Mám 18 rokov a rodičia mi nedajú pokoj, prečo nie som ako moji rovesníci

mariobenky123
23. jún 2019

dopredu ma prosím ospravedlnte za môj pravopis som dysgrafik.
a vec je taká- som obyčajný 18 ročný chalan , nič zvláštne
ale mám však dlhodobý problém zo svojimi rodičmi
ja a moji rovesníci sme už vo veku tých 18-19 rokov,
vedšina chalanov a báb majú partnerov a podaktorí už aj deti...
len však ja som iný, baby ma absolutne nezaujmajú / nie gay niesom/
a problém je taký že v poslednej dobe na mňa rodičia tlačia z otázkami typu-
kedy budeš mať konečne babu? kedy budeš mať deti? a podobne...
len že problém je v tom že ja svoju mentalitu poznám až príliš dobre,
viem čo som za človeka a viem prečo nechcem mať nikdy deti a dokonca ani babu.
len toto zrejme nevedia ani po 100X vysvetlených drámach pochopiť že je to tak ako to je...
moji rodičia si furt melú na mňa svoje- kukni sa na ostatných šak chalani v tvojom veku už viac krát ŠUKALI , ako ty bol opitý /ani raz , nepijem/ a narážky podobného charakteru sú na dennej báze, a PRETO SA Pýtam- je nejaká rozumná možnosť ako svojim zaslepeným rodičom vysvetliť to že ja mam na to svoje dôvody prečo nikdy nebudú mať vnúčatá?
dakujem vopred.

daniell_ka
23. jún 2019

Ahoj, neviem či toto je vymyslená téma ale dobre... pochybujem, že tvoji rodičia sa naozaj takto vyjadrujú až vulgárne ale vyjadrím sa k tomu .Tak za prvé rodičia ti môžu v tejto veci jedine tak poradiť.Chalan v 19stich väčšinou má priateľku len na jednu vec a je veľa takých čo ju v tvojom veku nemajú vôbec a majú iné záujmy.To či chceš mať deti zistíš až časom.Momentálne sa ťa to netýka takže sa tým ani nezaoberaj.Načo.Nevieme čo nám život prinesie.Jedna moja polovica mňa deti chce druhá nie.Ajtak viem, že ich mať budem lebo jednoducho si uvedomujem, že to tak proste bude.A za ďalšie to čo cítim teraz sa určite zmení pretože biològiu nezmením a veľká časť mňa sa len bojí.Ty sa môžeš rozhodnúť ako chceš.Je to len na tebe.Nikto nepovedal, že je tvojou povinnosťou mať deti ak ich mať nechceš.Jedným uchom dnu, druhým von.Stále neverím reálnosti v tejto diskusii ale ak je to pravda tak si rodičov vypočuj pokiaľ bývaš pod ich strechou a budúcnosť si zariaď ako chceš.

lintu
23. jún 2019

Ak si jedináčik a tvoji rodičia sú vnúčencochtiví, asi to budeš mať ťažké. Tie vyššie nároky na teba a obavy o teba tu budú vždy. Ak to je také zlé, ostáva ti jedine sa osamostatniť. Prezradíš nám, prečo vlastne nechceš mať v živote ani dievča? Si ešte mladý, teoreticky môžeš svoj názor ešte niekoľkokrát zmeniť. Nebol by si prvý ani posledný. Niektorí sa v tomto smere zobúdzajú až oveľa neskôr.

Inak ten slovník tvojich rodičov je naozaj zvláštny 😵

ktochytavzite
24. jún 2019

V 18 uz maju tvoji kamosi skoro vsetci deti?No zaujimave ozaj.

janulik2008
24. jún 2019

Pozri ja mam 25 a nepila som v zivote som opita nebola a absolutne ma netrapi co si ostatni myslia a deti nechcem. Su fajn deti ale svoje ee 😉

ktochytavzite
24. jún 2019

@janulik2008 hl ze v profile mas dve deti 😉

galioska
24. jún 2019

@ktochytavzite asi adoptované alebo príbuzní...

dskjhfdlkdjhl
24. jún 2019

V 18-tich teraz nemaju deti ani stredne skoly skoncene, dost pochybujem, ze vo velkom rodia a plodia. A kedze sama mam v podobnom veku dieta, tak silne pochybujem, ze nejaky rodic tlaci na dieta, aby uz malo partnera a hned aj deti. Chapem, ze sa v skole uz neuci, ale da sa najst aj nieco zaujimavejsie, ako pisat hovadiny na MK.

janulik2008
24. jún 2019

@ktochytavzite možno by bolo fajn prečítať čo je tam písané 🤭🤭🤭

vinkel
24. jún 2019

To pochopíš keď ostaneš sám. Ale keď bude treba sa starat o rodičov keď budú v takom vyššom veku. Prídeš domov z prace a doma nikto a všetko čo budeš chcieť si budeš musieť urobiť sám. Neboj sa život Ta nauči.

