Mám dlhodobý vzťah a necítim sa šťastná

majka4567
16. apr 2016

Ahojte.Píšem,pretože sa potrebujem vyrozprávať asi,no zišiel by sa mi aj pohlad na vec nezaiteresovanych.Mám dlhodobý vztah,ide o to ,že sa necítim byť štastná.je to moj nazvem to asi prvý taký ozaj vážny vztah.Mám velké pochybnosti ,či to má budúcnosť.Ja viem že rozhodn.sa musím sama.Ale pohlad na vec cudzích ludí by ma zaujal.Prvé začiatky ako randenie atd.spomínať nebudem,aby to nebolo dlhé.Budem písať od spoč.bývania.Bývame u jeho rodičou.To že tu nemám súkromie atd.písať asi je zbytočné,to si domyslí každá...Ide o to že priatel ma neprimerané reakcie,neviem či som si to na začiatku nevšimla,bola som tak slepá... ☹ uvediem príklady.Napr.dnes ráno niečo chýbalo v chladničke,nejaká blbosť ,maličkosť,vraj som lenivá ísť to kúpit,celé dni nič nerobím,len vylihujem!a som sprostá!Ked navarím a nechutí mu,tak....to sa nedá zjesť,on to jesť nebude.Na druhej strane ked mu chutí,tak ma vie aj vychváliť.Nechcem sa chválit,ale varím dobre.A ja už niekedy neviem čo robiť aby som mu vyhovela.Na dennom poriadku mi hovorí ako ma miluje , za mnou príde dá mi pusu ,objíma ma atd...Ale jak mu to uveriť .....Prišla som o prácu,on síce pracuje ale odkedy ho poznám ,normálne zamestnaný bol asi raz.Aj to krátko a nechal prácu.Teraz pracuje na čierno,ale je neocenený ,kedže robí dosť kvalitnú prácu no za málo penez a toto ho trápi asi najviac.No ale môžem ja zato?A potom počúvam reči aký je život zlý,na nič,človek tu nič nezarobí,iba ak tak na jedlo,atd...Vraj toto je život o ničom.No s jeho strany žiadna snaha,ja ju proste nevidím.Vždy len takéto stažnosti,..Samé negativné reči,vraj on sa obesí... a mna to potom ubíja,nakolko som teraz dosť frustrovaná s toho ,že ani ja nemám prácu,lenže viem že ,hladám,nájdem!Som si istá že to je len dočasné,ako sa poznám,lenže ako poznám jeho ,tak mám pochybn.!Ked som pracovala ,všetky moje financie šli na domácnosť+ som si poplatila čo treba.Neušetrila som nič,popritom zarobok som mala dost slušný.Sem tam niečo kúpila ,nejakú maličkosť,aj pre neho.To že varím aj pre jeho rodičou nevidí.ziadna vdaka.To ,že som ho velakrát podržala finančne...sa niekde stratilo.Ja vnom nemám akosi finačnú oporu,nechcem aby ste si mysleli ,že som neaká zlatokopka,len viete ,ked tak rozmýšlam,čo ak by prisli deti?ako sa o nás postará ak ja budem na materskej?Mám s toho obavy.Preto teraz deti neplánujem.Rozprávať sa sním nedá,do večera je v práci,ak mu aj začnem niečo,tak mi povie aby som ho nechala ,že je unavený atd...Ked ma kus volna akosi sa mi už nevenuje,akokeby bol myslou len v práci....ja neviem...A ...nemyslím ,že by niekoho mal,ešte musím spomenúť,že je to typ chlapa,kt.musí každú ženu okomentovať,stokrát som mu vravela že sa mi to nepáči,ale on neprestane,vraj čo je natom.už aj v tel.si stahuje akesi obrazky nahych žien.Ako neaký pubertiak.Vždy bol taký,jeho fascinujú asi krásne ženy.Neodpustí si koment.Hádať sa sním nechcem,on velakrát vybuchne.lenže aj norm.rozhovor prejde do hadky ,lebo on akokeby mal pocit ,že mu chcem niečo vyčítať pritom sa ho norm.len niečo opýtam.
naposledy sa rozzúril,koli neporiadku,má pravdu,ked som sem prišla bývať,snažila som sa fakt.Upratov.na dennom poriadku,ale vzdala som to,to sa proste nedá,aby som upratovala iba ja,,nik si to neváži.pripadám si tu už ako naozaj hlúpa,mám pocit ako by ma každý využival,vadí mi všetko,s ničho sa neviem tešiť,nemám tu kamošky,mala som jednu ,no tá sa priatelovi nepáčila,síce v niečom mal pravdu,ale tak s tou som sa akosi prestala stratávať...Mám ho rada,len mám obavy do budúcnosťi ,nechcem takto žiť.Nemám tu súkromie,už aj jeho mama mi ide na nervy,čo mi je lúto,nechcela som to tak,ale ked ona je taká ,že sa moc stará,všetko chce vedieť,kde bol priatel,on jej hovorí aj to kolko zarobil,kolko ho čo stálo...Niekedy mi prídu ako nejaká dvojka a ja niekde medzi nimi...Minule sa ma opýtala ,či už mám navarené,vraj mu mám naložit....A to ,že mu mám jedlo naložit mi povedala už
asi tri krát .a domna vtedy sto čertou..No a uz aj tu sa bojím že sa to bude stupnovať...Dovoluje si ku mne via a viac..Priatel mi už aj vulgárne vynadal,nie raz.

