Mám ísť do toho?

jana299
14. dec 2014

Ahojte mamičky, potrebovala by som poradit. Mám priatela sme spolu cca 7 rokov a jedného syna byvam u mojich rodičov dvojgeneračný dom. Môj priatel dostal ultimatum aby sa odstahoval z domu pretoze nepomáhame nerobíme na dvore nie je na to čas ja som kazdy den v praci môj priatel tiez ked je vikend sme radi ze sme spolu. Môj partner si robí vodičák na kamion a chce zmenit pracu aby sme mohli odist do svojho neviem si predstavit ze budem mat hypoteku 30 rokov tiez neviem ako budeme fungovat ked v januári ma ist od nás prec moji rodičia su pevne presvedčený ze to nie je chlap pre mna nikdy ho nemali radi velmi sme rozhádany neviem ako to môj syn zvladne ked tu tata nebude kazdy den je na neho velmi naviazany a co tie turnusy ked odide na 4 tyzdne?stoji to zato?co ked nebudeme mat na tu hypoteku na splatku je to velky závazok a ako budem komunikovat s rodicmi?môj partner povedal ze ak stadial odíde nechce ich uz v zivote vidiet maximalne ak pride nás stahovat do bytu neviem si prestavit ze teraz cely zivot budem riesit to aby sa oni nevideli dokonca ani na narodeniny ani na meniny a co syn?nebude tym trpiet? moja otazka znie mám ist do toho aj ked viem ze rodina bude rozhádana hypoteka na krku moj partner bude skoro stale na cestach aky to bude zivot?casom si vraj najde pracu tak aby bol stale vecer doma lenze to neviem kedy tvrdi ze ked chceme hypoteku musi zarobit aspon 1200 eur no v dnesnej dobe hmm moj silvester bude katastrofa pretoze prvého ma odist z domu tak mam prikázané od rodičov má sa pobalit a odist nikdy sa s tym nezmierim vianoce mam totalne pokazené.. čo si o tom myslíte? milujem ho nechcem sa s nim rozísť moji rodičia si to strašne pracujú ale ja proste nemôžem nechcem iného chlapa

17alexis
14. dec 2014

@jana299 a v čom presne chceš poradiť? Kamoškin manžel robí na kamione, mesačne donesie aj 5000€, je preč 6 týždňov a asi tri je doma. A rodičia nech sa starajú o seba a svoj život, nie o váš vzťah. To si si mala s nimi dávno ujasniť. A pokiaľ bývaš pod ich strechou - platia ich pravidlá, aj čo sa pomoci pri prácach okolo domu týka.

nini1010
14. dec 2014

Zvlastny pristup k zivotu - 7 rocny vztah,zijete u rodicov,nepomahate,chcete ist do vlastneho ale nechces hypoteku,zaroven si nevies predstavit ze bude odchadzat pracovne na tak dlho... Nepaci sa mi tvoj pristup.Nemozem si pomoct ale mam pocit ze sa spravas ako decko.Len ja,ja,a mam znicene Vianoce a Silvestra... To co je? Nieco mi hovori ze tvoji rodicia vedia preco tak reaguju a ze im skratka dosla trpezlivost.Dobre si zrovnaj v hlave co vlastne chces.ak muza tak sa musite odstahovat,predsa len je to dom rodicov tak plati ich slovo.ak chcete vlastne byvanie musi ist robit.co sa kamionu tyka poznam zopar takych manzelstiev a kedze viem ako dopadli tie prachy im za to urcite nestali.je to velmi tazke takto zit.Vzdy sa da uskromnit,niekde zacat,v mensom a postupne sa vypracovat.nikomu nepadaju pecene holuby do ust zo dna na den.

marcelatje
14. dec 2014

@jana299 Ja som toho názoru že keď bývate u rodičov máte sa spolupodieľať na prácach okolo domu. Ak nestíhate cez týždeň tak cez víkend. Čo to znamená že si rada že ste cez víkend spolu? Akože sedíte dva dni v objatí?? Vôbec ma neprekvapuje že tvojim rodičom došli nervy, takých príživníkov by bolo........ 🙄 🙄 🙄 🙄 Radšej pomôžem čo treba, viem že mám čistý štít, určite lepšie ako trpieť dusno ktoré u vás určite kvôli tej pomoci bolo. Neverím že to rodičia vytiahli z ničoho nič a hneď vyhadzov 🙄

katarinamarkova
14. dec 2014

@jana299 vies co je zaujimave? ze teraz nestihate vasim pomahat okolo domu, nemate na to cas.....si predstav ze teraz mate tych povinnosti okolo domu len polovicu 🙂 ked budete byvat vo vlastnom budete mat toho 2x viac....budete na vsetko len 2ja....nie 4 ako teraz.
a ano ak u niekoho byvate, je normalne, ze by ste sa primeranym dielom mali podielat na pracach v dome, okolo domu.
dufam, ze vasim aspon prispievate na vodu, elektrinu atd.
ak nie, tak sa ani necudujem ze priatel leti z domu.

