Lenivý partner

12. jún 2023

Ahojte, musím sa ísť vyžalovat a zároveň poradiť čo s mužom totálnym lenivcom..... ma 29 rokov.
Sme spolu 8 rokov . Mame 2 deti . Mam pocit ze čím dlhšie sme vo vzťahu tým to je horšie a horšie, nemá žiadne záujmy,koníčky, do práce chodí ale väčšinou v žiadnej nevydrží dlho. Čo sa týka tých konickov tak všetko ho baví iba chvíľu žijeme v dome ten vyžaduje chlapa.Mam aj záhradu ale ta baví mňa takže o to ho ani neziadam aby mi tam kopkal burinu. Ale myslela som si ze by to malo fungovať tak ze muž by si mal nájsť sám prácu co treba okolo domu..... on si však sám nenájde nič a ak mu niečo pripomeniem tak chiti normálne nervy a začne hulakat a nájde 100 dôvodov ako sa to nedá.
Co sa týka deti tak všetko riešim sama doktorov,skolu
je pravda ze niekedy ide somnou keď ma možnosť (volno) ale to je tak všetko.
Proste je negatívny, nič pozitívne nepovie na všetko reaguje nervózne....som z toho na nervy aj ja sama .
Vlastne povedala by som ze chodí len do práce a doma len spi bohužiaľ toto súvisí aj z alkoholom ten si neodpusti........
Nakoľko ja nemám ani rodičov ani svokrovcov na deti som sama (nonstop) ja mam vodičak on nie a preto aj čo sa týka cestovania vozenia a vybavovania nakupov všade som prítomná.... o nejakom randeni alebo milom slove ani nemá význam rozprávať......nepáči sa mi aj to ze akoby na mne hľadá rôzne veci a rype do mňa napriklad co sa týka stravy ze ja jem iné ako on aj celkovo je taky ze viac ma zhadzuje ako pochvali čo si už niekoľko krát všimli aj moje kamarátky......ktoré jeho ,,humor" nechapu.........je pre mňa ťažké popri domácnosti dome a deťoch riešiť ešte aj jeho a jeho problémy rozmýšľam nad rozchodom na koľko žijeme v mojom vlastnom dome tak z týchto hľadiska sa nebojim ale predsa len 8 rokov je je pre mňa veľa............zážitky boli aj pozitívne.....ale už nemám síl.

marseillefan
12. jún 2023

Čiže vlastne ak sa s ním rozídeš, tak o nič neprídeš, jedine o to, že na teba niekto nebude hulákať? Nevidím žiadne negatíva 🙂

luccija
12. jún 2023

Nech to berie ako poslednú šancu tak by som mu to povedala.Kolko a ako často pije?Nemusi kopkat okolo domu, ale s deťmi môže ísť von nie? či zabavit ich na dvore.

januska12323
12. jún 2023

Nepovedala si žiadne pozitíva tak neviem na čo ešte čakáš. Keď sa ho zbavíš prídeš akurát tak o telo v posteli a jeden hladný krk. Výhodná ponuka nie?

autor
12. jún 2023

@luccija to som skúšala už niekoľko krát pri hádka ch som mu povedala ze nech si hľadá bývanie
deti sem tam zoberie max na 1-2hod. To zase áno

autor
12. jún 2023

@luccija co sa týka pitia tak každý deň pivo to je samozrejme ale sem tam som už našla aj fľašky takže viem ze pije aj tvrdý alkohol...a môj osobný názor ale to nemám potvrdené je,že mu to pekne ubližuje na hlavu myslím si ze tato zmena u neho je hlavne kvôli alkoholu

zmrzlinka2021
12. jún 2023

Pozri, je to len frajer, dom je tvoj, na deti sa už dávno vykašľal, tak ho výkopni z domu.

autor
12. jún 2023

@januska12323 ja neviem my zeny sme v tomto asi sprosté teda ja totálne...stále som čakala ze sa zmení alebo teda ani nie ze zmení ale ze bude ako predtym pretože prvé roky bol iný posledné 3 roky to sním ide dole vodou.....