Prosím,napíšte mi ako to celé vidíte vy ,kludne sa pýtajte,odpoviem,nenapísala som všetko,už dakuejm aj za toto že si to niekt.prečita.

patrisssia19
16. apr 2016

@majka4567 zbaľ si kufor a hajde preč od takých łudí. Zaslúžiš si viac ver mi. Uplne ti podupú sebadôveru a potom už nenarobíš nič. A predstav si že bude bábo. V takejto rodine a situácii. To by ťa snáď ukamenovali ak nebude včas navarené, upratané atd. Ale pri dietatku sa nie všetko dá stihnuť. Oni by ti mali pomáhať a stáť pri tebe. Ale to sa nedeje ani teraz. Tvoj priateľ je asi vernou kópiou jeho mamy. A myslím že svoje správanie určite nezmení ani keby ste bývali sami. Prave naopak furt by utekal k mamičke. Takže zmobilizuj všetky sily, premysli čo a ako, hľadaj prípadne prácu v meste kde máš rodinu ;) asi si nerátala s tým že ti viaceré napíšeme aby si od neho odišla ale také správanie by si nemala dlhšie tolerovať. Len ťa sprosto využivauu. držím palce ;)

marionmarion
16. apr 2016

@majka4567 sice nie som o tom prevedcena ze tvoj priatel si zasluzi akekolvek vysvetlenie, ale ak sa necitis na priamu konfrontaciu, tak mu napis mail, list, odkaz...veci si mozes nechat poslat kurierom, neviem kolko toho mas, ale aj ked to posles v troch balikoch, aj tak to pojde, nemusi ti s tym nikto pomoct...len aby si nakoniec nedospela k zaveru ze nikam nejdes...to pre vlaste dobro...

jeennyv
16. apr 2016

@majka4567 minule som nasla niekde na nete dobru myslienku....Pred manželstvom majte oči otvorené, v manželstve ich potom trochu prižmúrte a nemusi to byt ani malnzelstvo len vzajomne spoluzitie, ono vies ked je niekto hulvat uz na zaciatku, pred vaznymi krokmi ako su dieta spolocne byvanie atd...tak bude aj potom a bude to este horsie, ked ta takto bude ponizovat pred dietatom najhorsie...za mna sa zbal a chod...

bronamarek
16. apr 2016

Tiež som mala dlhodobý vzťah, po čase som zistila, že sa k sebe nehodíme, ale stále som váhala s rozchodom. Trvalo asi polroka, kým som sa definitívne rozhodla, pomohla mi vtedy rada jedného múdreho pána, ktorý si vypočul môj príbeh. Skonštatoval, že môj priateľ je ako kameň, ktorý mi visí na krku a ťahá ma k zemi. On sa nezmení a ja budem pri ňom nešťastná... Rozišla som sa s priateľom a dodnes to považujem za najlepšie rozhodnutie môjho života. Stretla som skvelého muža, s ktorým som šťastná. Neváhaj a počúvaj hlas tvojho srdca 😉 Ak ti niekto hovorí, že ťa miluje a pritom ti dokáže vulgárne vynadať - to nie je láska! Choď za svojím šťastím, nájdeš ho však mimo tohto domu...

len_henus
16. apr 2016

Ahoj napis mi ip ak chces.. niecim podobnym som si uz presla

argyro
16. apr 2016

@majka4567 utekaj! včera bolo neskoro!

