Koľko stojí návrh podania na rozvod u právnika?

lilianka851
25. okt 2010

Nevie mi niekto povedat
Čo stoji spísanie návrhu na rozvod u právnika?

andrea0903
25. okt 2010

u pravnika je to predrazene spis si to sama aj ja som si vsetky navrhy popisala sama

cruela
25. okt 2010

zalezi asi od pravnika... moj ex mal pravnika, dosla mu faktura na moju adresu, tak som mu tu obalku otvorila a tam bola faktura za spisanie navrhu a nejake konzultacie a suma 150 eur... ale ci to bola komplet suma, to neviem... ja som to riesila bez pravnika... akurat dnes sme mali rozvod 😖

dajna11
26. okt 2010

no ja som si návrh spísala sama....po mesiaci mi došlo zo súdu že je to zle spísané,kedže mi nechcelo znovu další mesiac čakať či sa ozvu že je to zle spísané,šla som za právnikom...je to taký na dedine čo ma kancel v rodinnom dome....spísal mi to za 500sk 😉 😉 😉 😉 ......je to však nejaký ten rôčik 😉 😉

diabolico
26. okt 2010

Návrh na rozvod nás stál 66eur, ale tak ako to napísal on by som to možno sformulovala aj ja. Ostatné papiere čo išli na sud ešte kôli výživnému, a výživne na rozved.manžela a určenie ocovstva som písala sama našla som si nejaku predlohu a podla nej spisala a zatial prešlo všetko.

gitnak
3. nov 2010

Ahoj, právnička ma stojí 100 eur za každú začatú hodinu konzultácie, za dohodu o striedavej starostlivosti si vypýtala 200 eur, a to ešte neviem, čo si vypýta za návrh. Zatiaľ ma stála 500 eur a to ešte ani nemám podaný návrh. ☹ Manžel stále robil napriek, tak som bola 3x na konzultácii. Dúfam, že sa to rýchlo skončí, lebo za chvíľu zbankrotujem 😢 .

janka2501
25. nov 2010

mna stala pravnicka 400 eur+ 66 eur podanie navrhu na sud, berie 80 eur na realnu hodinu, co sa venuje pripadu... a navrh bol dany v oktobri t.r.

bielavrana
6. jan 2014

Sorry baby ale navrh na rozvod si podla vzorov na internete napisete aj same 😉 rozvod ma s pravom pramalo spolocneho. Mat pravnika pri rozvode sa oplati iba vtedy ak mate malolete deti a manzel ich chce zverit do osobnej starostlivosti tiez alebo robi problem s vyakou vyzivneho. Podla mna by vsak suma u pravnika za cely rozvod , bez nakladov na cestovne, nemala ist cez 350 eur. Vsetko nad je uz iba zarabanie na vas

tyrkys44
10. aug 2016

Ahojte. Potrebujem radu. Prosím aj do IP. Koľko vás vyšlo podanie návrhu, plus zastupovanie atď. Prípadne aj majetkovo právne vysporiadanie. pri zastupovani právnikom?
Čaká ma veľmi zložitý a komplikovaný rozvod a keďže viem ze na sude sa sudkyňa keď nemáte právnika príliš nebaví rozhodla som sa pre právne zastupovanie. Síce návrh na rozvod by som zvládla napísať aj sama a teraz ľutujem že som tak neurobila.
Prišla mi dnes faktúra a skoro ma vystrelo. Len za napísanie návrhu, potom po mojich pripomienjach mala úprava, odoslanie, plnomocenstvo. Hodina konzultácia s právnikom cez telefón 490 eur. To sme sa ešte nevideli na sude. Plus asi bude treba napísať list, aby sa konalo urýchlene koli situácii čo mám doma. Ja sa obávam že pri takýchto cenách sa to ku koncu vyšplhá na sumu s ktorou som vôbec neratala. Čo som sa pýtala a čítala do 300 eur takýto úkon a to bol strop
Mám navyše zľavu po známosti a hodinu si uctoval 50 euro plus DPH. Koľko to stalo vás maximálne? Pripadne zvažujem či neexistuje nejaký paušál, strop. Ďakujem

tyrkys44
12. aug 2016

Nikto sa mi nevyjadri????

iwett27
12. aug 2016

to koľko si vypyta advokát za zastupovanie je v prvom rade na vasej dohode. to ste mali dohodnut na prvom stretnutí, ci budete platit paušál - zastupovanie od podania navrhu az po právoplatné rozhodnutie alebo vam bude uctovat kazdy úkon. inak 50 eur za hodinu vobec nie je zlá cena . a zalezi aj na tom kto hradil sudne poplatky.

dominikav123
12. aug 2016

@tyrkys44 v našej AK stojí hodina práce koncipienta 100 EUR a advokáta 150 EUR takze to je dobrá suma.

solidadesol
12. aug 2016

fuuuha, ake sumy!!! Moj advokat ma asi setri, ten berie za osobnu konzultaciu 30e a telefonicku zatial nic. Zastupovanie na sude 80e....

tyrkys44
12. aug 2016

Už sme sa dohodli na pausali. Sumu radšej nepoviem. Ale aspoň viem co si odložiť
Áno pravda je že sme sa mali dohodnúť vopred. Už to viem. Je na to zákon. Ďakujem

gitusa23
3. nov 2016

dievčatá, ak nechecm striedavu starostlivosť, da sa to upravit dohodou? treba to urobit pred podanim navrhu, alebo to nejako donho dolozit? dik

natalysb
3. nov 2016

Mala som cez mediatora vyslo to na 200e ale rozvod bola minutkova zalezitost 🙂 odporucam

gitusa23
3. nov 2016

@natalysb ale bsm ste mali potom na sude, ci ste vsetko zvladli takto cez mediatora?
aj deti?

gitusa23
3. nov 2016

a ako je to ak som byt kupila na hypoteku, ktoru splacam, po roku sme sa vzali a vlastne manzelia sme 5 rokov. Ma narok na byt aj on? kedze sa splacalo zo spolocneho uctu?

natalysb
3. nov 2016

@gitusa23 byt si kupila ked ste neboli manzelia? A ci sa tyka deti ano mame syna a prebehlo to v poriadku mediatir spisal dovody vsetkehi na sude si orecitali a nemali uz co riesit ale my sme sa rozvadzali v pokoji. Dohodli sme sa ze ziadna spina zlo.

natalysb
3. nov 2016

@gitusa23 manzel si tiez kupil byt a nemala som narok na byt len na veci v byte rekonstrukcia nabytok polovica ale nechcel som tie jehi evrace za jehi neveru :D reku nech necha milenke :D

gitusa23
3. nov 2016

@natalysb kúpila som ho za slobodna na hypoteku,

zdenush72
9. apr 2017

@solidadesol ako sa volal tvoj pravnik?

jahodkovko
22. júl 2018
draik
22. júl 2018

@gitusa23
Byt je iba Váš, manžel má nárok na polovicu splátok hypo uhradených za manželstva,
Vyporiadanie majetku sa rieši až po rozvode. Starostlivosť o deti v rozvodovom konaní. Mediátor je zbytočný, ak sa obaja vedia dohodnúť, spíšu dohodu a súd ju schváli.

koliesko14
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angela1981
15. sep 2021

@solidadesol prozim oskial mate advokata?