Kríza v manželstve po desiatich rokoch

monoza
5. sep 2013

Ahojte zeny. Chcela by som sa poradit a zistit vas nazor na moju situaciu. S muzom sme spolu 10 rokov a nedavno sa nam narodilo druhe dieta. Nas vztah nebol idealny, casto mal muz zlu naladu kvoli problemom v praci, ale ja som mala pocit, ze si rozumieme. Ziadna iskriva laska to uz vsak po tolkych rokoch nebola. Bol casto nezamestnany, profesiu nechcel zmenit a cakal ze mu padne idealna zakazka z neba. Nikdy sme sa nepodvadzali a mali sme jasno v nasich vztahoch. Par tyzdnov pred porodom zacal zrazu mat vela prace, poriadne ju nestihal a mal z toho riadny stres. Ked som bola v porodnici odisiel na par dni na 'dovolenku' do svojho oblubeneho mesta, vzdialeneho 200 km od nas s vysvetlenim, ze sa potrebuje vyventilovat, lebo mu uz z tej prace sibe. Po navrate z porodnice zacal byt divny, proste divny. Stale trcal na socialnej sieti a pritom sa furt stazoval, ze nic nestiha. Vobec mi s miminkom nepomahal, lebo bol cele dni v praci a vecer sedel za pocitacom. Pohadali sme sa, vytkla som mu, ze si nenasiel ani jeden den aby bol s nami, ale 3 dni na dovolenku mal a tak. Asi tyzden po navrate z porodnice mi to nedalo a pozrela som sa mu do pocitaca. Ja viem, ze sa to nepatri, ale ked som sa ho po navrate z dovolenky pytala, ci je vsetko v poriadku a ci sa nic nestalo tak tvrdil, ze vsetko je ok. No a v pocitaci mal diskusiu s nejakou slecnou, kde jej pisal ze mu chyba a ze ci s nim nepojde na sluzobku do Prahy, kam mal ist o par dni a mne predtym vravel, ze skoda ze nemozem ist s detmi s nim. Tak som ho s tym konfrontovala, najprv popieral, priznala som sa, ze som sa mu kukla do pocitaca. Povedal, ze ju stretol na tej dovolenke, ze je to jeho zivotna laska a on ju miluje. Povedal mi, ze podla neho sme uz roky nemali ziadny vztah. Potom povedal, ze keby som to nezistila, tak by mi nic nepovedal, ale ze on sa rozhodol, ze chce byt slobodny a nechce zit tak ako doteraz. Ze chce chodit po krcmach a dovolenkach a nebyt obmedzovany. On by to pomaly menil, a ja by som s nim ostala alebo nie. Ze ta baba je aj tak zadana a z toho vztahu zrejme nic nebude a ze ma nepodviedol lebo s nou nespal. Kratko na to mu padla idealna zakazka z neba s vidionu velkych penazi a preskocilo mu uplne. Zacal robit veci o ktorych vzdy tvrdil, ze su trapne. Vacsinu tyzdna teraz cestuje, domov pride tak na jeden den v tyzdni. S tou babou si nadalej vypisuje a pokusa sa ju dostat. Opija sa donemoty a vobec nespi. Neviem ako sa mam k nemu chovat. Navrhol mi, nech si najdem niekoho ineho, co je uplne absurdne kedze mam miminko a cela tato sitaucia mi pride chora. Co si o tom myslite?

pesa29
5. sep 2013

@monoza kolko ma rokov ? Podla toho co pises mi to pride tak,ze mu uplne preskocilo...o rozvode si neuvazovala ?

macamac
5. sep 2013

@monoza ja to vidím na krízu stredného veku, chytanie posledného vlaku so zostatkami mladosti 😝
a bohužiaľ ťa nepoteším - ak chlapom prepne v tomto smere a zmenia svoje správanie, tak väčšinou odídu od rodiny, požijú chvíľu "svoju zabudnutú mladosť", zabudnú na ženu, deti....a keď sa zrazu prebudia do reality ( vtedy je už väčšinou tá bývalá žena z najhoršieho vonku, psychicky aj existenčne), tak vtedy si spomenú, že "mali nejakú rodinu" a velice radi sa prídu pripomenúť
a väčšinou skončia ako trosky, resp. v ešte tisíckrát horších vzťahoch, ako si vôbec kedy dokázali predstaviť