dianocka88
17. apr 2016

@majka4567 ahoj ja som sa v tvojom prispevku v niecom nasla tiez som si tym presla aj s casti prechadzam .....ja kedy som mohla vratit cas.......ty ten cas mas. Chod prec od tych ludi. Sama sa trapis zasluzis si nieco lepsie a niekde ta urcite caka. Porozmyslaj lebo ked pride dieta bude to este horsie. Ake slova pouzit nie som stastna, nevazis si ma idem prec .....ale nechaj papier a Nerozmyslaj CHOD PREC lebo toto nie je dobre

bobricek1979
17. apr 2016

Majka4567chlap si musí svoju ženu vážiť a ctiť a nieje to klišé!máš kam ísť?Tak choď!Koľko máš rokov?Osobne nikdy nieje neskoro začať odznova a to miver mám vlastnú skúsenosť..naber odvahu to je to čo ti chýba..keď odídeš sama zistíš ,že to už o láske vlastne ani nebolo ,všetko to opadne a budeš opať šťastná len to chce aj čas držím palce nech tú odvahu mať budeš..či myslíš že to bude inak?Ver ,že ak budeš mať dieťatko už nepôjdeš ,ale dieťa toto nenapraví to môžeš teraz len ty..to na margo toho ak budeš chcieť dať tomu šancu že mu porodíš dieťa..držím silno prsty.,

bobricek1979
17. apr 2016

Majka4567a aj si odpoviem na svoju otázku ,nebudeto inak to mi ver!

charity
17. apr 2016

@majka4567 Nemusis nic vysvetlovat. Staci povedat, ze odchadzas, lebo nie si stastna.

pillipilli
17. apr 2016

Dievca nebudem to rozposovat. Pobal si igelitku a bez prec. Uz teraz ta tam maju za sluzku a on sa k tebe sprava ako hovado. Ver tomu ze sa to bude len stupnovat a co na tom je naj, tak vzdy sa ho zastane jeho mater.

mimcurik
17. apr 2016

TAk ja by som bola pobalena v momentne keby svokra povedala ze mas navarene?naber mu....
a este kebyze sa ku mne takto sprava. Wed sa sprava jak hulvat . A ked ti niekto bude tvrdit ze takto sa sprava normalny chlap ,tak potom este normalneho chlapa nestretol. A ta jeho mama si teda vela namahy s jeho vychovou nedala ...ale ty musis vediet co ta pri nom drzi. no podla toho co si napisala sudim ze nic !...

jankanelka
17. apr 2016

@majka4567 ak chceš,napíš mi ip,prežila som niečo podobne

majka4567
autor
17. apr 2016

Dievčatá vy ste zlaté,fakt.Ten kurier na stahovanie vecí ma teda absol.nenapadol! dakujem za napad !
Lenže tu mám aj iné veci baby,s kt.neviem čo....či to nechať tak a utekať....Auto,bicykle,nábytok....Keby aspon to auto bolo funkčne,lenže momentálne mu niečo je 😅 .....musím si to premyslieť ako čo spraviť,musím byť šikovná ,aby som sa sem nemusela potom ešte 100 krát vracať...

amaretti
17. apr 2016

@majka4567 Dobry den ! Moja rada,netreba vela rozmyslat ale konat.Zivot je prilis kratky aby si takto zila ... tolko krasnych veci ta este caka ... naco sa teda trapit ... A sluzku nikdy nikomu nerob ... Nemas deti,aspon sa netrapia.Odid,daj sancu pre seba ... zrealizuj sa,daj dokopy svoje myslienky.Najdi pracu.Mozno po case ked vsetko budes mat okolo seba v poriadku,si najdes partnera,to urcite verim,kto bude oporou ... a potom mozes takym clovekom aj planovat rodinu.Ten prvy krok je tazki ale ti to musis spravit ... Tvoja buducnost ken je v Tvojich rukach ... Prajem vsetko dobre,konaj a nepozeraj do zadu,po tych tazkich casoch ta caka lepsie obdobie.Nevahaj ... ☺

sissy27
17. apr 2016

@majka4567 "nemám sa ako pobaliť" je tá najslabšia výhovorka, akú si mohla dať... Ako myslíš, že sa sťahuje 4-členná rodina? Igelitky a fúrik? Ak nie sú k dispozícií kamaráti s veľkou dodávkou, tak sa normálne objedná sťahovacia firma - majú aj silných chlapcov aj nákladné auto a prevezú čo chceš kam chceš.
Ale môžeš si ďalších 9 rokov hľadať takéto lacné výhovorky a žiť s debilom a jeho mamou...