ak chcete byvat sami, je potrebne pre to nieco spravit,mozno aj ozeliet tie 4tyzdne bez tatina.

viera27
14. dec 2014

Hm, ked ste dokazali mat dietko, je nacase sa postavit aj na vlastne nohy. Ci co ste mysleli, ze do nekonecna budete u rodicov 😀? Museli ste rodicov naozaj velmi nahnevat, ked to riesia takto striktne a terminovo. Asi uz dlhsie reptali na lenivost bez odozvy... Ono aj my napriklad byvame v dome, svojom. Tiez pracujeme do vecera, tiez sme radi, ked sme cez vikend doma. Ale okolo domu sa robit musi, ziadne nie je cas. Neviem kto akoze by to za nas urobil 😀

pribinak
14. dec 2014

Dokedy chces žiť s rodičmi?

sasa1310
14. dec 2014

u vás majú tuším jediní tvoji rodičia rozum

jaja1979
14. dec 2014

@jana299 Ak si presvedcena, ze svojho partnera milujes a on teba, ja by som odisla. Zaciatky su vzdy tazke, ale ja keby som zostala s rodicmi pod jednou strechou asi by sme sa pozabijali. Kazdy ma ine predstavy, mali vzdy pocit, ze ma musia komandovat. Aj my sme si zobrali hypoteku, ved takto funguje vacsina mladych, na byt ci dom si nenasetris ani za sto rokov, teda pokial nie si milionarka. Zaciatky u nas boli velmi, velmi tazke, nikto nam financne nepomohol, prve tri roky sme byvali v garsonke a to uz aj s jednym dietatom.A dalo sa. Potom sme sa prestahovali blizsie k rodicom, ale do svojho, myslelala som si, ze mi rodicia s detmi pomozu - mam tri - ale omyl, co si nespravim sama, to nemam, musim sa spoliehat len sama na seba. Ja si myslim, ze mozno treba spravit radikalne riesenie, proste sa odstahovat, nespoliehat sa stale len na rodicov, dnesna doba je o tom, ze hypoteky su uz realitou, byt ani dom ti nikto neda zadarmo. A ak su tvoji rodicia rozumni, casom zistia, ze sa budu chciet s tebou kontaktovat, alebo aspon s tvojimi detmi. Nepises sice, preco nemaju radi tvojho partnera, ale ak je to len preto, ze nepomaha okolo domu, na to by som sa zvysoka vykaslala a isla by som svojou cestou. Poznam vela manzelstiev, ktori ostali u rodicov a velmi trpia tym, ze ich stale komanduju, nemaju sancu nan svoju realizaciu a recicky typu - ved potom bude dom vas - mozu trvat aj 30 a viac rokov.

jana299
autor
14. dec 2014

milé mamičky do toho domu sme investovali vela penazí zobrali aj úver ktorý splácame vymenili strechu prerobili komplet celé poschodie prestali sme pracovat preto lebo nikdy si nevypocuju nas nazor na dvore nemoze nic urobit podla seba ja som tu nebývala byvala som prec od nich lenze raz na vianoce nas prosili aby sme prisli byvat k nim pretoze to poschodie je opustené platíme normalne elektriku najom žumpu drevo všetky naklady na polovicu len ide o toze uz uz asi 3 mesiace nerobíme dovtedy sme skakali ako oni piskali mamu som stale nosila do obchodu stara sa o dvor pomahala priatel vkuse drevo travnik proste vsetko lenze neda sa to donekonecna neboli sme ani chvílu sami nic sme nestihali nemala som popratane vyprate proste prisla som domov a utekala dole pytat sa co treba urobit taktiez moj otec ma zvlastny pristup k praci stale caka kedy prideme a kedy sa opytame miesto toho ze by nam dal do predu vediet ze sa ide nieco robit pricom ked sa napriklad rube drevo tak vie kazdeho zavolat len nas nie

jana299
autor
14. dec 2014

taktiez ked chce prist niekto k nam je to velmi zlozite spoločenský zivot ani nezijeme nikto k nam nechodí ziadna kamoska s detmi financne nam nepomahaju ja pracujem aj priatel drobec chodil do jaslí teraz ide do skôlky naozaj sa snazime len si neviem predstavit ze nebude tatik byvat s nami kym sa nekupi byt a do moze dlho trvat ako budeme fungovat

