Kvôli poriadku sa mi rozpadá manželstvo

bjarna
12. feb 2018

Som uz zufala zo svojej domacnosti. Nech robim, co chcem, neviem tu udrzat poriadok. A to je bezng dovod mojich hadok s muzom. Kazdy den pocuvam, aky je tu bordel, ako sa mu tu zle byva, aka som na nic zena, neschopna. A ma pravdu, neporiadok tu je. Ja jednoducho nestiham. Mame dve deti - 4roky a 13 mesiacov. Starsi cez den doma nespi, mladsi vacsinou len na mne v nosici alebo ked v posteli, musim lezat s nim. Cez den varim - muz ma kazdy den teple jedlo, ale aj nad tym ohrna nosom (ono nie vzdy sa podari, ale vacsinou mne a detom chuti). Ledva kuchynu popracem ako tak, deti obriadim, uz s nimi pomaly ani vonku nechodim, som rada, ze s ninmi nakupim, a je vecer. Okolo deviatej zacinam pratat hracky, oblecenie atd. Zametam cely byt, raz dvakrat do tyzdna pozmyvam. Spat chodim okolo jedenastej, dvanastej, vstavame o siestej siedmej. Ked sa mi da, ze sa deti same zabavia, upratujem, varim, ale nestaci to. Je to take povrchne pratanie, ale hlbkovo upratat tu jednoducho neviem.
Dajte, zeny dajaje typy, ako to tu udrzat k svetu. Nebavi ma kazdu den pocuvat tue kydy od mojho muza. Ja viem, ze ma aj pravdu, aleako to zmenit??

silesias
18. feb 2018

Nečítala som príspevky iných. Ja len toľko mám 3deticky. Najstarsia 15rokov takže puberta a potom 3 roky hyper dcérku a 20mesacneho chlapčeka autistu ktorý si vyžaduje zvláštnu pozornosť a ide to. Najstaršia dcéra s manželom sa stravujú doma, takze každý deň musí byť teplý obed. Ide o rzvrhnutie času. 3x do týždňa zmyvam podlahy a 4x vysávam ale máme len 3-izbovy byt. Pritom vždy všetko na svojom poriadku. Keď mi príde návšteva chváli že mám ako z katalógu ale to asi pre to že som asi až príliš poriadku milovaná, všetko automaticky odkladám. Deti som naučila na režim. Každý deň 11:45 sú v posteli na obecný spánok a kým príde mm 12:15 mám už zmyte aj podlahy. Alebo zmyvam o jedenástej večer keď decká spia. Veci na varenie si chystám dopredu. Deň pred nakrájam mäso a suroviny prichystáme a doobeda dám len dusit. Všetko ide len si treba rozvrhnúť čas. Hneď umyť a odložiť a riady, všetko hneď dávať na poriadok a dá sa to. Kým decká spia za 1,5 hod stíham dať do piči kúpeľňu. Ja som ale posadnutá poriadkom. Všetko musí mať svoje miesto, rodina teplý obed a všetko musí vyzerať tip top. Čo najviac sa snažím zapájať deti, do vydávania, umývania, hádzania prádla do práčky. Chcete menšie prípravy ale zabavia sa čo to i naučia a ja popri nich i urobim

mon_soon
18. feb 2018

😂😂😂 kúpeľnu do pici? To ako?😂😂😂

silesias
18. feb 2018

@mon_soon kúpeľňu do pucu. Ukladám decká tak sa mi zbiehajú v rýchlosti písmenká 😂😂😂

mon_soon
18. feb 2018

Ja viem ale slzy mi tečú ešte teraz 😂 tie mobilne opravy sú fakt top niekedy 😂

bakajka
18. feb 2018

@katrin21 ved to ze ked chlap vidi ze ho netreba a ze vsetko zena zvlada tak sa sam nezapoji ja chodim zase raz za tyzden na keramiku nech vypnem a pridem na ine myslienky a manzel sa tiez musi postarat o maleho od 18-19:30.

tucniacka11
20. feb 2018

@silesias mohla by som kašlať celé podlahy, aby som ich umývala o 11 večer, ty do roboty asi nechodíš? že?

0silvia0
20. feb 2018

@tucniacka11 nuž, monkovia musia tú podlahu umyť aj keby za sebou črevá ťahali 🙄

tucniacka11
20. feb 2018

@0silvia0 veď toto.....s vyplazeným jazykom umyté podlahy, upachtená a šup do postele, to si budem radšej čítať v posteli, aj tak to pomaly žiadny chlap neocení, doma nič nepomôže pán tvorstva, žena mukluje, a on si niekde balí kočenky, čo dlážku v noci nedrhnu, ale drhnu niečo iné,...

silesias
20. feb 2018

@tucniacka11 nie, momentálne som na materskej. Ale ja som chorá na poriadok a umývam to hlavne kvôli deckam, oni sú ešte malý, stále sa hrajú na zemi.
V manželovi mám našťastie velku oporu a veľmi veľa mi pomôže. On je zas taký že keby upratané nebolo tak mu je to jedno 😂 no ja som chorá. Sa z gauča postavím i keď záves trochu inak ako býva 😂 - to už choroba.

