Lenivý chlap

yokralovnayo
7. júl 2012

Milé žienky, mamičky !
Plánujeme druhé dieťatko, chceme sa začať snažiť od augusta. Ale moj mm je tak neskutočne lenivý !!!!!! čo nepoviem 100 krát, to nespraví. A samozrejmeto ofrfle. Teraz vstal napr po nočnej a namiesto toho aby išiel obedovať so mou a dcérkou, si sadol na trištvrte hodinu na internet. hovorím mu nech aspon obuje malú, aby nebehala bosá. a on je ako hluchý ! mna to už neskutočne vytáča tá jeho lenivosť. druhé dieťatko si prajeme obaja veľmi !! ALe neviem či sa do toho púšťať s niekým, kto sa nevie pomaly postarať ani o seba. navarím, predložím mu na stol a namiesto toho aby poďakoval, ešte frfle že musel odísť od počítača. je to normálne?? to sú všetci chlapi taký?? u nich v rodine to je tak, že ženy skáču a chlapi sedia 😠 😠 😠 ale ja končím! idem skladať sušiak práve, má tam veeeelmi vela ponožiek.. a ja mu ich mám párovať a skladať veci do skrine? haa kašlem na ňho... hodím mu to všetko na kopu a nech sa stará!
takže neviem, či nepočkáme s druhým dieťatkom, kým sa mm nenaučí starať aspoň o seba!!
nechcem byť zlá alebo nespravodlivá, ale jasné že aj pomáha... ale nikdy sám od seba. 😠 😠

yokralovnayo
autor
7. júl 2012

@nelinka0401 moj je tiež úžasný ked som chorá 🙂 stará sa o mňa, hned vezme malú.. navarí... vtedy je dokonalý manžel!
tuším si vezmem na 2 dni dovolenku ... 😀 asi ma bude boliet hlava.. ale kludne by stačilo jedno poobedie 😵

kohutovci
7. júl 2012

@yokralovnayo no vies co moja.. nechaj ho ty jedno dopoludnie s malou sameho.. a chod bud k lekarovi alebo si nieco vymysli.. uvidis ako si pri nej oddychne 😀

nelinka0401
7. júl 2012

@yokralovnayo no ved skús byť 1 deň nepoužitelná a uvidí,čo je to zvládať celú domácnosť a malé dieťa k tomu 😀 😀

yummy_mummy
7. júl 2012

Tak baby to vas teda fakt lutujem :( podla mna musite tlacit na pilu a nepovolit 😝 proste mu nic neurobte,nenavarte a ked si otvori ''zobak'' tak povecte ako on vravi ze ste nemali cas lebo ste sa cely den ''valali'' 😀 ja by som asi s takym to muzom nemola zit :/ moj muz je velmi dobry,on urobi vsetko,ja skoro vobec nevarim,len rychle obedy nam s detmi priprqavim a on ked pride z prace navari,ja okupem decka medzi tym 😉 cez vikedn stale on riadi a necha ma rano si pospat,ale on je anglan a oni to nemaju tak zazazivane ze zeny robia vsetko,u nich doma sa praca delila a doteraz vidim ze svokor skace okolo svokry ako mu ona piska 🙂 proste strasny ma respekt pred zenou si a tak isto ma aj moj muz 😵

Ja byt na vasom mieste tak by som mu nechala deti uuuuplne na cely den a nech sa stara 😝 rano by som povedala ze idem rychlo zbehnut do obchodu a ze som hned spet a vratila by som vecer,sla by som si na nechty masaz atd,vsak sme mamy si to zasluzime pracujeme vodne v noci 😠 tak co sa chlap moze vyhovarat ze chodi do prace? kolko povolani ma MATKA? sme lekarkami,upratovackami,kucharkami,pestunkami atd vsak vsetko robime s detmi tak nejaka pomoc musi byt!!! deti sme urobili dvaja tak sa aj postarame dvaja! az by nepomahal tak by nejedol a chodil by spinavy 😝