jana299
autor
14. dec 2014

@pribinak ja nechcem precitaj si co som napisala mozno som to mala trosku viac rozpísat na začiatku

jana299
autor
14. dec 2014

@jaja1979 áno milujem ho velmi nechcem byt bez neho je velmi zlaty stale mi pomaha aj uprata aj vyperie povesa pradlo odlozi nema problem prezlečie postelne malemu urobí ranajky ked je doma vecer tiez mi pomaha nesedí okupe drobca da mu veceru spolu pozeraju večerníček synček sa k nemu mojka myslim si ze lepsieho muza by som ani nenasla

sissy27
14. dec 2014

@jana299 wtf??? vy ste sa akože nikdy nemali v pláne osamostatniť od rodičov, keby vás nekopli do zadku?? Teda sa čudujem, že len tvojho priateľa a nie rovno aj teba... Nechce sa ti pomáhať rodičom, nechce sa ti do hypotéky, nechce sa ti muža pustiť na turnusy lebo chúďa čo si ty sama počneš... No vitaj v realite dospelosti a zodpovednosti... 😅

zuzkabrankovikioli
14. dec 2014

Jasne chod do toho🙂ked vravíš ze muž je taký zlatý a pomôže ti určite to zvládnete a neboj rodičia zmaknu ked odídete a ostanú sami velmi dobre to poznám🙂hypotéku zvládnete funguje tak 90 %ludi tak prečin by ste to nezvládli a manžel nech ide na kamión moj je tiež 3-4tyzdne preč a ja som doma s dvoma malými deťmi a zvládam to....je nám smutno ale chceme žiť dôstojne ako ľudia aj zvonka kadečo donesie takze ja si myslim ze ked človek chce a nestavia si v hlave múry a zábrany tak sa dá všetko...držím palce😉

zuzkabrankovikioli
14. dec 2014

A este niečo prosim nevšímaj si tieto mamičky co si myslia ze su na mudrom a nie modrom konikovi ....to psychologičky sa môžu ísť hanbiť do kúta ze niesu na takej intelektuálnej úrovni..ach ženy vy ste poniektorí ako hyeny..co je natom ze bývajú u rodičov ked maju viacgenerany dom tak preco nie kolko rodín tak býva ze doopatruju rodičov.tak im to zrovna nevyšlo tak chcú odísť..mne je z tých komentovať niektorých až zle...toto je mi pomoc.

ivivaiveta
14. dec 2014

najdite si s priatelom podnájom, kym si nevybavite hypo a nebudete mat svoje, ..prv, ci neskor by ste aj tak odisli, lebo spolu neviete fungovat s rodicmi, ved to sa stava...a co,dnes ma skoro kazdy nejaku pozicku a vsetci idu do toho s tym, ze to zvladnu, inak by nikto zidanu nemal....a casom sa to s rodicmi utrasie,nebudete ani prvi, ani posledni, co mali v rodine nedorozumenie...vela stastia

lucinocka
14. dec 2014

@jana299 my momentale tiez tak zijeme v muzovom, tiez sme vela investovali aby boli v dome 2 uplne oddelene byty, len teraz sme doplatili po 5 rokoch posledne veci a napriek tomu to nefunguje, pravdepodobne sa budeme coskoro stahovat a tiez brat velku hypo do konca zivota, tiez tym niesom nadsena, hlavne, ked si predstavim, ze za tie peniaze ,co sme investovali do domu sme mohli mat byt...ale bohuzial, taka bola situacia pred 5 rokmi, inak sa nedalo...musis na to pozerat trochu pozitivnejsie, vezmi si, ze kazdy druhy mlady clovek ma hypo, inak to v dnesnej dobe nejde...a ta praca, tiez to ber ako docasne riesenie,... maly si zvykne, my sme boli bez muza 3 mesiace a mala sa pytala nanho len prve dni a potom sa jej uz ani na skype nechcelo...deti si rychlo zvyknu... myslim ze za ten luxus kludu a vlastneho zivota to stoji... to s tym domom uplne rozumiem, u nasich je tiez taka situacia a bratovi som hned vravela, ze ked budu chciet zit, radsej nech idu do garsonky a ziju svoj zivot, lebo teraz su to len same hadky, co treba urobit nepovedia a potom ofucani chodia, ze im nikto nepomohol...a tiez sme im milionkrat vraveli, ze bohuzial vestecku gulu nikto nema...

bonaqa2013
14. dec 2014

my sme tiež bývali niekoľko rokov u mojich rodičov. Hádky boli. najma ja - dcéra s rodičmi. O kadejaké hlúposti. Potom sme začali stavať dom, odsťahovali sme sa od mojich rodičov - nie ďaleko, len na koniec záhrady a odvtedy je pokoj. Hádajú sa už len rodičia medzi sebou. naposledy ako majú byť pokrájané zemiaky... My sme spokojní a moja mama ani nie, tvrdí, že ako sme odišli, nikdy sa s otcom toľko nehádali ako teraz keď sú sami. No jasné, sú na dochodku.... A my si urobíme čo chceme, ako chceme, kedy chceme a či vobec chceme....