0silvia0
20. feb 2018

@silesias no veď ako píšem Monk v sukni 😇

tucniacka11
20. feb 2018

@silesias tak veľa trpezlivosti, nech ti to vydrží, aj ked budeš musieť chodiť do práce a okrem upratovania máš aj nejaké záľuby, niekde chodievaš, divadlo, kino, posilka, plaváreň,. príroda a tak som myslela

silesias
20. feb 2018

@tucniacka11 no mám 3deticky a daaavno po tridsať päťke. Takže chodila som aj do práce aj sa starala o decká aj varila každý/každý druhý deň lebo dcéra a manžel sa stravujú doma ( obed ) a zvládala som. Ale mňa to baví, ale zas na druhej strane musím napísať že už niesom taký pedant ako kedysi 😂 a áno mám záľuby. Palickujem a hackujem a rada si prečítam dobrú knižku.

silesias
20. feb 2018

@0silvia0 no sú rôzne diagnózy, pravda 😂

bakajka
20. feb 2018

Baby vsetky povinne precitat a trosku sa zasmiat:
Na materskej druhým rokom cítim sa byť už otrokom. Každé ráno pripravená, že ma čaká dáka zmena, ale večer s hrôzou zistím, že to bol deň zas ten istý: Plienky, hračky, kašičky a dve zlaté detičky. Starší o pol šiestej vstáva, pyžamko si dole dáva. Do práce sa s tatom strojí, ten sa toho právom bojí: "Nemôžeš ísť so mnou zlatko, veľa roboty má tatko. Mamička má času more, pozri sa, už vstala hore!" Ja strapatá, pomalá, nočnú som zas ťahala, lebo malý nechcel spať, iba cicík cumľovať. Manžel zdrhá: "Láska idem. Navar niečo, hladný prídem!" Tak bez seba od radosti, začnem plniť povinnosti. V ruke nočník, v druhej plienka: "Pozri, v knižočke je lienka! Chvíľu si tu čítaj, seď, malého prebalím hneď." Tvár umytá, zúbky čisté, musia niečo papať iste. Smerujem ich do kuchyne, cestou otvárajú skrine. Šaty, šperky, knihy, spreje, zrazu nič na mieste nie je. Dve stoličky, podbradníky, k tomu svorný krik veliký. Jeden nechce kašu jesť, pritom reve o 106, druhému sa šunky máli a čajík vraj strašne páli. Po raňajkách hrôza čistá, na vychádzku oboch chystám. Obliekaciu vojnu zvediem a keď ich už pred dom vediem, pri malom mi nos vykrúti, nervovo sa takmer zrútim, cítim to aj cez pančuchy, pos... sa až pod pazuchy! Druhý pokus upotená, zvládnem ako superžena, do auta ich oboch pútam, "Kam ich dneska zobrať?" hútam. "Už viem, k rieke pri kačičky, to je ten raj pre detičky!" Ubieha nám rýchlo cesta, na sedačkách divo vreštia. O hračku sa naťahujú, zvyšných dvesto ignorujú. V parku je to čistý des, holub, kačka, mačka, pes - na všetkých sa s chuťou chystá môj dvojročný terorista. Nemôžem ho spustiť z očí, do jazera by hneď skočil. Z kočíka sa rev ozýva, celý park sa na nás díva. Malý mi chce zvestovať, že ho musím pestovať. Na rukách ho teda vláčim, ťahám tašku,kočík tlačím. Na staršieho pritom vrieskam, nech nespadne na preliezkach. Keď lavičku voľnú zbadám, od únavy na ňu padám. A pre moje detičky, vyťahujem čajíčky, mandarínky, keksíky, veď majú hlad veliký. Po desiatich minútach, dogebrení sú až strach. Tak oznámim: "Moji milí, výlet sa ku koncu chýli." Cestou domov - radosť veľká, zaspia obe strašidielka. Do postieľok ich vyklopím, varešky sa s chuťou chopím. A pre blaho rodiny, varím zo dve hodiny. Priebežne periem a suším, upratať nestihnem, tuším. A hľa - už sú krpci hore, musím sa mať na pozore, výtržnosti totiž množia, snáď len požiar nezaložia. Vo dverách sa manžel zjaví: "Hotový som" smutne vraví. "Daj mi niečo na večeru, to bol zas deň, namôjveru!" Kým papá ja kŕmim deti, umývam riad, zhŕňam smeti. Posťažovať sa mu snažím, že po chvíľke kľudu bažím. Chápavo mi hlavou kýva, do novín sa pritom díva. Vytratí sa nenápadne, na mňa ďalšia šichta padne. Že mal prácu, musím chápať, počujem ho z gauča chrápať. Chalanov do vane súrim, "Zas nestihnem seriál!" zúrim. Mydla, šampónu sa stránia, do postele sa ísť bránia. V pyžamách (mám radosť veľkú) chcú sa hrať a kukať telku. O polnoci, chvalabohu nevidno už ani nohu. Hore je len mamička a kamoška žehlička. O pol druhej zbitá líham, vlasy si zmyť zas nestíham. Sníva sa mi krásny sen, že mám zajtra voľný deň. 🙂