majka4567
autor
17. apr 2016

@sissy27 Nápad dobrý,ale nie pre mna,nechcem si predstaviť ten cirkus.Na nabytok sa asi vykašlem,nestojí mi zato,musím si spraviť plán a držať sa toho.Cim skor.

petkashop
17. apr 2016

@majka4567 Zlatko, bola som v podobnej situácii ako ty. Dva roky s debilkom len preto, lebo som sa bála, čo bude, keď ho opustím. Ja som mala šťastie, lebo ako mostík od neho bol jeden francúz, nič vážne, len letná láska 😉 Ale pomohol mi odpútať sa hlavne psychicky. Chvíľu po lete som stretla ďalšieho chlapa a s ním som doteraz 🙂 A nič lepšie ako odísť od toho pred tým, sa mi nemohlo stať. Držím palce a prajem veľa odvahy! V konečnom dôsledku len získaš, ak tohto tu pošleš do zadku.

sissy27
17. apr 2016

@majka4567 aký cirkus? Prídu, naložia do auta čo im ukážeš a odvezú, kam povieš, to je pre teba cirkus? Na všetko máš nejaké "ale" - prepáč, pre mňa si len jedna z mnohých, čo vlastne ani radu nechcú... Alebo chcú takú, ktorá nezahŕňa žiadnu aktivitu z ich strany...

maja2005
17. apr 2016

Prosim ťa čo tam ešte robíš, prosím ťa prečítaj si ešte raz a pozorne všetko čo si do príspevku napisala, veď ti sama vieš že tento vzťah je celý zlý. Myslíš si že by sa to posunulo k lepšiemu, ja teda nie. Čo ak by ste boli obaja bez roboty, to by si mala frustrovaneho chlapa na očiach celý deň, ca vybyjal by si to len na tebe. Ukončilo kým sa dá. Lepšie ti bude bez neho. Že ho máš rada to nestačí, a možno nie to len zvyk a nie láska. Nepremarni život s niekým kto sa k teba tak to chová.

bella1988
17. apr 2016

@sissy27 suhlasim,mam pocit,ze autorka sa tu vystazovala,ma to tazke,ja to chapem,ale neviem,co cakala?akoze komentare typu,zostan s nim,vsetko bude fajn?lebo na kazdu radu je to tu sama vyhovorka a sorry,niektore su pekne malicherne

mima4
17. apr 2016

@majka4567 podla mna si zober aj svoj nabytok. Je to tvoj nabytok, za tvoje peniaze...
a vobec nemaj mindraky, ze odchadzas, ved ty si slobodna zena a mas pravo od frajera odist kedy ty uznas za vhodne....
To ako ho opisujes, no ak zostanes s nim vo vztahu, vydas sa za neho a budes mat s nim deti, tak ta caka s nim peklo zivot...
cim skor tu komediu ukoncis..tym lepsie

vorkola
17. apr 2016

@majka4567 Vsetko si naplanuj tak ,aby vlastne ani o tom nevedel. Vopred mat suhlas ,tej rodiny u ktorejchces zacas byvat ,kvazi podnájom,si zabespecit Na podnájom sa robi zmluva potom objednat stahovaciu sluzbu, alebo kuriera.Aky problem? Ja som takto odchadzala od manzela s tromi detmi Ale ja som brala aj nabytok polovicu.,bez rozvodu.odisla k svojim rodicom.Po dvoch rokoch sme sa dALI dokopy,a ty myslis ,ze sa zmenil?naopak este bol horsi,nervoznejsi,.Velmi casto nas opustal,byval u svojej matky,Raz na pol roka, potom aj dva roky,a takto to bolo este na dhych 14 rokov.Posednykrat ked odisiel, deti boli stastne, ze mame pokoj,len tych penazi som nemala tolko ako ked sme boli spolu,ale ja som sa po tretom dietati zamestnala a prezili sme.Ale naozaj ver ,vsetky ti tu radime,odid od neho.lebo prides o zdravy rozum, uplne vazne, uz vcera bolo neskoro

majka4567
autor
18. apr 2016

ked si niektorá myslite ,že plánujem deti,ste na omyle,svadbu tiež nie!
A odísť sa chystám,určite a názor nezmením,len umna to nejde zo dna na den !Tym nechcem ale napísať ,že tu budem trčať ešte dva mesiace alebo čo.....Ale ako ho poznám,ked odídem ,nedá pokoja ,ako sa obrniť alebo ako zachovať ked ma bude otravovať ?On nie je ten typ asi ,čo to nechá iba tak,ja sa už oblafnúť nedám ,no viem že to bude otrava a nedá pokoj

majka4567
autor
18. apr 2016

@vorkola Ano presne,všetko plánujem tak aby o tom ani nevedel.A nie,nemyslím ,že sa zmení ,už nečakám,vlastne ja to už ani nechcem,skôr chcem aby som sa zmenila ja ,chcem naspät moju silu,moju sebadôveru,atd...A som odhodlaná urobiť všetko pre SVOJE dobro.

