Má o nás záujem?

sisa2111
26. jún 2013

Ahojte.... povedzte mi váš názor, budem rada, ak pridáte svoje postrehy - aspoň budem vedieť či sa tento problém javí tak aj mne alebo na to pozerám zle. Momentálne som v situácii, že sme s priateľom od seba skoro 5 mesiacov. Nebudem rozoberať dôvody je toho veľa.............. máme syna, preto človek zvažuje všetko možné aj nemožné. Priateľ by chcel aby sme sa k nemu vrátili........jeden deň plače ako už bez nás nevládze žiť, ako mu chyba syn.....................ale, keď príde na riešenie problémov, na komunikáciu, tak niektoré veci doslova popiera, skladá telefón, nechce komunikovať................ďalšia vec je financie...........ozve sa len keď príde nejaká upomienka, že nezaplatil. Len mi oznámi, že to treba zaplatiť, nesnaží sa sám nič vyriešiť, všetky problémy hádže na moje plecia.........neviem, mám z toho taký pocit, ako keby ma potreboval len pre peniaze, len na platenie životných nákladov.............sme od seba 5 mesiacov a ani na syna mi nič neprispieva... jeho odpoveď bola, že si mám pýtať od rodičov.....................neviem či na to ja pozerám z nesprávnej strany, ale mňa už nebaví všetko vždy riešiť, hľadať riešenia, hľadať zdroje, dávať veci na poriadok...........

dejnas
26. jún 2013

@sisa2111 ani neuvažuj nad spoločným životom s takým človekom !!! určite si daj veci do poriadku súdnou cestou - výživné na dieťa, finančné vyrovnanie... asi ste brali na dom úver - preto zrejme tie upomienky... jednaj rýchlo, inak môže do problémov zatiahnuť aj teba.... banku nezaujíma, že ty v dome nebývaš, ale ako spoludlžník musíš platiť.... ak splátky nebudú uhradené, exekútor bude vyžadovať peniaze aj od teba.... preto to rieš urgentne....
tvoj bývalý rozhodne nie je rodinný typ, nie je zodpovedný, má rád predovšetkým seba, stará sa len o seba... to ho nemusím ani poznať, stačí, čo si o ňom napísala ty..... nehľadaj budúcnosť s takým chlapom, s ním nájdeš len trápenie... odpútaj sa od neho a ži si svoj spokojný a šťastný život so synčekom... máš právo byť šťastná a nie sa trápiť s egoistom 😖 chlap ti má byť oporou v dobrom i zlom, nie ťa zdierať z peňazí, hádzať na tvoje plecia všetky problémy, ktoré sa jemu nechcú riešiť 😠 😠 😠 tvoj synček nebude ani prvý, ani posledný, kto vyrastá bez biologického otca... radšej otec žiadny, než mizerný ☹ držím palce 🙂

sisa2111
autor
26. jún 2013

@dejnas ďakujem za podporu. Veci riešim. Nenechávam to len tak plynúť, lebo viem, že banka mi nič neodpustí. Sama v sebe mám ten istý pocit, že je to sebec, ktorý vidí len seba....... len človek chce mať rodinu, chce aby dieťa malo oboch rodičov pri sebe. Ale keď vidím, že mi pri zmienke o riešení problémov skladá telefón, keď na otázky odpovedá, že jeho to nezaujíma, tak sa pýtam samej seba, že či to len ja mám potrebu veci riešiť, či len ja vidím problémy a on nie? Preto je asi naozaj najrozumnejšie ísť svojou cestou..........

hyta
26. jún 2013

Ahoj, už z tvojho úvodného príspevku vidno, že správnu odpoveď poznáš.Chápem ťa, že túžiš po kompletnej rodine, no toto je typ muža, ktorý potrebuje len domáci servis a dakoho na prípadné financovanie, je sobec a pravdepodobne nikdy nedozreje k zodpovednosti.Nestrácaj čas, roky rýchlo plynú a máš šancu, že ten pravý ešte na teba len čaká.

victory1
26. jún 2013

@sisa2111 Jeho nezaujimaju tvoje problemy, synove problemy...tak co ho zaujima? Ako z teba pri najblizsej prilezitosti vyzmykat prachy? Ze pusti slzu ako panna a ty budes calovat prachy, lebo ti je luto jeho biedneho zivota?! Vies co, su take typy, co cely zivot maju niekoho, kto im beha okolo riti, financuje, vybavuje, proste sa stara...ale ono paraziti nie su fakt vhodni pre spolocny zivot! 😠

sisa2111
autor
26. jún 2013

@victory1 nemôžem povedať, že sa nestaral, to by som mu krivdila.......... ale proste ak bolo treba niečo riešiť, tak vždy to bolo na mne. A aj čo sa týka domácnosti, kolo domu je vždy veľa roboty. Kto žije v dome pozná to.... ale dajak len ja som furt bola tá, čo videla, že toto treba urobiť, tam treba opraviť..... a navyše som si musela niektoré veci doslova vyhádať. Postupom času som sa naučila, že keď zavrie dvere zvonku, tak si pomôžem sama, aby som nemusela počúvať nadávky, hundranie a podobne........... Na domácnosti sme sa podieľali spoločne, len boli také veci, že keď sa pokazilo auto, tak sa ma pýtal, či ma nezaujíma odkiaľ ma vziať na opravu. Ale či ja mám na iné veci, na stravu, na plyn, na elektriku to sa ma neopýtal nikdy........