ale co mam segru jej chlap je presne takyto ako tu vy pisete,proste LENIVEC!!! ja neviem ze ci to vecsina slovenskych chlapov je taka :(((

yokralovnayo
autor
7. júl 2012

@yummy_mummy baby tak ja začínam 😀 od dnes pre ňho nerobím nič ...
ale zas je mi to luto.. buduci tyzden ma mat 3 dni volna... raz idem kadernicke a tie dalsie 2 dni sa nahlasil na nadcas aby sme si mohli kupit novy televizor 😅
nechcem byt mrcha... ale dnes mu tie ponozky hodim do xichtu 😀 ale varit budem... musime sa porozpravat a ked to nezaberie, potom budem mrcha... 😝
ved nechcem od neho oby robil všetko! len nech je SAMOSTATNY... nech mu nemusim kazat všetko ako decku... nech sa zdvihne a vyloží práčku, ked vidí že sa dopralo... 😠

suezana
7. júl 2012

@poseidonka ty píšeš, že tvoj muž si strašne cení rodinu a manželku 😕 😕 😕 😕 😕 a ako prosím ťa??? 😕 😕 😕 z jeho správania mi to vychádza, že si ťa cení ako slúžku..... ja ťa obdivujem

emelia
7. júl 2012

no dievcata....ako keby ste pisali moj pribeh. Moj partner neprelozil krizom slamy doma a tak som ho vyhodila z bytu a mam pokoj. Zivot sice tazky, lebo ked som ho vyhodila deti mali dcera 2r a syn 10mesiacov, ale dnes mozem povedat, ze som spravila dobre. Upracem si a navarim a mam poriadok dovtedy, kym si ho sama neznicim 🙂 a co ex? Zije sa mu super. Zije sam v garsonke, prat si nosi ku svojej matke, cez tyzden sa dako prestravuje v praci a vikendy u rodicov. Tu by som sa zmeny isto nedozila do konca zivota. Lebo keby jeho rodicia boli rozumni, tak by nerobili toto co robia. Takze moje konstatovanie? Radsej bez chlapa ako sa nervovat a dret na nejakeho. 🙂

sissy27
7. júl 2012

@poseidonka jááááj mala si ty mamu poslúchnuť 😝 by ma eblo z takého chlapa... ešte by si mohla doplniť, ako sa prejavuje to, že si ťa manžel váži ako ženu, manželku a matku spoločných detí, lebo to som v tvojom príspevku nenašla 😒
my sme spolu 6 rokov, síce bez papiera, ale okrem žehlenia spraví všetko, čo treba... a aj navyše... u nás všetko závisí len od pracovnej vyťaženosti - ak som ja dlho v práci, tak nakúpi, navarí, uprace, vybaví čo treba... ak je dlhšie v práci on, tak to spravím ja... samozrejme každý z nás má občas deň, že sa mu nechce prstom pohnúť, ale viem, že keď ho dnes budem ja obskakovať, tak to nabudúce spraví on pre mňa... a to jakživ som mu nemusela nič hovoriť, väčšinu vecí spraví sám od seba, sem tam keď niečo chcem, tak ho poprosím, napr. aby kúpil konkrétnu vec, ale nikdy to nemusím opakovať... neviem, ale pri niektorých príspevkoch, čo tu čítam, sa silno zamýšľam, načo vám takí chlapi vlastne sú, keď sa treba o nich viac starať ako o malé deti...

poseidonka
7. júl 2012

@sissy27 presne si to vystihla 🙂 treba o nich viac starať ako o malé deti..