beky1813
24. jún 2019

Ze v 18 maju deti skoro všetci 🤣🤣🤣🤣 tak toto je gol. Chod si robiť srandu inde

cickamon
24. jún 2019

@beky1813 mozno zije v osade na vychode ...to by vychadzalo aj s detmi, alkoholom aj slovnikom rodicov 😀 inak neverim ze toto moze byt pravda 😀

beky1813
24. jún 2019

@janulik2008 na to, že deti nechces, tak im venujes dost casu. Kto si da do prifilu kociky, ked dieta nema?

beky1813
24. jún 2019

@cickamon tiez ma to uz napadlo, ked vidim nick

janulik2008
24. jún 2019

@beky1813 vravim mám deti rada ale vlastne nechcem 🙂 teda trz ktovie o rok 😉 ono vies bolo take pobluznenie ale co ma segra malu vidim ako to je ze to nie je prechadzka ruzovou zahradou 😉 ...

janulik2008
24. jún 2019

@beky1813 a kociky vsetky mala neter 😉

mariobenky123
autor
24. jún 2019

@ktochytavzite v triede nás je 28 , 4 chalani čo majú 19 majú už decko , ale to iba z toho dôvodu že chalan nedal pozor

mariobenky123
autor
24. jún 2019

@lintu a ak to chcete vediet - je tak známa veta/aspoň ja ju poznám/ že kto má problémy sám zo sebou, bude mať problém aj z druhým, a ja si dobre uvedomujem čo som za človeka, poznám svoju mentalitu, viem sám na 100pro, že mne by baba nikdy nevyhovovala, a preto ma radšej také veci , ako hľadanie baby netrápi,

queen_mary
24. jún 2019

To byvas v osade, ked po tebe v 18tke chcu decka?

mariobenky123
autor
24. jún 2019

@queen_mary nie bývam v obyčajnom docela slušnom meste,

fokuska
24. jún 2019

@mariobenky123 V profile mas Kosice nad jazerom - to kde chodis do skoly, ze 4 spoluziaci maju v 19 dieta lebo "im uslo" a rodicia ti ich davaju za priklad? :D

cickamon
24. jún 2019

@mariobenky123 tak v obycajnej docela slusnej komunite je mat dieta bez dokonceneho studia a bez prace s vlastnym byvanim brane skor za problem ....takze tvoji rodicia by ta tlacili skor na vysoku skolu alebo do prace miesto frajerok...a ked tak im to povedz ty ze chces najprv dostudovat, osamostatnit sa vybuovat si karieru a zazemie a do 30-tky sa snad uvidi co bude dalej, ci si to stou rodinou este nerozmyslis, popripade potom budes uz mat vek aby si rodicom predostrtel ine vyhovorky, pripadne sa s nimi jednal ako rovny s rovnym a nie ako dieta ktoremu mozu nieco diktovat

mariobenky123
autor
24. jún 2019

@fokuska prepáčte ja v košiciach neštudujem, len tam byvam, a ano moji rodicia su na tolko dementý že mi davaju mojich spoluziakov za príklad

mariobenky123
autor
24. jún 2019

@cickamon ja som sa to už mojim rodicom snažil vysvetlit snáď milon krat, ukazoval som im aj papiere od psychologa ze mam svoje osobne a psychicke dôvody pre co nikdy nechcem mať dievča a nebodaj rodinu...len môj tatko stale tvrdí že spravny chlap ma mat dom,robotu, auto a ženu a snou deti

fokuska
24. jún 2019

@mariobenky123 A kde teda studujes? Ktora skola?

mariobenky123
autor
24. jún 2019

@fokuska študujem v banskej bystrici , školu vam uvadzat nemusim

0silvia0
24. jún 2019

@mariobenky123 odsťahuj sa od rodičov, ži podľa seba a nemusíš sa nikomu spovedať...

mariobenky123
autor
24. jún 2019

@0silvia0 ano, tatko povedal ze skusim sa odstahovat, udá ma na policiu za to ze som ho okradol, on si to vie vybavit aby to bola pravda, a necha ma este aj vydedit

queen_mary
24. jún 2019

@mariobenky123 a naco chodis domov? 😂 Toto je zasa jeden inteligentny clovek 🙄😂

mariobenky123
autor
24. jún 2019

@queen_mary lebo musím, sice si internat platim sam, ale moji rodicia furt dostavaju na mna peniaze, a este niesom na tolko zárobkovo činny aby som si dokazal zohnat vlastne byvanie

cickamon
24. jún 2019

@mariobenky123 tak mozno v tomto je problem ze niesi podla "tabuliek" ci nesplnujes "ich predstavy o tvojom zivote" ale napisem ti to takto ...je to ich problem a ty nemusis robit to co chcu oni... len sa musis naucit ich odignorovat a cim skor sa osamostatnit...alebo sak ked studujes daleko mimo domu tak im tolko raz za cas poklam ze hej hej mam jednu babu este nic zavazne a hotovo 😀 a ked uz sa ti otec vyhraza fakt myslis ze by to dokazal spravit? a ako by sa ktomu postavila mama? inak neviem ani ako by otec mohol dokazat nieco take na policii to rovnako mozes udat ty jeho ... bez dokazov je to len tvrdenie proti tvrdeniu