Kùpa pozemku so starým domom

1234iveta
12. máj 2018

Ahojte dievčatá,možno mi bude vedieť niektorá poradiť 😊. Chceme kúpiť pozemok na ktorom stojí starý dom. Neviete mi poradiť koľko asi stojí zbúranie takého domu a vývoz odpadu? .

pininka
12. máj 2018

@1234iveta neviem presnu cifru, ale vraj je to cele riadna palka. Ze to moze dosiahnut aj stvrtinu ceny noveho domu. Viem ze u nas v dedine si radsej postavili dom novy a az tak postupne zacali rozoberat ten stary,lenze mali dost velky pozemok, neviem aky mate vy.

deti95060810
12. máj 2018

ťažko povedať len tak bez obrázku...dom môže byť veľký, malý, poschodový...aký len chceš... nedala si žiadne rozmery domu...

andrejka1974
12. máj 2018

my sme kupili stary dom ale je obyvatelny a pekne si to postupne zveladujeme v dome sme zatial urobili novu kupelku ale burali sme vela hospodarskych budov a vynasali sme to pomocou bagra do kojtajnerov a vela zalezi kde sa to nachadza nas to vyslo na 2 kontajnery +bager 140 eur co je juzne slovensko v ba len jeden kontajner stoji 150 eur +bager aj 50 eur takze zalezi od mnozstva a lokality

gebeente77
12. máj 2018

@1234iveta nam znamy vyratal za zburanie a vyvoz domu, cca 250m2 obytnej plochy, poschodovy na 10000€ - 11000€, okr. ZA

1234iveta
autor
12. máj 2018

Ďakujem Vám kočky....Dom je TN kraj a je menší. Asi 3 miestnosti dohromady. A je z dreva. Murovanù má len omietku...Ja nevem už naozaj či to kùpiť. Totiž to pozemok na ktorom je dom je hneď vedľa pozemku manželovho strýka. (Ten nám zostane. Len sa tam nedá stavať,pretože tadiaľ vedie prístupová cesta práve k tomuto domu.) Tak sme to chceli aby sa to teda všetko spojilo.

januska20
12. máj 2018

@1234iveta Ak je z dreva , nevedeli by ste to drevo dať spoluobčanom na spálenie? Či to je z tých drevených podvalov, čo sú natreté smolou?

1234iveta
autor
12. máj 2018

Toto neviem vôbec....Je na tom normálne omietka . Najskôr tu musia dať dole a potom sa uvidí. Samozrejme že drevo by sme potom niekomu dali

januska20
12. máj 2018

@1234iveta tak podľa mňa tam toho odpadu až tak veľa nebude.. no,ale ako píšeš najprv musí ísť dole omietka..

laska201
12. máj 2018

Tiez budeme velku sopu burat drevo sa poreze pilou na kurenie a skridle do betonu.A odpad ziaden.Vo stvrtok sme takto zbavili dalsej strechy to bolo skridiel.

1234iveta
autor
12. máj 2018

No uvidíme......už som volala terajšej pani majiteľke že to berieme teda....Je to na mne všetko,keďže manžel je v zahraničí, domov chodí velmi malo tak všetko necháva na mňa 🤨

zuzinabila
13. máj 2018

@1234iveta v dnesnej dobe sa s manzelom uz vies na dialku spojit aspon cez net.ved take rozhodnutia si vyzaduju spolocnu dohodu

1234iveta
autor
13. máj 2018

@zuzinabila veď on to tam všetko pozná. Píšem že je to hneď vedľa pozemku ktorý.pstril jeho strýkovi. Práve preto to tam chce. A mňa dlho lámal. Na koniec som povolila😁

montemotherone
13. máj 2018

@1234iveta no, dievča, manžel v zahraničí, čiže ty tu budeš "stavať" sama? 🤔

dasenka26
13. máj 2018

@1234iveta rozumiem preco chcete ten pozemok ja som sa pri kúpe domu a pozemku riadila lokalitou a casovou dostupnostou do mesta kde obaja pracujeme, aby sme to mali blízko. Toto bol dôvod číslo jeden.