a ako si ma váži? no skrátka to ešte presne neviem 🙂 ale napr. rieši za mna problemy so svokrou a svokrom a švagrinou, je mu jedno že je to jeho rodina, vždy je po mojom tvrdí, že s nimi do konca života nebude, bude vraj so mnou takže mam dieťa do konca života na krku 🙂

poseidonka
7. júl 2012

@suezana už som písala vyžšie, bohužial bol tak vychovaný a nikdy som neverila slovám svojej mami, že sa mnam dobre pozrieť na jeho rodičov 😒 moj manžel skúša ale ja som tvrdý oriešok a tak vychovávam aj svoju dcéru

včera bola von a ocinko sedel na lavičke a čítal noviny, tak on stráži deti 😉 , v tom Sofi prišla zavrela mu noviny a povedala a zazvonil zvonec a rozprávky je koniec, zobrala mu ich hodila ich o zem a povedala a ideme domov a ni nepípol

poseidonka
7. júl 2012

@yokralovnayo no vidíš nie je to až také zlé 🙂 porozmýšlaj ja viem niekedy je to o nervy ale oni sú tí menej dokonalí a preto my sme matky, len mu nedaj viac priestoru na lenivosť a bude

heln
7. júl 2012

myslím, že viacerí chlapi sú takýto, reagujem na úvodný príspevok, resp. presvedčí ma niekto, že nejaký chlap je iný?
a ak chceš čakať na druhé dieťatko kým sa muž nenaučí starať sám o seba, tak sa nedočkáš 🙂 😅 😀

cenculinka
7. júl 2012

babenky, moj mm nie je lenivy, len je jednostranne orientovany 😀 stale, den, noc, nedela, pracovny den je schopny stale nieco majstrovat okolo domu ☹ ved hej, ja viem, ze super, budeme mat pekne byvanie, ale vravim mu - mojko, je vonku 40 stupnov, podme sa niekam kupat. a on, ze nemozeme, lebo treba davat obklad,...a samozrejme, treba mu minimalne podavat veci priamo do ruky ak nie aj makat rovnako ako on. no a potom sa spyta, ze co bude na obed a ci som nahodou neprala,... boze a kedy, ked kosim, polievam, sparujem obklad na dome,... keby bol aspon o polovicu lenivsi ako je, tak by to hadam bolo fajn 😀 ale aj tak som rada, ze ho mam, aj ked niekedy az revem od nervov, no ale co uz narobime, no nie? inak aj jeho mamicka ho rozmaznala az slak, aaaaaale u mna nema sancu s recami o podani vody a pod. 🙂

xenicka13
7. júl 2012

ja som pritvrdila az ked sa narodila tretia dcera, dovtedy som vsetko robila sama, ale potom som pekne muzovi dala niektoreho starsieho a ked niekam isiel, sam uz nesiel 😀 😀 😀

tomika
7. júl 2012

@cenculinka ako by si pisala o mojom 😲 😀

ritusuk
7. júl 2012

Do takeho vztahu urcite druhe babatko nepriniest. Znicis samu seba. Viem o com hovorim, mozem porovnavat. Sama som bola vo vztahu, kde bolo vsetko na mne a teraz, ked vidim co vsetko robi moj terajsi priatel, len ziram. Neverila som, ze taki muzi naozaj existuju! A dodnes obcas neverim, ze sa taky usiel mne! Jedna vec je ista; muza, pre ktoreho bude vzdy prvorada jeho osoba a jeho pohodlie, nezmenis. Nezmenis ho ani druhym, ani tretim dietatom. Nepomozu vyhrazky, slzy, ultimata. On rozmysla uplne inak a vo finale sa vzdy ( samozrejme na ukor Teba a vasich deti) zariadi po svojom. Mozno spravi pod natlakom nieco, o co budes prosit, ale bude to pod natlakom a nie z vlastnej vole. Navyse ak sa prekona a urobi nieco vo vas prospech z vlastnej hlavy, je mozne, ze Ti to bude prizvukovat par dlhych dni. Bola som v takom vztahu 5 rokov. Dostaval sance a to neustale, ale nevazil si ich, az som ho jedneho dna pobalila a zamavala na rozlucku. Bolo to velmi, velmi tazke, ale nelutujem, naopak, dakujem Bohu, ze som sa odvazila na taky radikalny krok (mam dvojcata, takze islo o vela).

