Mám 29 rokov a napadol ma 14-ročný brat

nela22323
21. sep 2023

Ahojte. Napadol ma môj 14 ročný brat. Sotil ma na zem a hodil mi do tváre dreváku. Mám modrinu na ustách- polovica dolnej pery. Dôvodom hádky bolo, že som nadávala na jeho psa, ktorý mi roztrhal cestovnú tašku.
Mama bola pár metrov od nás, videla nás nezareagovala. Mám 29r.
Nežijem s nimi.
Je to tínedžer ospravedlnenia sa od neho nedočkám.
Ako sa mám správať/ čo ďalej?
Prosím napíšte.
Dakujem

isadoraisa
21. sep 2023

@nela22323 určite 🙂

nela22323
autor
21. sep 2023
beata_k
21. sep 2023

@nela22323 Jednu po papuli? 🤷

nela22323
autor
21. sep 2023

prosím pomôže mám ho rada, keď je dosť ovplyvnený matkou. Nemaju ma radi.

0silvia0
21. sep 2023

@nela22323 ked ta nemaju radi, tak tam nechod.

simca06022011
21. sep 2023

No ako? mala si mu slahnut jednu spat, a matky sa opytat na co cumi a preco si fagana nevychovava. Toto keby si dovolil nejaky moj surodenec, tak by dostal taku po papuli ze mu stena da druhu.
A kasli na nich, najlepsie ani tam nechodit. Proste mas ho rada /nemas ho rada, taketo fyzicke napadnutie je cez. TOtalne. Neospravedlnitelne. Ze drevakou po tvari...

beata_k
21. sep 2023

@nela22323 A preco sa k nim pchas ked ta nemaju radi a dooost ti to dali najavo.

nela22323
autor
21. sep 2023

@beata_k zijem sama. Vzdy spadnem sama do lutosti a prídem za nimi aj s darčekmi

subartic
21. sep 2023

@nela22323 14 ročný chlapec ta takto zdeptal ? Veď to sú ešte také deti , tintítka . Mala si ho chytiť a riadne vyšticovať .

nela22323
autor
21. sep 2023

@simca06022011 kričala som o pomoc...matka nereagovala. Po incidente si ešte pospevovala..mám hroznu rodinu. Po hube bratovi nikto nedá..otca nemáme a matka ho za to pochváli

subartic
21. sep 2023

@nela22323 žiješ sama a ešte si necháš takto ubližovať od najbližšej rodiny ? Nájdi si priateľov, kamarátky , koníčky a riadne obmedz kontakt.

nela22323
autor
21. sep 2023

@subartic chcela som najradšej by som. Ked je silnejší vacsí ako ja. Má silu. z celej sily mi hodil drevaku do úst. Už v minulosti mi dal hadku pri hadke s matkou.

beata_k
21. sep 2023

@nela22323 Darceky??? Mas sa trochu rada. Darceky daj seniorom do domova dochodcov. Radi ta uvidia.

veronika1754
21. sep 2023

@nela22323 keby toto urobil môj syn staršej dcére tak veru by si zarobil na problém, minimálne mesiac by bol bez mobilu, a každý deň by dostal školenie o tom ako sa má správať. Mimo toho chlapcom od mala dookola opakujem že dievča (ženu), slabších, starých nesmú v žiadnom prípade fyzicky napadnúť. Na tvojom mieste už žiadne darčeky nenosím a na návštevu prídem ojedinele.

nela22323
autor
21. sep 2023

@veronika1754 obmedziť kontakt sa snažím niekoľko rokov...Nejde to. Som tak citovo labilná. Stále plačem...vždy dostanem takú ľutosť a potrebu isť za nimi . Asi nikdy z toho nevyrastiem

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
21. sep 2023

@nela22323 ze kricala som o pomoc :DDD ved TY mu daj po hube. Nik nepomoze, tak zavolaj policiu. Brata povlacia kade tade, matku tiez nasledne, napadnutie, ublizenie, mozno ich preberie... co si sa mamy nespytala, ci jej na cisto sibe? predpokldam, ze napriek tvojmu veku sa ides potentovat pred matkou, a nic si doma nedovolis. Inak si neviem predstavit ako by si moja matka po taktomto niecom vypyskovala. Mne brat raz hodil stolicku do chrbta, mal ale asi 4roky, a nervacil na chodbe, lebo neviem co, a viac v amoku ma trafil ako schvalne. AJ ked presne si to nepamatam uz. Ten cirkus si mala vidiet. Tiez sa mama travila ze nic, pokym som si usta neotvorila ja.
Skus popracovat na sebavedomi, najdi si ine KONICKY, zaujmy, inu komunitu ludi... a netrep sa k nim!

