Mám doma psychického tyrana a neviem ako ďalej.

reginamol
24. okt 2019

Potrebujem poradiť,mám doma psychického tyrana,už to trvá roky ,len bohužiaľ teraz som prišla na to že akú má vážnu diagnózu.denno denne má ponižuje,zakazuje veci,nic sa mu nepáči čo robím,vyhráža sa mi,hada sa každú hovadinu.a on je ten dokonalý ,ktorý má vždy pravdu.uz mám z neho dosť,nechcem s ním žiť,mame spolu 2rocnu dcérku a spoločný dom ,z ktorého nemchcem odísť ani ja ani on. Je to dom po mojej babke , kde som sa narodiLA aj ja .on bohužiaľ nemá kam ísť.aj hypotéka je spoločná ,ale momentálne keďže som na materskej nemám šancu ju vyplatiť a úprimne povedané ani nechcem(aj s rodinných dôvodov).co by ste mi vedeli poradiť ,niekto podobne skúsenosti?dakujem

kakawah
24. okt 2019

Stale je nejaká možnosť..
Ked s nim uz nechceš zit zajdi da poradiť za pravnikom,do banky ohladom tej hypoteky co by ti poradili. Maly daj do jasli a ty do práce aby si bola pri peniazoch. S takym chlapom stracas cas

pribinak
25. okt 2019

No počkaj, je na LV? Ak nie, tak dom he iba tvoj. S bankou by sa dalo dohodnut na menších splátkach. Dieta ma 2 roky, nie 2 mesiace. Mozes ist pracovat. Budes mat vyzivne dieta.
Mozes cast domu prenajímať. Ach ty mas možnosti a možnosti.

983
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nadhja
25. okt 2019

@reginamol a mozem sa spytat aka je to diagnoza? je to nejak pomenovane? znama ma podobny problem.

lujza123
25. okt 2019

@reginamol čože by nemal kam ísť, môže si nájsť podnájom. Ohľadom rozdelenia majetku poradí právnik, vystahovanie (a vyplatenie) nariadi súd. Tu ti v to asi moc neporadíme, iné je ak by bol dom tvoj a hypo iba na rekonštrukciu, iné ak ste dom kúpili od rodiny.
Budeš musieť ísť do práce ale v 2 rokoch dieťatka je to už v pohode. Hlavne sa neboj, teraz to vyzerá nereálne ale to sa utrasie. Ani sama neostaneš do konca života, isto ta niekde čaká normálny muž. Uvidíš ako sa ti bude ľahšie žiť keď sa zbavis toho kto ťa depta, otvoria sa ti nové možnosti o ktorých doteraz nemáš ani tušenie. Možno ťa čaká ťažký prvý rok, ale radšej žiť v chudobe ako s debilom.
Tak hlavu hore, to dáš.

sandokanka36
25. okt 2019

najlepsie by bolo, ak by si si nasla nejakeho dobreho pravnika, co by ti s tym pomohol. ako asi to nebude len tak, ale myslim si, ze to asi nebude neriesitelna situacia

naloxon
25. okt 2019

@reginamol Ahoj bola som v podobnej situácii tiež som si myslela že sa to nedá, ale majetok nie je všetko...stačí urobiť prvý krok a podať žiadosť o rozvod ono sa to samé nejak vykryštalizuje...a aj tak bude majetkové vysporiadanie. Ja som tiež na rodičovskej ale pracujem na polovičný úväzok na 12h a vtedy je s malou mama..

peter2404
25. okt 2019

ty si prisla na to, aku ma vaznu diagnozu ?
no to je zaujimave, ake diagnosticke metody si pouzila ?

montemotherone
26. okt 2019

@peter2404 ja myslím že úplne stačí jeho charakteristika. "Bezchybný vkusebuzerant" ako diagnóza stačí 😊

peter2404
27. okt 2019

@montemotherone
Noo to teda nestaci, v prvom rade psychiatricku diagnozu moze stanovit len odbornik na to urceny. Navyse ten odbornik musi byt nezaujaty, co samozrejme manzelka/partnerka urcite nie je. Dalej pokial ma ist o psychicku poruchu musia byt pritomne znaky trvale, nielen kratkodobe, v tom pripade mozu byt iste znaky spravania akcentovane vplyvom okolnosti, este stale nemusi ist o psychicku poruchu..

evkano1402
27. okt 2019

@peter2404
ibaze by islo o narusenu osobnost (personality disorder) ktora nespada pod dosial klasifikovane psychicke/psychiatricke diagnozy

peter2404
27. okt 2019

@evkano1402
A co na tom meni fakt, ze ta diagnoza nie je dosial klasifikovana ?
Myslim ze v oboch pripadoch je nutne, aby diagnozu stanovoval odbornik..

Pokial diagnozu stanovovala autorka na zaklade clankov typu "X priznakov, na zaklade ktorych odhalite psychopata" mala by sa skor zamysliet nad sebou samou..

montemotherone
28. okt 2019

@peter2404 hneď zajtra na ulici nájdem zopár odborníkov, ktorí napíšu, že je to pako a na druhej takých, ktorí to poprú... Na papier sa môže ženská vykašľať. Na to aby zistila, že je pri ňom nešťastná ho nepotrebuje

timeadam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timeadam
3. nov 2019

@peter2404 je klasifikovaná, ale tebe vlastne o čo ide? Že nazvala jeho správanie chorobným sama zo svojho rozumu? Nejde ti do hlavy ako mohla použiť svoj rozum v odvetví ako je psychológia a psychiatria a nazvala správanie niekoho ako diagnózu? Zas psychológia ako veda je tak..ehm...jednoduchšia veda,oproti chirurgii, programovaniu. Podľa teba je normálne správanie človeka keď niekto ničí svoje vlastné šťastie, šťastie druhého a svojho dieťaťa, keď je agresívny a psychicky týra človeka a potrebuje šliapať po druhom...slabšom samozrejme...aby sa cítil dobre. Nedávaj psychológiu na úroveň technickej vedy, psychológia je veľmi jednoduchá náuka, to ani vedou nedá nazvať..tak ako sociálna práca.

peter2404
4. nov 2019

@montemotherone
@timeadam

partnerske nezhody a dusevna porucha su dve uplne odlisne roviny. je rozdiel ak sa ma o svoje dieta starat zdravy clovek, ktoremu sice nevysiel vztah, alebo clovek trpiaci dusevnou poruchou...
oznacit partnera psychopatom len preto, lebo nerobi to, co si druhy partner zela je velmi caste. je to aj najjednoduchsie vysvetlenie preco to nevyslo, nemusim sa rypat sam v sebe.. nevyslo to preto, lebo je dusevne chory, bodka. a navyse to hovoria vsetci v okoli...

timeadam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nefertiti5843
4. nov 2019

@reginamol Trošku vysvetli....dom je po tvojej babke, čiže dedičstvo? A hypotéka?

timeadam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timeadam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
peter2404
5. nov 2019

@timeadam
zaujimave, teda ty jej radis aby isla "doktorovi a na socialku" a aby tam nahlasila, ze "partnerovi sa nic nepaci a je pan dokonaly" ? a dokonca ma ist aj na policiu. mozno mas ale na mysli modnu policiu ;)

timeadam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bast444
26. nov 2019

@reginamol Ahoj, ak to nechceš riešiť hneď políciou, obráť sa o pomoc na IPčko (ich e-mailové poradensstvo, alebo chat). Prípadne si predtým vypočuj tento podcast, je presne na tému domáceho násilia a týrania https://ipcko.sk/ked-je-u-susedov-krik/ ..Držím palce!