ajca123
7. júl 2012

@yokralovnayo ahoj presne ako keby si pisala o mojom mm.. Bol tak zvyknutý od bývalej,vše si robila sama a nikdy mu nepovedala aby to spravil..
No ked sa naš prvy syn narodil tiez som si musela všetko robit... Ale po určitom čase som vybuchla a povedala že uz nevladzem vše robit sama... No na chvíľku sa spametal,ale po pár týždňoch bol zasa taky aky bol pred tým..
No nejako som opäť otehotnela a narodil sa nám druhy drobcek a ten ho zmenil k tomu že je to tatinko akého som si vždy priala.. Všetko pre nas spravi a veľmi nám pomáha... No a pre 6mesiacma sa nám narodil treti syncek 🙂... A pomáha tatinko častejšie a častejšie aj domov chodi skoro.. Vyloži mycku a aj naloži, povysava,a chce mi zaopatrit pani čo dôjde k nám upratat naš velikansky dom 🙂.. Moj muž sa zmenil

yokralovnayo
autor
7. júl 2012

holky idem vás dočítať 🙂 práve sme prišli z prechádzky.. boli sme vystrojit mm do práce - ma nočnú ... a viete čo mi povedal ked sme išli spolu vo výťahu sám od seba ?? že ked sa zajtra vyspí po robote, tak sa musíme spolu porozprávať !!! ja na ňho pozerám, v živote mi toto nepovedal ! 😵 a ja že o čom? a on že musíme byť na seba milší a lepší 😵
posledné dni sme sa hádali dost kvoli jeho matke... 😔 tak ako baby ja som taká rada.. a povedal že si doma musíme určiť pravidlá.. to POVEDAL SAM !!! ja nechápem... fakt tomu nerozumiem či mu dnes trklo... ako sa malá poobede zobudila nám zohrial maso som od seba !! kočky ja som historiu v PC vymazala, urcite si toto nečítal... neviem čo taká zmena.. ale som happy !!! 😵 😵 😵 😵 zajtra dám vediet 😀

yokralovnayo
autor
7. júl 2012

@ajca123 tak to máš super 😵 😵 moj teiež vyloží umývačku a také veci.. niekedy sám od seba, resp. len to raz spomeniem 😀 ale dnes začal o tom rozhovore hovorit asi preto, lebo už pár dni hovorím že som totálne vyčerpaná... písala som tu že rodinu máme daleko... na všetko som sama... nebola som asi 2-3 mesiace ani u kaderníčky, čo som si dopriavala každý mesiac a aspon tam sa trochu odreagovala... vlastne od porodu som nebola vobec malej .. len 2- 3 krát na večeri...

yokralovnayo
autor
7. júl 2012

možno som mm opísala až moc zle 😅 ale fakt som za posledné dni totálne vyčerpaná.. v utorok som sa objednala na nechty a kaderníčke... 😵 je to aj o tom že mm je skoro stále v robote.. my sme sa prestahovali do ČR, nikoho som tu nepoznala.. teraz tu mám kamošky.. ale niesú to nejaké hlboké vztahy...
no nič uvidíme zajtra čo s ním pokecám... ale oceňujem už túto jeho snahu 😵

pokito
7. júl 2012

@yokralovnayo pri citani som mala pocit, ze som to sama napisala. Uplne moj pribeh... ☹

inkinka
7. júl 2012

@yokralovnayo keď som si prečítala prvú vetu tvojho úvodného príspevku:

Plánujeme druhé dieťatko, chceme sa začať snažiť od augusta. Ale moj mm je tak neskutočne lenivý !!!!!!

priznám sa, čakala som celkom inú pointu 😉 😅

jabadaba
7. júl 2012

nie, nie vsetci chlapi su taki. Chvalabohu! Zeny skacu, chlapi sedia - tot slovensky zauzivany folklor a je asi najvyssi cas panom ukazat, ze je koniec. Chybu ale robia aj zeny, ze takto vedu chalanov od mala. No nic, kazdopadne, ked pan bude chciet jest a bude civiet do pocitaca tak mu ukaz kde je sporak, hrniec s jedlom a nech sa paci, naloz si!