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saxana36
14. dec 2014

len chod pekne do toho,neskusis.nezistis.Na zaciatok by som asi isla do prenajmu a uvidis ako sa drahemu bude darit,aj moj bol na kamione,teraz je syn este maly tak to nechal,ale urcite sa k tomu vrati a tie dni bez neho ti ubehnu rychlo,hlavne budes v klude bez stresov, vela stastia

mihula
14. dec 2014

@blankaj bozinku,co trepes za bludy,co necitas dalej co pise?

lubimesastale100
14. dec 2014

suhlasim niektore mamicky zozrali mudrost sveta a vobec si neuvedomuju ze by sa to mohlo stat kazdemu !! nikdy nevies kedy sa karta otoci a nie je to sranda, viem o com hovorim ...takze je smutne ze mamicka si sem ide po radu a vy sa chovate ako hyjeny! drzim palce janke nech sa vam to rychlo utrase a vy najdete svoj klud 🙂 vela stastia a nebojte sa raz ste dole a raz hore

jana299
autor
14. dec 2014

@lubimesastale100 dakujem krásne za tvoje slova vela pre mna znamenajú

katkalubkova
14. dec 2014

@jana299
ahoj, nerozumiem celkom, ma oddist od 1. 1. lebo mu rodicia kazali opustit dom a zaroven uz ma aj pracu od noveho roku???
Myslim, ze Vam bude lepsie, ked budete sami. Zaciatok bude tazky, ale mas jedno dieta, tak to nie je take hrozne, su zeny, ktore maju 2 - 3 deti a su s nimi same, muzi na tyzdnovkach a ziju, takze...
Nezatazovala by som sa teraz s narodeninami a meninami, to sa dovtedy urcite nejako vykrystalizuje," kasa sa nikdy neje taka horuca, ako sa navari ". Mozno by stacil nejaky kludny rozhovor, skor mi pride, ze tam uz asi mate aj ponorku 😒 😒 😒 . Tak drzim palce

jana299
autor
14. dec 2014

@blankaj môj partner mi dava celu vyplatu v zalepenej obalke jedine čo chcel aby som mu povedala kolko dostal a to bolo vsetko nikdy odomna nechcel ani euro povedal vyplat seky kup stravu s oblečením je velmi skromny napriklad teraz sa mu roztrhali botasky ktore nosí na futbal a vravel ze si to zalepí ze este vydrzia nie je narocny moji rodičia ho preto nemajú radi lebo vie si povedat svoj vlastny nazor a vidi ako somnou rodičia zametaju chod tam urob to dones to okup psa a ja poslusne som sla raz bol problem so synom bol zdravotny a otec mi vravel svoj nazor a moj partner uviedol ze nech sa do toho nestará ze on berie maleho na pohotovost a moj otec ze netreba nakoniec sadol do auta a siel po neskutocnej hadke a aj dobre bolo ze nepocuval mojho otca pretoze drobec bol dehydrovany a mal afty v ustach ked partner povie svoj nazor tak je zle lebo moji rodičia su najmudrejší na svete lebo su starsí a ja budem stále ich dieta

jana299
autor
14. dec 2014

@katkalubkova áno tak povedali hlavne moj otec prve sa ma zbalit a odíst cakaju ze tu ostanem ze nepojdem s nim

jana299
autor
14. dec 2014

@katkalubkova este nema pracu potajomky si robí vodičak tak aby to nikto v rodine nevedel ze pojde na kamion v januari ma skusky a vo februari by mal nastupit do novej prace

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana299
autor
14. dec 2014

@zuzkabrankovikioli dakujem velmi pekne

lapalma
14. dec 2014

@jana299 prestaň sa báť a vykroč dopredu so svojím mužom ...rodičia majú svoj život a ty svoj. nepolož svoj život na oltár ich staroby ... ži podľa seba a nenechaj sebou manipulovať...
milujúci rodičia by nikdy nevyhodili muža svojej dcéry a neroztrhali jej rodinu, nevzali vnukovi otca...to čo už je toto za rodičovskú lásku ?
je mi do plaču z takého egoizmu ....len ja ja ja --- a kde je šťastie ich dcéry? ☹