Má to perspektívu?

monicka28
20. aug 2014

Som maximálne zúfalá. Neviem či mám dať rovno na rozvod, alebo ešte skúsiť manželskú poradňu, alebo vydržať a trpieť ako som prisahala pred Bohom celý život??? Sme 2 a pol roka manželia. Deti nemáme, najprv nechcel on, teraz nechcem ja. Niežeby som sa im bránila, ale prestala som si byť istá, že chcem aby otcom mojich detí bol práve on. Máme sa radi, neviem či je to ešte láska, lebo myslím že láska si takto neubližuje ako my dvaja. A tu je ten najvačší problém. Neviem čo sa stalo, ale medzi nami sa deje niečo čo nedokážeme zastaviť. Štekáme po sebe, urážame si, nadávame si, ubližujeme. Niekedy mám pocit že mám na ňho alergiu, úprimne mám niekedy pocit že ho nenávidim tak ako som nikdy nikoho nenávidela. Neviem tomu pochopiť. Svetlých chvílok máme len tak málo že si ani momentálne nespomínam na žiadnu. Začalo to tým, že on po manželstve si našiel kopu vlastných koníčkov bezomňa. Ja som sa stala jeho domácou slúžkou a keď som začala protestovať prestalo sa mu to páčiť, aj keď vždy čokoľvek poviem čo ma trápi a čo ma ranilo on mi povie že si vymýšľam, som paranoidná, vôbec to tak nebolo...atď.. Začínam mať zo seba pocit že asi naozaj ja nie som tá normálna a že som asi fakt chorá. Keď si toto všetko dokážem namýšľať. Ked som mu navrhla rozvod, nevidel dôvod, príčinu. Keď sa snažím dať nejaké pravidlá, už pri prvom ma stopne že nie. Má to význam mať s takým mužom rodinu? Deti? Dá sa to manželstvo opäť dostať do obdobia ktoré bolo na začiatku? Zmení sa to? Keď teraz je to tak, aké to bude keď budú deti? Horšie? Lepšie? Priznám sa že ani v najhoršiom sne som si takto manželstvo nepredstavovala...

mysicka36
20. aug 2014

"Má to význam mať s takým mužom rodinu? Deti?" nemá a s dieťaťom sa úplne zaklincuješ. Ak už teraz on žije svoj život s kamošmi a viac času mu zaberú jeho koníčky ako manželka a hlavne s tým nič nechce robiť ani nič meniť ☹ no je to jasné a je to škoda námahy.

guinevre
20. aug 2014

@monicka28 Skuste poradnu, a ked to nepojde, tak sa rozved, nechapem preco by si musela byt vo vztahu v ktorom si nestastna.

monicka28
autor
20. aug 2014

@mysicka36 aj to viem, uvedomujem si, aj to pocuvam od ludi co mi chcu dobre... ale ja sa tak bojim ako to zvladne... bojimsa ze zacne vela pit, ze si uz nenajde druhu .... zalezi mi na nom aj ked viem ze on ma ma asi uplne na haku

monicka28
autor
20. aug 2014

@guinevre navrhla som mu a pozeral na mna ci som ok... to co som uz pisala... nevidi dovod, som paranoidna, histerka...

guinevre
20. aug 2014

@monicka28 Rozvod jednoznace, inak sa to same rozpadne aj tak po niekolkych rokov, a potom ti bude luto, ze si tu stracala cas. Ludia ktori nemaju vela skusenosti sa boja byt sami, ale raz ked dostanu to sebavedomie, a zacnu si vazit seba, tak si svoju slobodu uzivaju, a vedia si lepsie vybrat potencialneho partnera.

mysicka36
20. aug 2014

@monicka28 to je síce pekné, že sa bojíš o jeho existenciu, ale teba to nemusí zaujímať. Keďže jeho nezaujímajú tvoje potreby, ty sa odpútaj od neho a nájdi si niekoho, kto o teba bude bojovať. 😉

monicka28
autor
20. aug 2014

@guinevre ako to tie zeny dokazu? zahodit spolocnych 7 rokov? zrazu si byt uplne cudzi? bude ho mat este nejaka tak rada ako ja? tak by som mu priala aby bol stastnejsi ako so mnou, tak strasne mi na nom zalezi aby sa mal dobre ale myslim ze my dvaja spolu stastni nikdy nebudeme... bojim sa jeho reakcie, bojim sa ze sa s nim neda normalne rozpravat. Bojim sa ze mi zacne robit sceny, plakat, prosikat... a ten strach ma stale len brzdi... Niekedy si uz hovorim ze prezili to nasi rodicia - zit cely zivot v nestastnom manzelstve tak zvladnem to aj ja... A na druhej strane ak zabudnem na vsetko a snazim sa mysliet sebecky vidim tolko moznosti...