1234iveta
autor
13. máj 2018

@montemotherone Nerozumiem Tvojmu príspevku z ktorého len tak srší irónia. A hej,sama budem tehly ukladať. Keď chcem mi môžeš prísť pomôcť😘

ema234
13. máj 2018

@1234iveta ja si myslim, ze uz sa radsej oplati kupit dom v lepsom stave a pomaly zveladovat ako stavat novy, moj nazor

montemotherone
13. máj 2018

@1234iveta zle si to pochopila. Preto sú tam tie uvodzovky. Ale nevadí. Nech sa ti darí. Ja už mám svoje odrobené...

miriam11
13. máj 2018

@ema234 nikdy v dnesej dobe sa neoplatí predávať stary dom, radšej sa oplatí stavať nový. Je to aj lacnejsie. Viem , o čom hovorím.

miriam11
13. máj 2018

@ema234 opravujem, prerabat dom, nie predavat

kikush1811
13. máj 2018

Ak by si tam toho odpadu nemala az tolko, tak staci uviest, ze odpad pouzijes na terenne upravy a vyvezies to niekomu do zakladov napr. My sme burali minuly rok v januari ale muz rozobral skoro cely dom sam s mojim otcom a masiny sme volali iba na vytrhanie zakladov.

lula313
13. máj 2018

@1234iveta nechcem ti brat vietor z plachiet, ale sama ako žena to nie moc zvládneš, pokial si nedáš dom stavat na kľúč.. som v rovnakej situácii a moc sa mi to manažovať samej nedá, takze u nás dom ešte stoji. Jednak na veľa veci je nutne mužskej sily, nosiť, voziť, vykladať, lebo proste ako žena si svalovo limitovaná, ale treba aj to technické zmýšľanie, čo a ako riesit a akou technológiou.. dalej potrebujes auto, nech si vieš sama všetko vybehat od úradov až po obklady(pri prerabke bytu napr. Muž používal dve auta- jedno na špinavú robotu a jedno má take lepsie veľké, do ktorého sa mu zmestili dvere, sádrokartóny a pod). A hlavne ti to zaberie veľa casu, čo pri dieťati nie je jednoduché a priprav sa aj na nervozitu, hádky, kedy budeš hotova, že si na všetko sama.. veľmi si to dobre zvaz.. ja ľutujem, že už sme nekúpili nový dom😕

laska201
13. máj 2018

Ako zena mozes natrafit aj na firmu pat a mat.Ty to volnym okom nevidis ale muz by si toho vsimol raz dva teda pokial sa trosku aj ten tomu rozumie.A opravy raz tolko vyjdu.Chlap ako taky sa neda odrbat na cene zena sa tomu nerozumie tak by prikyvla na akukolvek cenu ked jej povedia ze tak sa pohybuju.Stavanie noveho domu si aapon trosku treba prestudovat popytat sa napr.na modrej streche tam ti aj cenu povedia.Co kolko stoji.

alaguema
15. máj 2018

@1234iveta ak je dom z dreva, ktoré chcete niekomu dať, tak ten niekto, si môže to drevo vziať za odvoz, nie? Nemusíš platiť kontajner, čo dnes ozaj nie je lacná záležitosť.

majdus
16. máj 2018

Ak je moznost,tak ja by som tiez burala a postavila novy. Vlastna skusenost. Kupili sme stary,velky pozemok,dal by sa postavit novy,keby sme sa nezadlzili uz len kupou pozemku. A postupne prerabame. A teda,je toto asi na cely zivot....prerabanie....pokial nie je vacsi obnos penazi po ruke. Nie sme na tom zle,ale na toto,abytak nam veci prisli robit ini,to nemame. Takze po troske si robime....popri troch malych detoch. Drzim palce. 🙂