Mám krásny vzťah, ale som smutná. Čo robiť?

d_h_girls
12. jan 2017

Ahojte,

Neviem, či to sem patrí, ale možno ma niektorá z Vás pochopí a poradí.
Mám 22 rokov. Doteraz som bola len takých zlých "vzťahoch", kedy som len riešila čosi, trápila sa, nikto sa ku mne skoro nesprával pekne a podobne. Pred dvoma mesiacmi som si našla super frajera, kolegu z práce, s ktorým sa tam každý deň stretnem skoro, ale nie sme tam vkuse spolu, keďže robím vo vedlajšej budove. Má 30. Je to najlepší frajer, akého som si mohla priať.
Ľubim ho, prekvapuje ma, 2 krát do týždňa aspoň u neho prespíme, chodíme na výlety , večere, je šťastný, že ma má a prvé dva mesiace som bola taká, že nič som neriešila, nemusela som, netrápilo ma nič, atď.... a posledne 3 týždne som úplne mimo. Som precitlivelá, chcem len plakať, riešim stále v hlave, či spolu ostaneme, ako sa mám správať nech to funguje a to je ZLE, pritom to nemusím riešiť. Som citlivý človek a príliš o veciach premýšľam, ale predvcmerom keď som sa posledný týždeň stále vracal k debate čo má ako fungovať a tak aj keď ma ukludnil že všetko je v poriadku, proste usúdil, že som neistá a že to potom prechádzajú aj na neho tie pochybnosti. Keď sme spolu nasmejeme sa, som kľudná, ale ako náhle sme spolu neni čo i len hodinu, mám depresie, smútok, premýšľam, mám paranoje. Nechcem byť na antidepresívach a chodiť po psychológoch. Ja viem že som taká a chcem sa len UKLUDNIŤ! Neviem tl ten mojej duteh hlave povedať, že toto nie je debil pri ktorom by som sa mala niečoho báť. Ale viem, že ak s tými myšlienkami neprestanem, on nebude šťastný a nebude to fungovať. Preto s nimi chcem prestať a uklidniť samú seba. Len neviem ako :( Chcem byť zas v pohode a šťastná a tešiť sa z toho krásneho, ale neviem ako na to. Viete mi prosím nejako pomôcť? Čo zaberie? S nim to už rozoberať nejdem, nechcem, on ma má rad keď som sebavedomá a usmievam sa,... je to dospelý chlap, ktorý v našom vzťahu vidí perspektívu, a preto chcem prekonať samú seba. Ďakujem za rady! 🙂

sibalka21
12. jan 2017

No tak tu naozaj neviem ako ti pomoct.... Z tvojho pisania som pochopila, ze sa nemas coho bat a aj napriek tomu hladas problemy tam kde niesu a zbytocne sa stresujes... Je pravda, ze ak s tym neprestanes, tak vas vztah skonci, lebo bude vidiet, ze niesi pripravena na vazny vztah a on uz je dospely a podla vsetkeho vie, ze chce vazny vztah..... Podla mna riesis zbytocne veci a sama to dobre vies... Ked spolu mate byt, tak spolu budete, ak spolu nemate byt, tak sa mozes aj roztrhat a urobit vsetko co mu na ociach uvidis a aj tak sa rozidete.. Uzivaj si, ze ho mas, ze si s nim a neries, co by bolo keby....

dorottka
12. jan 2017

Tvoj problem je, ze mas hrozne malo sebavedomia a si trosku este nevyzreta, co je v tvojom veku pochopitelne, 30 rocny chalan moze byt v tomto ohlade velke susto, jasne, ze ta to stresuje. Antidepresiva ti nepomozu, to nie je tym. viem, ze to znie otrepane, ale najdi si separatny konicek a venuj sa mu, co ta bavi? Ked sa vsetko bude tocit len okolo vasho vztahu, dusi to kazdeho a potom sa necuduj, ze si psychicky na dne. Tak sa proste neda... takze, co ta bavi? Alebo by bavilo?