monicka28
autor
20. aug 2014

@mysicka36 ved to mi hovoria aj kamosky... on na mna kasle tak preco ma to trapi? musim sa odputat len este neviem ako a sama sebe neverim ze to dokazem :( som slaboch

meusicka
20. aug 2014

Skus si pohladat literaturu o tyranych zenach, precitat si nejake pribehy. Najdes sa v nich, podla toho co citam tak s tebou tvoj muz manipuluje. Prvym krokom je ze ta pomaly presvedci o tvijej menejcennosti, nepotrbnosti, o tom ze sa nicomu nerozumies, vsetko prehanas, si histerka a paranoidna. Casom zistis ze vsetko co podnikate a robite je to co chce on a ty sa mu len podriadujes. Casom zistis ze nekupis bez neho ani saty, nic. Dokonca su pripady ked zene uz nemoze ani do potravin nakupit , ved naco? On kupi vsetko cestou domov z roboty.
Skus ist za odbornou pomocou sama a popisat ako to u vas vyzera. Ja si myslim ze to nie je ok a v tomto rozpolozeni ako si je to dieta posledne co by vam pomohlo. Bola by si uz len doma s dietatkom a on by ta mohol este viac kontrolovat a ked by doslo na rozchod tak by ta mohol drzat v sachu prave tym , ze mate spolu dieta. Hladaj odpovede na svoje otazky u odbornika. Musis, sama citis ze to nie je ok, teraz mas pocit ze ho nenavids, ked sa k tomu casom pridruzi strach bude to este horsie. Drzim palce

mysicka36
20. aug 2014

@monicka28 moji rodičia prežili šťastné manželstvo, manželovi sa rozviedli kvôli domácemu násiliu a svokra je opäť šťastná po boku iného muža. Takže? Buď sa vzchopíš, alebo budeš ako tvoji rodičia. Vyber si ty, je to tvoj život. Viac do tejto témy neprispejem 😀 len ti držím palce, viac sa nedá robiť. 😒

meusicka
20. aug 2014

@monicka28 nie si ziaden slaboch, si zena a zeny su od prirody silne. Slabochom sa citis preto lebo to v tebe zivi tvoj muz. Ty sa bojis ako bude zvladat rozvod on, nie ze ako to zvaldnes ty. Takze kto z vas dvoch je potom slabsi?

daniela77
20. aug 2014

My máme s manželom tiez krízu, tie chodia stále, boli, sú a aj budú. Tiež niekedy mám pocit, že by som to najradšej urobila tak, že odídem a skončilo. Lenže my máme o problém viac. Deti. Už keď sú deti vsetky konflikty sa riešia ťažšie. Jednoznačne by som to riešila tým, že by som odišla. Na tvojom mieste. Bude to len a len horšie. A deti nikdy problem nevyriešia. Nikdy. Len ho zhoršia. Lebo on ked ma samostatné koníčky teraz, tak ich bude mať aj potom, a či ty budeš mať doma jedno alebo 4 deti, budeš non-stop na nich sama. Lebo on bude mať čo? Svoje koníčky. A hlavne čo ty sa o neho bojis. Ved je to dospely chlap, neváži si ťa, nerešpektuje ťa, a ty ešte pozeráš na to, či si on nájde druhú. Moja ty sa v prvom rade začni pozerať sama na seba. Lebo ono to je vacsinou tak, ze ty by si sa rozdala, kazdemu sa snazis pomahat, ale kto pomoze tebe? Radsej odist z bezdetného manželstva zavcasu, nebudes ani prva, ani posledna. Ako keby si mala deti, potom sa natahovat o deti, o vyzivne. Podla toho co tu citam, je to clovek, ktorý má rád len sám seba. A s takym clovekom sa podla mna neda zit.

monicka28
autor
20. aug 2014

@meusicka ale ved ty si presne opisala nas vztah ... aj s tym obchodom, aj s tymi satami.... minule sa mi v meste potrhali zabky, a povedal ze doma mam kopu topanok tak zbytocne budem kupovat... chodila som po meste bosa a nahovoril mi ze je to spravne, lebo zbytocne vyhodit peniaze za nieco co doma mam.... asi naozaj potrebujem otvorit oci.... rada by som si nacitala v knihach ako spoznam manipulatora.... on ma nastve a nakoniec ja sa citim vinna ze som mu dala dovod nastvat ma....

monicka28
autor
20. aug 2014

@daniela77 dakujem ! potrebujem to pocut aby sa mi otvorili oci...

mima4
20. aug 2014

@monicka28

"..alebo vydržať a trpieť ako som prisahala pred Bohom celý život??? "

Prepac, ale prečo klames... pokial viem, v ziadnej cirkvi sa neprisaha pred Bohom s niekym vydrzat a trpiet, lebo dany clovek je voci zene bezohladny a trapi ju...

Dalsia vec, ste mlade manzelstvo, mali by ste hladat riesenia, ist za nejakym poradcom, pripadne manzelskym parom, ktoremu doverujete, podiskutovat si s nimi, poradit sa... je bezne, ze ludia si pomahaju, zdielaju sa..chodte za spolocnymi priatelmi, pripadne pozaidat zenateho kamarata tvjho muza, aby sa s nim o tom podebatoval... je dobre, ked muz vie usmernit muza... a ukazat mu, ze niečo nie je OK.

..a dieta ani neries v sucasnej dobe... este by si si viac skomplikovala situaciu ty

meusicka
20. aug 2014

@monicka28 tak a sme doma. Hladaj informacie lebo ja si myslim ze som sa strafila. Moj muz by ma nikdy nenechal chodit bosu, prepana krala a ked sa mi nieco paci a predsa si to nechcem kupit este on na mna zazera ze ved ti to kupim a nechape ze preco nie? No lebo mam doma. Skus sa z toho nejak dostat este kym vies kym si, lebo postupne ta znici. A never ze nase babky to mali lahke. Moja prezila zivot s manipulatorom a nakoniec ked ostala na lozku tak jej vycital aj to ze nevie ani umriet. A cele roky sa starala onho a potom on jej nakoniec nedal nic. Rozhodoval o vsetkom, dokonca ani do roboty ju nepustil a ked ostarli tak babka nemala ani dochodok takze kazdy mesiac ej potom vycital tych par eur co dostala , pritom on sam ju nepustil robit. A o tom ani nehovorim ako casom cloveku ubudnu priatelky lebo jemu nikto nebude vyhovovat koho mas ty rada. Takoniec ostanes sama a nebudes mat nikoho koho by si mohla poziadat o pomoc. Nenavist sa v lasku uz nezmeni a ja neviem ci z jeho strany je to vobec nejaka laska.

monicka28
autor
20. aug 2014

@meusicka pre boha... precitala som si na nete prvy odstavec a mam dost.... Manipulátor je až do momentu, kdy odhodí masku, vcelku příjemná osobnost. Je milý, pozorný, obětavý. Zpočátku se vlídně chová také k rodině a přátelům svého partnera. Získává tak pro sebe cenná plus. Kdo je milý, vtipný, zábavný, o tom přece za pár měsíců nebudete tvrdit, že se doma projevuje jako psychický tyran. Najednou zjistíte, že se nemáte komu svěřit! Nikdo nebude ochotný poslouchat, že ten ‚báječný člověk‘, co nezkazí žádnou legraci a svou ženu zjevně nosí na rukou, reaguje za zavřenými dveřmi bytu docela jinak.
Jediny komu sa mozemsu kolegyne a kamarat ktori ho nepoznaju.... nasi spolocni kamarati sa ho stale zastavaju, boze to je zly sen...

daniela77
20. aug 2014

@daniela77 teraz som citala co napisala meusicka, vezmi si z jej slov nieco k srdcu, lebo ona ma svatu pravdu. Tyranie neexistuje len fyzické. V kazdom jednom manželstve sú hádky, nezhody, protichodné názory. Ale ako ten konflikt nastane, tak by sa mal aj vyriešiť. To je jedno ako, ale vyriešiť tak, aby obaja boli spokojní. Alebo aspon skoro spokojní. Cize mal by sa nájst nejaký kompromis. Ak z vasich hádok cítiš, že ten kompromis neprichádza, tak to je zle. V tom prípade si bal kufre, a radsej odid ako mas byt nestastna. Ja osobne radsej by som bola sama, ale spokojna, stastna ako vo vztahu a nestastna a zničená. Radšej by som žila sama, ale tak ako ja chcem, nie žiť s niekym a podľa toho ako chce on. Je to tvoj život, máš ho len jeden a nedovoľ aby si ho premrhala s niekym, kto za to nestojí.