toľko realita z môjho okolia
a šlo väčšinou o chlapov okolo 40-tky

monoza
autor
5. sep 2013

@pesa29 ma 40 rokov, jasne ze uvazujem nad vsetkymi moznostami, pride mi to, ze uz o mna vobec nestoji, ale chvilami ma zas obimal a volal mi ze ako ho to cele mrzi, a potom sa zas bezal stretnut s tou babou, mimochodom je o 15 rokov mladsia ... starsi syn je z toho na nervy aj ked nevie presne o co ide, ja neviem co dalej a co deti

monoza
autor
5. sep 2013

@macamac no zbohom

m_ij_ka
5. sep 2013

@monoza no podľa mňa máte krízu už dlhšiu dobu a teraz to vyvrcholilo takto. Myslím si, že tvoj partner nie je dostatočne pripravený na normálny vzťah, na dieťa tak to už ani nehovorím. Príde mi divné, keď si v pôrodnici tak on ide na "dovolenku"? Namiesto toho, čo mal byť každý deň v pôrodnici a tešiť sa z vytúženého dieťaťa a spoločne s tebou. No a s tou slečnou na nete, zrejme dlhšiu dobu si s ňou musí písať, asi si niečo takto kompenzuje. Predpokladám, že si sa s ním aj o kríze vo vašom vzťahu rozprávala, takže sama vieš ako reagoval. Ja na tvojom mieste by som ukončila vzťah, nakoľko nemá perspektívu do budúcna, o dieťatko sa budeš musieť postarať ty (on záujem zrejme mať nebude, ani o stretávanie) prajem veľa šťastia

macamac
5. sep 2013

@monoza 😅 akurát píšem - že sú to štyridsiatnici

monoza
autor
5. sep 2013

@m_ij_ka mame dve deti, starsi syn ma 6 rokovl, tvari sa ze o deti sa chce starat, hovori ze ich miluje a ked je doma tak sa tak aj sprava

sissy27
5. sep 2013

@monoza chlapi sú do 40 v puberte a potom prichádza senilita, a teda ten tvoj je toho jasným príkladom... rozhodne by som prestala poskytovať domáci full service, nech mu oprdené trenky perie tá nádhera...

monoza
autor
5. sep 2013

@sissy27 😀 raz z neho vyliezlo ze ta nadhera s niekym zije ...

haslerka27
5. sep 2013

preplo mu,je vo veku kedy zvykne prepinat vraj...ja by som toto riesila rozvodom,uprimne,narovinu.ved on bali inu babu,nevsima si dieta.ako toto je na rozvod...

anatalia77
5. sep 2013

@monoza asi ťa nepoteším,ale aj moj mužík sa okolo 40-tky nechal prebudiť 😀 zrazu bolo všetko zle a hrozné.Všetko by vygumoval vrátil spat.Všetko sa dá korigovať,ale 3 deti som si nevedela napchať naspat do maternice.No čo už. 😀 Bola som proste nemožná ☹ -po 20 rokoch
ja som uznala svoje chyby,a kajúcne som sa odpazila preč,podať na rozvod.No a kedže som hrozná,tak som mu nechala aj naše deti 😀 Pani sa vytratila ako ranná rosa,čo ti budem hovoriť,občas mi je ho lúto 😝

haslerka27
5. sep 2013

@anatalia77 no ked si mu nechala 3 decka tak sa necudujem ze bolo zrazu po laske 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dobre som ssa pobavila na tvojom prispevku....nietori muzi su riadne prasce😉

monoza
autor
5. sep 2013

@anatalia77 co na to deti?

monoza
autor
5. sep 2013

@haslerka27 preplo mu to je jasne a uz nas dvoch ani neriesim, ale neviem co je najlepsie pre deti, nemozem povedat ze by si ich nevsimal, ked je doma vsima si ich snad az moc, chova sa akoby nic, jasne ze mu to tak vyhovuje, ale mne moc nie, neviem co je lepsie

kikuleenka
5. sep 2013

@monoza no a co ze s niekym zije, zato mu prat moze, ked aj vypisovat si s nim moze :DDD alebo nech sa teda o seba stara sam, tiez by som ho pekne oprdela a ak mas moznost ist niekam (k rodicom alebo tak), tak chod tiez "dovolenkovat" pekne bez neho...
Ale vazne, treba sa s nim porozpravat, ako si to teda predstavuje a ty uz musis zvazit, ci mu to budes akceptovat alebo budes radsej sama...ja by som takeho nechcela, inej to vadit nemusi...

