Lenivosť chlapov

rutian
14. aug 2015

Ahojte, v prvom rade chcem napisat ze moje manzelstvo je stastne nemienim sa rozvadzat ani nemame ziadne problemy ALE chcem si len vypocut nazory z inych rodin, domacnosti.....ide o lenivost chlapov, ci sa s tym mam zmierit , ze proste vsetcia su taki alebo s nim nieco robit......
otazka : starate sa o chlapa v podstate ako o svoje dieta? to znamena on na gauci a vy s handrickou ? na zemi hodene tricko a on prejde okolo akoze nic? on zaraba peniaze, hra sa s demi a tym to konci? upratovanie, varenie, kupovanie oblecenia pre deti je na nas ? je normalne ze chlapa na jesen netrkne ci decko vobec ma prechodne topanky ? 😀 ja to vsetko robim, nevadi mi len ma zaujima ci je to naozaj od prirody dane alebo len v niektorych domacnostiach , mozno sa mi bude lepsie okolo nich skakat s vedomim, ze vsetky to tak mate 😝 😅 😉 😀

mircalla
17. aug 2015

@kristinka86 su aj horsie

bubelko
17. aug 2015

@mircalla ano to su... o tom nepochybujem. a pokial si inak spokojna, tak ok. len si to neviem realne predstavit, ked sa narodi babo.
u nas to bolo tak, ze nestihala som ja, nestihal muz, ale aspon sam prisiel s tym, ze najmime pani na upratovanie, kym sa s detmi nejak zladime. cize sice sam rukou neprispel, ale prisiel s riesenim.

osobne sa priznavam, ze vyglancovany byt mi ku stastiu nechyba. ale co by mi urcite vadilo, je pristup toho druheho - ja to nespravim, ale ty to nerobis dobre. 😖

miskakyblik
17. aug 2015

@rutian
hehe noo.. moj otec je presne taky isty..jeho to presne ani netrkne, nie preto ze by bol zly otec, ale preto ze je v inom svete 😀 rozhodne niesi jedina, vacsina chlapov co vidim vo svojom okoli takých je...(vacsinou aj ked sa stretnem s kamoskami, ktoré tvrdia o svojich ze taki niesu, a potom s nimi a ich partnermi ideme niekam na chatu tak sa ukaze presny opak) ... proste chlap podla mna by mal byt iniciatorom vacsim v zarabaní peniazkov, opravy vramci domu, ...ale ze by nejakemu muzovi docvaklo ze okrem hura ide sa do skoly to obnasa aj nejake veci okolo toho, to neviem 🙂 po rokoch sa to v nom da podla mna celkom dobre vytrenovat ale iba do tej miery ze polozi tu blbu otazku : zlatko a co treba ? :D ale ze by sam vedel co treba, to nie...podla mna je toto zas taka ,,rola zeny´´ cim nechcem povedat ze zenska je na pratanie a muz na valanie na gauci...moj napriklad, sam od seba opravi, porobi, povysava , umyje okna a podobne, uvari.. ale na to aby mohol toto svteko mohol robit, potrebuje mna aby som mu to predpripravila, to znamena : mysliet na to ze vysavac spinu nepapa do nenavratna ale treba mat sacky v rezerve, nakupim mu pred varenim ( z obchodov ma typicky muzsky strachovy syndrom :D ) a podobne ... my zeny mame skor tu zivotnu praktickost, kdezto muzi maju skor technicku praktickost ... cim nekategorizujem, je mnoho zien a muzov, tco to maju presne na opak..podla mna je to taka rozkosna rovnovaha..kazdy extrem je v tomto trochu nepouzitelny ale aj taki su a su stastni vo vztahoch 🙂 moj otec bol presne taky, vymaloval, opravil, vyrobil, poskladal, a pomohol aj vo veciach, v ktorích sa stracal ale ked mal presne instrukcie...ale doteraz nevie napr. pouzivat bankomat, ist na postu zaplatit sek, alebo pochopit ze ked minie pastu a nikomu nepovie, nenapise do zoznamu, tak ta pasta sama nedorastie a logicky na druhy den tam nieje 🙂 moj terajsi partner je rovnaky, ma svoje muzske stranky v ktorých je uzasny, pracovity, zapaleny, prakticky a zrucny..ale ked ho poslem na trh kupit cuketu, just mi donesie salatovu uhorku...a este spoteny , v strese ze kde to bol a co vsetko tam mali...baziaci po pochvale ze to zvladol...ak som chora, ide do obchodu..ale musim mu napisat zoznam tak, aby to mal jedno po druhom, aj s cenou aby nevzal nieco ine, a presne po ceste, aby sa nevracal od jedneho regau k druhemu...lebo tam nastava stres, a on z obchodu proste utecie s polovicou nakupeneho, zbytok povie ze nemali radsej :D nez by mal hladat ... staci aby sa ma spytal kde nieco je ulozene...pokial mu to nevyberiem sama, zavola mi 5 krat ze to tam nieje...jasne ze ked pridem je to presne tam kde som mu hovorila...ja to tak beriem su to muzi, pre mna je to mile..jemu zas pride mile, ako sa snazim pribit nastenku o stenu, a zhodim polovicu omietky :D alebo ze sa bojim poistkovej skrinky, aj ked je to len jeden cudlik ktorý mam pouzit ked vypne elektrika...proste rovnovaha..pokial ti to nevadi, tak to neries, pokial ti to vadi, zacni uz teraz, prevychova ( velmi mierna) je u muzov zdlhava a nikdy dokonala 🙂