didileo
20. feb 2018

@bakajka blahoželám

blue_horsetalk
20. feb 2018

@silesias to je take zradne ako si ten autocorrect pamata slovne spojenia a potom ich aj aplikuje v nevhodnej chvili.. muheheh

mimik79
21. feb 2018

@bakajka pobavila som sa no cista realita to je😂😂

cucoriedka337
21. feb 2018

@bjarna. Ako to pokracuje? Manzel je stale rovnaky? Ja dufam ze aspon trochu sa to pohlo aspon koli detom ☺

tinapa
21. feb 2018

@bakajka To je super, chvíľami mi to pripomína Fíhu, jej básnenie..

zdenocka
21. feb 2018

@bjarna, necitala som, co Ti radili dievcata.
No som prekvapena z postoja tvojho muza. Materska znamena, starat sa o deti, nie o all inclusive, co sa tyka domacnosti. On zije v byte tiez, ma sa podielat na domacich pracach. Mne je uplne jedno, ze muz chodi do prace. A co? Zena sa stara o deti. Ostatne je spolocna praca. Urcite si hranicu unosnosti poriadku- neporiadku, a pekne spolu upracte. Muz si Ta zobral za zenu, si jeho rovnocenny partner, nie jeho mamina, ktora ho bude obskakovat.

bjarna
autor
23. feb 2018

@cucoriedka337 uvidime, muz je teraz par dni pracovne prec, polka deti v skolke, takze pohoda 🙂

blairgossip
1. jún 2018

@bjarna no co ako sa to poriesilo?

waqix
1. máj 2019

@bjarna ako u nas doma, len ja mam 3 a 5 rocne... 😔 🙁 😦 😵 🤮 Pracujem na vyhadzovaní, lebo som maniak na dopoužívanie vecí, aj keď už mám aj novú náhradu za vec, alebo hľadám ďalšie využitie. Obmädzujem nákupy nových vecí na minimum.

waqix
1. máj 2019

@waqix u nás je to podobné, upratovanie a veci okolo domacnosti, su vecou vyhradne ženy. A to obcas povysenecke spravanie, hnus.

waqix
1. máj 2019

@waqix syn 5r.hyperaktivny a 3r.autista a spolu sú ako hurikán a vlakove nadrazie dokopy. Nikto ich nechce postrážiť spolu. Takže s deťmi nonstop, lebo 90%času su doma, stale nejake kaslanie a sople, tak v skolke ich nechcu. No a som rada ak co to porobim. Ale stale som unavena a nic nedokazem dokoncit. Moja sebavedomie je na bode mrazu.. Ale tak aj slimacik krocik je krok dopredu.

waqix
1. máj 2019

@waqix ono ked ta nik nedepta, tak vsetko ide akosi lepsie a samo, radost robit. Ale ked vies, ze ahoj po prichode domov muz len cez zuby precedi, bud este povie tri vety, alebo aj nie a to je debata za cely den a ked sa prides akoze porozpravat a len ti odpoveda blbosti aby si uz dala pokoj, ta aku chut mas daco robit, ak to trva uz 3-4 roky tak. Myslim ze vsetko zavisi od okolnosti, aky je partnersky vztah, ake su deti a kolko ich je, aky velky je majetok/byvanie o ktory sa treba starat a v akom je stave. Dalsie rodinne vztahy, zdravotný stav fyzicky/psychicky a aj povaha (extrovert/introvert) (energicky/pokojnejsi).... Bla bla bla.. 😔 🙁 😦 😵 🤮

waqix
1. máj 2019

Porovnavat sa neda, poradit sa da, zavisi ci je to mozne aj aplikovat..

simca06022011
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
galioska
1. máj 2019

@bjarna muž ti má pomáhať, keď frfle je idiot sorry, je jedno čo robí hoc v bani, ty si doma aj s jeho deťmi!! Ešte chce nóbl testujú, nech si platí slúžku!