jaskolka
21. sep 2023

@nela22323 však si mu mala v tom momente jednu "prilepiť",ked to neurobila mama. Aby jeden zasran toto urobil dospelej osobe? Dupľom keď je to brat, súrodenci sa tlcu medzi sebou bežne, aj keď sú mladší a ty si toto necháš? No videl by tú facku, co by letela mu okamžite.

subartic
21. sep 2023

@zahrajzlato nedá sa pochopiť ak si niekto sám sebe ubližuje. Chodí tam kde ju nemajú radi , veď už to je na jej psychiku blbé . Jediné riešenie je sa odstrihnut .

simca06022011
21. sep 2023

@zahrajzlato no aj od tej lutosti sa aj otlkat necha... chodi tam na navsetvy, aby sa hadat mohli _)

nela22323
autor
21. sep 2023

@jaskolka ušiel. Keby si to videla...má silu. Je vacsi ako ja. Bála som sa. Bránila som sa. Strasne som kričala..tak ako nikdy. Mám zhorsený aj sluch ..bojim sa aby to preslo

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nela22323
autor
21. sep 2023

@jaskolka v tom momente sa to nedalo urobiť. Je vačší ako ja. Bála som sa.

subartic
21. sep 2023

@nela22323 žiješ sama , teda bola si schopná sa osamostatniť teda nie s´ úplne tak nemožná . Toto keby mi mama urobila tak ju nechcem ani vidiet a ani toho 14 ročného zasrana. Keby môj syn ublížil takto dcére , sama by som mu vybuchnátovala chrbát.

anjelicek26
21. sep 2023

Brat je este decko, prerastene, ale decko, reagoval na to, ze si nadavala jeho psovi... neviem, ako ste sa dostali az do tej situacie, ze te napadol rucne, ale asi to malo grady uz pred tym... chalan v tom veku je plny hormonov a emocii, jasne totalne prestrelil a ano patri mu adekvatny trest, ktory mu mala dat okamzite mama a to riadny... nastvata by som bola viac na mamu, ze to neriesila, ako na neho...

No a do buducna, nechod tam, kde ta nevolaju. Vybuduj si vlastnu siet ludi, ktori ta budu mat radi... aj keby to ma dlhsie trvat.

jaskolka
21. sep 2023

@nela22323 tak by som to urobila po tom momente. Kľudne aj o pol hodinu by som za ním šla, flasla mu jednu poriadnu, otočila sa a viac by ma tam nevideli, rodina nerodina. To by som ja urobila.
Ci ci ako chceš, akú radu?Píšeme ti, ze tam proste nechoď, toto odmietas. Chodiť tam chceš, lebo "máš ľútosť", rozmaznany fagan ta mláti,bojíš sa mu to vrátiť, mama to ma na háku...
Co ti mame teda poradiť?

tanyan
21. sep 2023

Genetický materiál ťa k ničomu nezaväzuje. Pokiaľ sa oni k tebe nesprávajú ako rodina, tak ty nemáš žiadny dôvod či povinnosť sa k nim tak správať. Ak ti to spôsobuje problémy, tak navštív odborníka (psychológ, terapeut), ktorý ti pomôže nájsť rovnováhu v živote. Máš len jeden život a jedno zdravie a je to tvoje rozhodnutie čo s ním spravíš.

januska12323
21. sep 2023

Mala si mu tú topánku hodiť naspäť a ísť domov. Mama očividne tiež nie je kompletná keď si potom ešte pospevovala.

miadi
21. sep 2023

Si pre nich cudzi clovek nemaju ta radi medzi tebou a bratom je 15r rozdiel Ved sa vlastne ani nepoznate. Zi svoj zivot obklop sa ludmi co ta budu mat radi, Nie su jedina rodina ktoru mozes mat.

svokrinjazykmonika
21. sep 2023

@nela22323 tak neviem, choď s tým ku lekárovi nech máš všetko na papieri, a môžeš ho udať. Ak si platíš poistku, myslím kooperativu alebo Allianz, tak snáď aj niečo za to dostaneš. A čo ti na to máme povedať. No tak keď si tupá, tak sa tam choď dávať otĺkať. Keď ich tak veľmi ľúbiš a potrebuješ 🙄 Lezie mi na nervy ako sa vždy každému radí psychoterapia ale v tomto prípade, tebe by to ozaj padlo vhod. Musíš sa od nich odpútať.