Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Mám dlhodobý vzťah a necítim sa šťastná

majka4567
16. apr 2016

Ahojte.Píšem,pretože sa potrebujem vyrozprávať asi,no zišiel by sa mi aj pohlad na vec nezaiteresovanych.Mám dlhodobý vztah,ide o to ,že sa necítim byť štastná.je to moj nazvem to asi prvý taký ozaj vážny vztah.Mám velké pochybnosti ,či to má budúcnosť.Ja viem že rozhodn.sa musím sama.Ale pohlad na vec cudzích ludí by ma zaujal.Prvé začiatky ako randenie atd.spomínať nebudem,aby to nebolo dlhé.Budem písať od spoč.bývania.Bývame u jeho rodičou.To že tu nemám súkromie atd.písať asi je zbytočné,to si domyslí každá...Ide o to že priatel ma neprimerané reakcie,neviem či som si to na začiatku nevšimla,bola som tak slepá... ☹ uvediem príklady.Napr.dnes ráno niečo chýbalo v chladničke,nejaká blbosť ,maličkosť,vraj som lenivá ísť to kúpit,celé dni nič nerobím,len vylihujem!a som sprostá!Ked navarím a nechutí mu,tak....to sa nedá zjesť,on to jesť nebude.Na druhej strane ked mu chutí,tak ma vie aj vychváliť.Nechcem sa chválit,ale varím dobre.A ja už niekedy neviem čo robiť aby som mu vyhovela.Na dennom poriadku mi hovorí ako ma miluje , za mnou príde dá mi pusu ,objíma ma atd...Ale jak mu to uveriť .....Prišla som o prácu,on síce pracuje ale odkedy ho poznám ,normálne zamestnaný bol asi raz.Aj to krátko a nechal prácu.Teraz pracuje na čierno,ale je neocenený ,kedže robí dosť kvalitnú prácu no za málo penez a toto ho trápi asi najviac.No ale môžem ja zato?A potom počúvam reči aký je život zlý,na nič,človek tu nič nezarobí,iba ak tak na jedlo,atd...Vraj toto je život o ničom.No s jeho strany žiadna snaha,ja ju proste nevidím.Vždy len takéto stažnosti,..Samé negativné reči,vraj on sa obesí... a mna to potom ubíja,nakolko som teraz dosť frustrovaná s toho ,že ani ja nemám prácu,lenže viem že ,hladám,nájdem!Som si istá že to je len dočasné,ako sa poznám,lenže ako poznám jeho ,tak mám pochybn.!Ked som pracovala ,všetky moje financie šli na domácnosť+ som si poplatila čo treba.Neušetrila som nič,popritom zarobok som mala dost slušný.Sem tam niečo kúpila ,nejakú maličkosť,aj pre neho.To že varím aj pre jeho rodičou nevidí.ziadna vdaka.To ,že som ho velakrát podržala finančne...sa niekde stratilo.Ja vnom nemám akosi finačnú oporu,nechcem aby ste si mysleli ,že som neaká zlatokopka,len viete ,ked tak rozmýšlam,čo ak by prisli deti?ako sa o nás postará ak ja budem na materskej?Mám s toho obavy.Preto teraz deti neplánujem.Rozprávať sa sním nedá,do večera je v práci,ak mu aj začnem niečo,tak mi povie aby som ho nechala ,že je unavený atd...Ked ma kus volna akosi sa mi už nevenuje,akokeby bol myslou len v práci....ja neviem...A ...nemyslím ,že by niekoho mal,ešte musím spomenúť,že je to typ chlapa,kt.musí každú ženu okomentovať,stokrát som mu vravela že sa mi to nepáči,ale on neprestane,vraj čo je natom.už aj v tel.si stahuje akesi obrazky nahych žien.Ako neaký pubertiak.Vždy bol taký,jeho fascinujú asi krásne ženy.Neodpustí si koment.Hádať sa sním nechcem,on velakrát vybuchne.lenže aj norm.rozhovor prejde do hadky ,lebo on akokeby mal pocit ,že mu chcem niečo vyčítať pritom sa ho norm.len niečo opýtam.
naposledy sa rozzúril,koli neporiadku,má pravdu,ked som sem prišla bývať,snažila som sa fakt.Upratov.na dennom poriadku,ale vzdala som to,to sa proste nedá,aby som upratovala iba ja,,nik si to neváži.pripadám si tu už ako naozaj hlúpa,mám pocit ako by ma každý využival,vadí mi všetko,s ničho sa neviem tešiť,nemám tu kamošky,mala som jednu ,no tá sa priatelovi nepáčila,síce v niečom mal pravdu,ale tak s tou som sa akosi prestala stratávať...Mám ho rada,len mám obavy do budúcnosťi ,nechcem takto žiť.Nemám tu súkromie,už aj jeho mama mi ide na nervy,čo mi je lúto,nechcela som to tak,ale ked ona je taká ,že sa moc stará,všetko chce vedieť,kde bol priatel,on jej hovorí aj to kolko zarobil,kolko ho čo stálo...Niekedy mi prídu ako nejaká dvojka a ja niekde medzi nimi...Minule sa ma opýtala ,či už mám navarené,vraj mu mám naložit....A to ,že mu mám jedlo naložit mi povedala už
asi tri krát .a domna vtedy sto čertou..No a uz aj tu sa bojím že sa to bude stupnovať...Dovoluje si ku mne via a viac..Priatel mi už aj vulgárne vynadal,nie raz.