zuriva
26. jún 2013

@sisa2111 mozno on nesmuti za Tebou a synom, ale za financiami a urcitou istotou, ktoru mu poskytujes...takto sa neda zit, stanov si hranice, ak nebude schopny ich plnit, tak pa...

zuriva
26. jún 2013

@sisa2111 tak toto mi pripada ako opis mojich rodicov, ale oni su spolu uz 40 rokov...mame spomenie, ze treba daco spravit, oco to ohundre, nakoniec mama vezme do ruky nacinie a spravit to sama...na zaciatku ich vztahu to bolo ine...no neviem, neviem, naco mate dom, ak sa nechce starat? Predajte a kupte byt...

Vies, v akom prostredi vyrastal? Aky vztah mali jeho rodicia? Mozno ze ocakava od Teba presne to iste, co videl u svojich rodicov...

sisa2111
autor
26. jún 2013

@zuriva preto som položila túto otázku, lebo kdesi vnútri mám pocit, že človek ktorý stráca niečo, na čom mu záleží sa správa inak.....cítim sa zle keď vidím, že sa nesnaží nič riešiť, že jeho odpovede sú nezaujíma ma to, je mi to jedno..... príde mi to naozaj tak, že ani tak nejde o mňa a dieťa ako o to pohodlie čo mal, o nejakú istotu, ktorú mal, že niekto sa postará, niekto to vyrieši.... na to predsa nepotrebujem chlapa, keď som tak či tak na veľa vecí sama......

zuriva
26. jún 2013

@sisa2111 skuste este psychologicku poradnu, mozno nazor ineho cloveka mu otvori oci. Ak on chce vo vztahu zotrvat,nebude proti

sisa2111
autor
26. jún 2013

@zuriva ja som skúsila už všetko......... na toto mi povedal, že on nikam nepôjde lebo on nie je chorý...........

zuriva
26. jún 2013

@sisa2111 to nie je o chorobe, to je o vztahu...nie kazdy chlap pochopi rozdiel...ja mam s manzelom problemy, ale on ihned suhlasil s poradnou, teraz je v stave, zeby spravil hocico...aj to o veci nieco hovori...
a jeho rodicia? Aky mali vztah?

sisa2111
autor
26. jún 2013

@zuriva on nepôjde do žiadnej poradne, má na to svoj názor a je zbytočné o tom diskutovať. Rodičia? Ťažko povedať, jeho otec je veľmi tvrdohlavý človek. Priateľ je zvyknutý, že všetko robila jeho matka. Veľa veci nerobil sám ani v našej domácnosti, pokiaľ som ho na to neupozornila.........špinavé veci hádzal na zem, namiesto koša na prádlo, tanier nechával zákonite na stole keď dojedol, načo dať do drezu............ ale to sú také maličkosti.

mima4
26. jún 2013

@sisa2111 bud rada, ze si si ho nevzala za muza a nezalozila s nim rodinu. Z toho co pises, je to sebec, velke decko... neodporucam pokracovat vo vztahu a nedajboze vziat si ho.

kiaradi
26. jún 2013

Pytat od rodicov!!?? To je co za drzost a on je co Tvoj sused ci otec dietata? Otrasny chlap sorry...

zuzitko74
27. jún 2013

@sisa2111 Prepáč, ale myslíš si, že kompletná rodina s takýmto nekompletným chlapom je možná? Na spolužitie treba dvoch a z toho, čo píšeš mám pocit, že sa snažíš iba ty. Myslím, že aj ty sama po tých piatich mesiacoch cítiš, že takto je vám lepšie.

zuriva
27. jún 2013

@sisa2111 tak potom tu mas odpoved...ak to takto videl doma, tak potom aj vo vasej rodine to bude ocakavat...maloktory chlap sa zmeni, musi to chciet. Poriadne si premysli, ci Ti bude lepsie s nim, alebo bez neho,predstav si obe situacie. Z toho co hovoris, mi vychadza, ze aj tak neprispieva, iba Ty jemu, ze je lenivy a a ze ocakava, ze ho budes obskakovat...treba Ti este jedno /dospele/ decko?

sisa2111
autor
12. júl 2013

Prosím vás otváram ešte raz tému, lebo priateľ mi podmienil platenie hypotéky, ktorú máme spoločne naším návratom. Ak sa nevrátime platiť nebude................. s bankou som to už riešila, ale keď budem platiť len ja svoju polovicu vždy budú chodiť upomienky....... ja už neviem ako ďalej..........