Má význam ešte bojovať, alebo to mám vzdať?

vevuska22
25. apr 2015

Ahojte privítam kazdu radu.S manželom sme spolu 4a pol roka z toho máme dvojrocnu dcerku a on od nas teraz oodišiel.nastala v rodine väčšia hádka on si mysli ze som ho podviedla aj ked som to neurobila a ja som jeho tiež podozrievala z nevery s koleginou.nedokázali sme si to vysvetliť a teraz lutujem ze odisiel.keď mu aj napisem ze by som chcela sancu aby som mu dokazala ze mi na nom zalezi tak si hudie svoje ze on uz nechce mať nikdy somnou nic spoločne a ze uz to nik neurovna.ja sa koli tomu trapim lebo ho stale milujem a nedokazem zabudnut.

maminuska
26. apr 2015

@vevuska22 na tvojom mieste by som situáciu nechala tak , dočasne.
Nerieš to a trocha sa od neho odtiahni. Uháňať ho teraz š riešením a poradňou je podľa môjho názoru častá chyba či robia ženy.
Trestá ťa, nekomunikáciou , tak ako často ženy trestajú mužov tým že mu odoprú sex. Keď ta nebude mať čím trestať čaro trucovitosti pominie.
Napísala by som mu list , kde by som mu popísala svoje pocity, za čast svojej chyby by som sa ospravedlnila a že to beriem ako posledný pokus o zmier . Viac že sa týmto zaoberať nechcem a beriem teda na vedomie že keď nechce tak nechce, viac preto už ty nič neurobíš.

Tvoj manžel sa rozviesť nechce, len nezvládol svoju trucovitosť a sám nevie ako teraz z toho von aby nebol za totálneho paka. Cestu von nech nájde sám .
Určite za ním do toho švajcu nechod.

vevuska22
autor
26. apr 2015

@maciatkolulu ja som nikdy nepovedala ze by som malej nedovolila s nim volat.vsak ja sama mu ho každý deň pripomynam ukazujem fotky len aby na neho nezabudla alebo nieco.žiaľ ked spolu volaju cez skype tak mu dokopi nepovie nic.ja sa snazim vydrzat však aj svokra vravi ze odlúčenie pomôže ale nemam taky pocit ze by mu to pomáhalo praveze sa este viac uzatvára.a to co si písala ze by mi vadilo keby som sa dozvedela ze si píše s dakou tak ja som to objavila sama a nebolo mi to príjemné ale snazila som sa mu verit ze spolu nic nemajú až kým som nenasla jednu spravu co ma dosť ránilo.na to mi povedal ze ma nikdy nepodviedol ze to nemal za potreby a odisiel viac to neriesil.potom mi to vysvetlovala ta baba.

bodka13
26. apr 2015

@vevuska22 aký máš vzťah s manželovou mamou ? nebola by ochotná pomôcť ti stretnúť sa s ním teraz keď príde domov, mohla by postrážiť aj malú
Aby malá ockovi niečo povedala je potrebná tvoja spolupráca. . .to znamená,že počas volania by si jej pomáhala rozprávať čo robila,ako sa hrala,čo jedla a toto by mal pochopiť aj manžel- však je to iba dvojročné dieťa

vevuska22
autor
26. apr 2015

@maminuska ani by som za ním nesla v prvom rade neviem kde tam je a v druhom rade by som malu tu nenechala.

vevuska22
autor
26. apr 2015

@bodka13 on s ňou chce volať sám.s jeho mamou som ako tak za dobré teraz sme si našli k sebe cestu aj ona sa boji ze stratí vnúča.ja som jej povedala pokým budeme v kontakte mi dve nemá ju preco stratiť.a on s ňou nebiva on býva pri bratovi ale ten mu tiež povedal ze nemôže tam byt dlho.

bodka13
26. apr 2015

@vevuska22 darmo chce,keď to nejde. . . také malé deti nevedia samostatne viesť zmysluplný rozhovor aby bol ocko spokojný a nenamýšľal si,že malú štveš proti nemu. . .pamätám si ako som usmerňovala svojich synov keď boli takí malí a volali s babkami,inak by to bolo iba ahoj a ahoj . . .

nelbublinka
26. apr 2015

No mas to tazke! Velmi tazko sa veci takehoto znenia riesia ako pises.Mozno je tvrdohlavy a aj by chcel byt stebou ale jeho chlapska hrdost asi nepovoli.Ja osobne si myslim ze ked dobre vychadzas zo svokrov treba si snou sadnut a povedat jej ze ked pride na slov.ze nech ho ona zavola knej a prides tam aj ty a nech mu svokra povie ze nech povie a vydiskutuje si to ze chce aj ona pocut co vlasne mieni,ze to ze si si sniekym pisala to nieje nic podvadzajuce kamaratov mozes mat tak ako on kamaratky.Musis byt ti hlavne statocna a pevne rozhodnuta mu povedat nech ta pocuva ,ze ak ta miluje a miluje malu tak nech jednoducho to prekusne a prekusnes koleginu ved to bude 1:1 ak nepovoli podla mna ta nemiluje dostatocne viem ze to mas taske si mladunka ak tonepojde nesil to pretoze budes trpiet a dcerka ties