Prosím,napíšte mi ako to celé vidíte vy ,kludne sa pýtajte,odpoviem,nenapísala som všetko,už dakuejm aj za toto že si to niekt.prečita.

bella1988
16. apr 2016

Precitaj si to po sebe este raz a zamysli sa,co na nom este lubis,co ti prinasa radost...podla toho prispevku sudim,ze vela toho nie je.Ak si s nim nevies predstavit buducnost,nema to zmysel,ja som takto ukoncila jeden vazny vztah,ktory ale nemal absolutne ziadnu perspektivu

petkashop
16. apr 2016

@majka4567 A teraz mi prosím ťa povedz, čo konkrétne ťa pri ňom drží? 😕 😅

beate1
16. apr 2016

Ja by som utekala z tohto vzťahu kade ľahšie..buď rada,že nemáte spolu deti...nespackaj si život..toto nemá budúcnosť...niekde na teba čaká chalan,čo si ťa bude vážiť...

majka4567
autor
16. apr 2016

@petkashop Počkaj ,musím porozmýšlať... 😅

majka4567
autor
16. apr 2016

@petkashop takže,úprimne,to že ho mám rada,no a na druhej strane aj akýsi strach...Strach mám s toho čo bude opustím,na druhej strane s toho čo bude ak s ním ostanem.....

Och....dievčatá....mne už chýba sebavedomie pravdepodobne,bola som žena čo sa vždy usmievala...teraz mi aj on vyčíta že sa málo smejem,ale ako mám mať náladu byť veselá..hm?

mamulibabuli
16. apr 2016

Normalne som sa pri citani bala ako tento pribeh vygraduje...utekaj kade lahsie! Absolutne nemas za cim lutovat.Dakuj nebesam, ze este nie ste svoji a hlavne ze este nemate deti!!!

mamulibabuli
16. apr 2016

@majka4567 tes sa ze zbalis kufor a vypadnes odtial.

alex49
16. apr 2016

chceš byť aj dalej slúžka? ak nie, tak zohnať robotu a dovidenia

lavender84
16. apr 2016

@majka4567 myslim,ze @bella1988 to vystihla presne zrataj si co mas na nom rada,cim ta vie potesit a naproti tomu vsetky negativa ... Vzdy je lahsie sa vratit z kratsej cesty ... A to,ze ti denne povie ako ta miluje? Z toho sa "nenajes" a zena to nepotrebuie len pocut, ale aj citit - je mi oporou, mozem sa na neho spolahnut, vie sa o mna a pripadne dieta postarat... myslim,ze uz daavno nemame 18, aby bol svet gombicka uz do vztahu nevstupuje len srdce, ale aj rozum a ten ti asi jesne hovori co mas spravit... Mne sa zda,ze vy ste uz teraz v partnerskom trojuholniku s jeho matkou a ak by prisli deti na 100% zalozis temu partner s jeho matkou mi hovoria ako sa mam starat a vychovavat dieta, co mam a nemam robit, pripadam si ako nesvojpravna.... Nech sa rozhodnes akokolvek ✊ kazdy sme si strojcom vlastneho stastia 😉

