Mám dlhoročný vzťah a asi nechcem deti

17. júl 2020

Ahojte baby
Mam dlhorocny vztah uz s manzelom ,sme manzelia tzv rok aj nieco
A na mna prisla panika ,bojim sa mat deti,asi sa nato necitim ,som zmatena,ked vidim niektore zeny tehotne s kocikmi.
Sme daleko odstahovany od nasich a s jeho rodinou nemame ziadny kontakt nerozpravame sa,preto sa aj bojim akoby som to zvladla ,normalne mam z toho take stavy neskutocne ze sa bojim co bude ako dalej,ci ma neopusti ☹️ co by mi manzel nato povedal.Neskutocnr mi je .Aj ked ja mam deti rada,ale neviem si predstavit ako by som to zvladala takto byt mamou.Ach ☹️

bubinko1506
17. júl 2020

Niekedy toho bolo dost, ale zatial sme prezili doma vsetci bez ujmy na zdravi. Niekedy by som ich sice najradsej nechala niekde v lese, ale vacsinou je to v pohode.

kataka10
17. júl 2020

Presne ako Veronika pisala, ti svorkovci castokrat nie su zrovna pomoc, niekedy naopak. Ja som travila matersku pocas corony bez pomoci mamy a svokry, aspon som si spravila veci podla svojho. Dolezite je, aby ti manzel vela vel pomahal. Spolu to isto zvladnete. 👍

autor
17. júl 2020
autor
17. júl 2020

Viem že je dieta obeta, to neznamena ,ze som sebecka ked mám strach ci to zvládnem. Mne nema kto pomoct (okrem manžela),poradit ani nikto v okoli.Mame taha na 70,ledva zije so svojimi dg.a to ju urcite nebudem zatazovat alebo tahat 150km . Viem aj to ze asi budem musiet precitat hordu knih aby som sa vedela zorientovat co s babom prve dni .Proste inak to nevidim len sa vzdelavat ohladom bába čo sa dá.
@asia83

asia83
17. júl 2020

Výhovorky. Prepáčte. Vždy píšem čo si myslím. Ja som neprečítala ani jednu knihu, rady som nechcela, keďže každý hovorí inak. Prax vás naučí najlepšie. Ja mám starých rodičov, všetkých štyroch, blízko, no tiež majú vek, proste sa na to nespolieham. Dieťa je obeta, všetko čo ste dovtedy robili sa zmení. Teda ak sa dieťaťu mienite aj venovať. Mne však deti dali zmysel života. 😉

kataka10
17. júl 2020

Klidek, zas az taku hordu knih precitat nepotrebujes. Hlavne veci co bude treba vediet (prisatie, prebalovanie, obliekanie, polohovanie, kupanie) ti ukazu alebo odkukas v nemocnici na oddeleni sestonedelia a ostatne je uz iba o praxi a tom co vam s babatkom bude vyhovovat. Napr. na Antolskej robili aj predporodnu pripravu (porod, kojenie, polohovanie) a uplne to stacilo.

zuzuliatko18
18. júl 2020

Neboj, vsetko sa da zvladnut, ved ste na to dvaja s manzelom. Ja som rodila za najprisnejsich covidackych opatreni tento rok, mamina mi nemohla kvoli tomu prist pomoct (pracuje v zdravotnickom prostredi a nechcela riskovat), maly sa narodil predcasne, ale s manzelom sme to dali a uz po troch mesiacoch je to lepsie. S otazkami som otravovala hlavne svagrinu,nta ma dve malicke deti, tak ma cerstve skusenosti, ale to sa da aj cez telefon. Aj pediatricke sa da volat, ak sa cloveku volaco nezda. A ostatne je viac o praxi, takze sa zvladne casom.
Takze nejaku kamosku, co.ma male deti iste mas, v porodnici naucia vsetky zaklady a ostatne sa vyriesi postupne. Verim, ze ak mas byt mamou, tak to dobre dopadne. Drzim palce.

autor
18. júl 2020

@zuzuliatko18 jeeej ďakujem za podporu♥️ ,len ked niekedy som citala tu na mk ake vseliake zazitky ženy maju z pôrodnice (že su tam na pritaz atd) plus ze vsetkym pomaha rodina a vsade len ake to je narocne a pritom im rodina pomaha ,tak som dostala strach ci to sama teda ja zvladnem.Nie v okoli nemam nikoho ,ani zatial kamaratku co by mala deti ,byvame v byt.dome kde su sami 50+ludia.

autor
18. júl 2020

@kataka10 dikes ☺️🙏🍀