne a potom jej je zle a je plačliva.
Asi 4 mesiace dozadu keď som na sebe začal robiť prvé zmeny tak mi povedala že teraz si nájdem mladšiu... ako smiala sa ale viem ako....

moonlight1210
4. mar 2024

@jozeffezoj Ako ste sa o jej nevere bavili? (Asi si uz pisal, ale 21 stran je na mna vela). Co ste si o tom vysvetlili? Aky zaver ste urobili?

Ako ste si nastavili dalsie fungovanie? Povedali ste si nieco k tomu, ci ste to nechali nejak plynut (s tym, ze obaja mate nejaku podvedomu predstavu, ako to bude, kam by sa to malo vyvinut, len ste si ju vzajomne nepovedali)?

Robi niekto z vas ustretove kroky, ci cakate na toho druheho?
Ak robi, vnima, co chce ten druhy, ci ide podla seba, co ma tomu druhemu stacit?

Alebo len koexistujete jeden vedla druheho a cakate, kedy sa to definitivne zruti (a aky “rachot”=neprijemnosti to narobi), lebo pre vas je to uz nenapravitelne poskodene?

jozeffezoj
autor
4. mar 2024

@moonlight1210 nakoľko je komunikácia s ňou v tejto veci aj vobvecisch vseobecne náročná. Tsk nejaké hlboké veci sme neriešili. Proste sa niekoľkokrát vyjadrila ze ju to mrzí, že už žiaľ nevie vratit čas a ze nás s malou veľmi ľúbi. Urobila ústupky keďže sa hádame minimum oproti tomu keď sme boli vyhoreni. Aj ma pobozká keď ide preč aj objime raz za čas... O o clo ek niekedy čaká to čo bolo na začiatku co je asi nereálne.

macatt
4. mar 2024

@hopamato ale náš kámo má výdrž 2min, zrejme mu treba obriezku( domyslela som si) a uz to ani nejde hore.. ani jedna by s ním 10 rokov nevydržala…neklamme si, ani mladá, ani stará..a ešte aj nie je dosť v plnke… zasa má pekné a pevné morálne zásady, keď stratí aj tie tak neviem😀

moonlight1210
4. mar 2024

@jozeffezoj opatujes jej tie naznaky citov? Bozk, objatie? Urobis to aj ty sam od seba, ked to necaka (nie iba ako odpoved na jej bozk)?

jozeffezoj
autor
4. mar 2024

@macatt ako zas zo mňa nerob impotenta. K tomu mam ešte ďaleko. Zas ja tu detaily vypisovať nebudem ale nie je to tak ako si myslíš. 20 síce nemám ale zas nemám 70...

jozeffezoj
autor
4. mar 2024

@moonlight1210 áno. Ale už to samozrejme nie je ako pred xy rokmi. Úprimne poviem ze obaja sme po dieťati zostarli a ochladli. Nabrali sme si veľa na hlavu a to nás energeticky aj citovo vytahalo...

moonlight1210
4. mar 2024

@jozeffezoj kedze si si toho vedomy, menis nieco z tvojej strany na tom ochladnuti?

jozeffezoj
autor
4. mar 2024

@moonlight1210 niečo áno, niečo ide naozaj ťažko.

macatt
4. mar 2024

@jozeffezoj ja som v živote nemala na ružiach ustlané, sex bolo to nejmenej čo mi chýbalo.. nakoniec som stretla úžasného chlapa, ktorý mi ukázal, že život nie je trápenie.. no mal viacero problémov v intímnej oblasti, ktoré tiež neriešil…2 roky som si hovorila, že veď ho ľúbim, nie je to pre mňa dôležité.. lenže bolo to hrozné, túžila som po ňom, on sa snažíl tej intimite až vyhnúť.. štvrtý rok vzťahu už ma ani nebozkal, neobjal, aby som to nebrala ako výzvu, áno snažil sa ma uspokojiť inak, ale nakonci vzťahu už som bola zufalá, tlačila som na neho, bola som nervózna, vyčítala mu, nevedel mi ako keby dokázať, že ma miluje, nestačilo mi nič.. po 4 rokoch sme sa rozišli..
Nevedela som si predstaviť takto žiť..ale nemali sme spoločné majetky a deti… pre tvoju ženu to muselo byť rovnako dôležité a ten problém sa neriešil…bola sklamaná, frustrovaná, nešťastná… nepíšeš konkrétne aký máš problém, keď sa to dá vyriešiť netreba už čakať .. ja z teba nič nerobím, ty sa pohni a choď na ten zákrok pre seba a nečakaj..