loginexistuje
16. apr 2016

@majka4567 co ta pri nom drzi
peniaze to nebudu
laska a pozornost k tebe tiez nie
deti ani hypoteka tiez nie ...
sex?
Preco si s nim.... spis si na papier plusy a minusy a zacni pracovat na sebe aby si sa od neho odputala... ak ti teda vyjde viac tych minusov

sense
16. apr 2016

Precitaj si to esye raz a co by si poradila tej kt.to pise.... Bud rada ze nemaye deti...myslum si ze ta maju za sluzku a ked sa im nieco nepaci tak sa na tebe vyvrsia uprimne? V takom vztahu by som nebola a pokusila sa nadviazat kontakt s inymi ludmi

majka4567
autor
16. apr 2016

@ln16 Co nechápeš? Aha...že som ešte stále s ním ?
Ano,za tou témou už bolo aj ultimátum s mojej strany ,bolo dobre dosť dlho,pracovala som mimo SK,podporoval ma v tom,tešil sa na mna....Vratila som sa domov moje vnímanie sa zmenilo,teda pretože on sa zmenil,zas sa opakuje to isté...

mamulibabuli
16. apr 2016

@majka4567 nenechaj sa uchlacholit slubmi...urcite sa to nezmeni k lepsiemu.maj svoju hrdost.

carlline
16. apr 2016

Zbalit vsetky svestky a odist kade lahsie ... taky clovek sa nikdy nezmeni k dobremu .... ty tiez nie si robot ze musis vsetko robit .... pokial je to tak ako pises ze byvate s jeho rodicmi hadam by ste mali ist napoli ci financne ci v upratovani alebo vareni..... ked jeho matka vie do teba buzerovat a rypat tak vie aj navarit 😀 ... ked ho mas tak rada ako pises tak mas dve moznosti .. bud sa mu postavit povedat si svoje a zmenit chovanie aby videl a pocitil ze ty nie si handra..alebo odist a hladat si normalneho chlapa kt si ta bude vazit 🙂 A vraj on sa obesi 😀 😀 tak nech .. plane reci len aby teba psych. dostal tam kde chce ... Nech uz sa rozhodnes akokolvek vela stastia prajem a pevne nervy 🙂

alchemilkazltozelena
16. apr 2016

@majka4567 davno si sa s nim mala rozist..absolutne si ta nevazi ma ta za sluzku to je vsetko..

majka4567
autor
16. apr 2016

@carlline Vies ono je to tak,že jeho mama síce navari sem-tam,napr.raz za týžden,ale ja navarím aj odnímajúc od toho.Co ja mám s tým ,že ona navarila,ja mám dve zdravé ruky nepotrebujem od nej,iné by bolo keby bola taká intel.mohla by povedať,pozri dievča dnes varím ja,ty nemusíš ved varievaš denne,dnes to prevezmem ja.Napr.Ale ona nie.Akože ponúkne,ale naco mi to je ved vidí že som navarila tiež.Alebo mám automaticky nevariť,ked vidím ,že varí ona? Ja taká nie som.celé zle.

carlline
16. apr 2016

@majka4567 nemyslela som to tak ... sak to je dobre ze varis raz ty raz ona .. tu ide o ten pristup k tebe ... neviem no ..ja by som sa na to vykaslala keby sa ku mne takto ludia chovali ☹ lebo raz dvakrat prekusnes ked ripne ale ked to robi viackrat tak by som si to nenechala...

ariellaida
16. apr 2016

Nevidím to ruzove. S nim podle me šťastna nebudes, on je nemakacenko a tebe jen využívá. A jeho rodicum zřejmě velmi vyhovuje, že jsi v domě a staras se o něj a varis i jim. Už bych byla od něj, byť na tvem miste. Souhlas s @bella1988, kdy nepřímo naznačuje, že ani tvůj vztah nemá moc budoucnost. 😒

majka4567
autor
16. apr 2016

@carlline Uy som písala ,že ja varím odnímajuc od toho ci ona niečo navarila alebo nie.Zle si ma pochopila.Ale chápem,ty vidíš ten prístup,kt.nieje správny.Presne to vidím aj ja.Keby bol prístup iný nevadilo by mi to.Proste nejaká vdaka a tak...priatel mi sice podakuje no to mu musím stokrát prizvukvovať ,že neije samozrejmosť aby som mu kládla tanier pod nos Atd...že za jedlo sa dakuje ,atd..ved nechcem od neho aby sa pred jedlom modlil 😖 ....Ono je to tažké ked v detstve videl ako matka celú rodinu obsakuje a neviem čo ...Ako nejaká slúžka....Niekedy mi je jej aj lúto a vieš prečo...? lebo si to ani neuvedomuje...Ona si chudina myslí ,že to tak má byť... ☹

