Kedy ste sa rozhodli pre rozvod?

samanta28
29. máj 2014

Ahojte,mám 2 malé deti a som vydatá. Manželia sme 7 rokov. Včera som opäť zistila, že MM sa dohadoval s nejakou ženou na stretnutí a písal jej, že ak sa dá aj na noc. Už sme mali krízu,keď ma muž podvádzal s akože kamaratkou...odpustila som, ale neverím mu. Viem, že on sa nechce a nebude chcieť rozviesť, naslubuje, že to bolo naposledy a pod. myslím, že tentoraz ma ešte nepodviedol, podla mailov, čo si písali. MM je asi celoživotný sukničkár, ale zaujíma ma, či ste niektorá na tom podobne alebo kedy nastal ten zlom, že ste si povedali dosť. Inak navonok pôsobíme krasna rodinka...ak mu poviem, že viem o tých mailoch, všetko zatají, aj ked ich mám preposlane na moj mail. Ale vymyslí si nejaký hovadinu a bude sa tvárit, že sa nič nestalo. Som zmatana. Na jednej strane mi hovorí, že ma lubi, nechce byt bezomna, chodíme na výlety, finančne sme na tom tiež dobre. Ale táto jeho vlastnost, že si potrebuje dokazovat niečo s inými....bohužial, neviem mu dokázať, že niečo bolo, vždy nájdem len nejaké náznaky.

mawka
29. máj 2014

@samanta28 rozviedla som sa presne kvoli tomuto istemu. v podstate boli uz signaly pred svadbou, ale tak bola som zaslepena. potom asi rok po porode to boli take tie pokecove dohadovacky, tiez som mala moznost citat, co som nemala. potom dokonca aj kolegyna. stale som bojovala o zachranu manzelstva, odisla som raz, ukecal ma, vratila som sa a aj tak sa nic nezmenilo. same sluby, ale skutek utek. tak definitivne po 8 rokoch som od neho odisla, zbalila deti, odstahovala sa a zacala oficialne zit sama. Vtedy mu to asi doslo, strasne sa akoze snazil sa nas ziskat spat, na tyzden som sla s detmi k nemu - to uz byval u mamy, prevelice sa snazil, az mu nezazvonil telefon a pri kontakte fotka. keby to bola fotka zeny ok. ale to bola fotka jej vaginy v plnej parade a som si povedala, ze definitivne koncim tuto kapitolu a podala som ziadost o rozvod. a uz som sa nikdy nevratila. s detmi ma super vztah, my sa snazime tiez vychadzat, ale on je chronicky suknickar, robi to aj terajsej. alebo minimalne este rok dozadu robil a mna pouzival ako alibi. ze ide za deckami, ze u nas spal /kvoli cestovaniu/. hej, prespal len jednu noc s deckami v izbe. volala mi jeho terajsia vtedy, hulakala po mne, ze jej nicim zivot, ze s nim spim, bla bla a vysvitlo, ze jej povedal, ze bude u nas tri dni. u nas len prespal a hned sli prec s detmi. ale kde bol predtym, to si viem predstavit. katastrooofen.

luba28
29. máj 2014

@samanta28 vtedy ked som si povedala,ze dost,....dost klamstiev,dost vyhovoriek ,...u nas to bolo gamblerstvo,ale aj zeny ,.....

samanta28
autor
29. máj 2014

@mawka ja neviem, bol klud asi rok, teda taký, že nič nenaznačovalo tomu, že sa k tomu vráti. Nikam exxtra sám nechodil, nič som nenašla...ale viem, že ho to pokúša podla tých mailov. Problém je ten, že on je dosť sexuálne založený a ja mám zdr.problémy a tak to nemá tak často ako si to on predstavuje...
@luba28 kolko rokov si to vydržala?

luba28
30. máj 2014

@samanta28 7 rokov,...lebo som stale dufala,ze sa nieco zmeni,ale zit stale v strehu,nervoch,kriku,hadkach,..nemalo vyznam,..aj dcere to nerobilo dobre,lebo vsetko videla a pocula,...

mawka
30. máj 2014

@luba28 presne tak, tiez som dufala, ale mala som odist uz skor.

@samanta28 nechcem ti brat iluzie, ale chronicky suknickar nevydrzi bez sexu a bez inej zeny ani za normalnych podmienok. ako chces dosiahnut, aby sa udrzal na uzde, ked mu chyba sex a ty nemozes?
Nebudem ti radit, aby si sa ihned rozviedla, rozhodnut sa musis ty. Rozvod nie je jednoduchy, ani to obdobie po nom. Ak sama vychovavas deti, nic nie je uz po rozvode jednoduche, ale ako pise @luba28 porozmyslaj, ci chces byt v klude, aj deti alebo toto aj nadalej trpiet. Mozno niekde za rohom stretnes fajn chlapa, ale ze sa ten tvoj zmeni, tomu nedavam vela. Beriem to podla skusenosti. V podstate kopa zenatych chlapov je vecne zavesenych na pokeci, oni aj napisu, som zenaty, ale sex hladaju inde. a navonok stastna rodinka. To je ich logika, mat od manzelky full servis, ale sulozit s nejakou, ktora nie je obkukana a ktora poda na zaciatku perfektny vykon. drzim ti palce.

luba28
30. máj 2014

@mawka teraz som stastna,spokojna,sice tie nervy uz nezmenim,ale mam chlapa,ktory je najlepsi na svete pre mna a deti,.... 🙂

mawka
30. máj 2014

@luba28 no, ja som take stastie este nemala, teda mam chlapa, ale nezijeme spolu, cize to nie je ani zivotny partner novy, ale v kazdom pripade, je mi lepsie. a vzdy sa smejem, ked terajsia mojho byvaleho ma pocit, ze ho chcem naspat. som jej odkazala, nech si ho necha, este aj v darcekovom baleni jej ho nabuduce poslem. aj ked, ja lutujem aj ju. robi jej to iste a ona je celkom fajn a vsetky tie vybuchy hnevu smerovane voci mne pramenia z toho, ze on je aky je. mozno sa hneva na mna a pritom jej zahyba s inou. ja uz by som ani CMUK nedala byvalemu. ta predstava sa mi hnusi. a pritom mame celkom fajn porozvodovy vztah. a chvalabohu, s deckami ma uzasne vztahy. takze nech si tam zije svoj zivot kurevnik, uz to ide mimo mna. je to tazke, sama s detmi, ale nemenila by som. mala som to urobit uz pred rokmi. usetrila by som si kopu nervov, financii. v podstate som na to doplatila len ja. pretoze on sa opat nakvartiroval k zenskej. aj ja som si ho brala s holou ritou, dopadlo to tak, ze holu rit mam teraz ja. proste on je taky typ. neni zly clovek, ale lenivy, suknickar, mamonar, to je blba kombinacia.

luba28
30. máj 2014

@mawka no,ten moj ex usiel do Irska,kde zije s cigankou a jej 5 detmi,..robi zrejme to iste,lebo raz mi napisala na fb,ze preco sme sa rozisli,ze ci hral stroje atd,....o dceru sa nezaujima,..uz 4 roky ju nevidel,neplati na nu,....ale ja som rada aj tak,..a dcere nechyba vobec,...uz sa nemusim bat,ze mi zmizne zlato,peniaze,ze nebudeme mat co do ust,lebo stoje su prednejsie,..ale vsetko zle,je na nieco dobre,...

mawka
30. máj 2014

@luba28 v takom pripade nech je tam, kde je. moj plati. aj ked to bolo vselijake, ale uz sa zrovnal. ta jeho ho dava do late, ale ved konecne. ona je od neho starsia, asi ma respekt a ja som bola mladsia o 10 rokov, takze mna stale bral ako soplandu, s ktorou si moze kyvat ako chce. ale pre mna je podstatne, ze sa vzdy vieme dohodnut, aj rozvod bol pokojny a dostojny. len proste doplacam na to ja. deti tym nezatazujem, pochopia az vyrastu. pre mna je dolezite, ze maju aj otca, ktory sa im venuje. takze za neho riesim sracky, aj moje kvoli nemu spravene a zatinam zuby a vsetko v tichosti. lebo deti su este male, este ho potrebuju. casom vyjdu veci na povrch. maly uz zacina tusit, ze to nebolo a neni ruzove, ze mamina stale maka a snazi sa a tatino aj ked robi, ale je vegetny typ a nic neriesi. uvidim, ako sa k tomu postavia, ked vyrastu.

klincek
30. máj 2014

@mawka mas presne taku strategiu ako moja mama, tiez vsetko riesila sama a snazila sa v tichosti (aj ked niekedy uz nieco prasklo, ked nevladala). neviem ake su deti stare, ale oni urcite uz teraz vedia, kedy su problemy a kto z rodicov robi "dusno"..ver mi, ze neskor v tom budu mat uplne jasno 😉

mawka
30. máj 2014

@klincek tak maly mozno, bude mat 11 a je dost mentalne vyspely. mala to nevnima tak, ze co bolo/nebolo, lebo ked som odisla od ex, tak mala 8 mesiacov. cize ona je na tento stav zvyknuta, neriesi. maly si presiel kompletnou rodinou, hadkami, stahovanim, rozvodom. ale ako som pisala, vzdy som/sme sa to snazili riesit pokojne. malemu sa ulavilo, lebo sme sa hadavali a sam mi povedal, ze ho to mrzi, ale ze ma vacsi klud. on sa bal, ze uz nikdy neuvidi tatina, ale tak to bolo to, na com som trvala, aby deti mohli byt s byvalym kedy chce. nemame preto ani obmedzenia sudom, trvala som na rodicovskej dohode, ze deti si ex moze brat kedy chce, na ako dlho chce - teda s prihlaidnutim na skolu atd. takze aj tak chodi. kedy chce 😀 ale tak zase on sa dost nabeha hore dole, ma taku robotu, ze niekedy ide okolo, tak sa stavi 3x do tyzdna na 20 minut, niekedy ich nevidi 5 tyzdnov, ale potom dva vikendy si ich berie k sebe. ale statisticky, priemerne je s nimi jeden vikend v mesiaci a medzitym navstevy a telefonaty. a cez prazdniny ich zvykne mat po dva tyzdne v kazdom mesiaci. sak on je s nimi rad, aj ta jeho a aj svokra ich rada vidi. ono ma to aj svoje vyhody, ideme sa o deti potrhat. take prazdniny, ze chcu aj tabor, aj u jednej babky, aj u druhej, aj s maminou, aj s tatinom, cize tymto maju tak vyplneny cas, ze by im druhe deti mohli zavidiet. ale toho chlapa uz nie. nie. nie. bueee 😀

klincek
30. máj 2014

@mawka je fajn, ked sa rodicia vedia normalne dohodnut..lebo vacsina si pri rozvode/rozchode robi napriek a odnasaju to prave deti 😖. ak su vase deti spokojne a vy sa viete organizacne zladit, tak je vsetko v poriadku. synovi je urcite lepsie, tak ako ti povedal..vyrasta v pokoji a to je pre dieta nenahraditelne. aj dcerka to prijima iste v pohode, zrejme to ani nikdy nebude nejak extra riesit, kedze je zvyknuta od malicka. kiezby bolo viac rodicov s vasim pristupom.

mawka
30. máj 2014

@klincek hej, presne. len ja si neviem predstavit, ze by som sudkyni mala vykladat vsetko zo sukromia. fakt maju blbe otazky. my sme sa proste dohodli. urcite by sa exovi nepacilo, keby som tam rozpravala ake fotky ma v mobile a s kym sulozil a este by si ich ako svedkyne volali a on keby rozpraval aka som bola hysterka a ze som na neho jacala 😀 proste to su veci dvoch ludi a ked sa uz rozhodnu to ukoncit, tak sa to da aj normalne bez toho, aby cudzim ludom rozpravali co sa stalo. a druha vec je, ze som sa bala, ako by reagoval, keby som to na neho vysypala, proste som nechcela bojovat a dotahovat sa sudne. aj tak by to nemalo ziadny zmysel. my sme si to vysvetlili vtedy, ked mu zazvonila "vagina" a proste sme sa rozviedli. najprv sme podali ziadost spolocne, ale vratili ju zo sudu, ze na slovensku to mozne nie je, ze musi byt vzdy jeden odporca a jeden navrhovatel 😀 chapes, chcete sa obaja rozviest, ale aj tak nemozete ziadat spolocne. fakt prastene na hlavu.

klincek
30. máj 2014

@mawka ak je sudca normalny, tak ho to najdovernejsie sukromie ani nezaujima, dokaze aj zo vseobecnejsich vypovedi vypatrat a rozumne pomenovat pricinu rozvratu vztahov..pitvat sa v tom nie je vobec potrebne zvlast v pripade, ak sa manzelia na rozvode "dohodnu". ale fakt je, u nas nieco ako rozvodova dohoda mozna nie je, musi byt navrh s navrhovatelom a odporcom..to preto, ze inak to procesne nejde vybavit, nemame to upravene v ziadnom zakone. no videla som par navrhov, podanych jednym z manzelov, pricom ten druhy na konci pripojil svoj suhlas a podpis-to sa akceptuje. ak sa k tomu dohodnu aj na vychove deti (rodicovsku dohodu myslim), tak fakt nie je co riesit, da sa to vybavit na jednom pojednavani a vcelku pokojne.
inak rozne nechutnosti a svedectva takeho typu, ako vidat v Sudnej sieni na Jojke, su fakt len televizny blud 😅 (ok, su nejake vynimky, ked ti manzelia nevedia, co so sebou, ale takto sa to vacsinou neriesi).

elenita
30. máj 2014

Ahoj @mawka, nemala si Ty za muža môjho muža? 😝 😀 Mám doma preeeesne do bodky ten istý exemplár 😖

mawka
30. máj 2014

@elenita sak to, takych chapov je strasne moc. ja furt doplacam na to. sa na mna nalepi vzdy taky, o ktoreho sa streba starat. ale mozem si za to sama. vidia, ze sa postarat viem, ze ma nic len tak nepolozi, ze vybavim, vyriesim, zorganizujem a potom to tak vyzera. ja vystavena, vydojena ako krava a oni spokojni. lenze nedokazem byt taka ta ťuťu muťu kvetinka, co je zo vsetkeho vyklepana a ktoru kazdy chce ochranovat. takze bud si pockam na rovnako silneho partnera alebo sa na to vyseriem 😀 lebo zase s rovnako silnym chlapom by sme mohli casto ist do konfliktov 😀 ziadny stred neprichadza. bud som divna ja. alebo nepozeram poriadne 😀

zuriva
30. máj 2014

@samanta28 no ja som este v stadiu, ked stale o rozvode premyslam. A bolo to podobne, rok chodil na pokec, sexzoznamku, prisla som na to minuly rok, tak sluby, ze nebude, a zase to robil. POtom sme chodili na poradnu. Ja som bola pripravena na odchod, on mi aj vravel, ze mi vsetko necha. Ale do toho vosli dcerkine zdrav. problemy, strata mojej prace. Takze sme este spolu, ale viem, ze raz sa rozvediem.
On uz na pokec nechodi, viem, ale ci niekoho nestretava tak, neviem. Ale ak by som prisla na to, ze bol aj fyzicky kontakt, tak sa s nim rozvediem hned. On totiz zatial s nikym nespal. Teda aspon o tom neveim.

jalito
30. máj 2014

Nečítala som celú diskusiu, ale neustále sa to opakuje - ženy, ktoré naletia kurevníkovi naivne veria, že sa zmení. Nezmení, a ženy tomu odmietajú uveriť a škaredo sa popália.
Prečo by mal kurevník opustiť svoju manželku, keď má pri nej všetko all inclusive? A pritom si pichne bokom? no nádherný život pre neho, uvážte.

Pobavila ma mawka - chápem že pri vyzváňaní relefonu čumieť na rozcapenú vagínu jeho milenky to muselo byť labúžo... vidieť, aký je to kripel tak sa tomu ešte aj zasmejem...

mawka
30. máj 2014

@jalito no tak nejako 😀 inak, som rada, ze tu nie som jedina, ktora sa vyjadruje inak nez so svatoziarou na hlave, bola som v jednej teme za to dost husto zbuzerovana 😀

a suhlasim, po skusenostiach viem, ze nie, kurevnik sa nezmeni. naslubuju hory doly. a to, ze s nikym nespal? neverila by som. do dnesneho dna mi moj ex tvrdi, ze mi nebol neverny a to som mala cierne na bielom. dobre vie, ze to viem a aj tak ma bude presviedcat, ze to nie je pravda... chlapi 🙄

jalito
30. máj 2014

@mawka ale chlapi sú takí. Po istých skúsenostiach v živote si už nerobím veľké ilúzie, ale chce to i istú dávku sebareflexie a hlavne si zachovať chladnú hlavu aj keď v dobe zamilovanosti to ide ťažko. Stačí len vypnúť tie signály, ktoré sa nám ženám ozývajú z poniže pása...Ale ide to ťažko...

mawka
30. máj 2014

@jalito ano, kym to clovek nezazije, tak s tym nevie pracovat. ale zase, poznam aj zeny, ktore sa x krat obuchali pri chlapovi a robia to stale. stale a dokola uveria zas a znova.

jalito
30. máj 2014

@mawka ja popravde som to nezažila. Niežeby som mala "také šťastie" na chlapa, ale dokážem brať neveru športovo. Urobil si to, dobre, hlavne nerozbíjaj rodinu, chápem, že jesť desať rokov sviečkovú ťa už nebaví. Horší prípad je ten, kěby mi zahýbal pravidelne a nosil mi domov pohlavné choroby. Neznamená to, že svojho manžela neľúbim, ale "určité" veci radšej nechcem vedieť a rovnako mi to povedal aj on.

mawka
30. máj 2014

@jalito no, presne toto. pravidelne. a nalievat peniaze do inych a nie do rodiny. to je dovod na rozvod. ze si chlap popije a utne sa alebo ze ho chyti rapel a skusi, stava sa aj v dobrych, dlhorocnych manzelstvach, ale toto, co sa dialo mne alebo co ma doma zakladatelka alebo @luba28 tak to je na rozvod, okamzity. bola skoda, ze sme vyckavali.

jalito
30. máj 2014

@mawka chápem Ťa, aj keď som nikdy nebola v tvojej koži... Moj manžel totiž nie je nejaký boháč, nič nemáme a tak nemá do koho pchať prachy 😀

A propos : radšej by som bola milenka nejakého prachatého manažérika, než jeho manželka...

montinka
30. máj 2014

presne toto riesim aj ja.a tiez cakam zase raz,ci to skonci len pri pisani alebo aj stretnuti. ale kedze je to kolegyna z prace myslim,ze tentoraz dojde aj k cinom. predtym som sa vzdy prezradila po case ako som zistila,co sa deje(kvoli jednej dal vypoved a nasiel si novu,len vtedy to zvalil na nu,ze o nic-on muzikant) ale pri tejto som zistila,ze tak asi nebolo. aj tu uz namotavanasledne na to vypisuje kamoske ako ho len obtazuje dalsia blazniva zenska a ako ju on uz niekolkokrat odmietol. no tentoraz cakam na dokaz ze mali spolu aj sex a koncime. aj som ho varovala na zaciatku,ked dosiel domov s tym,ze vsetky baby su z neho v robote paf.Povedala som muze ak si s nejakou nieco zacne,bude to jeho posledne. Hold chlapec si z toho asi nic nerobi,tak uvidi ked dojde k cinom z mojej strany....

uglybetty1234
30. máj 2014

@mawka zazvonila tá jeho vagína!! :D :D :D parádne, nemôžem sa prestať smiať! parádne. Síce v tom momente ti asi parádne nebolo, ale po pár rokoch sa dobre spomína 🙂

mawka
30. máj 2014

@uglybetty1234 co si pamatam, tak to bolo zdesenie, znechutenie - ze to uz aky magor si da k zvoneniu fotku vaginy a potom mi bolo zo seba nevolno, ze som kvoli takemu bojovala o nieco a potom sa mi ulavilo 🙂

uglybetty1234
30. máj 2014

je to naozaj zvláštne, že človek si to musí odžiť a odísť aby pochopil,že už dávno to mohlo byť oveľa lepšie aj keď samému 🙂

samanta28
autor
1. jún 2014

no dievčence, bol rozhovor, zasa to bolo zahovorené a opísané jeho slovami: "asi mi zajebalo"...nechce nikoho iného, lubi iba mňa atd. som zvedavá, dokedy to vydrží...no nič iné mi nezostáva len čakať a pripraviť sa dobudúcna na možnosť, že nebudeme spolu. Teraz nie je vhodná chvila to riešit, som na MD, nič by som nevyhrala...ale ružové okuliare nemám.
@mawka
@luba28
@montinka

luciferkax
1. jún 2014

@jalito jeden rozumný názor.. myslela osm, že som vadná, ked som pre kamoškami povedala, že by som jednorázovú neveru vedela odpusiť
(samozrejme, môjmu manželovi n to nevravím :P )
ale zas vidím velký rozdiel v jednorázovke, to by smo rozdýchala, zatvoila oči a žila dalej, ale štvalo by ma, keby mal môj manžel iný vzťah, dlhodobý a mne by klamal a šepkal o ucha, že ma miluje :(