libka1
20. aug 2014

@monicka28 bosa po meste? 😕 ako sorry, ale topanky kupis za par supov a je jedno ci ich mas doma za skrinu alebo nie... podla toho co pises by som asi bola rada ze nie su deti a skoncila to cim skor. kazda stratena minuta s nim je pre teba vzacna a mohla by si ju travit s niekym lepsim. pokial on nevidi problem tak sa nic nezmeni, a on ho ocividne nema, alebo teda jediny problem vidi v tebe... kasli na neho, je to strata casu 😝

meusicka
20. aug 2014

@monicka28 tak si prcitaj viac, urcite najdes aj nejake linky kde ti vedia pomoct , poradit. Je tazke uverit ze to sa to deje priamo s tebou ale bolo by hlupe cakat kym to bude este horsie. Idem bo moje zabky nebudu mat obed.

darzneba
20. aug 2014

@monicka28 ze nevidi dovod na rozvod? toto svedci o jeho egoizme, ale aj povahe, ktora urcuje pravidla. utekat prec

monicka28
autor
20. aug 2014

@mima4 klamem? prisahas v dobrom aj v zlom.... neviem, ale nepoznam ziaden manzelsky par ktoremu by som sa dokazala zverit, a muz by urcite nesuhlasil...

mima4
20. aug 2014

@monicka28 - v zlom neznamena, ze si mas nechat ublizovat... To ti niekto povedal, ze ked muz tyra zenu, znevazuje ju, ma minlenku, ze to je v tom "zlom"? Tak potom je to surovec, urcite nie veriaci clovek....

A co svedkovia? Uloha svedkov pri sobasi je dohliadat na dobro manzelov pocas ich zivota... vypocut si ich , pomoct im... riesit s nimi manzelske problemy...

monicka28
autor
20. aug 2014

@darzneba to ze je egoista mu hovorim od zaciatku... obcas sa vie viac obetovat skor pre druhych ako pre mna

libka1
20. aug 2014

@monicka28 kolko ma tvoj manzel rokov?

sibare
20. aug 2014

@mima4 Nehnevaj sa mima, ale tvoje predstavy o tom, co sa kaze v kosroloch ohladom manzelstva vnimam ako dost romanticke. Neviem, v akej si cirkvi, ale rkc to asi nebude. Ked som bola naposledy v kostole , knaz kaxal, citujem: Zena musi nieco vydrzat a naznacil facku. Lebo ako inak umlcat jazycnicu. Pred tym nezabudol hovorit ako su zeny menej inteligentne, lebo ziskavaju menej nobelovych cien....a samozrejme su uzasne, jedinecne, lebo maju poslanie rodit deti. Musia drzat rodinu, lebo to je ich uloha.....a kopec inych vyjadreni....Udrzat manzelstvo je ich uloha a ked sa maju zle alebo sa trapia, maju hladat utechu v modlidbe. Manzelstvo je sviatost, o tpm minimalne rkc nediskutuje.

monicka28
autor
20. aug 2014

@mima4 to som netusila ze to je uloha svedkov.... svedok je uz byvaly priatel mojej najlepsej kamaratky, takze som ho od svadby nevidela 🙂 ale s kamoskou to riesim.... bojovat za zachranu manzelstva? myslim ze tu ani boj nie je potrebny, lebo je to len na mne...
Aj ked nerozumiem... nechce sa mi verit ze on je stastny a ze mu to vyhovuje... ale nestazuje sa na nic... nechapem...

monicka28
autor
20. aug 2014

@libka1 35

monicka28
autor
20. aug 2014

@sibare waw.. to musela byt ,,skvela,, kazen... a este sa chystas niekedy do kostola po takej super skusenosti??? ja do kostola nechodim, jedine na svadby... a vacsinou ma ide z tych kazni porazit....

margarita
20. aug 2014

knizky mudrych teoretikov popisuju priemerne manzelske krizy cca po 3, 5 a 7 rokoch manzelstva.
poznam aj pary, co su ale v krize uz od svadby, aj take, co sa takmer nehadaju...
tazko radit, ked do vasho vztahu vidis najlepsie Ty sama....

ja by som skusila zistit, co moze byt tou pravou pricinou vasej aktualnej krizy, mozno prave otazka babetka, ale to sa treba pytat manzela, a nie cudzich bab tu na fore 😉

myslis, ze novy partner by Ti nezacal podobne liezt na nervy o 3 roky? 😎