marionmarion
16. apr 2016

@majka4567 dievca, chod od neho prec predtym ako ti znici aj ten zvysok sebaucty a sebadovery, ktora ti ostala, pekne pomalicky ti ju srotuje a ostan este chvilu a uz neodides, lebo sa zacnes obvinovat a jeho ospravedlnovat, ze ved nie je az tak zly, ze ved hadam aj ty si na vine...teraz len frfle a kritizuje, za par rokov z toho mozu byt monokle a kopance. Ani nevies kolko bab pred tebou si uz povedalo ze "nie, on by mi nikdy neublizil, nikdy by ma neudrel" a ako sa mylili. Snaz sa cim skor si najst pracu, zbal sa a odid od neho co najdalej, lebo tvoj chlap je pravdepodobne dusevne naruseny a nezmeni sa nikdy...taketo typy sa nemenia iba k horsiemu. Ty si zasluzis lepsi zivot..

majka4567
autor
16. apr 2016

@marionmarion Aleja sa už obvinovať začínam...niekedy sa pri tom sama prychitím ako v myšlienkach obvinujem samú seba....Potom sa na seba hnevám ako môžem byť tak blbá že dávam vinu sebe. 😖

alex49
16. apr 2016

ty nemôžeš za to, že je debil a ani ho nezmeníš, keby si odišla, tak mu bude akurát jedlo chýbať

tajka1986
16. apr 2016

@majka4567 omg,dievca co na tomto chlapovi vidis? Sama vies ze si neni stastna v tomto vztahu tak ber nohy na plecia kym je cas. Ak ti to stale nedoslo,precitaj si svoj prispevok po sebe este raz. Takto chces zit??!

kubkovamama
16. apr 2016

@majka4567 co najskor prec.Ako vsetky radia..

misel0806
16. apr 2016

@majka4567 toto neni zivot ale OTROCTVO, ZNEUZIVANIE,A VYUZIVANIE. Tento chlap si ta podla mna nevazi ako zenu ale ako sluzku... Ja byt tebou idem kade lahsie...😊

cukor
16. apr 2016

.....choď od neho preč.....a už včera bolo neskoro.....

marionmarion
16. apr 2016

@majka4567 Citove vydieranie funguje presne na tomto principe, muz kritizuje, hneva sa, ponizuje slovne zenu ale potom zas pride s tym ze ju lubi, len keby sa ona viac snazila, lebo on toho ma chudacik vela a on ani nechcel nakricat a byt zly, len zena ho vytaca a blabla...takto zacina pribeh kazdej tyranej zeny. Najprv je sokovana, potom zmatena, nakoniec proste uveri ze chlap ani nie je tak zly, to ona je na vine. A potom uz nenazabiera odvahu odist..daj si velky pozor a ak mas kam ist, mas rodicov, kamosku, kohokolvek u koho mozes chvilu byvat, kym si nenajdes pracu, bal si kufre a chod hned teraz!

sissy27
16. apr 2016

@majka4567 tvoj predchádzajúci príspevok je zo septembra 2015, to je presne pol roka... A že dlho bolo dobre??? Kedy prosím ťa?? Kým si pracovala v zahraničí a nosila prachy?? A ako dlho to trvalo? Dva mesiace, tri, štyri?? Nedochádza ti to?? A čo je to v porovnaní s rokmi, čo sa k tebe správa ako chuj??
Buď sa zbaľ a choď od neho, alebo zostaň, ale potom nefňukaj, lebo komu niet rady, tomu niet pomoci...

majka4567
autor
16. apr 2016

@marionmarion moja rodina byva velmi daleko,ale mám kam ísť....len neviem ako mu to vysvetliť,to si mám len tak zbaliť veci a odísť bez jedného slova ?Chcela by som mu povedať ,že odchádzam ,len úprimne neviem velmi aké slová použiť...s vecami mi nemá kto pomocť,nemám tu predsa len zubnu kefku a nejakú hygienu.Musím porozmýšlať....och...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli