Kolotoč tráviacich a psychických problémov

1. jún 2023

Chcem ss opýtať či mi neviete poradiť nejakú online psychologicku- pripadne nejakú dobrú dušu čo by má psychicky podporovala usmerňovala a pomohla mi nejako výjsť z tohoto môjho “kolotoča” 😔
Ja mám každý deň strašne tráviace problémy ktoré sa krížia už zo strachom a ja neviem či je to koli psychike alebo psychika koli tým tráviacim ťažkostiam. Neviem už čo jedavat. Schudla som a bojim sa že budem chudnúť ešte viac mám z toho obavy a každý deň sa vážim…
Vkuse nafúknutá - je to nepríjemne najlepšie keď si vtedy ľahnem. Niečo zjem hneď ucitim až akoby mi pristál kameň do brucha a aj si hneď keď niečo zjem rukou cítim take tvrdé miesta akoby v črevách.Doobeda mi je posledné dni aj na zvracanie. Keď niekam idem väčšinou vždy má prepadne akoby take zvieranie v bruchu /kŕče a hneď myšlienky kto mi pomôže keď niečo ,kam na wc pôjdem , čo s deckami a pod…
Vkuse som zahlienena až mám obavy že sa tým udusim.
Niekedy má začne až rozpalovat.
Do toho strašná vyčerpanosť az bolesti tela a úplná beznádej až 😏
A z tohoto všetkého mnou chodia myslienky ze čo ak sa z tohoto nikdy nedostanem,ze sa moje trávenie nikdy nezregeneruje a nebude fungovať správne, ze zomriem a pod… neprechádzal si niekto niečim podobným ? Ako z toho von ?
Na gastro ma objednali až na september a ja sa bojim ze to dovtedy nezvládnem.

zuzanaa239
2. jún 2023

Už aj nadpis aj popis je taký, že nevieš či je to psychika alebo telo.Mne to znie z tvojho popisu na riadne úzkostné stavy, neochorel niekto z tvojich blízkych pripadne priateľov na nejakú závažnú gastro chorobu, že si so to tak vzala na seba.Podľa
opisu sú to skôr tvoje úzkostné stavy a myslienky čo treba riešiť rovnako akútne ako gastro a to psychiatrom.Prečo si na seba tak upnutá, každý deň nás môže stretnut niečo čo nás môže zabit a nemusí to byť gastro problém a každý gastro problém dnes už má aj metódy liečby a ak nie samotnej liečby tak tlmenia bolesti veľmi na vysokej úrovni. Čo ho sa vlastne bojíš? Choroby? Bolesti?Smrti? Máš partnera, deti prácu a zmysel života?

hedviga2
3. jún 2023

Ja mam hlien v krku z liekov.