Mám 23 a pripadám si ako troska bez štipky života

21. apr 2024

Baby,
ja už neviem, ako sa nejak nakopnuť...chodím do školy, do roboty, aktualne mám novú robotu, takže absolvujem všetky tie úvodné veci, zoznamovanie, také to všetko okolo, ale keďže je to velky korporat, moja sefka ma zatial videla len raz a este nedoslo ani k zaučaniu, lebo nemal na mna nikto cas a tak tam odratavam doslova minuty do konca...skola som ok, robim co treba, viem, ze musim a na rozdiel od roboty sa tam aspon tesim, lebo sa tam citim dobre... Mimo toho si pripadam ako troska bez stipky zivota. Robím veci, ktoré musím, dokonca si píšem aj TO DO LISTY, aby moje dni mali nejaký rámec, ale nič ma neteší, neviem sa pre nič nadchnúť, veci, ktoré ma bavili, ma nebavia, doslova mám pocit, že robím veci lebo musím...

autor
21. apr 2024

@vakatko strava bežná, som na intráku, akože nejem vifonky ani chipsy, ale tak jedalen, na ranajky pečivo, zelenina, cez den tiež ovocie, neprejedám sa skoro nikdy...pohyb chodim veľa pešo, momentalne necvičím, ale už som rozmyslala, že asi treba

autor
21. apr 2024

prosím vás, ja netvrdím o sebe, že mám depresiu, neľutujem sa, viem, že sa ľudia majú aj horšie a aj to, že aj zlé patrí k životu...len som sa prišla poradiť so staršími a skúsenejšími

fido69
21. apr 2024

A čo nejaká brigada? Sadiť stromčeky v lese, čistiť okolie od odpadkov, pomahať v domove dôchodcov... niečo kde uvidíš zmysel svojho bytia a pracu za sebou. V počítači neuvidíš nič. Bude stále rovnaký 😉

0silvia0
21. apr 2024

Starsi a skusenejsi vyrastali v inej dobe, cize inak vnimaju dnesny svet, cize tazko sa priblizia dnesnym dvadsiatnikom. Ale podla mna to robis dobre, snazis sa preklenut nestraktivne obdobie nejakou cinnostou.
Este by som na tvojom mieste pridala par duchovnych knih, nech tvoj zivot chyta spravny smer. Ale dnesni mladi velmi necitaju, mam v tvojom veku deti🤷‍♀️

alexanderkovacs
21. apr 2024

Problem asi bude u vsetkych tych ludi ktory len tak ziju s autopilotom , ze su zaseknuty v komfortzone. Treba robit daco nove, spoznat novych ludi. Stare priatelstva zoslably, treba nove. Chodte na turu, na to netreba peniaze. Aj ja som mal vseliake obdobia. Ale priatelia a telesna aktivita ma stale dala dokopy.

autor
21. apr 2024

@0silvia0 čítam stále, to ma baví

modrava
21. apr 2024

zacalo sa zit podla vzorca “uspesnych a stastnych” … vysoka skola, popritom robota, aj dve, treba vela cestovat (ved to je zabava a prejav aktivneho zivota), vydat sa, mat deti, co najlepsie byvanie (preto aj hypo vacsia nez by bolo nutne), nechat sa zamestnavatelom tlacit do 200% vykonov (lebo vie, ze hypoteka).
je tazke odolat tlaku.. ale kedysi sikovny ucnovkar v malom jednoizbaku s manzelkou a dvoma detmi.. isli na stanovacku, na ryby, na najblizsiu zrucaninu a rozlozili si deku s maslovymi rozkami a vajickami natvrdo.
zmenila sa doba a naroky.
treba zistit co potrebujes mat vo svojom svete, aby si sa citila fajn. mozno len sedis v zlom vlaku..

autor
21. apr 2024

@alexanderkovacs ja viem, nedávam na nikoho zodpovednosť za svoj život, preto sa sama o tom aktívne zaujímam

0silvia0
21. apr 2024

A co rada citas?

autor
21. apr 2024

@0silvia0 ja hlavne beletriu, ale teraz mi kamoška dala aj nejakú psychologickú knižku, prečítam si hocičo, čo ma zaujme...čítam fakt skoro denne, to ma baví odjakživa

autor
21. apr 2024

@modrava asi ano, aj ja som taká, že všetko ideálne, podľa plánov...

0silvia0
21. apr 2024

Skus si precitat klasiku od Dan Millman: Cesta pokojneho bojovnika. Mozno ta niekam posunie.

vakatko
21. apr 2024

@autorka nemyslela som teba, že sa ľutuješ len som reagovala všeobecne na duševné problémy mladých ľudí.
Študuješ, pracuješ a to ťa vyčerpáva potrebuješ robiť nejakú činnosť čo ťa baví, naplní energiou a dobije ti baterky. Život nie sú len povinnosti ale aj zábava, kde treba vypnúť a uvolniť sa, hovorí sa že smiech uzdravuje.

modrava
21. apr 2024

tak uz len musis zistit, ktory z tych planov je pre teba spravny 🙂… lebo niektore nas dovedu len k spokojnosti so splnenym planom. ine nas dovedu k spokojnosti so svojim zivotom. mas strasne vela casu zistit co by ta spravilo spokojnu so zivotom. bude sa to objavovat postupne. zatial daj toho autopilota a ty sa rozhliadaj okolo seba po svete

autor
21. apr 2024

@0silvia0 ďakujem

lienka.7
21. apr 2024

@really8 ja s tebou uplne súhlasím...mladý sú tak zhyckani, ze nevedia co by od "radosti" si vymysleli a robili.... zarábať milióny a v praci neprelozit ani slamku👌 A jasne, najlepšie si vymyslieť depresiu a podobne teraz moderné "hovadiny". Náhodou si im dovolíš povedať, že v praci robia chyby, aby sa nu viac sústredili a už ich pomaly sikanujes 🤦‍♀️ cize len tak ďalej 👌 toto je moja čerstvá skúsenosť z prace... kolegyňa (26 rokov) sa na 2 týždne takto hodila na PNku, lebo to bol pre ňu prilisny stres a zasiahli sme do jej osobnostné integrity ci co za hovadiny to začala splietat... to, ze si neplní svoje pracovné povinnosti, robí chyby a škodu firme tým pádom ju samozrejme nezaujíma... a este sa bude diviť, ze prečo dostane vypoved.👎

minilla
21. apr 2024

Preco sa do skoly tesis a citis sa tam dobre? V com je to ine od prace? Od toho by som sa odpichla. To, ze ta prestali bavit veci, ktore ta predtym bavili, je normalne. Clovek sa vyvija a meni zaujmy, aj priority.

lucimichi
21. apr 2024

@zoja1234 ja keby mám jej roky a viem reči, tak behám po svete, teda hľadám si prácu v zahraničí.

autor
21. apr 2024

@lucimichi po škole chcem ist do Prahy pracovat, este sa to ale neda

lucimichi
21. apr 2024

Super, áno choď!

mladena
22. apr 2024

Riaď sa viac srdcom bez ohľadu na okolie a čo od teba očakáva akože spoločnosť.