jolinka
17. aug 2015

@miskakyblik Akoby si mojho opisovala 😀 😀 😀 az na tie nakupy v obchodoch , to celkom zvlada 😉

tiez nanho co sa tyka usilovnosti nemozem krive slovo povedat, majster vsetkych remesiel, technicky typ, v detstve bola jeho zaluba pajkovanie plosnych spojov , s bratom pajkovali tak ze dym sa mohol v izbe krajat 😉 , zostrojili funkne radio, malotraktor zo suciastok atd. A co vsetko porobil aj robi v dome by bolo na dlhy zoznam...

No ale vo chvili ked ma hladat predmet, ktory ma presne pred ocami, je z neho totalny mimon... "myslel som ze to bude o policu nizsie, cakal som ze to bude modre a to bolo sive, nevidim to , URCITE to tu nie je, ty si mi to prelozila, ja som to tu nedal, iste sa s tym hrali deti " bla bla...kazdodenna realita . a ja pridem a skoro poslepiacky jednym smahom vyberiem tu hladanu vec.

Chciet od neho vyber detskeho oblecenia, ci nedajboze starat sa co im treba, som rada ze UZ prisiel na to, kde maju skrine. Jedno stastie ze sa vedia uz vsetky obliect same, lebo v mojej nepritomnosti ich vie tak dogabat ze strach...zamena cisel, pohlavia a rocnej sezony je zarucena 🙄 🙄

natalym
17. aug 2015

@miskakyblik Veľmi pekne si to napísala, ale mne sa to teda po 25 tich rokoch nezdá milé. Som nenormálna?
A tiež sa mi to zdalo milé. 😢

janickacrazy
17. aug 2015

@miskakyblik Neviem, či je to milé, ale som šťastná, že moj manžel taký nie je. Urobí všetko, či už technické veci alebo nákupy zvládne v pohode, dokonca aj bez zoznamu, pozrie doma, čo nám chýba a nakúpi. Vie aj variť, aj oprať, povysávať, vydrhnúť kúpeľnu, atd. Ale asi to bude tým, že býval sám v zahraničí pár rokov a musel sa všetko naučiť. Naučili by sa aj ostatní, keby ovšem boli trošku donútení.

miskakyblik
17. aug 2015

@jolinka haha ale to je strasne smiesne ked si to predstavim :D ten moj tiez, presne toto pouziva aj na mna ze on si myslel ze to je modrej farby alebo ze je to v igelitke alebo neviem co :D to je presne to o com hovorim, skratka su veci, ktore aj keby on chcel odo mna neurobim to a on sa mi vysmeje...😀 ja tiez ani za nic nepochopim, kde mam hladat nadobku na ostrekovače proste ani za nic, a ukazoval mi to uz sto krat, ja si ani kapotu na aute neviem otvorit, mam pocit ze tu paku ktorou to otvori pod mojim volantom tak si ju vzdy niekam vezme bo ja ju tam nevidim, necitim...nemozem teda od neho chciet aby vedel, ze cif na kupelne je ten modry a cif na drez je ten zeleny ( priklad) ...:D