soporova
26. apr 2015

Necitala som celu diskusiu, no poviem ti, panko hra prve husle, lebo vie ze ho chceš.. je na koni..., to po prve... Po druhe naco si si pisala s cudzim chlapom? Hadam mas muza na doverne rozhovory...ci to uz vtedy 2 x ruzove nebolo a došlo ti co stracas az ked odisiel? ...
Nechod za nim, nekomunikuj, nevysvetluj, ...urob si sama svoj imaginarny datum, kedy pockas ako sa milostivy rozhodne... Pomoze ti to vo dvoch veciach po prve, naucis sa zit bez neho, keby si to rozmyslel, po druhé nebudeš za prosiacu chuderu, ako ja nie som ,,za hrat sa na urazenu,, za kazdu cenu, no svoje si mu povedala, teraz je na tahu on, nechaj veci plynut,...viem to bohuzial z vlastnej skusenosti, no žiaden chlap nema rád ,,stíhačku,, najlepsia rada od mojho kamosa, zabrala, akonahle zistil ze ho v podstate nepotrebujem, zrazu bol spat...drzim palce

sunshineka
26. apr 2015

@vevuska22 mne to zavana neverou.ak si ho podozrievala z nevery,mozno naozaj bol neverny a nevedel ti o tom povedat,tak hodil vinu na teba a odisiel.takto sa ale neodchadza,ze zo svojho zlyhania budem vinit manzelku.myslim,ze si urobila vsetko na zachranu.teraz mu daj cas.neozyvaj sa mu,netlac nanho.tym ho len odstrasis.nasilu nikoho nemozes drzat a podkladanim sa ho len odstrasis a zhnusis sa mu.viem,o com hovorim.jeden vztah som chcela nasilu udrzat a potom som lutovala,ze som ho mala nechat ist a neozyvat sa mu.musis sa zmierit s jeho rozhodnutim.casom ked obaja vychladnete,budete sa vediet triezvo pozerat na vas vztah.

vevuska22
autor
26. apr 2015

@bodka13 ja viem ze to nejde a ked nieco ja poviem ze som pritom tak iba prevracia oci

vevuska22
autor
26. apr 2015

@nelbublinka on vravi ze po lete ostal somnou len koli malej v lete sa to dozvedel ze som si pisala s tym chalanom a snažil sa mi dat sancu ale som to pohnojila tým obvinenim s koleginou.ja to lutujem zial ako si napísala je tvrdohlavy a bojí sa ze by sa znovu sklamal.

vevuska22
autor
26. apr 2015

@soporova dakujem za radu.ja som s ním v komunikácii nebola iba vcera som skúsila napisat ako sa tam ma a aj tak sa to zvrtlo proti mne.takže asi tak nejak.

vevuska22
autor
26. apr 2015

@sunshineka len on siel do svajciarska na try mesiace a ked sa vrati chce podať o rozvod.lebo dva týždne pred odchodom by to uz nestihol.tak mi to povedal.

svetluska82
26. apr 2015

@vevuska22 no uz asi len sa zmierit s manzelovym rozhodnutim. Ak budes tlacit na pilu, tak to len zhorsis. Mozno po case bude chciet aj s tebou komunikovat

vevuska22
autor
26. apr 2015

@svetluska82 dakujem

soporova
26. apr 2015

Aha, ale ten moj slovo rozvod nespomenul, len sa hral na urazeneho mimo domov, bohuzial po precitani diskusie, sa aj ja pripajam k názorom, ze je niekto iny v jeho živote a to co si urobila bola len zámienka, aby si ty bola pred svetom za tu zlu a dovod vášho rozchodu... Skus žít bez neho, aj ked chapem ze je to ťažké, ked sa chce rozvadzat, ok, tak ked teraz pride, priprav si vsetky detaily ohladom rozvodu, resp. financii, teraz bude stedry no neskor to tak nebude, tak aspon vytlc pre malu co sa dá...je mi to tak luto...

soporova
26. apr 2015

Este taka drobná poznámka, ziadost o rozvod stačí den, za dva tyzdne nestihol? Hm..

vevuska22
autor
26. apr 2015

@soporova ze by to nestihol do dvoch týždňov doriesit kym tu bol.mozno nechce podať ja neviem ja pisem len to co vravi a vravel.

soporova
27. apr 2015

@vevuska22 nemyslela som ,ze ty zle pises, myslela som, ze sa len asi vyhovaral, lebo za dva tyzdne by aj 10 ziadosti stihol podat, ...no nerob si velké iluzie, lebo 2 mesiace je preč, prvotny hněv by ho mal uz dávno opustit, resp. keby to skončit nechcel spraval by sa inak.

soporova
27. apr 2015

Este ti napisem radu mojej psychologicky, ak ste si sudeni budete spolu no moze prejst aj rok, dva kym si najdete ku sebe cestu, zatial netreba nic riesit, iba samu seba, ako rast osobnostne, prilisna horlivost a snazenie moze veci skor zhoršit, musíte sa naučit žít sama, možno ho az tak nelubite, len sa bojíte žít sama a v konečnom dosledku sa vam po čase veci samé vyjasnia a vy pochopíte kde nastala chyba a budete ju vediet napravit aspon s novým partnerom ak vam manžel zavrel vrátka.. takto nejako mi to hovorila

vevuska22
autor
27. apr 2015

@soporova dakujem ka sa nebojím zit s malou sama ale milujem ho natoľko ze sa cez to nedokazem preniesť ze on nad niečím takým vobec uvazuje

soporova
27. apr 2015

@vevuska22 ale co chceš robit? Uprosit ho? Uz si urobila vsetko co si mohla, jediné co ti ostalo je hrdost, o tu bojuj... Sama hovoris, ze si mu nasla sms, aky dalsi dokaz potrebujes? Nechce ta, píše inej tak co uz mozes urobiť? Skončit ako zufala ,,krava,, prenho? Prepac za výraz, akurat sa bude dobre bavit, keby bol len nahnevany, tak dva mesiace sa ti nevyhýbá, skor by on trval akoze mas pomoct dcerke s rozhovorom, vyhladaval by zamienky aby ta mohol kontaktovat, zosad si ruzove okuliare a uvidis smutnu pravdu...