autor
12. jún 2023

Ženy ale aj ja mam na tomto svoj podiel viny, takto som si ho naučila, že všetko urobím či domácnosť alebo okolo deti navarím upracem..... a proste ani som si nevšimla ako a on stále robil menej a menej.

autor
12. jún 2023

@zmrzlinka2021 práveže co sa týka deti tak myslím že kvôli nim tu je ....teda aspoň kvôli dcére tu máme spoločnu syna mam z predošlého vztahu

januska12323
12. jún 2023

Daj mu poslednú šancu a keď nepomôže nech ide hľadať šťastie inde. Poradíš si aj bez neho.

simca06022011
12. jún 2023

Prosim, len nehadz teraz vinu na seba... nestracaj cas s jeho "prerabanim/vychovou". Zabijes drahocene roky. Kasli na to. Mas vsetko, nepotrebujes ho.. takto sa budes nervovat, casom si akurat tak zdravie pokazis. Alebo daj mu poslednu sancu ako pisu, nepohnes s nim (myslim, ze ak pride zmena, tak taka na dva tyzdne..) a potom ho posli kade lahsie... necakaj vsak ze si on len tak zacne hladat byvanie, to bude vacsia drama ak je pohodlny. Proste ho budes musiet vystahovat.

autor
12. jún 2023

@januska12323 áno toho sa ani nebojím teraz som v takej fáze ze viac by som uvítala kľud a samotu ako tieto neustále hádky......

mk22
12. jún 2023

Véd ty si samostatná jednotka.. Keby teraz odišiel na 10dni ty fungujes krásne sama.
K comu ti je?
A sorry dospelý chlap aby nemal šoferak?
V čom ti vlastne pomáha?

liljana
12. jún 2023

Mate 7 rocnu krizu. Musite sa dohodnut, ci viete a chcete (obaja) zmenit nejake veci, alebo sa rozidete bez pokusu o napravu, lebo unava materialu a nechut nieco opravovat.

cookie29
12. jún 2023

myslela si si? Tak akoze ja si budem mysliet, ze vyhram v sportke... co Ty na to? Uprimne, pomyslis, si ze mi sibe, alebo ze som nezodpovedna...
Nuz a tak je to trosku aj s partnerstvom/manzelstvom a podobne... veci sa musia vyrozpravat, dohodnut a podobne. Napriklad aj delba prace, vychova deti, starostlivost a podobne... ja si to neviem predstavit, ze idem do toho, ved nejako bude....

toto ste zrejme podcenili a kedze on nereagoval, tak si to prebrala Ty a jemu to vyhovovalo. Nuz mate dve moznosti, bud si sadnete a vydiskutujete si to, mozno sa to zmenit da, aj ked ja som skeptik, mozno len nevie, co od neho ocakavas a pod... alebo ak nie, tak nema zmysel pokracovat v trapeni....

autor
12. jún 2023

@mk22 no s tým vodicakom je to tak ze porobil nejaké hlúposti takže si ho momentálne ani nevie urobiť.

autor
12. jún 2023

@cookie29 ako som napísala toto som si urobila sama proste som to robila automaticky ved chlap ma chodit do roboty a žena sa ma starať o ostatné akurát že už mi nestačia na všetko sily a ešte do toho to správanie mne by ani tak nevadilo co robí a nerobí celkom si viem porobiť sama ale to správanie ako som písala negativizmus, nervy a podobne.........žiadne debaty....mne to chyba sadnúť si večer a porozprávať sa

zmrzlinka2021
12. jún 2023

Autorka,

z kade mas taku vec, ze chlap ma chodit do roboty a zena sa ma starat o ostatne?
Ved takto zili ludia pred 100 rokmi, kedy zeny nepracovali. Dnes bezne muzi vysavaju, varia, staraju sa o deti a bezne zeny chodia aj do prace, podnikaju.

domkakvet
12. jún 2023

Si s nim dlho, ale vyzera to tak, ze dlhsie to uz nema vyznam, zabijala by si s nim dalsie roky mladosti, mozes sa s nim porozpravat, ze bud prestane zo seba robit lenivca a prestane pit, inak rozchod, ale myslim, ze dlhsie nevydrzi, ale poslednu sancu, ked mate dve deti moze dat.