@natalym neviem, podla mna to ma hranice...ak sa ti to nezda mile a teraz tym trpis, bud sa nieco zmenilo alebo niekde nastala chyba...moj otec casom zlenivel, a teraz uz ani ten kohutik neopravi, ked vidi ze kvapka, musim mu to povedat... a mojej mamine sa to tiez uz nezda ani trochu vtipne...ani mile...ani rozkosne...ale mamina tiez urobila par chyb, ktoré tomu dopomohli a tak si teraz ani jeden nepripada rozkosne a milo... je to o vztahoch...nechcem poucovat ja osm s tym mojim iba 8 rokov, stat sa moze hocico, nikdy nehovor nikdy....ale ak sa mi jedneho dna zprotiví, a nedajboze, alebo mi to prestane byt mile, zrejme bude skutocny problem inde, nez v tom ze ani po 25 rokoch nevie najst maslo na policke, kde vzdy byva...moj nazor...ludom prestane byt mile a vtipne po iných problemoch...moj vztah s partnerom tiez nestoji na tom, co vie a co nie, a co robi rozkosne a co otravne..takze by to nemalo robit vahu ani potom, ked sa nedajboze pokazi ( co dufam ze nie, ale tak..mozno s apokazim ja ktohovie) ... skratka nehovorim za vsetkych a rozhodne niesi nenormalna..len si myslim, ze problem nieje to ze ti to uz nepride po 25 rokoch mile, ale ze sa za tych 25 rokov nieco stalo, zmenilo, pokazilo... ☹

mircalla
17. aug 2015

@bubelko ano, to vadi aj mne...a velmi

timea7
17. aug 2015

@miskakyblik tak ja si nemyslím, že väčšina chlapov je taká, ako opisuješ, naopak, 75% mojich priateľov sú muži, možno ešte viac, stretávame sa na športových podujatiach, chodíme na grilovačky- spoločné, nie niekomu domov, občas si prenajmeme chalupu, kde si samozrejme varíme, zatiaľ som si nevšimla, že by niektorému robilo problém očistiť a nakrájať zeleninu, zemiaky, urobiť ráno pre všetkých raňajky, nakúpiť, popratať....že by to bol nejaký výber? Pochybujem. Rešpektujeme to, že nie každý musí mať nutne vzťah k vareniu, kým sú dvaja, traja pri guláši, iní pohrabú piesok na volejbal, upracú po raňajkách, pripravia ohnisko, zájdu nakúpiť....a keď z tej chalupy odchádzame, tak tam nenecháme bordel, tiež som si nevšimla, že by niekomu robilo problém zobrať vysávač, prachovku, alebo vedro s mopom a to sme už v strednom veku. Ja si myslím, že vždy je ten muž natoľko neschopný, nakoľko mu to žena umožňuje. Zrovna včera sme spomínali so sesternicou jedného známeho, ktorému mama chystala tašku s vecami do školy hádam po maturitu, keď mal kúpiť v obchode tri veci, bezradne sa motal medzi regálmi, ísť si kúpiť plavky....netušil kde a takto by som mohla pokračovať. Momentálne žije v Dánsku, mama je hóódne ďaleko, jeho priateľka mu hneď na začiatku dala jasne najavo, že ju nemieni nahradiť a chlapec je taký samostatný, až sa všetci čudujú 😎

jolinka
17. aug 2015

@janickacrazy myslim ze spokojnost u partnerov je skor o rovnovahe zatazenia 😉

To ze ci su partneri specializovani ci vsestranni nie je take podstatne. Problem je v tych vztahoch..kde jeden taha viac nez polovicu spolocnej zataze a citi sa z toho frustrovany kym jeho lenivej polovicke to vyhovuje, pripadne este stale nuti prevziat dalsie a dalsie podiely...kritikou, lahostajnostou, robenim blbeho, schvalnym kazenim 😖 😖

