Mám kontaktovať biologického otca?

romca80
11. máj 2013

Ahojte,

na úvod chcem napísať, že som tu registrovaná už dlho, ale kedže o tomto nik v okolí nevie a chcem, aby to tak aj ostalo, tak preto som sa nanovo zaregistrovala.

A teraz k téme - počas môjho prvého tehotenstva som sa dozvedela, že môj otec nie je v skutočnosti môj biologický otec (dalej budem písať bio otec, až v tom nie je chaos 🙂. Bol to teda pre mňa veľký šok, dosť dlho som to nevedela predýchať 🙂.
Vedela o tom celá rodina okrem mňa a mojich súrodencov - im som to potom povedala ja, pripadalo mi správne, aby o tom vedeli. Mama ma mala ešte slobodná s nejakým ženatým mužom. S mojim otcom sa spoznala, ešte kým bola tehotná so mnou, takže ma vychoval úplne od malička, nikdy nerobil rozdiely medzi mnou a vlastnými deťmi... mám s ním normálny vzťah, v puberte to bolo trošku na nože 🙂, ale teraz myslím v pohode.
Môj bio otec o mne vedel, ale môj otec mu povedal, že on mňa bude vychovávať a nechcel, aby ma bio otec niekedy kontaktoval (poznali sa trošku), čo bio otcovi asi aj vyhovovalo, kedže je ženatý...
Prešlo už dosť rokov, odkedy som sa to dozvedela, nemala som potrebu ho nejak kontaktovať, skôr som ho chcela len vidieť, ako vyzerá - len tak, že by mi ho napr. niekto ukázal...
Prednedávnom však mama našla bio otca na FB, tak som hned zvedavá pozerala, ako vyzerá a pod., Odvtedy mi občas vrta v hlave, či by som sa mu predsa len nemala ozvať, som zvedavá, aký je ako človek a pod.... MM mi hovorí, nech kašlem na to, že čo už teraz po toľkých rokoch... Bio otca by to asi nepotešilo, jeho rodina predpokladám, že o tom nevie a príde mi to trošku nefér aj k môjmu otcovi, či by ho to nemrzelo...

Zaujímal by ma teda váš názor - čo by ste robili na mojom mieste? Za odpovede dakujem 🙂

carrie4
12. máj 2013

@romca80 ja osobne by som tiež pociťovala potrebu spoznať ho, alebo by som tomu aspoň dala šancu. ved nič sa nestane ked sa s ním neskontaktuješ, ale čo sa môže stať ked ho spoznáš?! možno pominie taký ten pocit zvedavosti a budeš vedieť aký je človek... a už nič nebude v tebe hlodať 🙂

andruska80
12. máj 2013

deniska08
13. máj 2013

@romca80 neviem sa vzit do tvojej situacie,ale ak by som ju musela okusit sama,tak asi by ma zaujimalo aky ten clovek je..Asi by som si niak zstila tel.cislo na neho a zavolala mu,akoze pracujem v niakej spolocnosti co nieco ponuka a potrebujem sa s nim stretnut...Aby vobec nezistil ze ide o teba...Tak by si bola aspon chvilu s nim a urobila si vlastny usudok...Hlavne tak aby BIO otec nevedel kto si a taktiez aby sa o tomto stretnuti nedozvedel tvoj otec,ktory ta vychovaval..Moze ho to ranit,kedze ti venoval vela rokov svojho zivota..A to ze ti to on nepovedal,tak by si mu nemala mat za zle,prave naopak..Aspon vies,ze ti to nepovedal,kvoli tomu,aby neponizil tvoju mamku a taktiez nechcel aby si bola sklamana....prajem vela sil...

zuzimia
13. máj 2013

Podla mna - nekontaktuj a zabudni nanho. Netreba vrtat v minulosti, lebo v podstate by si aj tak nic neziskala. Mas otca, ktory ta vychoval ako svoje vlastne dieta, bio nemal zaujem.