yokralovnayo
autor
7. júl 2012

@pokito sama sa čudujem, kolko žien zareagovalo na túto tému... vedela som že každý ma "niečo" v manželstve... ale teraz vidím fakt žesú všetci chlapi na jedno kopyto .. 😝
ved si baby predstavte, žeby chlapi mali takúto diskusiu ! ved oni podla mna nevedia ani normálne komunikovať.. či myslím si to iba ja?
už tisíc krát som mu hovorila aby mi vždy povedal čo si myslí (o nejakej téme), potom to len dusí v sebe.. je nervozny a ja neviem dovod.. co sa deje... fakt sa nevedia vyjadrit a dat najavo svoje pocity 😔

yokralovnayo
autor
7. júl 2012

@jabadaba ved jasné tak to bude... ja som chcela ked je konečne doma nech sa spolu najeme za stolom! malá ho volala a on nic.. a to ma neskutočne vytočilo.. 5 krát - minimálne som na nho kričala 😠
ale toto je jasné, všetko je robota ich mamičiek 🙄 🙄 ale mm sa veeelmi zmenil odkedy spolu žijeme... aspon trochu som si ho prevychovala 😀 aj ked sme u jeho matky, už nemajú taký vztah ako kedysi... ked mu volávala X- krát denne kvoli blbostiam

wolawka
7. júl 2012

@yokralovnayo ahoj 🙂 tak vyzerá to,že predsalen sa možno Tvoj manželík umúdri 🙂 ja našťastie manžela nemám,len priatela a s tým mám dcérku,bývame spolu a rada by som aj svadbu,aj druhé bábo,aj na dovolenku, samozrejme všetko postupne a on je hlavne len na toto lenivý,ani rozprávať sa mu o tom nechce... svadba? nemáme peniaze na nu,dovolenka? to isté aa druhé bábo? zvládneme mať dve deti? takto mi povie..pritom obaja pracujeme,on len sedí v kancli a ja makám na linke na smeny... ale máme obaja slušný plat... neviem ho aj tak k ničomu dokopať 😠 😠

hlava78
7. júl 2012

Ked citam vase prispevky,a porovnam to tak m am super chlapa porobi opravi bez toho aby som ho prosila nutila ./vsetko okrem prania a zehlenia/ma nejake muchy(to mame kazdy)

pingu1
7. júl 2012

Nepomaaha ti s jednym,s dvoma uz vobec nebude.

mummy01
7. júl 2012

@yokralovnayo tak ja opisem svoju situaciu:
Ked sme s mm spolu chodili tak bol akcny typ,nic mu nerobilo problem.
Ked sme sa vzali tak to este umyl riad a pomohol upratat-mali sme malinky jednoizbak.
Ked sa nam narodila dcera tak to zacalo byt ine kafe...pomohol obcas ale musela som stale pripominat,prosit a ziadat-takze som sa prevazne o dieta a trojizbak starala sama.
Ked sa nam narodil syn,to uz mm ani prstom nepohol...2 deti a dom su moja zalezitost.Boli hadky a skoro aj krach manzelstva..teraz fungujeme vselijako,pomoze obcas ak prosim dostatocne dlho ale nepretrhne sa.Ak nema chut pocuvat moje prosenie tak robi nieco okolo domu alebo pracu na pocitaci alebo sa len tak tvari ze pracuje.Pravidelne cez vikend poobede spi a uplne milujem ked sa len tak bezcielne potuluje po dome a prekracuje hracky,topanky a vselico na podlahe a ani ho nenapadne sa zohnut a upratat to.
Ale zasa on vybavuje uradne zalezitosti a nakupy kedze mame obchod 10km od bydliska a chodi do prace 😵 len som zvedava ako to u nas bude ked pojdem o chvilu do prace aj ja....to mu nastanu tazke casy lebo nepolavim a vsetky povinnost si budeme delit napoly...len mm o tom este nevie 😀 😀 😀