bubelko
17. aug 2015

@jolinka
@miskakyblik ked tak v globale na to pozeram a ked citam niektore prispevky na MK, tak mam fakt dokonaleho muza a musim mu vystavit metal... 😉 ale tak u nas sa asi stretli dva polotypy - polochlap (ja) a polozena (moj muz).
obaja vieme navrtat dieru do steny, zavesit obraz, ci zlozit skrinu. ani jeden z nas nesiaha do elektriny. aj lampy montoval odobrnik. vieme obaja vybavit vsetko, aj ked to robim ja, lebo mam na to cas a muz pocas pracovnej doby tolko nevybavi.
muz vie, na co a ako sluzi bankomat, vie kde mame postu ako aj zaplatit na nej seky, aj ked to uz par rokov nerobime, lebo platime cez internetbanking. max.chodim na postu kupovat znamky 😉
vie urobit nakup bez toho, aby polovica veci chybala a aby 5x telefonoval, kde to najde.
vie, ze zaciatok skolskeho roka znamena skontrolovat detom veci na treningy - to robi len on, ja len rozvazam.
varit nevari, ale griluje a na to si aj mäso chodi kupovat sam.
vlastne oblecenie si kupuje sam, ja si ani nepamätam, kedy som s nim bola ja nieco vyberat alebo mu nieco kupovala. jedine, co mu sledujem su topanky, lebo je schopny ich nosit az do uplneho rozpadnutia.
zaujima sa aj o to, aky nabytok mame v byte, aku lampu. jedine drobnosti (prestierania a vankusiky) su mu sum-a-fuk.
vyberal kocik, postielku a veci pre babatko - vsetko musel vidiet, odskusat, nikdy som nepocula - ved vyber.
a ja zas musim byt pri tom, ked sa vybera auto - skratka neexistuje, ze by dosiel s novym autom a ja som v nom pred tym nesedela... ked to mam soferovat, tak to chcem pred tym aj vidiet.

ono myslim, ze kazdy chlap skor ako sa ozeni, by si mal vyskusat zit sam - bez nejakej zeny. to dost pomaha ako zistujem. vedia sa o seba postarat, vedia ako funguju obchody, na co sluzi predavac/predavacka v obchode s oblecenim (na opytanie sa) a pod.

aby bolo jasne, ani jeden z nas nie je dokonaly, kazdy mame svoje muchy. a tiez je u nas obcas veselo 😀 a suhlasim s @jolinkou - problem nastava vtedy, ak jeden robi vsetko a druhy nic. skratka ked je to cele v nerovnovahe...

natalym
17. aug 2015

@miskakyblik Prajem Ti len to najlepšie, ale osem rokov je strašne málo.

miskakyblik
17. aug 2015

@timea7 nebavime sa ale o speci prilezitostiach tam sa kazdy hra na churmkaveho, a o tom ma nikto nepresvedci..tu sa bavime o beznom zivote...o tom , ako vychystat deti do skoly, ako si poradit s beznymi vecami v domacnosti ktoré bezne vykonava zena ( rovnako ako si poradit s beznymi vecami, ktoré bezne vykonava muz) ... povedala som ze existuju vynimky, a mna osobne bavi a paci sa mi aj jedno aj druhe nemam s tym problem... moj drahy ako som spominala tiez urobi okrem toho nakupovaia vsetko, aj ked to nieje jeho parketa ale ked dostane presne instrukcie, tak je to sikovny chlap... tu sa bavime o tom, co si chlap sam vie domysliet... a to sa vacsinou ukaze v beznom obycjanom zivote, nie na grilovacke .. ja osm to na chate tiez nespoznala podla varenia gulasu ( co chlapi vedia perfektne) ale podla toho, ze ked sa chceli ist okupat, pytali sa drahej kde su plavky, alebo ked sa vecer ztmievalo, vacsinou uz decka spali a chlap si ani neuvoedomil, ze tam s nimi nejake deti su 😀... popripade keby tam neboli maminy deciek, tak do jedineho jedla ktorým mal byt gulas, by oteckovia šľahli 10 feferoniek, ich by proste nenapadlo, ze deturence by prdeli plamene este tyzden 🙂 varit gulas pred kamosmi a orzhrabat piesok , tak to uz keby mi chlap neurobil, asi by osm si naozaj zasomrala, ale tak...je to kazdeho nazor...🙂

natalym
17. aug 2015

@miskakyblik Súhlasím to s tým, že pri špeci príležitostiach sa každý hrá na chrumkavého, veľká pravda. V spoločnosti milý a doma by si ho kopla do riti.