danica2711
12. jún 2023

začali ste si spolu a urobili ste si deti strašne mladí, nevšímala si si na ňom, čo si si mala všímať - v mladom veku pochopiteľné - ale teraz už ružové okuliare spadli a je ti jasné, že toto nebola dobrá voľba. Máš všetky predpoklady na to, aby ti bez neho bolo lepšie - dom máš, všetko zvládaš bez neho a láska, ako sa zdá, je tiež už preč

vanilkovazmrzka
12. jún 2023

Vlastne mas 3 deti 🙂

Treba mu dat jasne najavo, ze ho nepotrebujes, a ak on ma zaujem dalej s tebou zit, musi sa uvedomit a zacat nieco robit.
Ale skor si myslim, ze bude rad, ked ho nechas…

bsp39
12. jún 2023

Ste obaja velmi mladi a uz ste dlho spolu. Brali ste sa nevyzreti. Neviem, kolko rokov mas ty, ale on mal 21, ked si ta zobral s deckom. Neuzili ste si mladost so vsetkym, co k nej patri. Tebe to nechyba, lebo zeny su ine, zmysel zivota maju v detoch a rodine ( teda vacsina) , ale chlapi potrebuju viac volnosti. To ho ale neospravedlnuje
Vedel, do coho ide. Takze asi nema zmysel cakat, ze sa zmeni. 8 rokov mal dost casu, prisposobit sa situacii. A ty pred 30tkou dve deti s dvomi chlapmi..., co ti poradit? Ked sa toho zbavis, daj si dllllhu pauzu od chlapiv.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mk22
12. jún 2023

Ma u teba luxus.. Ma kde prespat, čisté trenky.. Na varené.. Kde by išiel.. Je mu fajn.. Je mu úžasné.. Neurobí nič, aby ta odbremenil nie od tvojich povinnosti, ale od spoločných.. Lebo domácnosť je vaša, deti detto.. Véd to máš guľu na nohe a ešte aj somre a pinda a pije😒

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marseillefan
12. jún 2023

@oonnaganamakusai dom je autorkin, na konci to píše

matullienka
13. jún 2023

Si sebestačná žena, na čo ti je taký chlap? V žiadnej robote dlho nevydrží, doma ani prstom nepohne, pije , dudre a so starostlivosťou o deti sa tiež nepretrhne. Daj mu mesiac aby si našiel bývanie a dovidenia. Nenájde si pre svoju lenivosť? Nech sa páči kufre pred bránku a nech sa stará. Takýto chlap je horší ako malé decko.

sherynkamalinka
13. jún 2023

velmi dobre to poznam, my sme sli do domu, bol to moj sen, zahrada, zvierata, moznost vyjst von. Avsak som si neuvedomila, ze moj muz je totalne neschopny akejkovek manualnej prace, takze zacalo to tak, ze na mne bolo skladanie nabytku a oprava nehnutelnosti. O deti sa zaujimal minimalne, nikdy s nimi neostal sam doma, nikdy s nimi nesiel k dr, nikdy neostal na ocr. Cez den pracoval z domu a po veceroch hral hry na pc. za mnou prisiel len po sex. Uvedomila som si ze som sice vydata ale sama na vsetko. City ochladli a tak som ho poslala doprec a mozem s kludnym svedomim povedat, ze aj ked to je pre mna tazke po financnej stranke, lebo darmo, prijem -4000 eur clovek pociti, neda sa to porovnat s tym, aky klud nastal vo mne .

cookie29
13. jún 2023

tak naco hladas partnera, ked si vies porobit sama? :( nie vazne, myslim si, ze si to musis prestavit aj Ty v hlave. Pretoze my zeny dokazeme vela, ked nemame na vyber. Ale to neznamena, ze my sa musime znicit, kym chlap sa vyvaluje na gauci eventualne s usmevom (to by bol odstraneny ten negativizmus 🙂 )
Nie chlap nema chodit do roboty a zena sa starat o ostatne. Partnerstvo je delba prace. Domacnost je spolocna. Deti su Vase, oboch a obaja ste rodicia.

autor
15. jún 2023

@oonnaganamakusai dom som zdedila po mojej mame.....