anatalia77
5. sep 2013

@monoza v tej chvíli sa inak nedalo rozhodnúť,boli v tom už aj dlhy,musela som sa rýchlo rozviesť ale nemohla som sa vzdať roboty-chodím na týždnovky.Proste nie som supermatka,čo vyžije zo vzduchu,ja musím mať robotu,lebo už platím aj jeho dlhy.
Minulý týžden mi prišla dalšia obsielka na 500 eur,a ja nemám skade...ale to je o inom.
P.S.viem,že je tu diskusia o pomoci finančnej-tak ja to nie som!!! 🙂

sissy27
5. sep 2013

@monoza no veď to nevadí, že s niekým žije, trenky jak trenky, nie? 😀

maminuska
5. sep 2013

@anatalia77 nechce teraz aby si sa vrátila ?

macamac
5. sep 2013

@anatalia77 takže tvoj muž ostal sám s 3 deťmi? 😅 😀 😉
a ty si tentoraz obišla ako muži v týchto prípadoch?
a ako fungujete? deti boli v čase rozvodu veľké?

darkabarka23
5. sep 2013

@monoza myslím,že je dosť ponižujúce pre teba,že zatiaľ,čo ty si mu rodila dieťa a momentálne sa staráš o rodinu,a on medzitým bojuje o nejakú náhradu a zatiaľ si mu dobrá,kým náhradu ešte nezískal,nemáš podľa mňa na čo čakať,čo sa vášho rozchodu týka,svojím správaním ti dal jasne najavo,kde stojíš v rebríčku jeho hodnôt.Možno sa aj raz spamätá,ale ty už budeš niekde inde.To musíš ty cítiť,či chceš ostať v tomto vzťahu,lebo na druhej strane, to musí byť hrozne ťažké s takým bábätkom aj malým synom byť na všetko sama.V tebe samej musí dozrieť ten pocit,že stačilo.Deti určite vycítia toto napätie,a ony potrebujú kľudnú a vyrovnanú mamu.Držím palce a všetko dobré 🙂

anatalia77
5. sep 2013

@maminuska
@macamac deti neboli velké,to posledné je ešte školáčka
A či sa chce vrátiť? Áno len,to nepovie priamo,len takými obklukami-som ochotný sa vrátiť,keď si nájdeš robotu doma 😀
až na to,že som ho vyhodila ja,nie že odišiel on.
ja som to doviedla do dokonalosti,a on sa musel vrátiť k rodičom,a teda mamu má generálku,v tomto ho ľutujem,takže ani novú známosť nebude mať tak rýchlo 😀
On si to predstavoval tak,že on odíde a ja zostanem v dome s jeho mamou. 😕 No srandista.
Funguje to dobre,lebo je to len krátko,cca rok.

macamac
5. sep 2013

@anatalia77 😀 😀 😀 ty si expertka 😉
a nie je ti smutno za nimi?

anatalia77
5. sep 2013

@macamac zbytočná otázka ☹

anatalia77
5. sep 2013

@monoza teraz som si prečítala ako sa vyjadril tvoj skvost-že on by to pomaly menil,a ty by si to buď prijala,alebo nie.
Nehnevaj sa ale je to kkt korunovaný.

adri266
5. sep 2013

@anatalia77 paradne si to poriesila, takto by mali skoncilt vsetky chlapi, ktori zrazu hladaju slobodu 😝 Na druhej strane, asi Ti byva luto za detickami 😔

anatalia77
5. sep 2013

@adri266 mávam hrozné krízy,to musím priznať,ale ešte som nesiahla po antidepresívach. Ešte stále mám čo riešiť,naštartoval sa mi mozog.
V tom období mi fungovali len tri bunky:1.chcela zabiť jeho,2.chcela aby som sa zabila ja a tá 3.to medzi nimi prepínala 😀

petraxy6
5. sep 2013

@anatalia77 dokonalý opis a prepáč musím sa rehniť, ináč sa mi nedá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Viem, o čom píšeš, dobre to poznám 🙂 😀 😎 😎 😎 😎 😎

monoza
autor
5. sep 2013

je to hnusny egoisticky spinavy hajzel, ale syn ho ma rad 😒 tesi sa ked pride domov. ked pocul ze otecko teraz byva inde dva dni plakal.

monoza
autor
5. sep 2013

@anatalia77 ako dlho ste od seba?

anatalia77
5. sep 2013

@monoza rozvedený sme cca rok,ale echt problémy boli aj 5 rokov.Ja som to zachraňovala,ako sa dalo,a keď sme sa rútili dolu z kopca,tak som cepíny do ľadu zatínala čo to dalo.Až som si všimla,že to robím len ja. ☹
Prežila som si hrozný týždeň ľútosti a plakania.Potom,ako som sa dobre vyrevala,dokázala som prijať myšlienku na rozvod bez toho,aby som mala pocit zlyhania.Proste to prišlo.