bubelko
17. aug 2015

@janickacrazy tym to bude - nemal totiz nikoho, kto by mu to napisal... mam rovnaku skusenost s mojim muzom. a ako som pisala niekde vyssie - to bol z domu nauceny na fullservice. skratka - ked musi, tak musi, problem je, ze v 90% pribehov, co tu citam, tak chlap nemusi. hlavne zo zaciatkov vztahov sa zeny staraju a stihaju, ale problem väcsinou nastava, ked pride 1.dieta a potom aj 2. to uz naozaj nestihaju, nevladzu a chlap zvyknuty. a ono zmenit navyk sa da, ale je to narocne a hlavne, musi aj druhy na sebe popracovat. a to plati aj opacne. ja som za dobu, co som s muzom ( a ze uz sme spolu dlho ) tiez par veci odnaucila. a niektore nie - mam halt tvrdu hlavu, a muz to zatial toleruje 😉

miskakyblik
17. aug 2015

@natalym je to malo oproti 25 rokom..nieje to malo, aby som si toho svojho trochu poznala...a aj podla jeho otca viem, ze niektoré veci budu priblizne tak a niektoré tak .....hovorim priblizne...ale vseobecne si myslim, ze aby som sa zapodievala tak pesimisticky nad tym, co moj urobit vie a co nie, tak asi by som sa zamyslela aj nad svojimi hodnotami..ci je dolezite ze sa vieme stale spolu smiat, objat , ist na dovcu alebo poriadne s apohadat a potom uzmierit..ako to ci moj chlap vezme dobrovolne handru alebo prikazom...neviem..je to o navykoch muza a o prioritach zeny..a naopak...tak to vidim ja...mozne je vsteko, a ja sa netvarim ze vsteko je dokonale..ale o tom je svet ani ja nieosm dokonala...a nepovazujem to za tragediu...idem ho vybozkavat uz len za to ze sa mi v poriadku vrati zo sluzobky,....keby mi raz nedajboze zavolali ze je v nemocnici , nedajboze horsie, bolo by mi u prdele ci lezal na gauci 2 alebo 10 hodin a ci vedel utriet prach alebo nie....proste ja sa aj na to pozeram inak ako mozno niekto iny..vsteko je v poriadku pokial je to podla nasho pocitu...len treba respektovat a naucit sa pozerat cez chyby ...iba tak najdeme stastie jeden s druhym...

timea7
17. aug 2015

@miskakyblik tú partiu poznám dôverne už dlhé roky, aj ich rodiny, deti, takže nepíšem o dvoch akciách počas jedného roka. Jeden z nich má napr. tri deti, z toho sú dvojičky a jedno z nich je telesne postihnuté, keby sa správal tak, ako muži, ktorých tu niektoré ženy opisujú, tak by jeho žena už bola v blázinci. Aby si mohla oddýchnuť a ísť napr. so mnou plávať, alebo na bicykel, bez problémov prevezme všetko za ňu, podotýkam, že majú rodinný dom a záhradu. Ja tu nepíšem o mužoch, ktorí raz za rok zavolajú partiu na grilovačku, žena dva dni nakupuje, upratuje, pečie, nachystá šaláty, naloží mäso, ktoré on veľkodušne hodí na gril a potom obráti a tvári sa, ako sa o všetkých postaral. Na tieto akcie sme kedysi chodila aj s deťmi, tí mladší ešte chodia, mňa ťažko niektorý muž oklame v tom, či sa o deti vie postarať alebo nie - aby mali klobúk na slnku, natrieť ich, či pili či nie sú hladné, tie menšie prebaliť, zabaviť.....mne z toho vychádza len jedno, že muži, ktorí sú aktívnejší v živote, venujú voľný čas športu, tak nie sú takí leniví, ako tí, ktorých jediným koníčkom je zvaliť sa k telke, alebo PC. A ešte je tam aj veľmi dôležitá vec, že ich manželky, partnerky sa po začatí spolužitia nevzdali svojich koníčkov a nezačali mužov obskakovať. Preto je normálne, že mamina nakojí, pomojká, muž si zatiaľ zahrá - volejbal, tenis, potom sa vymenia, muž ide kočíkovať a uspí. Je to veľmi dobrým príkladom aj pre deti, lebo to vnímajú a nakoniec, celá rodina je spolu a na čerstvom vzduchu, čo je tiež bonus.

bbroskynka
17. aug 2015

Fu, nečítala som všetky príspevky. Ale takéhoto chlapa by som doma nechcela. Aj môj zarába peniaze, ale preto ho nebudem predsa obskakovať ako slúžka. Riadi, perie, varí, umýva podlahy, no proste čokoľvek čo doma treba, urobí. A robí to sám od seba. Hrá sa s malou, uspáva ju, kŕmi. Je s dcérkou, keď chcem ísť s kamarátkou von. Vždy sa dohodneme, kto čo ide robiť a sme spokojní. Máme potom veľa priestoru na spoločné trávenie času a vymýšľanie rôzneho programu pre dcérku a pre nás.