jozeffezoj
autor
5. mar 2024

@macatt máš pravdu, ja si to spätne uvedomujem. Je ťažké pochopiť aj tu druhu stranu a vžiť sa napriek všetkému do jej mysli a pozície. Aj keď je to choré asi alw chápem aj jej časť a vswtko. Bez sexu, hádky, všetko... :(

katkami123
5. mar 2024

@kittykat22
Prečo by mal na nevernú manželku ešte prepisovať svoj majetok? Ty by si to urobila, kebyže zistíš, že tvoj manzel to rok ťahá s inou? No toto by bola tá posledná vec.

katkami123
5. mar 2024

Mna by aj zaujimalo, že čo je tvoja žena za charakter, keď to, že podvádza je pre ňu v poriadku, ale problém by nastal až keby sa to dozvedela jej rodina a okolie. Za mna fakt čistá manipulatorka, žena s dvomi tvárami.

katkazuz
5. mar 2024

@jozeffezoj
Je mi smutno, keď “ťa čítam”.
Aká škoda, že sa o tom, keď to začalo a ani teraz, nedokážete úprimne porozprávať.
Aká škoda, že sa nedohodnete a neskúsite párovú terapiu.
Aká škoda, vyzeráš byt fajn muž.
Ak manželka všetko odmieta- možno by som jej dala prečítať celú túto diskusiu ☺️

jozeffezoj
autor
5. mar 2024

@katkazuz viem ze sa trápi. Vien že mi veľa veci povedať nemôže. Problém je nájsť k sebe cestu. Vykúpiť z komfortu tichej domácnosti, z komfortu zabehnutej domácnosti a začať žiť. Mne vadí aj to ze pracuje na zmeny. Tým pádom nemáme rodinné víkendy a možnosť stmelit rodinu

luccija
5. mar 2024

@jozeffezoj ty ju vo všetkom ospravedlnujes.Urcite nepracuje každý víkend a rodinu utuzovat môžete aj cez týždeň.Ona je zatvrdnuta neschopná dať zo seba von nejaké emócie, dať znat, že jej na tebe záleží.

luccija
5. mar 2024

Sa mi zdá, že všetku vinu za to ako ste na tom dávaš sebe a tvojim problémom v sex.oblasti.Tak isto by to bolo možno aj, keby také problémy neboli.

katkami123
5. mar 2024

@jozeffezoj
Myslím, že si nechceš uvedomiť a odmietaš tú možnosť, že tvoja manželka len nechce. Vidíš, že sa trápi, ale nevieš kvôli čomu. Kľudne to môže byť aj milenec, nemáš to trápenie konkretizované priamo ňou, sú to len tvoje domnienky. Za mna prst hore, že to držíš kvôli dcére, si úžasný otec. Ale máš zlú ženu.

katkami123
5. mar 2024

@jozeffezoj
Zároveň sa mi nepáči ako to tu mnohé zeny pretočili, pritom v iných témach, keď je chlap neverný, radia nekompromisný rozchod. Sú aj také typy žien, písala som ti tu už dávno tu psychickú diagnózu tých žien, ktoré sú neverné, aj keby mali doma neviem aký super sex a tvoja žena s tými jej psychickými záchvatmi a s nedokázaním si priznať chybu, manipuláciou, jednou falošnou tvárou pred okolím a druhou pravou tvárou u vás doma, tam tiež spadá. Je to aj o povahe. Každá žena jeden a ten istý problém rieši inak a zaujme iný postoj. Ale dávať si provokačné fotky na instagram a nechať si tam dvíhať ego spodinou, to žiadna normalna vydatá matka, robiť nebude. Podľa toho čo opisuješ, mi príde veľmi primitivna žena.

kittykat22
5. mar 2024

@katkami123 ona nie je neverna manzelka - ona je s nim dlhodobo. Ta nevera a pocit ze nechce zostat moze byt z toho, ze si vsetko pise manzel na seba. A podla mna to je aj kamen urazu celeho toho cirkusu. Ze ju drzi majetkami pod krkom. On ma vsetko a ona nic a preto je taka nestastna. A pisem ti rovno, ze ho aj tak opusti a najde si raz rovnocenneho partnera. A dobre mu tak.

jozeffezoj
autor
5. mar 2024

@katkami123 tak písala mi viac krát že ju trápi consa stalo a ze to už nevie vrátiť naspäť a ze ju to trápi.
Tak som to priradili tomu.
Ďakujem za kompliment

