Mám 30 rokov a moja mama na mňa stále kričí a nadáva mi

8. máj 2020

Mate niektora taku matku,ze este v 30 rokoch po vas len huka nadava vam?chcela by som sa odstahovat...len nemam taku moznost,ale sprava sa ku mne hrozne,napr.po nocnej naschval krici,nenecha ma vyspat,do vsetkeho sa stara a stale sa chce iba hadat.

zuza.m
8. máj 2020

Nemam, ale viem ze bývanie s rodicmi alebo so svokrou je take. Je to ako dvaja kohuti na smetisku. Aj keď tvoja mama je teda dosť bezohľadna. Nemas ešte babku napríklad kde by si vedela ujsť?

lula313
8. máj 2020

Veď keď si zamestnaná, chod do podnájmu, aj keby to mala byt len izba u niekoho. Ja som odisla od našich v 18tke, lebo sme sa sli pozabíjať a veľmi sa nám urovnali vzťahy.

autor
8. máj 2020

@zuza.m nie starych rodicov uz nemam dlho

terezka1947
8. máj 2020

No.....a urcite je na vine iba mama,ty nie?

zuza.m
8. máj 2020

Co na to otec? Si sama nemáš súrodencov? Tiež by som šla do podnájmu, bývajú aj take ubytovne pre robosov kde to nieje úplne predražené až by si nenasla izbu.

pribinak
8. máj 2020

Prečo ešte stále bývaš s rodičmi?

autor
8. máj 2020

@zuza.m otec s nami nezije,a som jedinacik,otec od nej odisiel prave kvoli tomuto,ze stale iba kricala na neho a rypala

pribinak
8. máj 2020

Ale prečo ty s ňou stále bývaš?

zuza.m
8. máj 2020

No tak vyskúšaj otca kontaktovať, alebbo jeho rodičov, alebo tu ubytovňu. Myslim ze uz najvyšší čas sa osamostatniť ako aj napísali vyššie niekedy to pomôže vzťahu keď si začnete chýbať.

kakawah
8. máj 2020

Keď si sebestačna, odid do podnajmu. Toto je jediná možnosť. Zajdes za nou cez víkend na kavu a myslím si ze case vztahy budu lepšie. Ja som sa osamostatnila hned v 18-ich. Bývali sme v 3-izb.byte a este som mala dvoch mladších surodencov- pubertiakov, takze bolo dusno doma. Ako je vyssie pisane, byvat s rodicmi alebo svokrovcami je lepsie vzdy len docasne, kazdy uz potrebuje svoj klud

autor
8. máj 2020

@pribinak nemam na to peniaze,aby som byvala sama v podnajme,sice pracujem ale mam.kopu inych vydavkov,uver a podobne,neutiahla by som podnajom

sante81
8. máj 2020

V 30tke slobodna, zarabajuca býva u rodičov???? 🤦 U chlapov sa tomu zvykne hovoriť mama hotel, dávno si mala byť samostatna

veronikaszabova
8. máj 2020

Najlepsie urobis, ked sa odstahujes. Uz mas na to aj vek 🤷‍♀️ da sa najst aj lacne ubytovanie

0silvia0
8. máj 2020

Nikto ti tu nic ine nenapise, len odstahuj sa. My tvoju mamu nezmenime, ani jej nevieme dohovorit. Mozeme ta polutovat, poslat na terapiu, aby si sa s nou naucila vychadzat. Tak si vyber....

autor
8. máj 2020

@sante81 no neviem co je na tom divne,a priatela mam ale kazdy chlap si k sebe babu hned nenastahuje

pribinak
8. máj 2020

Taras hovädziny. Ak pracuješ, tak si musíš vedieť každý mesiac odložiť nejakú čiastku, aby si si nastrelia na zálohu na podnájom
Vieš o tom, že existuju kocky, ktoré sú samé v tvojim veku s 1 či 2 deťmi a zvládajú to zaplatiť
Si zrejme sama bez dietata, však okrem prace mizes mat ešte aj brigádu, aby si si prilepšila.,

autor
8. máj 2020

@0silvia0 na terapiu by mala ist skor ona asi

kakawah
8. máj 2020

Ty mas hypoteku azda na byt kde byvaa s mamou?

autor
8. máj 2020

@kakawah nie

0silvia0
8. máj 2020

Tak ju tam posli😉

kakawah
8. máj 2020

A co tak zverit sa priateľovi s tvojim problémom? Tak mozte zit spolu nie? A inak podnajom si mozes nájsť aj taky ze tam nebudes sama, ale mozes u nejakej mladej kocky byvat a vlastne si navzajom pomozete.

zuza.m
8. máj 2020

No a co na to priateľ? Tomu to nevadí?

suzitok
8. máj 2020

Ja nevidim na tomto nic divne... poväčšine na dedinach su ešte jednoduchšie rodiny, kde je normálne, ze si dcéru držia takto dlho doma a hoci ma 30, spravaju sa k nej akoby mala 10.... drvivá väčšina ostava pri matke/rodičoch a tie zeny maju poznacenu psychiku potom...
Ze nema peniaze sa tiež nečudujem, mozno musi všetko, alebo vacsinu odovzdavat matke, ked treba nieco do domu, spotrebič, strechu, nabytok, nedoplatok....ved dcera robí, vezme uver....
Tu sa uz oslobodi veľmi ťažko, ppstupne sa neda, tu by mala urobit razny krok a urobiť to okamzite...ci s priateľom, ci niekde na ubytovnu, podnajom s viacerými dievcatami/zenami...

kakawah
8. máj 2020

Tak fakt nechapem na co mas hypo. Mozno o tom nechces pisat, ale tak ti potom tazko radit. Lebo najst si podnájom ked mas pracu je jednoduche, ved som tak v podnajmoch v mojej mladosti žila. Od 18-24r.som byvala vo viacerych,

0silvia0
8. máj 2020

@kakawah pise, ze ma uver, nikde nepise, ze ma hypoteku😉

autor
8. máj 2020

@suzitok presne tak nejako to je...jedina co to tu asi pochopila...a nemam hypoteku,ale uver,ktory sa bral na opravu domu, ked 200 e zaplatim uver.este podnajom a cely mesiac co dalej....??len niektori ludia asi nevedia ako to v tejto krajine funguje

pribinak
8. máj 2020

@suzitok prepáč, nesúhlasím. Ja tiež nie som z veľkomesta, ale v 30tke už nikto z nás nebýval pri mamke a tatkovi
Určite nemusí všetko odovzdať, to môže odmietnuť. Keby si každý mesiac časť odložila, tak by určite nasetrila na zálohu na podnájom.
Môže ísť na brigádu, keď má malo peňazí. Snáď nemusí byt o 19.30 doma v pyžame.

pribinak
8. máj 2020

Prepáč, ale ja v tejto krajine tiež žijem. Kým som nemala dieta, mali sme s muzom každý 2 prace, aby sme mali dosť na všetko a poznám kopec ľudí, ktorí majú 2 prace, aby si vytvorili nejakú zásobu.

0silvia0
8. máj 2020

A co cakas od tejto diskusie? Staci pochopenie alebo polutovanie?

autor
8. máj 2020

A podnajom v dnesnej dobe....to nie je lacna zalezitost,aspon tu kde ja byvam urcite nie