miskakyblik
17. aug 2015

@bubelko jasne... vsteko je o tom, kto sa stretne v akom rozpolozeni..mne osobne by sa na tso pro nestalo, ze by sa na mna kukal kym ja upratujem a on na gauci..uz len z toho hladiska ze obaja sme total premotivovani puntickari..doma mame sterlne pracovisko, takmer svtek robime spolu doma..on si to nesie z domu, ja tiez. kazd yz ineho dovodu a predsa sme sa stretli ako total puntičkari, spolu drhneme svetko co sa da a som presvedcena ze keby som ostala v nemocnici alebo indisponovana, vedel by dom aurobit vsetko... to ze ma problem s nakupovanim, viem, isla som do toho s tym, ze nikdy spolu nepojdeme na nakupy handier ( co ale ja ani nehcem, lebo ja sa zas v nakupoch vyzivam hlavne ked som sama, je to moj relax ) takze som vedela ze toto od neho nidky vyzadovat ani nebudem...rovnako ako ja budem vzdy netechnicky typ hlavne co sa napriklad auta tyka, proste kebyze si mam zariadit prezutie auta tak ani neviem kam by som zavolala ( je mi jasne ze do pneuservisu ale chapes...proste by osm v tom bola stratena no)..v krizovej situaci ale viem ze on by od hladu neumrel, ani mna by nenechal ohlade, tak isto ako on vie ze keby som si odstrelila pneumatiku niekde v hornej dolnej, viem si to koleso vymenit za rezervu..al proste to nerobime..a to ze je mierne slepy, co sa hladania niecoho tyka, to mi pride smiesne, hlavne preto, ze vazne doma mame total kominky, popisy a podobne..mohla by som u nas ubytovat Monka, a pride mi smiesne ze obcas zabludi aj vo vlastnej skrini, kde je vsteko total zoradene podla farieb, sezony, pouzivanosti, oblubenosti, a neviem coho vstekeho ( vacsinou aj system vstekeho u nas doma robime intuitivne a rovnako, v tomto sme sa proste nasli)...cize mi to pride smiesne rozkosne, nikdy mu za to nevynadam, ani sa mi nezruti svet ked sa v tom zhorsi...a ano, myslim si ze velku cast na tom vstekom ma aj to ci muz zil sam, a ak nie, ako to bolo u nich doma...moj musel vsteko robit sam, ale na vsteko mali prisny system zaznaceny v kalendari , svokra im znacila este ja to, kedy vymenit uterak,alebo povlecenie..netvrdim ze by to bez toho neurobil, ale mali doma total hitlerovsky rezim, vo vstekom...ale u nas doma nemame nic vyznacene, ani nemame pripomienky na to kedy menit kefky, uteraky ci ine veci...z tychto nepodstatnych veci polavil co som rada, lebo ich kalendar vyzeral ako diar nejakeho psychopata...ale zas som rada, ze sa naucil co znamena hygiena, cistota, povinnosti ... vela muzov si nedokaze nai ponozky vymenit a nosi ich dva-tri dni ( z coho mi je zle) ... je to presne o tom ako pises, kto sa s kym stretne, co si spolu vytvoria, a ako to cele beru... a v pripade krizy sa prekonat, pre toho druheho....obaja robime vsteko spolocne tak ako vy...pouzijem tvoj priklad kupovania auta...ja si do neho tiez sadnem, chcem byt pri tom, obchytkat si ho, vyskusat paku spojku a podobne...ale aj tak ho nebudem vediet zakladne odservisovat rovnako ako on nebude chapat preco sa mi biela paci viac ako cierna... 🙂 ale domov prideme spolu jednym novym autom, a kazdy vieme na co to auto je a co s nim kto bude robit..ja jazdit, na nakupy 😀 on jazdit v terene a servisovat..ja mu poviem, kde v kufri som odlozila pudzra na okuliare, ab ymi ho doniesol, ale on ho objedna na STK cku ked bude treba 🙂 hotovo...tak to mame my a netvrdim ze je to spravne pre cely svet..ale je to spravne pre nas a je ti presne tak ako to chceme...to je dolezitejsie nez to ako kto kde pred kym vyzera a kto by takeho chlapa/zenu chcel/nechcel...inde funguje nieco ine...u nas toto...vsteko spolocne, ale kazdy do vstekeho vnesie to svoje...rovnovaha...to je cele..