0silvia0
12. jan 2017

neupínaj sa tak veľmi na tento vzťah a neboj sa tak, že zlyháš. Ak tento vzťah skončí, bude to pre teba aspoň škola života a posun ďalej a ty už nedovolíš zlým vzťahom vstúpiť do tvojho života. Takže radšej zvoľni, užívaj si a venuj sa aj niečomu inému ako rozmýšľaniu či robíš všetko správne ako treba... takýmto správaním svojho priateľa udusíš a vyčerpáš ho, veď ste spolu len krátko, tak sa spoznávajte a nestresuj toľko...

dominika6
12. jan 2017

podľa si skôr znudená,lebo rozoberáš iba čo by bolo keby bolo a medituješ nad nesmrtelnosťou chrústa..
muži majú radi ženy čo sú prirodzené,veselé,v pohode...ak na neho budeš prenášať tieto tvoje ,,nálady,, tak sa s ním rovno rozlúč..
ste spolu 2x do týždna a z toho 2x do týždna ťa musí iba ukludnovať a o niečom presviedčať..prestaň s tým a normálne ži a užívaj...

lucinka511
12. jan 2017

ked sa nespamatas,tak si ten krasny vztah pokazis a az potom si mozes zacat buchat hlavu o stenu.to uz budes mat dovod.

mima4
12. jan 2017

pisala si, ze uz mas v 22 za sebou vztahy a dost nepekne.

Mozno by bolo fajn, keby si na cas nebola s nikym a na nikoho sa neupinala, pretoze pochovas si akykolvek vztah tym, ze ty sama si nevyrovnana, frustrovana, nespokojna... a tym, ze si vytvaras zavislost na frajeroch, hladas uspokojenie svojho zivota, ale ver, ze tym len cloveka pridusis

kym ty nebudes OK, nebudes spokojna v ziadnom vztahu.
ake mas konicky po praci?
mas priatelky?
venujes sa sportu?
co ta tesi?
...

moja rada: nevyhladavaj vztahy, ked mas sama vnutorne problemy a konflikty, nehladaj v priateloch "terapeuta". Venuj sa sebe, hladaj vnutorny pokoj vo svojom vnutri. To ci potrebujes antidepresiva, to musia posudit ini, teda odbornici psychiatri a raz ked mas problem v hlave, je to fyziologicky problem, tak ho mas a lieky potrebujes.
Ale bez kvalitnej psychoterapie to nepojde.
Dobry psycholog pojde s tebou ku korenom tvojho myslenia, obav, smutku....

toť za mňa 🙂
Prajem ti vnutorny klud, radost, lasku....

obsadenemeno
12. jan 2017

tebe by pomohla meditacia.....naucit sa "nemysliet".....

livestrong
12. jan 2017

Treba si začať vážiť čo máš a koho máš v tomto svete je niekedy už vzácnosť nájsť osobu ktorá ťa obklopuje láskou. Užívaj si kazd

livestrong
12. jan 2017

Chcela som napísať užívaj si kazdy deň s ním. Nikde nemáš napísané teda len tam hore to vie či tito s ním vydrží alebo nie no stále je to tvoja životná cesta 🌌 ktorá ťa posúva niekam inam takže ajkeby to nevide dostaneš sa zase niekam alebo k niekomu. Hlavu hore, teš sa, ľúbte sa. Pre niečo je práve v tvojom živote. 🙂

petulda333
12. jan 2017

Pred 2m si spoznala frajera,prve dva mesiace pohoda a uz 3tyzdne nieco riesis! Neviem ale ako pocitam nejak mi to nevychadza,zeby vymysel?

d_h_girls
autor
12. jan 2017

Spoznala som ho pred pol rokom. 2,5 mesiace sme spolu a posledne 3 tyzdne mam take pocity. Akoze je zlaty vsetko ale uz mam z toho depky ci som ho nezneistila
lebo mi pripada nesvoj ale to su mozno len moje haluze. Neviem, ako aj keby mal nejak pochybnosti ked sme taku debatu mali, ako mu ich vyvratit a presvedcit ho ze vsetko je v poriadku a tak prosim? Staci byt v pohode a dostane sa dompohody aj on?
dakujem za rady 🙂

livestrong
12. jan 2017

To čo vyžaruje z teba

nitusiak
12. jan 2017

Všetko je to v hlave. Ak chceš niečo zmeniť, tak to zmeň.

Nemusíš hľadať odpovede u iných. Proste sa zober, povedz si, že je super, že je to najlepší priateľ, že ho ľúbiš, spomínaj na pekné veci a keď si spomenieš, tak mu napíš, kontaktuj ho. Práve teraz zastav a predstav si, pri čom si sa smiala. Tie situácie s ním a okamihy. Predstav si ako sa cítiš, keď ťa drží v náruči. Predstav si aké to je, keď ťa drží za ruku, keď ťa nežne oslovuje. Usmievaš sa? O to ide, možno ti na ňom len veľmi záleží a bojíš sa, že ho stratíš. No nepreháňaj to,lebo stratíš. Váž si čo máš tu a teraz. Možno lepšieho už nikdy nenájdeš.

Ak sa bojíš, že ťa opusti, tak prepáč, ale bez vetra sa ani lístok na strome nepohne. Takže nesieš na tom vinu aj ty. Ten strach pre niečo je. Všetku silu máme v sebe. Stačí si uvedomiť, že idem to urobiť, tak to urobím.

Ak chceš, aby bol v pohode, tak to tak proste urob :D Rozosmej ho, poteš ho, objími ho, pobozkaj ho, povedz mu niečo pekné od srdca, buď úprimná. Povedz mu všetko na rovinu, nie ako zdeprimovaná múmia na dovolenke, ale ako zamilovaná, veselá 22 ročná baba, ktorá ma celý život pred sebou a ktorá chce byť šťastná. Lebo vedz, že to záleži len od teba 🙂

catherinah
12. jan 2017

Ja sa mu ani necudujem. Musi to byt z Teba strasne citit, ze si neista, priam paranoidna. Toto by nebavilo ani keby bol chodiaca dokonalost.
Ja

catherinah
12. jan 2017

...ja to vidim na psychologa. Sama to nezvladas.

sardinka336
12. jan 2017

No neviem kočka....mat depresie a ,,cvokarit,, z toho ze niekto nie je so mnou v ten den ako to je dost labilné správania...
Co si take strašne prezila s tými ostatnými, ze teraz si vraviš, ze s týmto sa ,,nepotrebuješ báť,,? coho sa bojiš? Ze ta necha? Tak to sa mozeš umárat do konca zivota...,,čo ak,,? typický ,,strach zo strachu,,..proste ty nemáš problém, tak ho vyrábaš...všetko je ok a ty aj tak premyšlaš o tom ako to ok nie je alebo nebude, ale ako jeho presvedčit, ze to ok je...no psychiatria je šuvix.
To uz mi pride ako nejaka uzkostna porucha...

severanka90
12. jan 2017

A nie si nahodou tehotna, ked ti takto "vyšíva" len posledne tri tyzdne?

jeennyv
13. jan 2017

@d_h_girls Podla mna tvoj hlavny problem je vsetko to, co si si odniesla z predoslych vztahov, stastne neboli stale si musela nieco riesit a bat sa co a ako bude , a tieto pocity si nesies aj do tohto, a samozrejme nebol by to clovek , ked nema problemy, ze si ich vyroi...musis si uvedomit, ze terajsi priatel nie je ako predosli, ze sa sprava dobre a ako sa vo vztahu patri...uzivaj si, nikde nie je napisane, ze vas vztah musi trvat navzdy...

emilia25
13. jan 2017

Pozri moj muz mi vravi ked sa usmievam aka si krssnakrssn krasnskrasn krasna ked sa usmievas som stastny ked ta vidim usmiqtu.presne tak sa citi aj tvoj priatel ked ta vid stastnu ked si nestastnaciti tto aj on.to mas aj s depkou clovek pride usmiaty a ked vidi nejakeho frflosa hned je po nalade tak ak necces aby sa tvoj strach premenil na realitu kludne pokracuj ak nie tak si uzivaj to stastie co si dostala.ja som pri svojom muzovy ani na sekundu nevahala a vvuz pocas chodenia som proste bola stale vysmiata a stasdna tak je to dodnes.a dufam ze aj o dalsich 10rokov.

libawet
13. jan 2017

@d_h_girls každý vzťah prechádza určitými vývojovými fázami, najskôr je zamilovanosť, tie povestné ružové okuliare, kedy je všetko nádherné vrátane partnera, život gombička ako sa vraví. Neskôr príde fáza dohadov a otázok - je ten správny?...kedy už začíname vnímať, že ten partner nie je až taký najlepší na svete, že má aj chyby ako každý človek. Prechádzaš tou druhou fázou a je to normálne, nič sa nedeje, len už seba a jeho vidíš alebo začínaš vidieť v tých správnych farbách a tak to má byť, pretože táto fáza väčšinou rozhoduje, či spolu zostaneme aj ďalej - aké hodnoty človeka prevážia. A ešte čosi, vek 22 - nemyslím si, že toto bude pre Teby prvý a posledný partner v Tvojom živote...

dada_99
13. jan 2017

@d_h_girls je to tak ze pokial ty budes v pohode tak bude v pohode aj on... jemu na tebe zalezi a je teda samozrejme ze taku aku mas naladu ty tak taku bude mat aj on... vies, treba si uvedomit ze ked on uz ma 30 rokov tak fakt chce mat vztah ktory k niecomu aj vedie... on uz ma dost rokov a myslim ze urcite nechce stracat len cas s nejakou co nema istotu... radim ti aby si si poriadne premyslela co chces a aby si si vazila vsetko to, co pre teba robi aby nahodou si si potom nebuchala hlavu ze si o neho prisla

d_h_girls
autor
13. jan 2017

@nitusiak
Velmi pekne si to napísala, ďakujem ☺ aj tebe, aj všetkým.
Ja viem, že je to len v hlave, hoc precitlivelá ešte som a vidím niečo zle z jeho strany aj keď to tam na 99,999% nie je... ale snažím sa to stopnúť v zárodkuc pracovať, tešiť sa a keď sa to naučím udusi, možno tie pocity prestanú prichádzať. Viem že mám len 2 ale som vyspelá na svoj vek, to mi hovorí každý... nikdy som nebola typická puberťačka a 20tka... preto je aj so mnou. A možno nie každý si najde životného partnera v 22 rokoch, ale čo... môže sa stať aj take a môže mi to s tým mojim výjsť 🙂 snáď to bude klapať a hádam to aj klape a nepochybuje o ničom. Verím v to, ruším zlé myšlienky a hoc možno sme vo fáze, kedy sa rozhoduje či spolu budeme, to ma dosť dusí v hrudi, ale hádam nie a prekonám toto nepríjemné a budeme si spolu užívať to pekné čo nám náš vzťah dá 🙂

babulka82
13. jan 2017

@obsadenemeno ja si neviem pomoct prepač ale ja v tomto nicku stale vidim "semeno" 😀

babulka82
13. jan 2017

@d_h_girls aj ja som bola takato precitlivela a preto vyhladavam skor ludi s ktorymi je sranda.Naucila som sa život nebrat tak važne proste všade su len ludia taki isty ako ja.Najlepšie vsetko obratit na srandu a zasmiat sa odlahčit situaciu trošku a neobzerať sa za seba.Nič to nerieši.Žiť treba tu a teraz ,uživať si každu jednu chvilu 😉

obsadenemeno
13. jan 2017

@babulka82 😉 no kazdy cita, co mu chyba.... 👍

babulka82
13. jan 2017

@obsadenemeno že by ??? 😉

d_h_girls
autor
13. jan 2017

@babulka82 Ja stále verím, že vzťahy fungujú... môžu... dali sme sa dokopy bez nejakého dlhého spoznávania, ale mám pocit že sme spolu roky. Lebo sme si sadli. Už som sa ukludnila, užívam si čo je, som vysmiata, pozitívna, len sem tak ma prepadne, či náhodou nemá on pochybnosti, ale hádam nie 🙂

zanna333
20. aug 2018

Mne velmi pomohli knihy a texty Abraham-Hicks. -Podla mna je to to najlepsie pozitivne myslenie, ake existuje. Napr. tu: https://abrahamhicks.sk/category/stastie/ -super aj o vztahoch

sandrahi
20. aug 2018

@zanna333 musis to davat vsade? pomaly do kazdej temy? 🙂

zanna333
21. aug 2018

@sandrahi No naozaj mi to obrovsky pomohlo, sorky 🙂