Ja sam neviem prečo to robila.
Podľa mňa to ma zázemie aj v jej výchove.
Otec sa im nikdy nevenoval. Proste práca a koniec. Starala sa o nich mama. Jeho nezaujímala škola a všetko proste chladný človek dodnes.
Možno to je to čo jej v živote chýbalo a chýba. Pozornosť akoukoľvek formou. A keď sme dospeli do štádia kedy som jej ju nedával ja tak si ju našla.
Máš opravdu nie je to normálne. Ja niekedy sám sebe to ani nepripúšťa a nechcem sa tým vo vnjtry zaoberať lebo veľa odpovedi na to nieje.
Každopádne chýba mi ta energia zo vzťahu. Aj moja ovšem. Sme ako dve vypite batérie co svietia zvyškom energie a nikto ich nechce vymeniť pokiaľ idú.
Cítim ze sa potrebujem nakopnúť. Aj dnes.
Svieti slnko mam dobru náladu mam pocit ze chcem jieco zmeniť k lepšiemu.
Ale príde ráno, dážď a ja mam chuť skočiť z mosta...
(Obrazne)

jozeffezoj
autor
5. mar 2024

@kittykat22 moja manželka vlastní technický polovicu domu a ide veci v nemalej hodnote. To tu rozoberať nebudem. Určite by si z toho nekúpila nový byt ale malo peňazí nemá.
Tu ej problém aj ďalší ak ho ideme hľadať.
Ak by sme sa rozviedli tak obaja musíme zmenít prácu v ktorej sme obaja platený viac ako naše okolie ci rodina. Pretože by nebolo možné zariadiť malej školu a skĺbiť to s prácou. Nemožné.
Ja ju v žiadnej hrsti nemam

paolne
5. mar 2024

Mam velmi podobneho muža ako je tvoja žena. Po 10r manželstva čo som mu slepo doverovala som zistila ohavnosti obrovskych rozmerov. Žil dvojity život so mnou a zaroven s milenkou trvalo to dlho. Ked sa to preklopilo podobne sa spraval ako ta tvoja plakal Všetko lutoval vraj lubi len nas. Ostali sme spolu no tažke to bolo. Po nejakom čase od incidentu došiel dalši nova znamost a aj štetky. A povedala som mu že o všetkom viem a je mi uplne ukradnuty kam si ho zasunie. Naozaj mi prestalo na tom zaležať nech si ho strči aj medzi osy nezaujma ma to. Žijeme nie spolu ale vedla seba ako keby susedia. Som mu povedala že sa kedykolvek može zbaliť a isť. Stale vystraja vraj sa obesi že to nezvlada. No nech sa pači držať ho nebudem. Po 24r manželstva k nemu nič necitim je mi ukradnuty. Jedine na čo som nesmierne alergicka je ked sa chce zbližiť. Vtedy ma vie nahnevať. Inak ma nič nedokaže vytočiť. A nie neseka dobroty nadalej obhaňa štetky a mysli si že o tom neviem tvari sa ako neviniatko.

jozeffezoj
autor
5. mar 2024

@paolne to ma mrzí...
Ja som nastavený tak, ze ak by k tomu došlo znova končím. Proste už by som to vnútorné nedal

paolne
5. mar 2024

@jozeffezoj tiež som si myslela že dalšiu zradu nerozdycham no ako plynul čas aj ta všetka špina sa usadzala a celkom som sa odlubila a začala som ho mať čoraz viac na haku

pralinka25
5. mar 2024

@kittykat22 nasla si srba ktory ma skor holu rit. takze rovnocenneho partnera si rozhodne nenasla. on ju len omajkal recami pozornostou a to je vsetko. mozno sa konecne zobudila a uvedomila si o co vsetko moze prist a ze s trtkacom nebude mat okrem sexiku nic.

jozeffezoj
autor
5. mar 2024

@pralinka25 ja viem aký som. Za rodinu by som zomrel.
Nie som dokonalý to by som si nedovolil tvrdiť. Ale v živote som spravil kopu zmien len aby sa mala dobre, a aby mala bola šťastná. Už teraz som podnikol kroky aby sa nemusela mala trápiť finančné a snažil a snažím sa ju zabezpečiť aby nemala holý zadok do života tak ako som mal ja aj manželka.
Všetko čo mám som si vybudoval ja.
Z prace sa ponáhľam vždy domov, nechodím po baroch atď.. ale sú žiaľ veci ktoré by som mal zmeniť.
Byt lepsim, atraktívnejšim mužom ako celkovo.
Stratil som mužnosť a energiu. Pretazil som sa a povýšil vsetko nad seba.. a tým stratil v sebe chlapa.
Musím sa dať dokopy

pralinka25
5. mar 2024

@jozeffezoj vsetci robime chyby. ty ich aspon vidis. kopec ludi robi horsie chyby a este si aj myslia aki su bezchybni. musis najst rovnovahu, pokoj v sebe. ale nemen sa zas proti sebe. davaj si pozor nech je to aj v sulade s tebou samotnym a tvojimi hodnotami a postojmi aby si to dlhodobo ustal. nerob zo seba ineho cloveka. max teda v niecom lepsieho.