timea7
17. aug 2015

@bubelko pomenovala si to úplne presne - muž nemusí a žena okolo neho začne v začiatkoch vzťahu skákať, možno, aby mu ukázala, že urobil to najlepšie, čo mohol ak si vybral ju......neskôr je ťažko niečo meniť 😒

mircalla
17. aug 2015

@timea7 No ja mam skusenost, aj ze muz sa snazi - v zaciatkoch vztahu - ano, vtedy som prisla, bolo upratane, navarene, dostala som darcek...hahaha.....potom si mylne myslis, ved toto je super chlap....na toho som cakala cely zivot...kym casom nesklzne do priemeru....🙂)

miskakyblik
17. aug 2015

@timea7 hej v totmo s tebou uplne suhlasim...sama som zvedava aj na toho mojho, aky bude ked budeme ,,detný´´ 🙂 asi aj tam sa vela ukaze, toto ja osobne zatial velmi nehodnotim, udru mi do oci iba take naozaj okate veci 🙂 a pre decka je to urcite super priklad...o povinnosti sa treba v zivote delit a pomahat si tak isto ako spolu prezivat aj radosti... 🙂 ved aj o tom je cely zivot a vztahy okolo nas..🙂

timea7
17. aug 2015

@mircalla nedovoliť mu skĺznuť, nedovolila som ani vtedy, keď som väčšinu domácich prác prevzala ja, pretože sme stavali dom, manžel chodil do práce a okrem toho podnikal,poslať ho umyť obloky, by asi bolo trochu úbohé. Ale toto záťažové obdobie prešlo a znovu sme nabehli na starý systém. Ak raz máte zaužívané, napr, že v nedeľu poobede poprace v kuchyni, umyje podlahu, uloží dieťa poobede, tak akým spôsobom to sekne? Mne sa táto nedeľa nehodí, alebo čo?

timea7
17. aug 2015

@miskakyblik myslím, podľa toho, čo si popísala, že nebudeš mať problém, lebo si na to nabehla dobre 😎 , čo sa týka nákupov, to by som mu úplne prepáčila, nikomu to nehovor, ja ich tiež neznášam....čo sa týka potravín, prebehnem, nakúpim a hajde domov, ostatné keby som mohla nakupovať cez net - od topánok až po chladničku, ideálny stav. Našťastie všetci muži okolo mňa majú nakupovanie radi, tak stačí lístok. Môj partner sa doslova vyžíva, on je schopný stráviť v obchodoch nákupného centra aj po dňa, ja ho čakám v kaviarni 😀

jolinka
17. aug 2015

U napriklad vidim tiez ten vychovny vplyv z domu...do coho svokra muza priprela od mala, teda prace v zahrade, zavaranie ovocia zeleniny, upratovanie, umyvanie riadu, nakupovanie...to v pohode zvlada, a robime to podla potreby, ja viac, kvoli tomu ze je potrebna viac jeho praca v dome ci zahrade ale to je v podstate jedno...ani jeden z nas nevyuziva ani nechce vyuzivat toho druheho. 😉

do coho ho ale svokra nepustila, napr. do 32 rokov kym sa neozenil mu kupovala vsetko oblecenie a tiez mu ho ukladala do skrine a pripravovala na stolicku...alebo mu otvarala postu, riadila co si ma kupit, uzatvarala zanho poistky sporenia a podobone... tak v tom je mimo doteraz. 😝 😝

Akurat za tych 12 rokov co sme spolu, nastala zmena, ze posledne roky si kupuje sam svoje oblecenie 😉 😉 Moje a deti este nezvlada, teda ochotny by bol ale ten vysledok 😕 a ucty , banking, vediem ja, danove zanho podavam. lebo on dostava osypky ked vidi uradne lajstro na vyplnenie 🙂 🙂

ale jak hovori @miskakyblik, kym su to len male veci, na ktorych nestoji svet a vcelku ten partner ma primerany podiel prace i ochotu pomoct, prispiet, nahradit v pripade potreby... niet co riesit je to fakt len na usmev.