kacena4
18. apr 2016

@majka4567 ahojko necitala som vsetky prispevky, ale reagujem na ten tvoj posledny ze ako sa obrnit aby ti dal pokoj aby ta neotravoval. moja rada spis si na papier stlpceky co sa pri nom drzi a co nie. ten druhy to NIE je vlastne to preco od neho odchadzat a to mu daj nech to ma aj on, aby vedel preco ides od neho prec a vzdy pri kazdej prilezitosti mu to povedz, daj do ruky, aby vedel preco si sa takto rozhodla a nemusis vymyslat, bat sa co mu povies. budes to mat prekne zosumarizovane na papieri. tak ako si si to utriedila v uvodnom prispevku a uvidis, ked ti to este raz utriedis ze sa ti tam pridaju dalsie veci. drzim palceky

20iffka
18. apr 2016

@majka4567 ahoj, tak ono sa pozri podľa mňa tiež na tie plusy a minusy a zistíš, čoho je viac... človek častokrát pretrváva vo vzťahoch len zo "zvyku" alebo "strachu" alebo "aby nebol sám" ale podľa mňa už len to, že si to sem napísala a čo si napísala o niečom svedčí 😉 a ďalšie otázky by si si mala dať: chcem byť s týmto človekom aj o 10 - 20- 50 rokov? chcem aby bol otec mojich detí? chcem aby moje deti mali náš vzťah za príklad a videli ako mi "vulgárne nadáva" (ako si písala) ? niekedy je ťažké spraviť rozhodujúce kroky, ale ono sa človeku dosť uľaví potom 😉

bobricek1979
18. apr 2016

@majka4567 neries co a ako proste to urob vsetky rady su ti na houby ak budes nad tym polemyzova t

rainyafternoon
20. apr 2016

@majka4567 No bolo to dlhe. Moja rada: najdi si pracu, zacni si odkladat, v tej domacnosti rob nutne minimum a priprav sa (finančne) na svoj odchod. To, ze nie si stastna sa nedivim, tiež by som nebola keby som žila tak ako ty opisuješ. Ak máš kam ísť, tym lepsie...môžeš odchod urychlit. Osobne si myslim, ze sa ti odchodom ulavi, určite máš právo žiť lepší život. Hlavne si nenechaj nahovoriť, ze si sprostá, za nič nestojis a lepšie si nezaslúžis.

bonavoxa
21. apr 2016

I já jsem prožila něco podobného a to už po třech letech vztahu. Narodila se nám i dcerka....a jak tu píší holky, to je demoverze pekla tu na Zemi. Jen jsem měla ruce ve dřezu, když vařil jeho otec na důchody tak se mi vyčítali, že pro náročném dítěti nevarim, jak vypadam po porodu,...Malou ani nepřijali, že jenom bordel nadělá, bála jsem se, že by ji byli schopni ublížit, nakolik ji expritele nechal nepripoutanou v kočárku a sel chlastat dole s kámošem...a neřekl mi, že si mám malou přenést do postýlky. Za tu dobu mohla v klidu vypadnout. Lakoval u ní kytaru polyuretanem...jen na hodinu jsem chtěla jednou ať ji pohlídá. Smrad z toho byl, že mě samotnou bolela hlava a on tříměsíční miminko....
Jeho matka chtěla, ať v únoru dam malou s horeckama spát ven, protože jejímu synovi přijde návštěva apod.
A též mi říkal, jak mě miluje, ale už jsem tomu nevěřila, činy neodpovídaly. Nakoupil ve meste, protože jezdil autem, ale pak vyčítal.... Strašný problém...že já mám s minimem chodit do Jednoty, kde nebylo skoro nic...
To je jen zlomek.
Hodne mi pomohlo, že jsem si nedokázala predstavit budoucnost ani kdybychom byli sami.
Všechno byla moje vina, donášel, záviděl, pomlouval...
Všechno problém, negativisticky...život při něm byl jako umírání. Takové strašně prázdné.
Že začátku super kluk, sama sranda, nic problém....
Dlouho se z toho budu vzpamatovávat.