Clovek akosi citi, kedy je ten clovek v nejakej fakt speci veci bezradny a nemozny, a kedy ide o zneuzivanie partnera a snahu dat sa obsluhovat.

bubelko
17. aug 2015

@miskakyblik ale ved to je v poriadku 😉
ja som zas nas priklad uviedla preto, ze som presvedcena, ze vela veci je len o pohodlnosti. moj muz pochadza z rodiny, kde mama robila vsetko a otec nic, kde dostali jedlo az pod nos - od ranajok, cez obed az veceru.
ja nie. mne mama prestala robit desiate v tom momente, ako som si dokazala odkrojit chlieb, istu dobu so dokonca moj otec viedol kalendar, kde znacil, kedy nam mama cez vikend spravila ranajky. (bolo to malo, vstavala posledna).
tak ako moj muz bol nuteny sa naucit robit tzv. "zenske" prace, tak ja som sa musela naucit starat o ine - byvala som sama s babkou - auto som mala pozicane od muza, ale muz bol prec, tak som sa musela starat. a ked som prisla za nim, tak tiez. chcela som jazdit, tak som sa musela aj postarat. taktiez co sa tyka opravarov, ked sa pokazil vodovod, alebo zachod a muz bol na sluzobke, taktiez kurenie, a pod. lebo on by to sice spravil, ale zatial by nas vytopilo.

ja to teraz vidim u svokry - cely zivot fungovala stylom, ako fungujes ty s muzom - akurat, ze svokor umrel. a vsetko, co mal on na starosti - t.j. ciastocne urady, postu, internet, byt, chatu - ostalo na nej a veru chvilu jej trvalo, kym zistila, co - kde a ako... takze aj to su pre mna dovody vediet byt samostatna. to neznamena, ze si s muzom nepomahame, nedoplname sa, ale je jednoduchsie, ked v pripade potreby vie on zastupit mna a ja jeho...v com ho fakt nemozem zastupit je praca, tam mame kazdy ine vzdelanie. 😉

bubelko
17. aug 2015

@jolinka tak to aj ja mam osypky, ked vidim uradne lajstro 😀 takze ja vediem ucty, platim seky, ale danove robi muz 😀

timea7
17. aug 2015

@bubelko presne tak, ja si nedokážem predstaviť situáciu, ak sa muž doma ničoho nechytí, majú dve malé deti, čakajú tretie a žena musí byť v nemocnici na udržovačke dlhé týždne.....čo ich dá do domova, ak má rodinu ďaleko? Môj muž kúpal syna, keď mal tri týždne, nemusel to robievať denne, ale chcela som mať istotu, že sa o neho postará,keby niečo.

jolinka
17. aug 2015

@timea7 ono clovek pochopi ak je partner nemozny v nejakej oblasti vyzadujucej nejaku specialnu zrucnost ci schopnost...no budiz niekto za svet sa nenauci varit , kombinovat oblecenie ci rozumiet mechanike auta alebo sa vyznat v kolonkach zloziteho tlaciva..

ale take veci ako prebalit, nakrmit, okupat, umyt riad ci dlazku, ist s dietatom na prechadzku, to su jednoduche ukony, netreba na to kurz ci spec. schopnosti aj s dvoma lavymi rukami sa to da 😉 ...teda ak to muz nechce robit, je to o neochote, lenivosti, vyuzivani partnerky, ci vsugerovanej predstave v hlave z rodiny, ze toto v ziadnom pripade nerobi muz.. 🙄 🙄

gurmanka
17. aug 2015

Taka vsuvka. Raz som pozerala dokument o delbe prace v pare a partneri mali urcit, kolko prace robia z toho objemu. Cize kvazi si mali predstavit, co vsetko treba urobit a kolko z toho robia oni. Aj muzi aj zeny v priemere hodnotili, ze doma robia 70% veci.
Odkedy som s manzelom, nikdy som nerobila veci skryto (deti este nie su a obaja sme v praci boli), lebo realne, niekedy si clovek mysli, ze veci sa robia same. Doma som si nikdy neuvedomila, ze STK sa neurobi sama, ze noze sa aj tupia a treba ich brusit, ze vysavac treba pravidelne cistit. Manzel zase netusil, ze zrkadla nie su samocistiace, ze korenie nam v korenickach nerastie, ze tricka sa nosenim vytahaju (on to fakt nevnima). Naucili sme sa obaja, stacilo, aby sme chceli fungovat ako tim, nie ako protivnici, kto z koho. A proste to ide, lebo sme obaja strasne lenivi a vieme pochopit, ze tak ako sa nechce mbe, nechce sa ani tomu druhemu. Pravda je, ze sa pri upratovani tolko nasmejeme, ze nam to uz pomaly ani nevadi robit..